63 találat a(z) munkaidő-beosztás cimkére
Munkaidőkeret-túllépés pótléka Kérdés
Katás egyéni vállalkozó munkavégzése külföldön Kérdés
Kata főállású személyt nem foglalkoztató efo bejelentése Kérdés
Munkaidő-beosztási lehetőségek veszélyhelyzet esetén Cikk
A munkáltatóknak ismét érdemes áttekinteniük, hogy az újabb járványügyi korlátozások közepette a munka törvénykönyve milyen lehetőségeket ad a munkaidő beosztására, átcsoportosítására.
Munkaidő-beosztás Kérdés
Módosultak a távmunkavégzés szabályai Cikk
A július 3-ai hatállyal módosított kormányrendelet előírja, hogy megállapodás nélkül a munkavállaló az irodában vagy telephelyen az adott évben legfeljebb a munkanapok egyharmad részében végezhet munkát, a többi napon a távmunkavégzés helyén köteles dolgozni. Szintén lényeges változás, hogy nemcsak a számítástechnikai eszközzel otthonról dolgozókat lehet „távmunkásnak” tekinteni, hanem azokat is például, akik a telephelyen kívül alkatrészt szerelnek össze vagy az otthonukban ruhát varrnak – hívják fel a figyelmet a Réti, Várszegi és Társai Ügyvédi Iroda PwC Legal szakértő ügyvédei.
Munkaidő-beosztás megszakítás nélküli munkarendben Kérdés
Egyszerűsített foglalkoztatás: beosztható a dolgozó a hét minden napjára? Cikk
Itt a mezőgazdasági idénymunka ideje, megnövekedett az egyszerűsített foglalkoztatás keretében dolgozók száma. Olvasónk is ezzel kapcsolatban intézett kérdést hozzánk, melyet Hajdu-Dudás Mária ügyvéd válaszolt meg.
Belföldi kiküldetés Kérdés
Veszélyhelyzet vége: fizetés nélküli szabadság, munkaidőkeret, munkaidő-beosztás Cikk
A veszélyhelyzet kihirdetésével alapjaiban változtak a foglalkoztatás szabályai. Lehetővé vált például 24 havi munkaidőkeret alkalmazása, a munkaidő-beosztás korlátlan változtatása, a munka törvénykönyve rendelkezéseitől való egyoldalú eltérés, bizonyos esetekben pedig a fizetés nélküli szabadság szabályainak kiterjesztése. A veszélyhelyzetet követően ezen előírások jelentős része már nem irányadó, így érdemes áttekinteni, mit lehet és mit nem.
Mezőgazdasági idénymunka: munkaidő-beosztás Kérdés
Gyakori munkajogi kérdések a járvány kapcsán Cikk
A pandémia harmadik hónapjában összegezzük azokat a legfontosabb munkajogi kérdéseket, melyek jellemzően felmerültek ezen időszak alatt. Az összefoglalót a napi szinten változó jogi rendelkezések sokasága is indokolja.
Több munkakörben ugyanannál a munkáltatónál Cikk
Egy kft. targoncás munkakörben, 8 órában foglalkoztatott munkavállalóját gondnoki feladatok ellátásával szeretné megbízni. Milyen lehetőségek vannak a munkáltató részéről, hogy mindkét feladat ellátása megoldott legyen az említett dolgozóval? Olvasói kérdésre dr. Hajdu-Dudás Mária ügyvéd válaszolt.
munkaidőbeosztás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban kérem szíves állásfoglalását: egy gazdasági társaság olyan üzletet működtet, mely szombaton is nyitva van, 9–12 óra között. Alkalmazottainál a munkaidőbeosztás havi munkaidőkeretben történik, egyenlőtlenül elosztva a munka- és pihenőidőt, napi 8 órás munkaidő alapulvételével. Aggályom van a szombati munkavégzéssel kapcsolatban, mert úgy tudom, hogy munkaidőkeretben történő foglalkoztatás esetén a legrövidebb beosztható időszak 4 óra naponta. Abban az esetben is igaz ez, ha az üzlet szombati nyitvatartása pusztán 3 óra? Miként tudjuk ezt úgy áthidalni, hogy ne szegjünk törvényt? A másik kérdés számomra ezzel kapcsolatban az, hogy van olyan dolgozó, aki minden szombaton dolgozik ebben a három órában, és előtte a hét 5 napján is – bár nyilván nem minden nap 8 órát. Nem aggályos az, ha így nem kapja meg a heti 2 pihenőnapját? Arról is olvastam hogy ilyen esetben elegendő lehet az, ha a pihenőidő eléri a folyamatos 40 órát, ami biztosított, mert ha szombaton 12 órakor zár az üzlet és csak hétfő reggel nyit 9-kor, akkor ez teljesül. Ezzel megfelel a cég a vonatkozó előírásoknak? A beosztás mindig összhangban van a ledolgozott órákkal. Pótlékköteles így a foglalkoztatás? Válaszát köszönöm!
Szinészek rendkívüli ideje Kérdés
Tisztelt Szakértő! Színház vagyunk és színészeinket 4 havi munkaidőkeretben foglalkoztatjuk. A munkaidőkeret végén el kell számolni a rendkívüli időket és ez mindig problémát jelent. Adott esetben, ha az időkeretben ledolgozandó órát nem lépték át a dolgozók, de a 4 hónapban pl. volt egy hét, amikor kiírt munkaidő-beosztás szerint folyamatosan 6 napon keresztül napi 10 órát dolgoztak, mert próbahét volt, akkor van-e, és mennyi a rendkívüli idő, amit el kell számolni a dolgozóknak? Figyelembe kell venni a színészek speciális esetét is, mivel a munkaidő-elszámolásnál érvényes rájuk a 2008. évi XCIX. törvény 31. § és 32. §- a is.