353 találat a(z) nyugta cimkére
Tánciskola – online pénztárgép Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy a tánciskoláknak kötelező-e online pénztárgépet használni szeptember 30-ától? Kizárólag magánszemélyeknek tartanak órákat, korábban nyugtát állítottak ki. Áfakörbe tartoznak. Ha igen, a pénztárgép kiváltható-e számlázó programmal, ha havonta a megfelelő bevallást benyújtják a NAV felé? Köszönöm válaszukat. Üdvözlettel: Szűcsné Urbán Ágnes
Nyugta helyett kiállított számlákról adatszolgáltatás Kérdés
Tisztelt Adószakértő! Szeptember 30-ától pénztárgéphasználatra kötelezett vagyok. Nyugtaadás helyett minden esetben számlát fogok kiállítani. A kiállított számlákról adatokat kell szolgáltatni az adóhatóságnak.A 50/2013. NGM-rendelet szerint havonta, a tárgyhónapot követő hónap 15. napjáig, elektronikus úton kell az adatokat elküldeni. Az adatszolgáltatást a PTGSZLAA adatlapon kell teljesíteni, amely tájékoztatója szerint ezt hetente kell megtenni. Feltételezem, hogy a rendelet szerint kell eljárnunk, de zavaró az adatlap tájékoztatása. Kérdésem, hogy valóban havonta kell-e az adatokat elküldeni, nem szeretnék hibát elkövetni? Köszönöm szépen a tájékoztatást.
Nyugta, számla, online kassza: új szabályok jönnek Cikk
Ahogy közeledünk szeptember 30-ához, az online pénztárgépek szabályozásáról szóló rendelet legújabb fejezetének hatályba lépéséhez, egyre több a nyugtákkal, számlákkal kapcsolatos kérdés. Lázár János miniszterelnökséget vezető miniszter tegnapi megnyilatkozása nem segített az eligazodásban.
Autószerviz online pénztárgép Kérdés
Cégünk (autószerviz) 09.30.-tól köteles online pénztárgépet használni. Bevételünk nagy része átutalással folyik be, havonta azért van pár készpénzes számlánk is. Eddig minden szerelési munkáról számlát állítottunk ki, nyugtát nem használtunk. Ezt a jövőben is így szeretnénk csinálni. Kérem szíves tanácsukat, hogyha 09.30.-tól az alábbi pontok szerint járunk el az megfelelő megoldás-e az online pénztárgép kiváltására: 1. Nyugta helyett számlát adunk - ezt 09.30.-ig bejelentjük a NAV-nak a PTGSZLAB nyomtatványon. 2. 09.30. után azon készpénzes számlák esetében, melyeket nyugta helyett állítunk ki, adatot szolgáltatunk a NAV-nak a PTGSZLAH nyomtatványon minden hónapban. Az adatszolgáltatásban csak azokat a készpénzes számlákat szerepeltetjük, amelyeket magánszemélyeknek állítunk ki 900 ezer forint alatt. Cégeknek kiállított számlákat nem szerepeltetjük, mert nekik egyébként is számlát kellene kiállítani (áfaalanyok, jogi személyek). Már a 09.30.-án kiadott számlákra is vonatkozik az adatszolgáltatás? Tehát nem csak 10.01.-től kiadott számlákra? 3. Fogyasztóvédelmi szempontból megfelelő-e, ha a szervizben kifüggesztenek egy tájékoztatót, melyben közlik a vásárlókkal, hogy nyugta helyett számlát tudnak csak kiállítani, ezért a név és cím megadása kötelező. Ez így megfelelő megoldás lehet-e? Kérem szíves segítségüket, hogyha a fentiek szerint járunk el, mentesülhetünk-e az online pénztárgép használatától? Előre is köszönöm.
Pénztárgép 2016. 09.30-tól Kérdés
Tisztelt szakértő! Tudom, hogy a 48/2013. NGM rendeletben található taxative a felsorolás, hogy kik kötelezettek pénztárgéphasználatra nyugtaadáskor. De ez a rendelet 09.30-tól érvényét veszti. Kérdésem, fodrász, kozmetikus, illetve műkörmös vállalkozónak kötelező lesz-e a pénztárgép fenti időponttól? Hol találom meg az új érvényes törvényt? Köszönöm a válaszát. Tisztelettel Sné
Változnak a pénztárgépszabályok: erre figyeljen a masszőr! Cikk
Masszőr egyéni vállalkozó eddigi vendégeinek nyugtát állított ki, 2016. 09. 30-ától havi adatszolgáltatást jelentene, úgy, hogy vendégeinek számlát állít ki. Azt kérdezte: a PTGSZLAB nyomtatványt be kell küldeni mint bejelentkezést, vagy elegendő a havi adatszolgáltatás teljesítése a PTGSZLAH nyomtatványon? Ha bejelentés is van, mit kell jelölni a PTGSZLABerre nyomtatványon? Szolnoki Béla adószakértő, könyvvizsgáló válaszolt.
Készpénzes bizonylat könyvelése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem alapja a korábban az Önök egyik szakértője adott válasz, ez a következő: http://adozona.hu/kerdesek/2014_5_16_Kezi_nyugtas_bevetel_konyvelese_wuf Kérdésem az lenne, hogy miként értelmezhető az azonnali könyvelés abban az esetben, ha egy vállalkozás könyvelőcéget foglalkoztat? Azt nem értem, hogyha képződik egy készpénzes bizonylat egy vállalkozásnál, akkor az nyilván csak következő hónapban lesz lekönyvelve, hiszen ekkor kerül leghamarabb a könyvelőirodához a bizonylat. Így nem sérül az azonnali könyvelés elve? Ez mivel magyarázható? Meddig tolerálható a könyvelés halasztása? Vagy ez a kötelezettség nem így értendő? Válaszát köszönöm.
Nyugta, számla – költségelszámolás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Autómentéssel foglalkozó magyar kft. az EU más tagállamaiba is megy magyar ügyfeleit menteni. Ezen utak tankolási, útdíj- és parkolási költségeiről csak nyugtát hoz, számlát nem. Elszámolhatóak-e ezen költségek csak a nyugták alapján? Válaszát előre is köszönöm!
Nyugta kötelező eleme Kérdés
Tisztelt Szakértő! Fodrász kisadózó egyéni vállalkozó ügyfelem nyugtát állít ki. Helyesen teszi-e, ha a nyugtára a nevét, az adószámát, a telephelyét és a kisadózó megnevezést tünteti fel? A székhely címét nem írja rá. Köszönettel.
Online pénztárgép: így kell beszerezni, működtetni Cikk
Köteles pénztárgépet beszerezni az adóalany, ha olyan tevékenységet kezd végezni, melyhez kapcsolódó értékesítései/szolgáltatásnyújtásai során a 48/2013. NGM-rendelet szerint a nyugtaadási kötelezettségét kizárólag pénztárgéppel teljesítheti. Összefoglaltuk a pénztárgép beszerzésével, üzembe helyezésével, működtetésével, illetve a mentességgel kapcsolatos alapvető szabályokat.
Kötelező-e pénztárgéppel nyugtát adni Kérdés
Tisztelt Szakértő! Vállakozásunk pizzaszeletek árusításával foglalkozott, nyugtaadási kötelezettségünknek pénztárgéppel tettünk eleget. A forgalom csökkenése miatt, megszüntettük a pizzaszeletek árusítását, és a NAV felé bejelentettük, hogy a pénztárgépünket szüneteltetjük. Most lehetőségünk nyílt arra, hogy havi egyszeri alkalommal, nagyobb tételben pizzát értékesítsünk egyik vevőnknek. Mi megvennénk, majd változatlan formában, továbbértékesítenénk a pizzákat. Kérdésem: újra használatba kell-e vennünk a pénztárgépet, a havi egy tételt be kell-e ütnünk, vagy elég, ha csak számlát állítunk ki az értékesítésről? Kiskereskedelmi tevékenységnek minősül-e ez az értékesítés? Köszönöm válaszát.
Az örökzöld kérdés: elég a nyugta, vagy számlát kell adni? Cikk
Online foglaláson keresztül értékesítő utazási iroda nyugtát állít ki vevői részére; helyesen jár-e el, hogyan tesz eleget szabályosan a bizonylatadási kötelezettségének? – kérdezte olvasónk. Bartha Katalin, az InterTax Pro Kft. okleveles adószakértője válaszolt.
Külföldi fesztiválon történő értékesítés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy vállalkozás Romániába szervezett fesztiválon az ott lévő személyeknek bort szeretne értékesíteni. Az ehhez szükséges romániai engedélyekkel rendelkezik. Kérdésem arra vonatkozik, hogy milyen számlaadási kötelezettsége keletkezik? Magyarországon hasonló esetben mobil pénztárgépet alkalmaznak. Kell-e itt is ezt alkalmazni, vagy elég, ha nyugtát vagy készpénzfizetési számlát állít ki az értékesítésről?
Nyugta vagy számla Kérdés
Tisztelt Szakértő! Utazási iroda saját szervezésű utakat online foglaláson keresztül is értékesít. Ebben az esetben a fizetés módja paypal vagy bankkártyás. A 900 ezer forint alatti szolgáltatásoknál, ha a vevő nem kéri a számlát, nyugtákat állítunk ki, melynek dátuma a fizetés napja. Minden vevővel személyes kapcsolatunk van, a szolgáltatás igénybevételénél átadjuk a nyugtákat. Mivel nagy részben külföldi utasaink vannak, így a nyugta, illetve a számla postázása nem megoldás számunkra, hiszen az utassal előbb találkozunk személyesen, mint ahogy a postai kézbesítéssel a bizonylatot megkaphatná. A kérdésem az lenne, hoigy a fenti módszer alkalmazásával (ha nem kér számlát, nyugtát adunk) helyesen járunk el vagy sem? Ha nem, mi lenne a szabályos bizonylatolás? Válaszát előre is köszönöm: P. Miklós
Támogatójegy Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy nonprofit szervezet rendezvényére úgynevezett támogatójegy megvásárlásával lehet bemenni. Aki nem veszi meg a támogatójegyet, az nem mehet be a rendezvényre. Kérdés, hogy mit kell kiállítani a támogatójegyekről (nyugtát)? Ha belépőjegy, alkalmazható az, amit a boltban vesz? Ez már társaságiadó-alap lehet, ha túllépi a keretet? Vállalkozási, gazdasági tevékenységnek minősül? Az alapító okiratban, amennyiben benne van a rendezvényszervezés, mint közcélú tevékenység, véleményem szerint akkor is vállalkozási/gazdasági tevékenységnek minősül ez, ha ellenértéket kér érte. Jól gondolom? Köszönöm!