486 találat a(z) megbízási jogviszony cimkére

Külföldinek kifizetés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kanadai állampolgár, aki Angliában él, magyarországi céggel köt megbízási szerződést. Milyen igazolásokat kell hoznia, és melyik országtól? A megbízás számfejtésére milyen esetek, és hogyan vonatkoznak? Melyik esetben, mit kell tőle levonni, illetve a cégnek megfizetni? Kérdésem ugyanez abban az esetben, ha nem megbízási szerződést köt, hanem felhasználói szerződést.

Amatőr sportoló juttatása Kérdés

Tisztelt Szakértő! A sportról szóló törvény értelmében amatőr sportoló díjazásban nem részesülhet, viszont igazolt és indokolt költségei megtéríthetők. Lehetséges -e átalányban megállapodni, amennyiben igen, hogyan adózik? A megbízási jogviszony szabályai vonatkoznak rá? Válaszát előre is köszönöm.

Megbízási jogviszony Kérdés

Tisztelt Szakértő! Több hónapra szóló megbízási jogviszonyt be kell-e jelenteni a NAV-hoz? Mikor? A bejelentésnél van-e jelentősége a 40 órás munkaviszonynak? Tisztelettel: Temesvári Éva

Magánszemély megbízó Kérdés

Tisztelt Szakértő! Létesíthet-e magánszemély saját házának felújítási munkáira megbízásos jogviszonyt nem vállalkozó magánszeméllyel? Ha igen, hogyan kell adót, és járulékot fizetni utána? Válaszát tisztelettel köszönöm, Szabó Jánosné

Diákmunkások megbízással: így kell adót, járulékot fizetni Cikk

A nyári szezonban a diákok foglalkoztatásának gyakori formája a megbízási jogviszony. Cikkünkben részletezzük az erre a foglalkoztatási formára vonatkozó szabályokat.

Munkaviszony vagy megbízási jogviszony Kérdés

Tisztelt Szakértő! Újonnan alakult kft. társasági szerződésében nincs (aláhúzással) jelölve, hogy az ügyvezető milyen jogviszonyban tevékenykedik. A szerződés minta alapján készült. Mi ilyenkor a teendő? Az ügyvezetők munkaviszonyosak szeretnének lenni, megtehető-e ez ebben az esetben? Köszönöm a segítséget! Vágner Emília

Ügyvezető megbízási jogviszonyban Kérdés

A kft.-nek két tagja van. Mindkét tag megbízási jogviszonyban ügyvezető juttatás nélkül. Az egyik tag munkaviszonyt létesített a kft.-vel napi 4 órában egyéb tevékenységre. Kérdésem, hogy meg kell-e a tagok után fizetni az elvárt járulékokat? Köszönöm a vállaszukat: Kocsis Lászlóné

Igazolás nélkül elszámolható költségtérítés megbízás mellett Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy megbízással foglalkoztatott személy részére adható-e az szja-törvény 3. számú melléklet II. fejezet 6. pontja szerinti, igazolás nélkül elszámolható költségtérítés? Amennyiben adható, milyen módon lehet elszámolni, ha 10 százalék költségátalány szerinti elszámolást választ, illetve, ha tételes költségelszámolással más költséget is el kíván számolni?

Megbízási jogviszony bejelentése kifizetéskor Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk két, több hónapos megbízási szerződést kötött, amelyek egy április 30-án zárult projektre szóltak (az egyik megbízás 2014 novembere, a másik 2015 márciusa óta állt fenn). Ugyanakkor az ennek keretében elvégzett munkák átvételére, illetve a teljesítés igazolására, valamint a kifizetésre csak május 20. után kerül sor. A megbízási díjak várhatóan elérik a bejelentési kötelezettség értékét. Kérdéseim: a) Ebben az esetben is elegendő a T1041-es nyomtatványon a bejelentést a kifizetést (és/vagy a teljesítésigazolás kiállítását) követő napon megtenni? b) a bejelentést a projektzárásig tartó időtartamra (április 30-áig), vagy a kifizetésig terjedő időtartamra (május 21-éig) kell megtenni? c) a 2014. novemberétől fennálló jogviszony is bejelenthető a 15T1041-es nyomtatványon? Válaszát előre is nagyon köszönöm!

Megbízás tagsági jogviszony mellett: így kell járulékot fizetni Cikk

Gyakran elhangzó kérdés, hogy milyen társadalombiztosítási terheket kell fizetni a gazdasági társaság (tag) ügyvezető után. Noha ezt a problémát számos alkalommal, és sokféle nézőpontból tárgyaltuk már, továbbra is aktualitással bír.

Ügyvezető munkaviszonyban Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérem segítségét az alábbi szituációban. Leendő ügyfeleim cégalapítás előtt állnak. Hárman alapítanának kft.-t 1/3-1/3-1/3 arányban. Elképzeléseik alapján mindhárman ügyvezetők is lennének egyben. Ketten rendelkeznek 36 órát meghaladó munkaviszonnyal, így náluk működhetne az ügyvezetés, megbízási jogviszonnyal, nulla forintért? A 3. tag nem rendelkezik jelenleg munkaviszonnyal. Kérdésem a következő, van-e annak akadálya, hogy a harmadik tag munkaviszonyban legyen ügyvezető (előreláthatólag 200.ezer forint bruttó bérért), míg a másik két tag megbízással, nulla forint megbízási díj fejében ügyvezessen? Mire figyeljünk az alapító okiratnál? Kell azt okiratba foglalni, hogy az ügyvezetést milyen jogviszonyban szeretnék ellátni a tagok? A harmadik ügyvezetőnél (tag is), aki munkaviszonyos lenne, a bérére vonatkozóan a normál járulékalappal kell számolni? Milyen esetekben kell a társas vállalkozókra vonatkozó emelt járulékalapokat alkalmazni? Válaszát előre is köszönöm!

A hozzátartozó és az ügyvezető vasárnapi munkájának díjazása Cikk

Kell-e fizetni bért, illetve vasárnapi pótlékot a hozzátartozó, illetve az ügyvezető vasárnapi munkájáért. Olvasóink kérdéseire dr. Hajdu-Dudás Mária ügyvéd, munkajogász szakértőnk válaszolt.

Ügyvezetés megbízási jogviszonyban Kérdés

Egy bt. beltagja katás, és a társasági szerződés szerint az ügyvezetést megbízásban látja el, akkor milyen adókötelezettségei vannak? Havonta 50 ezer forint katát a megbízási jogviszony után is fizetnie kell? Van lehetőség arra, hogy ingyenes látja el az ügyvezetést megbízottként?

Béren kívüli juttatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésekben szeretném a segítségét kérni: 1. Megbízási díjas és választott tisztségviselő, aki nem társas vállalkozó, illetve társas vállalkozásnak nem személyesen közreműködő tagja, béren kívüli juttatás (cafetéria) részére adható-e? 2. Az Szja tv. 70. §-a szerint a nyugdíjban részesülő magánszemély, aki a nyugdíjazást megelőzően a munkáltatónál dolgozott, milyen jogcímen kaphat béren kívüli juttatást? Célunk az, hogy a nyugdíjas munkavállalónak ezáltal ne keletkezzen adóköteles jövedelme. Segítségét előre is köszönöm!

Megbízási jogviszony Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünknél egy előadás-sorozaton különböző szakértők közreműködnek. Többségében vállalkozók, számlát hoznak, de van, akinek máshol van rendes munkaviszonya, csupán alkalmanként közreműködik. Kérdésem az, hogy ebben az esetben be kell-e jelenteni a NAV-nál a 1041-es nyomtatványon? Ha igen, akkor mikor, az előadás időpontjában, vagy kifizetéskor is lehet? Én ugyanis későn kaptam meg az információt, és most nem tudom, hogy önrevízióznom kell az előző havi bevallást, vagy bevallhatom adott hónapban? (Az előadás februárban volt, de kifizetve márciusban lett.) Válaszukat előre is nagyon köszönöm: Asbóth Istvánné

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Ingatlan tulajdoni részarány megvásárlása

Gyüre Ferenc

adótanácsadó

Kártérítés-fizetés könyvelése

Gyüre Ferenc

adótanácsadó

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink