244 találat a(z) mérleg cimkére
Előlegként folyósított támogatás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az előlegként kapott nem beruházási célú támogatás milyen feltételekkel könyvelhető a kötelezettségekből a bevételek közé? Az elszámolások elfogadásának, visszaigazolásának néha évekig tartó elhúzódása miatt torzítást okoz a szervezeteknél a mérlegben, ha a költségek felmerülése mellett előlegként van kimutatva a támogatási összeg. Válaszát köszönöm.
Üzletrészek cseréje: hogyan kell megállapítani az adót?
Cikk
Keletkezik-e adókötelezettség üzletrészek cseréjénél? Olvasói kérdésre Surányi Imréné okleveles közgazda válaszolt.
2017. évi mérleg
Kérdés
Adott egy kft., amely a 3 milliós jegyzett tőkét az eredménytartalékból tudta jegyezni. A cégbíróságon be lett jegyeztetve a 3 milliós jegyzett tőke. A könyvelésben ezt nem rögzítették, ezért a mérlegben a jegyzett tőke továbbra is 500 ezer Ft, az eredménytartalék 3 853 ezer Ft. Kérdésem az, hogy kell-e javítani a beküldött mérleget, és ha kell, akkor hogyan.tehetem meg? Válaszukat előre is köszönöm! Tamásné
Társaságiadó-bevallás és mérleg helyesbítése
Kérdés
Tisztelt Adózóna! Egy társaságnál a 2017. évi könyvelésből véletlenül kimaradt a tárgyi eszközök értékcsökkenési elszámolása. A társaság mikrovállalkozói beszámolót készít és ennek megfelelően vezeti a könyveit is. Az eredmény így a valóságosnál magasabb összegben került kimutatásra mind a társaságiadó-bevallásban, mind a mérlegben. Az alábbi kérdések merülnek fel: – Kötelező-e a 1729 nyomtatványt önellenőrzéssel módosítani, vagy van rá mód, hogy a 2018. évi könyvelésben helyesbítő tételként lekönyveljük a tavalyi értékcsökkenési leírást? – Mivel a mérleget módosítani nem lehet, 2018-ban kell-e háromoszlopos mérlegben feltüntetni a tavalyi beszámolóban elfeledett összeget? – Amennyiben a taobevallást módosítani kell, a mérleget pedig nem szabad, fenn fog-e állni a számszaki egyezőség és logikai összefüggés a beszámoló és mérleg között? Szíves válaszukat köszönöm. Tisztelettel: Győri Erika
Több adót és járulékot fizettünk, mint tavaly
Cikk
A 2018. január-májusi időszakban továbbra is az elmúlt hónapok folyamatai jellemezték az államháztartást: az uniós támogatások megelőlegezése és a meghozott kormányzati intézkedések nyomán növekvő adóbevételek emelhetők ki. Az idei évre a kormány változatlanul 2,4 százalékos GDP-arányos hiánycéllal számol 4 százalék feletti gazdasági bővülés mellett – közölte honlapján a Pénzügyminisztérium.
Mérleg javítása
Kérdés
T. Szakértő! Lehet-e javítani a 2017. évi beszámolót május 31-e után? Segítségét köszönöm, Ildi
Osztalék- és osztalékelőleg kft. belföldi tagjainak
Cikk
Ki jogosult osztalékra, mik az osztalék és az osztalékelőleg fizetésének feltételei, milyen adókat kell leróni e jövedelem után? Összefoglaltuk a legfontosabb szabályokat.
Felszámolás és eredeti állapot
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésre kérem tájékoztatásukat: A kft. 2011. 07. hóban eladta a 100 millió forint értékben nyilvántartott ingatlanát. 2012. 09. 01-től felszámolás alá került, a 2012.08.31-i mérlegében a tárgyi eszközök értéke 0 forint volt, mivel korábban eladta az ingatlant. A felszámoló megtámadta az ingatlaneladást, és 2016. 12. hóban a Kúria mint felülvizsgálati bíróság megállapította az adásvételi szerződés érvénytelenségét és elrendelte az eredeti állapot helyreállítását. 2017. 11. hóban a felszámolás egyezséggel lezárult, az ingatlan 150 millió forint piaci értéken szerepelt a felszámolási zárómérlegben. Kérdésünk: 1. Az eredeti állapotot hogyan kell helyreállítani a könyvekben és a beszámolóban, illetve ezt a felszámolási zárómérlegben kellett volna megtenni? 2. Mivel a 2012. 08. 31-i tevékenységet lezáró mérlegben akkor 0 forint volt a tárgyi eszköz értéke, most a felszámolást követő év adóbevallásában a Tao-törvény 16. § (6) bekezdésénél az eredeti állapot helyreállítása miatt a 100 millió forint nyilvántartási értéket figyelembe lehet-e venni, annak ellenére, hogy a 2012.08.31-i mérlegben az ingatlan nem volt nyilvántartva? Válaszukat előre is köszönöm.
Lakásszövetkezet törölt adószámának visszaállítása?
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy 54 lakásos társasházban lakom, amely lakásfenntartó szövetkezetként működik, működött. Egy hete jutott a tudomásunkra, hogy a lakásszövetkezet adószámát kényszertörlési eljárásban törölte a NAV, még 2016.06.25-én, mivel a közös képviselő és a felügyelő bizottsági tag mandátuma 5 éve lejárt! Visszakaphatjuk az adószámunkat? Pár lakóval már kezdeményeztük a közgyűlés összehívását, hogy a tisztségeket megújítsuk, de nem tudjuk, hogy a közgyűlési jegyzőkönyv elég lesz-e ahhoz, hogy újra törvényesen működhessen a szövetkezet. Az évzáró mérlegek is csak 2012-ig vannak beküldve! A kényszertörlési eljárás előtti mérlegeket gondolom, pótlólag be kell küldeni, a kényszertörlés kezdeti napjától pedig másfajta mérlegeket és bevallásokat kell beküldeni. Várom válaszukat! Tisztelettel: Falusi Jánosné
Kiva, pénztár mentesített érték
Kérdés
Kivaalany (induló vállalkozás) 2017.11.01-jén a nyitó mérlege szerint a pénztárállománya 0 forint. 2017-ben bevétele nincs. A 2017.12.31-ei mérlege szerint a pénztár záró készlete: 3 millió forint, a tagok a törzstőkét később fizették be. Lehetséges, hogy e miatt a kivaalapot növelni kell 2 ezer forinttal? Köszönöm, ha válaszolnak CsK
GDPR-ról kérdés
Kérdés
Kérem szíves tájékoztatásukat, mivel a jogszabályban nem találtam, hogy társasházak esetén kell-e a GDPR-szabályzat, ugyanis itt is kezelik a tulajdonosok adatait (lakás adat, személyes adat stb). A társasház kettős könyvvitelt vezet, és szeretném tudni kell-e számára számviteli politika és pénzmosási szabályzat, mert pénzkezelés is van a társasháznál! Mitől kezdődően kell a mérleget benyújtani a bírói hivatal részére a társasháznak?
Elhunyt kft.-tag szerepeltetése a beszámolóban
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft.-ben 2017. évben két tulajdonos is elhalálozott. Az egyik esetben már megvolt a hagyatéki tárgyalás, most kaptam meg a végzést. Az örökös a tag egyetlen lánya, aki örökli a lakását, a bankszámlacsomagját, de a kft.-üzletrészről egy szó sincs a végzésben. A másik tulajdonos esetében még a hagyatéki tárgyalás sem zajlott le. Mindössze 2%-os tulajdoni hányadról van szó mindkét esetben, de mit írjak a mérlegbe, amikor a tőkeszerkezetet hozom össze? Kit írhatok be tulajdonosnak, az örököst, az elhunytat? Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszát.
Mikrogazdálkodói mérleg és értékelési tartalék
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ha egy bt. értékelési tartaléka mínusz, és egyébként minden feltétel adott a mikrogazdálkodói mérleg készítéséhez, áttérhet-e, és ha igen, mi a teendő az értékelési tartalékkal? Köszönettel: Tanyi Katalin
Szervezeti változás kiválással
Cikk
A szervezeti változások (a továbbiakban: átalakulás) között sajátos helyet foglal el a kiválás. A cikk ennek folyamatát mutatja be, de az adózási kérdésekkel egy külön cikkben foglalkozunk.
Beszámoló elkészítése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kivás bt.-t könyvelnénk, de a kezdő időszak előtti beszámolót közzétettük, amely 2017. 03. 31-éig tartott. A további időszakra 2017. 04. 01-2017. 12. 31-éig szóló beszámolót nem sikerül összeállítanunk, mert a tört időszak eredménykimutatás már szerepel az első negyedéves beszámolóban, ezért azt nem szerepeltethetem az év végiben. A programom nem kezel tört időszaki beszámolót, mindig csak aktuálisan a mérleget és eredménykimutatást. Ha 12. hó 31-én lekérek egy mérleget, ott a saját tőkében a teljes évi adózott eredményt mutatja, amiben már szerepel a első negyedévi, ha a 12. 31-én lévő eredménykimutatást korrigálom az első negyedévivel, összegszerűen jó lesz, de a saját tőke nem fog egyezni és így a mérlegfőösszeg sem. Pedig annak jónak kellene lennie a lekért 12. 31-ei adatok szerint! A kérdésem az, hogy ilyen esetben a beszámoló összeállításánál hogyan kellene eljárnom. Előre is köszönöm a válaszukat!