1458 találat a(z) munkaviszony cimkére
Munkáltatói kölcsön és lakástámogatás Kérdés
A következő kérdésekre szeretnénk választ kapni: Egy kft. ügyvezetője személyesen közreműködik a kft. tevékenységében a vezetői feladatokon kívül. Ezt tagi jogviszonyban (nem munkaviszonyban) látja el jelenleg. Ez a magánszemély július 15-étől munkaszerződést kötne a kft.-vel a vezetői feladatok és projektmenedzseri munkakör ellátására. Ebben az esetben a kft. adhat-e adómentes munkáltatói lakáscélú támogatást és kamatmentes munkáltatói kölcsönt, ha az ingatlan minden esetben megfelel a méltányolható lakásigény kormányrendeletben meghatározott követelményeinek (méret és együtt költözők száma tekintetében)? A folyósítás természetesen a munkaviszony megkötése után történne mindkét esetben; gondot okozhat-e, hogy csak kéthetes munkaviszony után kapja meg ezt a dolgozó? Jelen esetben hitelkiváltásról beszélünk. Az ingatlan a munkavállaló 50 százalékos tulajdonában van, a másik 50 százalék az élettársa tulajdonában van már több éve. A munkáltatói lakáscélú támogatás az ingatlan értékének 30 százalékáig adható. A mi esetünkben az ingatlan értéke az eredeti vételár, vagy a jelenlegi piaci érték, vagy a hitelintézet által kiadott teljes eddigi futamidőre felszámított kamattal növelt eredeti vételár? Milyen igazolásokra, nyilatkozatokra van szüksége a kft.-nek ahhoz, hogy teljesen le legyen adminisztrálva, és teljes körűen le legyen fedve az adómentesség és a kamatmentesség lehetősége? Szükséges-e a tagnak munkavállalóvá válnia, vagy tagként is megilletik ezek a lehetőségek? .
Egyszemélyes kft. Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft. ügyvezetője nem a tag. Munkaviszony keretében látja el az ügyvezetést, de fizikai munkát is végez (gépjárműszerelés). Kft. egyszemélyes tagja végezhet-e munkaszerződés alapján munkát a kft.-ben (heti 40 órás, garantált bérminimum után fizeti a járulékokatl). Az alapító okiratban szerepel, hogy munkaszerződés alapján végez munkát. Köszönettel.
Járulékfizetés alapja kiküldetés esetén Kérdés
Tisztelt Szakértő! A szociális hozzájárulási adóról szóló 2011. évi CLVI. törvény 455. § (1) e) bekezdésével kapcsolatban szeretném megkérdezni, hogy külföldi kiküldetés esetén a megelőző egy év munkaviszonynak, amely alapján a munkabér havi átlagos összegét megállapítják, a kiküldő munkáltatónál kell-e fennállnia? Köszönettel, Kecskeméti Nóra
Egyszemélyes kft. és a munkaviszony Kérdés
Egyszemélyes kft.-nél a tulajdonost lehet munkaviszonyban is alkalmazni az ügyvezetésre? És így megfizetni a járulékokat. Ezzel kivédhető, hogy főállású társas vállalkozó legyen? A kft. még nem tevékenykedik, csak beruházásokat végez.
Boltban eladó vállalkozói igazolvánnyal Kérdés
A következő kérdésre szeretnék választ kérni. Egy alkalmazott főállásban dolgozik egy kft.-nél. Egy másik kft.-nél végezhet-e másodállású egyéni vállalkozóként bolti eladói munkát? Szerződést köt egyéni vállalkozóként a bolt üzemeltetőjével, és ha a bolt alkalmazottja szabadságon van vagy beteg, vállalkozóként ő dolgozna ott. Lehetséges így munkát végezni? Köszönöm.
Munkaviszony plusz egyéni vállalkozás:: melyik után jár táppénz? Kérdés
Tisztelt Szakértő! Heti 40 órás munkaviszonnyal rendelkezem, emellett egyéni vállalkozást működtetek. Második gyermekünk érkezését jövő nyárra tervezzük. Kérdésem, hogy a teljes munkaidős munkaviszonyom mellett, az egyéni vállalkozásból történő jövedelemkivét után is kapok-e majd táppénzt és anyasági ellátásokat? Tisztelttel: Emese
Segítő családtag Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. burkoló tevékenységet folytat, amire rendelkezik képesítéssel a tulajdonos. Lakóház-építési tevékenységi kört is felvette, amire nem a tulajdonosnak hanem az édesapjának van képesítése. Kérdés, hogy van-e lehetőség arra, hogy az édesapát segítő családtagként bejelenteni (T1041-en?) Ha igen, kell-e utána adókat és járulékokat fizetni? Bért kell-e fizetni neki? Mi a különbség egy munkaviszony és egy segítő családtag között? Köszönöm.
Indul a diákmunkaszezon! Minden a munkaviszonyról, munkabérről Cikk
Sok diák vállal munkát a nyáron, akik bejelentésére, adózására ugyanolyan szabályok vonatkoznak, mint más munkavállalókra. A munkaviszony létesítése során figyelemmel kell lenni arra is, hogy a tanuló betöltötte-e a tizennyolcadik életévét, mivel az annál fiatalabb munkavállalók esetében a munka törvénykönyve speciális munkajogi szabályokat határoz meg. Cikkünkben a munkaviszonyban alkalmazott diákok foglalkoztatására vonatkozó adózási szabályokat részletezzük, következő írásunkban foglaljuk majd össze a megbízási jogviszonyra vonatkozó előírásokat.
Munkaviszony vagy megbízási jogviszony Kérdés
Tisztelt Szakértő! Újonnan alakult kft. társasági szerződésében nincs (aláhúzással) jelölve, hogy az ügyvezető milyen jogviszonyban tevékenykedik. A szerződés minta alapján készült. Mi ilyenkor a teendő? Az ügyvezetők munkaviszonyosak szeretnének lenni, megtehető-e ez ebben az esetben? Köszönöm a segítséget! Vágner Emília
36 órát meghaladó munkaviszony Kérdés
Tisztelt Szakértő! Betéti társaságnál vezető tisztségviselő a társaság beltagja, aki 36 órát meghaladó munkaviszonnyal rendelkezett. Járulékfizetés így nem volt a társaságnak. Beltag Németországba ment dolgozni, bejelentett munkahelye van. Kérdésem, hogy a németországi bejelentés számít a 36 órát meghaladó munkaviszonyba, vagy nem? Várom mielőbbi válaszát. Üdvözlettel.
Munkaviszony határozott időre: hosszabbítás és jogellenesség Cikk
A határozott idejű munkaviszonynak számos előnye van a munkavállaló és a munkáltató számára egyaránt. Jogellenes, sorozatos meghosszabbítása azonban súlyos következményekkel járhat.
Ügyvezető munkaviszonya Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft.-ügyvezetői megbízásról szóló nyilatkozat kelt 05.19-én. A társaság ot 05.27-én jegyezték be, és a társasági szerződésben szerepel, hogy az ügyvezetői megbízást munkaviszonyban látja el az ügyvezető. Könyvelőhöz 06.03-án került a társaság anyaga. Kérdés: Utólag be lehet jelenteni a munkaviszonyt, és 05.19-től kell, vagy 05. 27-től jön létre, illetve elláthatja-e napi 4 órában az ügyvezetést a cégvezető? Köszönettel:
Bt.-ügyvezetés munkaviszonyban Kérdés
Egy betéti társaságba új beltag került, aki egyben az ügyvezető is lesz. Eddig egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetett, mivel nem biztosított. A betéti társaság jelenleg nem működik, ezért az ügyvezetővel olyan munkaszerződést kötnénk, amelyben heti 1 óra szerepel. Mivel munkaviszonyba kerül, megszünteti az egészségügyi szolgáltatási járulék fizetését, mivel biztosított lesz. Megfelelően járunk el?
Vasárnapi zárva, illetve nyitva tartás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az egyik kérdésem a következő: azt olvastam, hogy az amúgy vasárnap zárva tartó üzleteknél lehetőség van egy évben egyszer, egy szabadon választott vasárnap nyitva tartani. Hol kell ezt bejelenteni? A másik kérdésem: most, hogy a legtöbb bt. módosította a társasági szerződését, amiben a tagi jogviszonyt felváltotta a munkaviszony, számfejtéskor a minimálbérrel, vagy a szorzókkal megemelt bérrel kell számolnom? Gondolok itt az 1,5 és 1,125 szorzókra. Válaszát előre is köszönöm!
Csed igénylése többes jogviszony esetén Kérdés
Tisztelt Szakértő! Várandós kismama egyéni vállakozó és munkaviszonyban is áll. Hogyan, hol, mikor kell igényelnie a csed folyósítását az egyes jogviszonyaiban? Milyen dokumentumokat, hová kell benyújtania egyéni vállalkozóként, illetve munkavállalóként? Személyesen kell-e eljárnia a folyósító szervnél/szerveknél, vagy meghatalmazhat-e erre valakit? Válaszát előre is nagyon köszönöm.