1514 találat a(z) munkaviszony cimkére
Efo – munkaszerzodes – efo
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy, kisbuszokkal személyszállítást végző vállalkozásról van szó, belföldi és nemzetközi megbízásokat is teljesít. Az állandó munkavállalók mellett pár napos megbízással is alkalmaz sofőröket a csúcsidőszakokban. Megfelelő-e, ha az alkalmanként megbízott sofőrökkel a következő módon szerződik egy 8 napos (külföldi) kiküldetés esetén? Egyszerűsített foglalkoztatás 5 napig, majd 1 napos határozott idejű munkaszerződés és 2 napig ismét egyszerűsített foglalkoztatás. Szabályos-e ez a megoldás vagy szabálytalannak minősülhet – rendeltetésellenes joggyakorlás miatt? Megbízási szerződés köthető-e a munkavállalóval erre a munkára? Van-e jelentősége a külföldön történő munkavégzésnek ebben a példában? Válaszát előre is köszönöm. Tisztelettel: S.G.
Kiegészítő tevékenységű társas vállalkozó 08-as bevallásban
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. nyugdíjas ügyvezetője megbízásban látja el a tevékenységét, így e jogviszonyára tekintettel társas vállalkozónak minősül (személyes közreműködése kapcsán csak június hónaptól). Mint kiegészítő tevékenységű társas vállalkozót a T1041-es nyomtatványon nem kellett bejelenteni. Tudtommal, ha e jogviszonya mellett 40 órás munkaviszonyban áll és egy másik társaságban is közreműködik (elegendő lenne az egyik feltétel teljesülése), akkor itt már nem kell megfizetni utána az egészségügyi szolgáltatási járulékot. Kell-e ez esetben 08-as bevallást beadni, ha a vállalkozásnak egyébként nincs más biztosítottja és egyéb szja, járulék kötelezettsége sem? Köszönettel
Betegszabadság és táppénz: most megtudhatja, mi a különbség
Cikk
Ugyan már huszonnégy éve él a betegszabadság intézménye, de még mindig sok kérdés merül fel azzal kapcsolatban, hogy kinek, mikor és milyen mértékben jár a betegszabadság, s milyen feltételek mellett, mikor, és milyen mértékben jogosult valaki táppénzre. Cikkünkben részletezzük a tudnivalókat.
A1 ügyvezető munkaviszonyban
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft.-ben az ügyvezető (magyar állampolgár magyar lakcímmel), aki munkaviszonyban látja el ügyvezetői teendőit A1-es igazolást hozott. Párhuzamosan munkaviszonya van Ausztriában és Magyarországon is, A1 alapján külföldön biztosított. A kérdésünk az, hogy ebben az esetben mi a teendő a továbbiakban? 16T1041-es járulékbevallásban továbbra is szerepel, csak szja-t vonunk? köszönettel
Főállású munkaviszony melleti munkavállalás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Érdeklődöm, hogy olyan munkavállalót, aki más cégnél főállásban dolgozik és mellékfoglalkozásban a mi cégünknél szeretne munkát vállalni, milyen módon teheti? Mik a szabályok, előírások a mi cégünk számára és a munkavállaló számára?
Betegszabadság alatt lejáró határozott idejű munkaszerződés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyik cégünk alkalmazottja határozott idejű munkaszerződése 2016.06.15-én lejár. 2016.05.30 óta betegszabadságon van és úgy tűnik 06.15-ig nem is gyógyul meg. Betegsége alatt megyszűnhet-e a munkaviszonya a határozott idővel vagy csak a betegség (táppénz) lejártával? A cég büfét üzemeltet egy iskolában, a tanév végével a munka is megszűnik, ezért kötöttek ilyen szerződést. Köszönettel
Egyéni vállalalkozó 4 órás állás mellett
Kérdés
T. Cím ! Szeretném megkérdezni a véleményüket, hogy egy egyéni vállalkozó ha elhelyezkedik főállásban 4 órára, akkor hol kell a járulékot megfizetni, elegendő a 4 óra után megfizetni vagy az egyéni vállalkozás után is fizetnie kell? Vagy csak 8 óra munkavégzésnél mentesül az egyéni vállalkozás utáni járulék fizetéstől? Köszönöm a választ. Tisztelettel Zsuzsa
Biztosítási jogviszony
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó ügyfelünk, 2016. június 1-jétől heti 6 órás munkaviszonyt létesített Ausztriában. Kérdésem az lenne, hogy a fentiek miatt ő másodállású egyéni vállalkozónak minősül Magyarországon? Tisztelettel: Bognár Lászlóné
Kft. ügyvezetőjének biztosítása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft. tagja a társaságban társas vállalkozóként szerepelt, az emelt összegű járulékokat fizettük meg utána. Áprilistól biztosított lett Nagy-Britanniában, munkaviszony keretében. Életvitelszerűen is ott tartózkodik. A kft.-ben eddig a 1451-es kóddal jelentettük. A 1608-as bevalláson hogyan kell helyesen szerepeltetni ezentúl? Ő az ügyvezető is, a társasági szerződésben az szerepel, hogy munkaviszony keretében látja el az ügyvezetést. A kft. szempontjából milyen bejelentési és bevallási kötelezettségünk van erre a tagra vonatkozóan? Válaszát előre is köszönöm!
Szövetkezet tagjának foglalkoztatása utáni járulékterhek
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérem, tájékoztatni szíveskedjen, hogy egy szociális szövetkezet esetében milyen járulék- és adófizetési kötelezettsége van a szociális szövetkezetnek a tagjai után, ha a tag munkát nem végez a szövetkezetnél – amennyiben a szövetkezet tagjának 36 órát meghaladó munkaviszonya van más foglalkoztatónál – amennyiben a szövetkezet tagjának 36 órát el nem érő munkaviszonya van más foglalkoztatónál, illetve – amennyiben nincs a szövetkezet tagjának jogviszonya más foglalkoztatónál? Illetve hogyan alakul a fizetési kötelezettség (a három fenti esetet végigvéve), ha a tag munkát is vállal és jogviszonyt létesít a szövetkezetnél? Segítségét megköszönve.
Utólag megtámadta a munkaviszony közös megegyezéses megszüntetését, a Kúria döntött
Cikk
A bíróság jogerősen végkielégítést ítélt meg a közös megegyezés szerint enélkül távozó dolgozónak. Volt munkáltatója felülvizsgálati kérelmével a Kúriától kért jogorvoslatot.
Tb végelszámoláskor munkaviszonyban, megbízásban
Cikk
Többen kérdezték, kell-e tb-járulékokat fizetni a végelszámoló után, ha feladatát a társaság tagjaként, munkaviszonyban, vagy megbízásban látja el. Dr. Radics Zsuzsanna tb-szakértő válaszolt.
Közérdekű önkéntes tevékenység
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy a közérdekű önkéntes tevékenység keretében ellátott feladat munkavégzésre irányuló jogviszonynak minősül-e, abban az esetben, ha költségtérítésben részesül az érintett személy?
Munkavégzésre irányuló jogviszony
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy egy 1500 főnél nagyobb település polgármestere esetén az Mötv. 72. (2) bekezdésében foglalt összeférhetetlenségi szabályokat hogyan kell értelmezni? A munkavégzésre irányuló jogviszony fogalma hol van szabályozva? Munkavégzésre irányuló jogviszonynak számíthat-e, ha a polgármester köztestületben, vagy egyéb közhasznú szervezetben vállal el vezető tisztséget díjazás nélkül? Munkavégzésre irányuló jogviszonynak számíthat-e, ha a polgármester sportegyesületben vállalna "társadalmi elnöki" pozíciót, ami díjazás nélküli lenne, és vezetői jogosítványokat nem tartalmazna?
Egészségbiztosítási járulék – munkaviszony
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A 4 és a 3 százalékos egészségbiztosítási járuléknak 450 ezer forint a maximálisan levonható mértéke bérjövedelem esetén is? Köszönettel.