353 találat a(z) nyugta cimkére

Ingatlan bérbeadása – költségelszámolás Kérdés

Magánszemélyként ingatlant adok bérbe. Az ingatlanba vásároltam egy zuhanyfülkét, melyről nyugtát kaptam. A nyugta elegendő bizonylat a zuhanytálca költségként történő elszámolására az ingatan bébeadásából származó bevétellel szemben, vagy csak abban az esetben érvényesíthető, ha arról névre kiállított számlát kértem? Előre is köszönöm a válaszát!

Értékesités kézi nyugta adásával Kérdés

Egy autószereléssel foglalkozó kft. raktáron levő anyagkészletét értékesiti. Elegendő-e az értékesitésekről kézi nyugtát adni vagy kötelező a számla adása? A cégnek nincs telephelye, kijáró szerelők /gyorsszerviz/. A raktárkészlet a székhelyen van tárolva. köszönöm

Nyugtatömb használata Kérdés

Ügyfelem nyugtát bocsát ki a szolgáltatásáról. Az első példányt átadja a szolgáltatás igénybe vevőjének, a tőpéldányt kiszabja, és átadja nekem könyvelni. Mikor "betelik" a tömb, csak a borító marad.Szerinte ezzel az eljárással nem sért semmilyen jogszabályt. Valóban így van? Köszönöm a válaszát.

Társadalmi munka megváltása Kérdés

A társadalmi szervezetnél társadalmi munkában állapodnak meg a tagok, azonban, ha valaki nem tud, vagy nem akar részt venni aktívan a segítésben, megválthatja pénzösszeggel, és azt befizeti a szervezetbe, mint támogatást – társadalmi munka megváltás címszó alatt. A szervezet alanyi mentes, nem áfás. Jó az az eljárás, hogy a befizetett összegről a szervezet bevételi bizonylatot állít ki?

Számla és pénztárgép Kérdés

Tisztelt Szakértő ! Tegnap jelent meg az alábbi értelmezés: "Amennyiben az adóalany esetlegesen olyan gyakorlatot folytat, hogy ugyanarról az ügyletről egyidejűleg számlát és gépi nyugtát is kiállít, e számlákról sem kell adatot szolgáltatni, miután ebben az esetben nem teljesül az a feltétel, hogy az adóalany a bizonylatadási kötelezettségét online pénztárgéppel történő nyugtaadás helyett részben vagy egészben számla kibocsátásával teljesíti. [Áfa tv. 165. § (1) bekezdés b) pont, 165. § (2) bekezdés, 166. § 50/2013. (XI. 15.) NGM rendelet 9/C §]" Nemzeti Adó- és Vámhivatal" Az utolsó NAV álláspont az volt, hogy nyugta és számla egyszerre nem bocsátható ki, a számlát az adózó a pénztárgépbe döntése alapján beütheti. Mi változott?

Nyugta Kérdés

Tisztelt Szakértő! A következő kérdésben szeretnék tájékoztatást kapni: piacon áruló egyéni vállalkozó nyugtát használ, véletlenül a férje által használt nyugtába (aki szintén piaci árus és szintén nyugtát használ) írt bevételeket (a férj ezen idő alatt szüneteltette a tevékenységét) 2 db nyugtát írt így tele. Mi a teendő ilyenkor?

Nyugtalottóval védekeznének az adócsalások ellen Cikk

Pénztárgép által kibocsátott nyugták sorsolásával, úgynevezett nyugtalottóval akarja visszaszorítani az adócsalást a román kormány.

A NAV ott lesz minden kasszacsörgésnél Cikk

Már 2014-ben életbe lépett az a rendelkezés, mely szerint valamennyi pénztárgép használatra kötelezett adóalany, aki bizonylatadási kötelezettségét pénztárgépnyugta helyett számla kibocsátásával helyettesíti, kötelezett az általa kibocsátott számlákra vonatkozóan adatot szolgáltatnia a NAV felé. Azonban bizonyos feltételeknek megfelelő vállalkozói kör türelmi időszakot kapott, ez azonban 2015-től lejár. Így január 1-től már minden vállalkozás, aki online pénztárgép használatára kötelezett, azonban nyugtaadási kötelezettségének számlakibocsátással tesz eleget, kötelező a NAV fele adatot szolgáltatnia – hívja fel az érintettek figyelmét a MAZARS. A vezető könyvvizsgáló és adótanácsadó cég hozzáteszi: 2014 végéig le kell lecserélniük a hagyományos pénztárgépeket azoknak a cégeknek is, amelyek pénztárgép használatára nem kötelezettek.

Újabb adatszolgáltatási feladat, súlyos bírság a mulasztásért Cikk

2015. január 1-jétől kezdődően valamennyi pénztárgép használatra kötelezett olyan adóalany, amely bizonylatadási kötelezettségét online pénztárgéppel történő nyugtaadás helyett számla kibocsátásával teljesíti (ideértve az adatszolgáltatási kötelezettség alól korábban mentesülőket is), köteles a kibocsátott számláiról adatszolgáltatást teljesíteni az adóhatóság felé – írja hírlevelében a Mazars.

Pénztárgéphasználat mozgó-vendéglátás esetén Kérdés

Tisztelt Szakértő! A "Mikor kell pénztárgépes nyugtát adni? Itt a sorvezető, példákkal" című cikkük alapján kérdésem, hogy a mozgó vendéglátással (italkiméréssel) foglalkozó cég csak különböző rendezvényeken értékesít. Eddig (értelmezésem szerint 2014. dec 31-éig) a felmentés alapján nem volt kötelező online pénztárgépet használni, ezért ők még régi pénztárgépet használnak. Kötelező-e áttérni 2015. január 1-jétől online pénztárgép használatra? Ha nem tudnak ennyit beruházni, van-e más lehetőség (kézi nyugtaadás)? Köszönettel

Pénztárgép és számla javítási tevékenységnél Kérdés

Adott egy egyéni vállalkozó, aki háztartási gépek javításával foglalkozik Teáor: 95.1-95.2. A szerviz boltjában is történik alkatrészek eladása és javítása is. Ezekről a bolti tételekről online pénztárgépet használva nyugtát állít ki, illetve céges megrendelések esetén számlát állít ki, és azokat a tételeket a pénztárgépben nem rögzíti. A bevételeinek több mint 70 százalékát háznál történő helyszíni javítás (mosógép, hűtőgép) teszi ki. Ez utóbbiakról számlát vagy nyugtát állít ki, de ezeket sem rögzíti a pénztárgépben. Helyes-e az eljárása, illetve kell-e adatot szolgáltatnia a számlával kísért eladásairól? Válaszukat előre is köszönöm!

Mikor kell pénztárgépes nyugtát adni? Itt a sorvezető, példákkal Cikk

Továbbra is sok adózó kérdezi, hogy kell-e pénztárgépes nyugtát adnia, vagy megfelelő-e, ha a kézi nyugta tömbjét használja? A kérdések eldöntésénél majdnem mindig ugyanazt a logikai utat kell bejárnunk és követnünk. Ezért példaként két kérdésre adott válasz logikai levezetését szembesítem a fennálló szabályokkal.

Nyugta kibocsátás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Helyesen jár-e el annak a kft.-nek a vezetője, aki 4520 TEÁOR szám alatt végzett gépjárműjavítás karbantartásról (karosszériajavításról, -festésről) olyan magánszemélyeknek, akik nem kérnek számlát, kézi nyugtatömbből állít ki nyugtát maximum 200 000 forint értékben? Válaszát előre is köszönöm!

Nyugta láthatósága Kérdés

Számomra megoldhatatlan kérdéssel fordulok Önökhöz. A pénztárgépeken használt pénztárgépszalagok láthatósága helyes tárolás esetén sem felel meg a a formailag elvárt láthatósági követelményeknek.Egyéves nyugták irodai (+ fokos) helyiségben tárolás alkalmával is elhalványul, nem bizonyítható, hogy ténylegesen mi szerepel a nyugtákon. A szalag hátuljára 5 év garancia van feltüntetve. És meg kell őrizni. Az új pénztárgépeken még ellenőrző szalag sincs. Írjam rá a számlákra, az ellenőrző kód számát, vagy minden nyugtát még fénymásoljak a számlák mellé? Elég gyakorlati kérdés, de sok problémát okozhat, nem tudjuk, mi vállalkozók bizonyítani, mi szerepel a nyugtán valójában. Köszönöm kérdésem megválaszolását.

Meggyűlhet a baja a NAV-val, ha így tárolja a borravalót Cikk

Hogyan kell elkülöníteni a borravalóként kapott összegeket az egyéb bevételektől – kérdezte olvasónk. dr. Verbai Tamás, a HÍD Adószakértő és Tanácsadó Kft. vezérigazgatója válaszolt.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Telephely, társasági szerződés

dr. Tuczai Dóra

LL.M. (Berlin) ügyvéd

budlegal Ügyvédi Társulás tagja

Fizetési megállapodás

Nagy Norbert

adószakértő

USA adószám alatt utólagos engedmény

Bunna Erika

adótanácsadó

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink