1514 találat a(z) munkaviszony cimkére
Egyesület tagja által végzett tevékenység
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy sportegyesület gyerekek részére úszásoktatás kíván végezni. Az oktatás ellenértékét számlázná a résztvevők részére. A kérdésem arra irányulna, hogy az oktatást az egyesület tagja végezheti-e úgy, hogy az egyesülettel nincs semmilyen munkavégzésre irányuló jogviszonyban? Vagy mindenképpen egy jogviszonyt kell teremteni, ellenértékkel együtt. Válaszát előre is köszönöm.
Kata és munkaviszony
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelem katás egyéni vállalkozóként szerződés alapján ügynöki tevékenységet végez egy társaságnak, melyre vonatkozóan a szerződésben foglaltaknak megfelelően számlát bocsát ki. Ezzel egyidejűleg foglalkoztathatja-e ugyanez a társaság e magánszemélyt munkaszerződéssel más jellegű feladat ellátására? Válaszát előre is nagyon köszönöm.
Ügyvezető
Kérdés
Tisztelt Dr. Radics Zsuzsanna! 2015. 02. 16-án részt vettem a Lurdy Házban tartott előadásodon. Szó volt róla, hogy egy személy egy céggel nem lehet egyidejűleg munkaviszonyban és megbízási jogviszonyban is. Az egyik kft.-ben, amelynek a bérszámfejtését készítem, a társasági szerződés alapján az ügyvezetői teendőket megbízási jogviszonyban látja el az ügyvezető, emellett, mint (1311) Mezőgazdasági, erdészeti, halászati és vadászati tevékenységet folytató egység vezetője munkaviszonyban is áll ezzel a kf.-vel heti 10 órában. Jól gondolom, hogy ez a kettősség nem megengedett? Ha igen, tudnál nekem írni egy törvényi hivatkozást, ami kizárja? Lehotai Katalin (Claessens Kft.) Lehotai.Katalin@claessens-group.eu
A dolgozók akarták megszüntetni munkaviszonyukat, munkaadójuk perelte őket
Cikk
Tartós külföldi kiküldetésben dolgozó munkavállalók előbb rendes, majd annak sikertelensége után rendkívüli felmondással akarták megszüntetni munkaviszonyukat. Munkaadójuk a felmondást több okból nem tartotta ezt jogszerűnek – az ügy a Kúrián kötött ki.
Igazolás megbízási szerződés mellé bejelentett munkahelyről
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Intézményünk meghatározott feladat elvégzésére hosszabb távú (4 hónap) megbízási szerződést köt magánszemélyekkel, akiknek úgy tudom, hogy van állandó munkahelyük. Kérdéseim ezzel kapcsolatban: hogy szükséges-e nekem a megbízottakat a NAV felé bejelentenem vagy elegendő, ha nyilatkozatot kérek tőlük arra vonatkozóan, hogy a szerződéskötés időpontjában rendelkeznek állandó, a NAV-nál bejelentett munkahellyel, valamint a biztosítotti jogviszonyukat érintő változásról haladéktalanul értesítik a megbízót? Esetleg szükséges a munkahelyüktől egy munkáltatói igazolást kérni? ha a szerződés időtartama alatt a megbízottnak megszűnik a munkahelye, akkor milyen dátummal kell őt a NAV felé bejelentenem, mert gondolom, ebben az esetben már köteles vagyok őt regisztrálni? Válaszát előre is köszönöm! Tisztelettel: K. Andrea
Az új Ptk. változás és a Tbj. katás ügyvezetőre
Kérdés
Mit kell tudni a katát választó bt.-s ügyvezetök jogviszonyával, Tbj. fizetési kötelezettségével kapcsolatban az új Ptk. március 15-ei változásával kapcsolatosan? Mit fizet az öregségi nyugdijas tag, a munkaviszony mellett dolgozó?
Ekho mellett egyéni vállalkozó
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A munkaviszonyos (40 órás) ekhós jövedelem melletti egyéni vállalkozó köteles-e a minimálbér után megfizetni a járulékot? Előre is köszönöm válaszát!
Hallgatói jogviszony melletti munkaviszony járuléklevonás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelemnél kiderült, hogy egyik alkalmazottja (nálam jelenleg főállású) nappali tagozatos hallgató is. Szeretném megkérdezni, hogy visszamenőlegesen 5 évre mik azok a járulékok, amiket vonnom kell tőle, és mi az amit nem, egészségbiztosítási járulék (természetbeni, pénzbeni), munkaerőpiaci járulék. Köszönöm szépen előre is a segítségüket!
Jogosultság Gyed-re
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Tanácsot szeretnék kérni Önöktől, hogy az alább levezetett munkaviszony alapján jogosult leszek-e a pénzbeli ellátásokra (pontosan csedre és gyedre)? 1. 2013.09.01-2014.04.01. 8 órás munkaviszonyban voltam. Bruttó bérem: minimálbér volt (munkaviszony megszűnt). 2. 2014.06.01-2014.06.30. 8 órás munkaviszony egy másik cégnél. Bruttó bérem: minimálbér. A munkaviszony megszűnt. 3. 2014.12.01-2015.01.31. munkaviszonyban dolgoztam egy harmadik cégnél részmunkaidőben, 2 óra/nap. Bruttó bérem: minimálbér arányos része. Munkaviszony megszűnt. 4. 2015.01.01-től munkaviszonyban dolgozom egy cégnél. Bruttó bérem: minimálbér, 8 órás munkaviszony. Táppénze egészen a kisbaba születéséig nem szándékozom elmenni. A mostani munkaviszonyom a gyerek születéséig nem fog megszűnni. Várható szülési idő: 2015.08. hó. Harmadik gyermeket fogok szülni. Az első gyermekem 7 éves, a második gyermekem 6 éves. Jogosult leszek-e csedre és gyedre? Ha igen, akkor milyen jövedelem alapján fogja az OEP megállapítani a pénzbeli járandóságomat? Mennyire befolyásolja a pénzbeli ellátás megállapítását a részmunkaidős munkaviszony? Köszönettel!
Rehab kártyával való foglalkoztatás
Kérdés
Rehab kártyával való foglalkoztatás esetén milyen kötelezettségei vannak a munkáltatónak? Hány órában foglalkoztathatjuk a munkavállalót rendes munkaviszonyban vagy egyszerűsített foglalkoztatottként?
Több munkáltató által létesített munkaviszony
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégcsoportunk több munkáltató által létesíthető munkaviszonyban alkalmaz több munkavállalót. Az ezzel kapcsolatos nyilvántartások vezetésével, az elszámolásokkal kapcsolatos tudnivalókról szeretnénk tájékoztatást kérni. Van-e arra előírás, hogy melyik cég legyen a munkáltatói jogkör gyakorlója? Annak a cégnek, aki a munkáltatói jogokat gyakorolja, nagy költséget, kiadást jelent, van-e arra lehetőség, és ha igen, milyen módon, hogy a többi munkáltató a ráeső részt átvállalja, kifizesse? A válaszukat előre is köszönöm! Benkő Eszter
Pénzellátás megállapítása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném kérni az alábbi kérdésekben szakmai segítségét. Határozatban megállapított az 51 százalékos egészségkárosodás. Pénzellátás igényléséhez a kkt. tagnak, aki közvetlen közreműködő, meg kell-e szüntetni a tagi jogviszonyát? Valamint eg személyes kft. tagja (ugyanez a személy). Ügyvezetést munkaviszonyban látja el. Elég a munkaviszonyt megszüntetni, vagy a tagságot is meg kell? Válaszát köszönöm. Magdi
Ügyvezető új Ptk. szerint
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Tudomásom szerint az új Ptk hatálybalépésétől ügyvezetői freladatokat csak munkaviszony vagy megbizási jogviszony keretében lehet ellátni. Kérdés: ha eddig mint társas vállalkozó látta el mind az ügyvezetést, mind a személyes közreműködést, akkor márciustól ha a társasági szerződés szerint az ügyvezetés megbizási jogviszonyban látható el, akkor a társasági szerződés módositása nélkül elláthatja-e munkaviszonyban? Célunk hogy mind a személyes közreműködés, mind az ügyvezetès munkaviszonyban legyen. Ha nem, akkor megoldható-e, hogy marad társas vállalkozó a személyes közreműködésre és megbizás 0 forintra az ügyvezetèsre vagy mindenképp kell ide összeg? Egyáltalán jól gondoljuk-e, hogy változtatnunk kell márciustól az ügyvezetői jogálláson, mivel azt mint társas vállalkozó látja el. Köszönöm
Katás bt. nem kisadózó tagjának munkavégzése
Kérdés
Kedves Szakértő! Ha jól értelmezem a jogszabályt, katás bt. nem kisadózó tagja csak munkaviszony keretében végezhet munkát a társaságban. Kérdésem, hogy ennek megfelel-e, ha egyszerűsített foglalkoztatásban alkalmazzuk, vagy az Mt. szerinti munkaszerződést kell kötni vele? Köszönöm szépen!
Nem jelentették be dolgozóikat. Az Ön munkáltatója köztük van?
Cikk
Több mint 4500 vállalkozás szerepel a Nemzeti Adó- és Vámhivatal legfrissebb, a munkaviszony létesítésének bejelentését elmulasztó adózók listáján.