1514 találat a(z) munkaviszony cimkére
Táppénz mértéke és összege
Kérdés
Tisztelt Adószakértő! 2014.11.01-2015.08.31. között főállású egyéni vállalkozó (fizetve volt egészségbiztosítási járulék) 2015.09.01-től jelenleg is: 36 órát elérő munkaviszony melletti egyéni vállalkozó 2015.09.01- 2016.11.02 munkaviszony „ A’’ cégnél 2016.11.03- jelenleg is : munkaviszony „ B’’ cégnél 2017.02.01- terhességi táppénzre vétel. Érdeklődnék, hogy ilyen feltételek mellett 60 százalék vagy 50 százalékos táppénz jár-e? Köszönettel: Kisfaludyné
Társas vállalkozó munkaviszonyban
Kérdés
Tisztelt Szakértő, Az lenne a kérdésem, hogy egyszemélyes kft. esetében, az ügyvezető-tulajdonos után kell-e bármiféle adót és járulékot fizetni, ha rendelkezik máshol 36 órát meghaladó jogviszonnyal, de a társasági szerződés alapján az ügyvezetést munkaviszonyban látja el? Előre is köszönöm,
Munkaviszony melletti megbízási díj
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Annak, aki munkaviszony mellett (heti 36 óránál több órában) megbízást vállal abban a kft.-ben, amelyben tag is és ügyvezető is (a munkaviszony, amelyre tekintettel a járulékfizetés fennáll nem ebben a kft.-ben van) kell-e megbízási díjat fizetni, vagy lehet térítésmentesen ellátni a feladatokat, kell-e a megbízási díjra tekintettel adót/járulékot fizetni?
Ügyvezető munkaviszonyban
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft. ügyvezetője a társasági szerződés szerint munkaviszonyban látja el a feladatát. A munkaviszony lehet-e részmunkaidő, akár heti 1 óra? Más biztosítási jogviszony nincs. Köszönettel.
Szabadságról lemondás
Kérdés
Tisztelt szakértő! gyeden lévő munkavállaló közös megegyezéssel szeretné megszüntetni a munkaviszonyát, mert pályázat miatt főfoglalkozású egyéni vállalkozóvá kell hogy váljon. A munkáltató és a munkavállaló között létrejöhet-e olyan egyezség a munkaviszony megszűnését követően, hogy a munkavállaló lemond a szabadságmegváltás összegéről? Ha ez lehetséges, akkor a munkáltatónak keletkezik-e járulékfizetési kötelezettsége? Másik lehetőség: lemondó nyilatkozat egyezség keretében. A dolgozó felmond. A munkavállaló és munkáltató megegyezik abban, hogy a munkaviszony megszűnik a felmondás napjával és a dolgozó szabadság megváltásra nem tart igényt. Ebben az esetben nincs mit számfejteni és nincs járulékbevallási és fizetési kötelezettség sem?
Ügyvezetés és személyes közreműködés tagként
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy egyszemélyes kft. ügyvezető tagja jelenleg társas vállalkozóként fizeti a járulékokat maga után. Amennyiben máshol rendelkezne heti 36 órát elérő munkaviszonnyal, akkor ebben a kft.-ben sem ügyvezetőként, sem személyesen közreműködő tagként (ő végzi egyedül a tevékenységet, alkalmazott sincs) nem kellene járulékot fizetni, csak akkor, ha jövedelmet is szeretne kivenni a cégből? Köszönettel: Szentesi Péter
Kft. ügyvezetője járulékfizetése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy családi kft. 25%-os részesedésű tagja egyben ügyvezető is. Másik vállalkozásnál rendelkezik 36 órát meghaladó munkaviszonnyal, de most családi okok miatt kénytelen volt egy fél éves fizetés nélküli szabadságot kérni. Kérdésem az, hogy ebben az esetben hogyan alakul a járulékfizetési kötelezettsége. A családi kft.-ben nem működik személyesen közre, ennek ellenére meg kell-e fizetnie a minimálbér után a járulékot? Ha igen, akkor lehet-e csökkenteni a fizetendő járulékot azáltal, hogy minimális napi időtartamú (1 órás) munkaviszonyt létesít a családi kft.-ben? Válaszát előre is köszönöm.
Kata gyed, gyes alatt
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kétgyermekes kismama rendelkezik 36 órás munkavisszonnyal. Most fizetés nélküli szabadságon van, gyed, illetve gyes igénybevétele miatt. Szeretne katás egyéni vállalkozást indítani. Legyen kedves segíteni, hogy főállású katába vagy 36 órás munkaviszony melletti katába jelentkezzen be? Köszönettel.
Katás nem főállású táppénz
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Munkaviszony melletti katás egyéni vállalkozóként dolgozó ügyfelem megbetegedett. Műteni kell, így 2-3 hónapig táppénzes állományban lesz. A munkaviszonyban táppénzen van és a katás egyéni vállalkozásában nem jogosult táppénzre, tehát nem is igénylünk neki, de a munkát muszáj elvégezni, mert a szerződései kötik. Kérdésem, hogy alkalmazottal elláthatja-e ezt a feladatot? Ebben az esetben a havi 25 000 Ft-ot fizeti tovább a katás egyéni vállalkozó és az alkalmazott dolgozik? A táppénz időszakában nem lehet más jövedelem, úgy gondolom, és ezért nem tudom, hogy mit tegyünk! Hogyan oldható meg ez a 2-3 hónapos időszak? Válaszát megköszönve, tisztelettel: Anita
Adó- és járulékfizetés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Iránymutatásukat kérem adó- és járulékfizetési kötelezett megállapítása kapcsán. Kérdés, hogy amennyiben egy társas vállalkozás egyik tagja sem végez tevékenységet a saját vállalkozásban (kft.), azonban ügyvezetői tisztséget lát el, illetve az egyik tag más vállalkozásnál munkaviszony keretében már foglalkoztatott, a másik tag részére álláskeresési járadékot folyósítanak, azaz mindkét fél egyszer már megfizeti az adó- és járulékkötelezettségét, úgy a saját vállalkozás keretein belül szükséges-e további adó- és járulékfizetés.
Munkaviszony szabadság alatt
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy lehet-e vállalni 8 órás munkaviszonyt arra az időre, amikor a dolgozó az előző munkahelyén már felmondott, és a munkaviszonya megszűnéséig az időarányos évi rendes szabadságát tölti? Válaszát köszönöm!
Munkaviszony felszámolás esetén II.
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az azonos címmel feltett és megválaszolt kérdésemmel kapcsolatban kérdezném, hogy a munkavállalónak át kell-e jelentkeznie főállású egyéni vállalkozónak? A munkavállaló nem dolgozik, nem kap fizetést, de nem is értesítették semmiről. Hivatalos felszámolás még nem indult. Köszönöm!
2 db 8 órás munkaviszony
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy magánszemély két kft.-ben is ügyvezető. Van-e arra valami korlátozás/tiltás, hogy nem lehet mindkét cégben 8 órás munkaviszonya? Vagy ez esetben különböző délutáni/esti pótlékokkal kell számolnia? Jól gondolom ugyebár, hogy a két munkaszerződésben rögzített munkaidő nem fedheti egymást? Köszönettel: Szentesi Péter
Egyszemélyes kft. ügyvezetője munkaviszonyban
Kérdés
A Ptk. 3:112. § (1) bekezdése szerint a társaság ügyvezetését a vezető tisztségviselő – a társasággal kötött megállapodása szerint – megbízási jogviszonyban vagy munkaviszonyban láthatja el. A társasági szerződésben foglaltak szerint az egyetlen tag az ügyvezetés ellátására a munkaviszonyt választotta. Ilyen esetben azonban a munkáltatói jogok gyakorlója és a munkavállaló személye azonos. Bár bírósági gyakorlatról szóló "állásfoglalást" nem találtam ez ügyben, hallottam, hogy munkaügyi bíróság megállapította: a munkáltató és munkavállaló személye nem lehet azonos. Lehet tudni, hogy milyen jogszabályra (rendelet, törvény) hivatkozva állították fel ezt a gyakorlatot? Ha nem hivatkoznak konkrét jogszabályra, jogszerű, hogy csak "úgy" állítják, nem figyelembe véve a Ptk. rendelkezéseit? Ha a munkaügyi bíróság szerint ez a jogállás nem lehetséges, miért nem törlik a Ptk.-ból a választás lehetőségét egyszemélyes kft-.k esetében? A NAV milyen álláspontot képviselhet, hiszen nem mindegy a jogviszony tisztázása a járulékalapok tekintetében (tagi jogviszonynál emelt járulékalapok, munkaviszonyban az ügyvezető szeretné igazolás alapján igénybe venni a gyes utáni szocho kedvezményt stb.)? Milyen esetben kerülhet az ügy munkaügyi bíróság elé?
Ügyvezető tevékenysége
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A kft.-ben egy bejelentett részmunkaidős irodai dolgozó van, és az ügyvezető, akinek nincs jövedelme a cégtől. Ez esetben az ügyvezető vezetheti-e a céges tehergépjárművet, és szerepelhet-e a neve például a menetlevélen, vagy szükséges hozzá bejelenteni legalább részmunkaidőre?