1514 találat a(z) munkaviszony cimkére
Nők 40 éves munkaviszonya
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Jelenleg 39 éves munkaviszonyom van. A hiányzó 1 év munkaviszony megszerzéséhez elegendő-e a hátralévő 1 évben heti 20 (napi 4) órás munkaviszony? Válaszukat köszönöm!
Kft.-tag négyórás munkaviszonyban
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. tagja, akinek nincs munkaviszonya sehol, és a kft.-ben heti négyórás munkaviszonyban (az összes tevékenységét négyórás munkaviszonyban látja el) személyesen közreműködik, mint ügyvezető, és dolgozik is a tevékenységi körnek megfelelően. Milyen járulékfizetési kötelezettségei vannak? A kft.-ben két tag van, a másik tagnak van heti 36 órás munkaviszonya, utána nem fizet járulékot a cég.
Kata választása – bt.-beltag jogviszonya
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Betéti társaság egyedüli beltagjaként munkaviszonyban látom el a bt. ügyvezetését. Erről a társasági szerződésben rendelkeztünk. Szeretnék év közben áttérni a katás adózásra. Kérdésem, hogy a munkaviszony szerinti ügyvezetés kizáró ok-e az alábbiak miatt? "Betéti társaságnak be kell jelentenie legalább egy kisadózó magánszemélyt. Betéti társaság esetén a társaság kisadózóként bejelentett olyan tagja minősül kisadózónak, aki bármilyen jogviszonyban – ide nem értve a munkaviszonyt – végzett tevékenység keretében (ideértve különösen a személyes közreműködést, a vezető tisztségviselői és a megbízási jogviszony alapján végzett tevékenységet) részt vesz a kisadózó vállalkozás tevékenységében. A vezető tisztségviselői feladatokat nem munkaviszony keretében ellátó, a kisadózó vállalkozással megbízási jogviszonyban álló és a személyes közreműködésre köteles tagokat a kisadózó vállalkozás köteles bejelenteni kisadózóként. A kisadózó vállalkozás tevékenységében a betéti társaság kisadózóként be nem jelentett tagja kizárólag munkaviszony keretében működhet közre. Amennyiben kizáró ok az eddigi munkaviszony, megoldást jelent-e, ha módosítom a társasági szerződést, és az ügyvezetést a továbbiakban tagi jogviszonyban végzem, majd ezután jelentkezek át a kata hatálya alá? Esetleg társasági szerződés módosítása nélkül, a T1041-es bejelentő lapon elég kijelenteni a munkaviszonyt, és tagi jogviszonyosként bejelentkezni? Válaszát köszönöm! Kata
Munkaviszonyos ügyvezető járuléka
Kérdés
Tisztelt Szakértők! Az alábbiakban kérném szíves segítségüket: Magánszemély egy kft.-ben (másik magánszeméllyel együtt) 50 százalékban tag/tulajdonos. Az ügyvezetést ez a magánszemély egymaga munkaviszony keretében látja el (társasági szerződésben leírtak alapján). Lehetséges-e, hogy nevezett tag napi 4 órás munkaviszonyú ügyvezetőként váljon csak biztosítottá? Mivel e magánszemélynek nincs máshol biztosított jogviszonya esetleg nem válik (kötelezö jelleggel) főállású társas taggá e cégben,? Konkrétan: helyesen jár-e el a kft. akkor, ha nem fizeti meg a főállású társas tagokra vonatkozó tb közterheket legalább az úgynevezett minimális tb-alapok után, hanem kizárólag 4 órás munkaviszonyára tekintettel kifizetett juttatás után fizet járulékokat? Válaszukat előre is megköszönve tisztelettel maradok!
Tag járuléka
Kérdés
Tisztelt Szakértők! Az alábbiakban kérném szíves segítségüket: Magánszemély egy kft.-ben (másik két magánszeméllyel együtt) 33 százalékban tag/tulajdonos. Az ügyvezetést nem nevezett tag látja el. Most napi 2 órás munkaviszonyban egyéb irodai adminisztrátorként munkát vállalna ezen kft.-ben. Mivel e magánszemélynek nincs máshol biztosított jogviszonya, a személyes közremüködés miatt esetleg nem válik (kötelezö jelleggel) főállású társas taggá e cégben? Konkrétan: helyesen jár-e el a kft. akkor, ha nem fizeti meg a főállású társas tagokra vonatkozó tb közterheket legalább az úgynevezett minimális tb-alapok után, hanem kizárólag 2 órás munkaviszonyára tekintettel kifizetett juttatás után fizet járulékokat? Kérdésem következő része a második 33 százalék tulajdoni hányadú tagra vonatkozik: az ügyvezetést nem ez a tag látja el. Most ő is napi 2 órás munkaviszonyban egyéb ügyintéző munkát vállalna ezen kft.-ben. Jelenleg ez a tag főállású katás egyéni vállalkozó (és az is szeretne maradni). A kérdés itt is az, hogy nem válik-e főállású társas taggá? Tehát helyesen jár-e el a kft. akkor, ha nem fizeti meg a főállású társas tagokra vonatkozó tb közterheket legalább az úgynevezett minimális tb-alapok után, hanem kizárólag 2 órás munkaviszonyára tekintettel kifizetett juttatás után fizet járulékokat? Válaszukat várva tisztelettel maradok!
Járulékfizetési kötelezettség
Kérdés
1.Milyen járulékokat kell fizetni 40 éves munkaviszony után nyugdíjba vonuló egyszemélyes kft. ügyvezetőjének, és ha a kft.-ben tovább dolgozik 4 órás munkaviszonyban a./ mint ügyvezető? b./ mint munkaviszonyos? Válaszukat előre is köszönöm. Polyák Márta
Ügyvezetők munkaviszonyban
Cikk
A társasággal munkaviszonyban álló ügyvezető sajátos helyet foglal el a munkáltató szervezetén belül. Egyszemélyes kft. ügyvezetője vajon állhat-e munkaviszonyban, azaz lehet-e egyszemélyben a munkáltatói jogok gyakorlója és a munkavállaló? Az ügyvezető munkaviszonyának megszüntetéséhez elegendő-e a taggyűlés általi visszahívás, vagy külön felmondást is kell közölni? Cikkünk ezekre a kérdésekre is keresi a választ.
Próbaidő alatt várandós lesz a munkavállaló
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben kérjük szíves segítségüket. Próbaidő alatt a munkavállaló kismama lett. Megszüntethető valamilyen formában a munkaviszonya, ha a közös megegyezéssel való megszüntetést nem hajlandó aláírni? Válaszát előre is köszönöm.
Kft. ügyvezetője ekkor úszhatja meg a minimumjárulék-fizetést
Cikk
Heti 36 óránál rövidebb idejű jogviszonyt ki lehet-e úgy egészíteni 36 órára, kft.-ügyvezető esetében, hogy ügyvezetőként ne kelljen a minimálisan elvárt járulékot megfizetnie, az csak a ténylegesen kapott jövedelmét terhelje? – kérdezte olvasónk. Dr. Radics Zsuzsanna, társadalombiztosítási szakértő válaszolt.
Ügyvezető munkaviszonyban
Kérdés
Egy kétszemélyes autójavtó kft.-ben kettő ügyvezető van. Mind a két ügyvezető dolgozik (autójavítás) a kft.-ben, vezetői feladataikat is közösen látják el, és mindezt részmunkaidős munkaviszony keretében kívánják végezni. Milyen járulékfizetési kötelezettségük lesz? Köszönöm: Farkas Ibolya
Rehabilitációs kártya – szochokedvezmény
Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2017.01.09-től munkaviszony keretében foglalkoztatott dolgozónk 2017.03.06-tól rehabilitációs kártyára lett jogosult. A munkáltató akkor is igénybe veheti a szociális hozzájárulási adó kedvezményt, ha már munkaviszonyban van nála a munkavállaló? Köszönöm szíves válaszát. Tisztelettel.
Csed számításának alapja
Kérdés
Tisztelt Szakértő!! Könyvelő vagyok, és egyik ügyfelem részére szeretnék választ találni, de nem igazán igazodom el a csed alapjának számítására vonatkozó szabályokban. A szülés várható időpontja: 2017.05.15. Az alábbi időpontokban állt alkalmazottként biztosításban az ügyfelem, mindenhol a szakmai minimálbért kapta: 2014.04.07-2014.11.10-ig 8 órás munkaviszonyban 2014.11.03.-2015.03.02-ig 8 órás munkaviszonyban 2015.04.20.-2016.10.03-ig 8 órás munkaviszonyban 2016.10.04-2017.01.31-ig 4 órás munkaviszonyban 2017.02.01-2017.03.16-ig Munkanélküli volt 2017.03.17-től 8 órás munkaviszonyban áll. A csedet szeretné a szülés előtt 28 nappal igénybe venni. Kérdésem az lenne, hogy melyik időszak és milyen bér lesz mérvadó a csed számításánál? Válaszukat nagyon köszönöm! Horváth Adrienn
Csed, gyed összegének megállapítása többes jogviszonyban
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adott egy leendő édesanya, akinek több mint 2 év folyamatos – heti 40 órás – munkaviszonya van (jelenleg is munkaviszonyban áll). Munkaviszonya mellett őstermelői tevékenységet végez, átalányadózó. A kérdésem az volna, hogy a csed, gyed összegének megállapításakor figyelembe vehető-e az őstermelőként szerzett bevétele (évi kb. 1-1,5 millió forint, mely után ehót és szja-t fizet) is, vagy kizárólag a munkaviszonyból származó jövedelme alapján számítják a csedet, gyedet? Válaszát előre is köszönöm!
Ügyvezető napi 4 órás munkaviszonyban
Kérdés
Azt szeretném megkérdezni, hogy helyes-e, ha egy kétszemélyes kft. ügyvezetője a vezetői feladatokat, plusz a személyes közreműködést napi 4 órás munkaviszonyban, kapcsolt munkaköri leírás alapján látja el. Máshol nincs jogviszonya. Előre is köszönöm szíves válaszukat. Köszönettel Farkas Ibolya
Végkielégítés számítása
Kérdés
Egyik dolgozónk "sorozatban" négy gyermeket szült, majd amikor a legkisebb után is lejárt a gyes, elment fizetés nélküli szabadságra, mint főállású anya. Most elérte a legkisebb gyerek is a nyolc éves kort, és a dolgozó munkára jelentkezett. Mivel nincs szükség a munkájára, cégünk fel kíván mondani neki. Kérdésem az, hogy a felmondási idő, illetve a végkielégítés számításánál figyelembe kell-e venni az öt év fizetés nélküli szabadságot, mint a cégnél eltöltött munkaviszonyt?