586 találat a(z) részmunkaidő cimkére
Ügyvezető tevékenysége
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A kft.-ben egy bejelentett részmunkaidős irodai dolgozó van, és az ügyvezető, akinek nincs jövedelme a cégtől. Ez esetben az ügyvezető vezetheti-e a céges tehergépjárművet, és szerepelhet-e a neve például a menetlevélen, vagy szükséges hozzá bejelenteni legalább részmunkaidőre?
Helytelen bruttó bér alkalmazása
Kérdés
Ügyfelem részmunkaidős dolgozójának bruttó bére 2016-ban egész évben nem érte el a garantált bérminimum jogszabályban előírt összegét. Ezt a tényt 2017. február elején tárta fel. Hogyan tudja ezt orvosolni törvényesen? Hiába adok be 12 hónapon keresztül önellenőrzést 2016-ra, az szerintem nem oldja meg a helyzetet. Köszönöm, ha válaszolnak, üdvözlettel: CsK
Szochokedvezmény arányosítása
Kérdés
Az Önök weboldalán találtam egy szochokedvezmény kalkulátort. Nem találtam sehol algoritmust a kedvezmény kiszámítására. Egy 60 000 Ft/140 000 Ft heti 15 órát dolgozó alkalmazottra vonatkozóan levezetnék nekem példával a kedvezmény számítását? 55 év feletti dolgozóra vonatkozik a kérdés, 40 óra/hét a teljes munkaidő a cégnél. Köszönettel, CsK
Cafeteria részmunkaidősnek
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egész évben dolgozó, 4 órás részmunkaidőben foglalkoztatottnak adható a 100 000 Ft készpénz cafeteria, vagy csökkenteni kell a munkaidő arányában? Válaszát előre is köszönöm!
Rokkantsági ellátást kap a leendő dolgozó
Kérdés
Tisztelt Szakértők! Mosogatónak szeretnénk alkalmazni egy leendő munkavállalót. Érthető, hogy nem veszíti el az ellátását, ha a minimálbér heti 20 órában arányos részét fogja keresni. A kérdés az, hogy mint munkáltatónak mit kell vizsgálnom az alkalmazását megelőzően a munkakör betöltésére vonatkozóan? Elég-e, ha az üzemorvos alkalmasnak találja a munkakör betöltésére? Illetve korlátozza-e a foglalkoztathatóságát, kell-e vizsgálnom a rokkantsági ellátást megállapító határozatot, mely szerint D (18%) kategóriába tartozó az állapota, és azt írják, hogy rehabilitációja nem javasolt, kizárólag folyamatos támogatással foglalkoztatható?
Ausztria és Magyarország – párhuzamos munkavégzés
Kérdés
Tisztelt Szakértők! Egy magyar állampolgár itthon részmunkaidőben volt foglalkoztatott. Munkáját el tudja látni online is, ezért több mint fél évvel ezelőtt Ausztriában is vállalt munkát ausztriai munkáltatónál úgy, hogy odaköltözött. A munkavállalás sikeres volt, így a két jogviszony most múlt fél éve, hogy párhuzamosan fennáll. Személyi jövedelemadó-fizetés szempontjából és járulékfizetési szempontból mindkét jogviszonyban a saját ország szabályai szerint, az adott jogviszonyra vonatkozóan megtörtént a járulékfizetés és az adóelőleg levonása. Maradhat-e ez így, vagy kell a magánszemély valamely munkáltatójának mentesíteni a jövedelmet a járulékok, illetve az szja alól, illetve a magánszemély vált-e így illetőséget, s ennek okán a magyar kifizetőnek be kell-e Ausztriában jelentkeznie a hatóságoknál mint kifizető? Köszönettel:
Ügyvezető munkaviszonya
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelem saját egyszemélyes kft.-ben lehet-e 2 órás munkaviszonyban, ha máshol 6 órában dolgozik? Így a saját cégében csak 2 óra után fizetne járulékot. Válaszukat köszönöm.
Részidőben foglalkoztatott alkalmi munkavállaló
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A 90 nap/év korlátozás tárgykörében érdeklődöm, hogy amennyiben nem 8 órában foglalkoztatjuk az alkalmi munkavállalót, hanem például 4 órában, az akkor is egy napnak számít-e, vagy arányosan alakul a maximálisan igénybe vehető alkalmi munka személyenként? Amennyiben az alkalmi munkavállaló személye beválik a vállalkozásnál, és a 90 nap elteltével munkaviszonyt létesítenénk, kihathat-e ez visszamenőleg az alkalmi munkavállalói jogviszonyra? Köszönettel.
Ügyvezető jogviszonyának változása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Jelenleg egy kétszemélyes kft. ügyvezetője – aki egyben tag is – társas vállalkozóként biztosított. Az ügyvezetést és egyéb feladatait ezentúl munkaviszonyban látná el, mivel jelenleg nincs túl sok megrendelés, részmunkaidőben. Kérdésként merült fel, hogy szükséges-e a társasági szerződés módosítása és cégbírósági letétbe helyezése vagy elég egy taggyűlési határozatot hozni? Természetesen munkaszerződés, munkaköri leírás lenne. Jogszabályi hivatkozást nem találtam, hogy szükséges lenne cégbírósági bejegyzés, hiszen ez a nyilvános cégbírósági adatok közt nem is szerepel. Jogszabállyal alátámasztott válaszát előre is köszönöm.
Gyes alatt lehet-e másik munkáltatónál munkát vállalni?
Cikk
Az anyuka jelenleg gyesen van, van főállású munkahelye, ahol állományban van, ahonnan gyesre ment. A gyes mellett egy másik munkáltató foglalkoztatni szeretné heti 15 órában, munkaviszonyban. Meg kell-e szüntetni a meglévő 8 órás munkaviszonyát a korábbi céggel, vagy vállalhat mellette részmunkaidős állást? Kell-e közölni a régi munkahelyen, hogy elvállalt egy részmunkaidős állást? Olvasói kérdésre Hajdu-Dudás Mária munkajogász ügyvéd válaszolt.
Kft.-tag jogviszonya
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kétszemélyes kft. egyik tagja rendelkezik heti 36 órát elérő munkaviszonnyal, viszont a másik csak napi négy órában foglalkoztatott. Kötelező mindkét tagnak heti 36 elérő munkaviszonnyal rendelkezni? Köszönettel.
Gyesen lévő anyuka munkavállalása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban szeretném a szakértői véleményét kérni. Anyuka jelenleg gyesen van, van főállású munkahelye, ahol állományban van, ahonnan gyesre ment. A gyes mellett egy másik munkáltató foglalkoztatni szeretné heti 15 órában, munkaviszonyban. Meg kell-e szüntetni a meglévő 8 órás munkaviszonyát a korábbi céggel, vagy vállalhat mellette részmunkaidős állást? Kell-e közölni a régi munkahelyen, hogy elvállalt egy részmunkaidős állást? Köszönjük szépen a segítségét!
Ügyvezetők munkaviszonya
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Van egy kft., amelyben 5 tulajdonos van (testvérek), közülük kettő jelenleg még nappali tagozatos felsőoktatásban hallgató. A kérdésem az, hogy a többi tulajdonos dolgozhat-e kétórás munkaviszonyban a kft.-ben? Válaszát előre is köszönöm!
Ügyvezetőnek felmondás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Van egy kft., ahol 2 ügyvezető van: az egyik 4 órában, még a másik 8 órában van munkaviszonyban. Most a 8 órás ügyvezetőnek felmondják a munkaviszonyát. Kérdéseim: 1.Mivel a munkaszerződés szerint a munkáltatói jogokat a közgyűlés gyakorolja az ügyvezető felett, ezért a felmondásáról kell-e közgyűlési határozatot hozni? 2. A felmondását a tulajdonosoknak kell aláírni vagy aláírhatja a 4 órás ügyvezető is? 3. Mivel 7 fő alkalmazott is van a cégnél, ezért a 4 órás ügyvezető maradhat-e 4 órában foglalkoztatva vagy célszerű, hogy 8 órában legyen bejelentve? Válaszukat előre is köszönöm.
Kft.-ügyvezető munkaviszonyban
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. tagja heti 5 órás munkaviszonyban látja el az ügyvezetői teendőket, más munkát nem végez a társaságnál. Jelenleg van másik munkahelye is, ahol heti 40 órás munkaviszonyban biztosított. Rövidesen megszűnik a 40 órás állása, csak a kft. ügyvezetése marad. Kérdésem az, hogy a kft.-nél maradhat-e ezután is heti 5 órás munkaviszonyban, vagy meg kell-e emelni az óraszámot ahhoz, hogy biztosított maradjon? Más munkát továbbra sem fog végezni a kft.-ben. Köszönettel: B. Júlia