362 találat a(z) nyugta cimkére
Készpénzes bizonylat könyvelése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem alapja a korábban az Önök egyik szakértője adott válasz, ez a következő: http://adozona.hu/kerdesek/2014_5_16_Kezi_nyugtas_bevetel_konyvelese_wuf Kérdésem az lenne, hogy miként értelmezhető az azonnali könyvelés abban az esetben, ha egy vállalkozás könyvelőcéget foglalkoztat? Azt nem értem, hogyha képződik egy készpénzes bizonylat egy vállalkozásnál, akkor az nyilván csak következő hónapban lesz lekönyvelve, hiszen ekkor kerül leghamarabb a könyvelőirodához a bizonylat. Így nem sérül az azonnali könyvelés elve? Ez mivel magyarázható? Meddig tolerálható a könyvelés halasztása? Vagy ez a kötelezettség nem így értendő? Válaszát köszönöm.
Nyugta, számla – költségelszámolás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Autómentéssel foglalkozó magyar kft. az EU más tagállamaiba is megy magyar ügyfeleit menteni. Ezen utak tankolási, útdíj- és parkolási költségeiről csak nyugtát hoz, számlát nem. Elszámolhatóak-e ezen költségek csak a nyugták alapján? Válaszát előre is köszönöm!
Nyugta kötelező eleme
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Fodrász kisadózó egyéni vállalkozó ügyfelem nyugtát állít ki. Helyesen teszi-e, ha a nyugtára a nevét, az adószámát, a telephelyét és a kisadózó megnevezést tünteti fel? A székhely címét nem írja rá. Köszönettel.
Online pénztárgép: így kell beszerezni, működtetni
Cikk
Köteles pénztárgépet beszerezni az adóalany, ha olyan tevékenységet kezd végezni, melyhez kapcsolódó értékesítései/szolgáltatásnyújtásai során a 48/2013. NGM-rendelet szerint a nyugtaadási kötelezettségét kizárólag pénztárgéppel teljesítheti. Összefoglaltuk a pénztárgép beszerzésével, üzembe helyezésével, működtetésével, illetve a mentességgel kapcsolatos alapvető szabályokat.
Kötelező-e pénztárgéppel nyugtát adni
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Vállakozásunk pizzaszeletek árusításával foglalkozott, nyugtaadási kötelezettségünknek pénztárgéppel tettünk eleget. A forgalom csökkenése miatt, megszüntettük a pizzaszeletek árusítását, és a NAV felé bejelentettük, hogy a pénztárgépünket szüneteltetjük. Most lehetőségünk nyílt arra, hogy havi egyszeri alkalommal, nagyobb tételben pizzát értékesítsünk egyik vevőnknek. Mi megvennénk, majd változatlan formában, továbbértékesítenénk a pizzákat. Kérdésem: újra használatba kell-e vennünk a pénztárgépet, a havi egy tételt be kell-e ütnünk, vagy elég, ha csak számlát állítunk ki az értékesítésről? Kiskereskedelmi tevékenységnek minősül-e ez az értékesítés? Köszönöm válaszát.
Az örökzöld kérdés: elég a nyugta, vagy számlát kell adni?
Cikk
Online foglaláson keresztül értékesítő utazási iroda nyugtát állít ki vevői részére; helyesen jár-e el, hogyan tesz eleget szabályosan a bizonylatadási kötelezettségének? – kérdezte olvasónk. Bartha Katalin, az InterTax Pro Kft. okleveles adószakértője válaszolt.
Külföldi fesztiválon történő értékesítés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy vállalkozás Romániába szervezett fesztiválon az ott lévő személyeknek bort szeretne értékesíteni. Az ehhez szükséges romániai engedélyekkel rendelkezik. Kérdésem arra vonatkozik, hogy milyen számlaadási kötelezettsége keletkezik? Magyarországon hasonló esetben mobil pénztárgépet alkalmaznak. Kell-e itt is ezt alkalmazni, vagy elég, ha nyugtát vagy készpénzfizetési számlát állít ki az értékesítésről?
Nyugta vagy számla
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Utazási iroda saját szervezésű utakat online foglaláson keresztül is értékesít. Ebben az esetben a fizetés módja paypal vagy bankkártyás. A 900 ezer forint alatti szolgáltatásoknál, ha a vevő nem kéri a számlát, nyugtákat állítunk ki, melynek dátuma a fizetés napja. Minden vevővel személyes kapcsolatunk van, a szolgáltatás igénybevételénél átadjuk a nyugtákat. Mivel nagy részben külföldi utasaink vannak, így a nyugta, illetve a számla postázása nem megoldás számunkra, hiszen az utassal előbb találkozunk személyesen, mint ahogy a postai kézbesítéssel a bizonylatot megkaphatná. A kérdésem az lenne, hoigy a fenti módszer alkalmazásával (ha nem kér számlát, nyugtát adunk) helyesen járunk el vagy sem? Ha nem, mi lenne a szabályos bizonylatolás? Válaszát előre is köszönöm: P. Miklós
Támogatójegy
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy nonprofit szervezet rendezvényére úgynevezett támogatójegy megvásárlásával lehet bemenni. Aki nem veszi meg a támogatójegyet, az nem mehet be a rendezvényre. Kérdés, hogy mit kell kiállítani a támogatójegyekről (nyugtát)? Ha belépőjegy, alkalmazható az, amit a boltban vesz? Ez már társaságiadó-alap lehet, ha túllépi a keretet? Vállalkozási, gazdasági tevékenységnek minősül? Az alapító okiratban, amennyiben benne van a rendezvényszervezés, mint közcélú tevékenység, véleményem szerint akkor is vállalkozási/gazdasági tevékenységnek minősül ez, ha ellenértéket kér érte. Jól gondolom? Köszönöm!
Online pénztárgép használat
Kérdés
Tisztelt Szerkesztőség! Rendeletmódosítás kapcsán a 96.04 fizikai közérzetjavító szolgálatatás – szolárium – online pénztárgéphasználatra kötelezett. Egy kft. tevékenységei közt a fodrászat mellett a 96.04 alá tartozó szolgáltatást is végez. Kérdés, hogy az online pénztárgép használata csak a szolárium használatához kapcsolódik-e és a fodrászatról kézi nyugtaadásra kötelezett-e továbbra is? Várom szíves válaszukat. Tisztelettel Berghoffer Sándorné irodavezető
Pénztárgép
Kérdés
Társaságunk 2016.09.30-tól nyugtaadási kötelezettségének kizárólag pénztárgéppel tehet eleget (gépjármű-javítási, gépjárműalkatrész-kiskereskedelem). A kérdésünk, hogy hogyan tudunk mégis mentesülni a pénztárgép alkalmazása alól? Társaságunk úgy döntött, hogy minden értékesítésről számlát állít ki (ezt bejelentette a NAV részére a megfelelő nyomtatványon). Nemcsak az üzletekben folyik készpénzes értékesítés, hanem a kiszállított áru ellenértékének egy része is készpénzben folyik be. Ezek elsősorban interneten beérkezett rendelések, amelyeket részben alvállalkozók, részben saját autók visznek ki a vásárlókhoz, akik lehetnek akár magánszemélyek, akár vállalkozások (kereskedők) is. A saját autóval kiszállított áruk ellenértékét a sofőrök az egyik telephelyen működő pénztárba fizetik ki. Az alvállalkozók által kiszállított áruk ellenértéke az előzőhöz hasonlóan pénztárba érkezik vagy átutalással. Jól gondoljuk-e, hogy mivel ezek mind számlával kísért értékesítések, ezért emiatt nem kell pénztárgép (hiszen amiről számlát adunk, arról nem szabad nyugtát kibocsátani)? Úgy gondoljuk, hogy ha nem használunk pénztárgépet, akkor a boltokban történő készpénzes értékesítésekről kell adatot szolgáltatni. De mi a helyzet az előbb részletezett telephelyre befolyt tételekkel? Illetve az alvállalkozó által beszedett készpénzes számlák ellenértékével, ami bankon keresztül érkezik? Illetve kell-e adatot szolgáltatni a bankkártyás tételekről? Köszönettel
Csak így lehet megúszni a kötelező pénztárgéphasználatot
Cikk
Alanyi adómentes egyéni vállalkozónak is kötelező-e pénztárgépet használnia? Ha igen, mely esetekben kell nyugtát adnia, mikor állíthat ki számlát, és arról kell-e adatot szolgáltatnia a NAV részére? – kérdezte olvasónk. Sinka Júlia okleveles adószakértőnk válaszolt.
Piacozás Ausztriában
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó (alanyi áfamentes) Ausztriában szeretne piacozni. Évente maximum 5-6 alkalommal, de huzamosabb ideig sosem tervezi. Kell-e kérnie közösségi adószámot? Milyen szabályok vonatkoznak rá? Milyen bizonylatot kell kiállítania az értékesítésről? Használhatja a magyar nyugtatömbjét? Köszönöm!
Pénztárgép
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk egy autómosót üzemeltet. Helyesen járunk-e el, ha a vevőknek a szolgáltatásról kézi kibocsátású nyugtát adunk, vagy szükséges online pénztárgép beszerzése?
Katás adózó
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Katás adózónak a nyugtára is rá kell vezetni, hogy KISADÓZÓ vagy csak a számlákra? Köszönöm!