244 találat a(z) mérleg cimkére
Mikrogazdálkodói beszámoló
Kérdés
Egy kft. 2016-ban mikrogazdálkodóként tett eleget beszámolókészítési kötelezettségének. 2017-ben is eszerint vezette könyveit. A 2017-es mérlegkészítéskor előkerültek olyan bevétel- és beruházásszámlák, melyek a 2016-os adóévet érintik. A hiba jelentős, az eredeti mérlegfőösszeg 2%-át meghaladja az összevont hatása az eseményeknek. Hogyan kell eljárni a 2017. év nyitó adataiban számviteli szempontból, illetve a 2017. évi beszámoló készítése során?
Transferwise
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk a Transferwise segítségével rendezi az EUR-s szállító számláit külföldi partnerei felé. A kérdésem az, hogy a Transferwise számlát a mérlegben hol kell kimutatni? Ugyanott, ahol a Paypal számlát és ezt is a pénztárban? Válaszát előre is köszönöm!
Kapott tao-támogatás könyvelése
Kérdés
A számviteli törvény 77. § (1) bekezdés d) és a (3) bekezdés b) pontjai közül a kapott tao-támogatást melyik alá kell besorolni? Gazdálkodótól kapott támogatásként vagy adóhatóságtól kapott támogatásként? A mérlegkészítés időszakában kapott tao-támogatást hogyan kell elszámolni? Köszönettel: Viczkó József
Többet vittünk ki, mint amennyit behoztunk
Cikk
Februárban az export euróban számított értéke 5 az importé 4,5 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához képest. A külkereskedelmi többlet 72 millió euróval 838 millió euróra duzzadt – közölte első becslése alapján a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Egyszemélyes ügyvédi iroda megszűnése
Kérdés
Tisztelt Adózóna! Egyszemélyes ügyvédi iroda április 11-én elhatározza, hogy az irodát április 30-án megszünteti. Milyen dátummal kell a nyitómérleget, zárómérleget, vagyonfelosztási javaslatot elkészíteni. Milyen záróbevallásokat kell benyújtani és mik a határidők?
Cégkapu, mérleg
Kérdés
Egy vállalkozást vásárolt ügyfelem, az előző tulajdonos nyitotta meg a cégkaput. Mi a teendő, hogyan lehet "átírni" az új tulajdonos adataira a regisztrációt? Illetve azt hallottam, hogy a mérleget idén már a cégkapun keresztül kell benyújtani. Igaz ez, és ha igen, akkor kinek a nevében? Amennyiben nekem van megbízásom az adóbevallásra, akkor az én ügyfélkapumon keresztül le tudom adni a mérleget továbbra is? Köszönöm.
Támogatás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Tavaly nyertünk 70 millió forint fejlesztési pályázatot, amelynél a támogatás mértéke 50 százalék. Előlegben kifizettek 10 millió forintot, kb. május végén fizetik ki a 25 millió forintot. Az ingatlanfejlesztés még tavaly elkezdődött, ezért a szállítóktól befogadtunk kb. 50 millió forint értékű beruházási számlát. Nem találok erre vonatkozó könyvelési tételeket, hogy ezt hogyan könyveljem le. Az ingatlanberuházás még nincs aktiválva. Szeretném megkérdezni, hogy ennek a 2017. évi zárásban, illetve mérlegben hogyan történik az elszámolása? Előre is köszönöm
Pályázati támogatás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk a bérköltségeket támogató pályázaton vett részt. A költségelszámolást még tavaly ősszel beadtuk, de többszöri hiánypótlás után csak az idén kaptuk meg a nekünk járó összeget. A 2017. évi mérleg még nem készült el, a zárás folyamatban van. Ebben az esetben a most befolyt támogatási összeget figyelembe vehetem a tavalyi évre vonatkozólag, mint egyéb bevételt? A költségek is az előző évben merültek fel. Válaszát előre is köszönöm!
Katás ügyvédi iroda
Kérdés
Tisztelt Szerkesztő! Ügyvédi iroda 2018.,01.01-től katás lett. Lezárom a 2017.évet mérleget, készítek de ezt a mérleget mivel katás lett, közzé kell e tenni? Ugyanis az ügyvédi iroda mérlegét nem szoktuk közzé tenni. Válaszukat köszönöm
Osztalékelőleg, közbenső mérleg
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy december 31-én fizethető-e osztalékelőleg az év végi zárómérleg alapján? Kell-e köztes mérleget készíteni, ha az azonos az év végi zárómérleggel? Köszönöm válaszát.
Katás bt. bevétele
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy katás bt.-hez, amely környezetvédelmi szolgáltatást végez, a 2016. május 3-ai teljesítésű számla ellenértéke csak 2017 júliusában folyt be. Melyik évben kell a kata-bevallásban és a mérlegben szerepeltetni? Köszönettel. Cordier Edit
Végelszámolás befejezése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. 2017.12.01-jével végelszámolását határozta el. A tevékenységet lezáró beszámoló, adóbevallás elkészült, beküldésre került. Decemberben megmaradt készletét értékesítette, melyből minden kötelezettségét rendezte. Jelenleg a bankban és a házipénztárban van kisebb összeg (jóval kevesebb a jegyzett tőkénél). 2018.01.22-jével a végelszámolást be kívánja fejezni. Kérdésem a következő lenne: - a még várhatóan felmerülő költségek (például havi bankköltség) hogyan kerül elszámolásra? - a végelszámoló megbízatása ezzel a nappal megszűnik, nem lesz járulékfizetési kötelezettség utána - hiszen ezzel egyidejűleg még nem kerül a Cégbíróságnál törlésre a cég? - a végelszámolási záróbeszámolóban a felosztandó pénzeszköz már nem szerepel? ... mi ennek a könyvelési tétele? - milyen mérlegsorokon lesznek tételek, ha csak pénzeszköze és saját tőke elemei vannak? - a vagyonfelosztáskor a jegyzett tőkét meg nem haladó összeg után nem keletkezik adófizetés? Köszönettel:
Saját üzletrész értékesítése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésekre szeretnék választ kapni. Egy kft. a könyv szerinti értéken nyilvántartott 5 millió 200 ezer forint saját üzletrészét 2017.12.29-én eladja 30. millió forintért egy magánszemélynek, pénzmozgás – két részletben – 2018-ban lesz. A szerződést az ügyvéd elkészítette, de a cégbírósághoz csak 2018 januárjában kerül benyújtásra. Ebben az esetben az árfolyamnyereséget 2017. évre (szerződés dátuma) vagy 2018. évre (cégbírósági benyújtás) kell elszámolni? Befolyásolja-e az évek közti elszámolást, hogy a pénzügyi teljesítésre a mérlegkészítés előtt vagy a mérlegkészítés után kerül sor? Mi történik akkor, ha a vételárat csak részben vagy egyáltalán nem egyenlítik ki? Ha az érintett felek egymástól függetlenek, az ügylet igényel-e adóalap-módosítást? Ha a vásárló a kft. egyik tulajdonosa, és az ár a piaci érték felett van, akkor milyen adóalap-módosítást kell elszámolni?
Végelszámolás záró beszámoló első évben
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Végelszámolási időszakot záró beszámoló, mérleg készítésénél, ha 03.01-én indult és 07.31-én zárult a végelszámolási időszak, tudtommal a mérleg első oszlopa a korrigált nyitó mérleget kell hogy tartalmazza, ahol az adózott eredmény már az eredménytartalékhoz hozzáadottan szerepel? Céginformációs szolgálatnál viszont csak a tevékenység záró beszámoló értékét lehet szerepeltetni. Ahol a mérlegben az adózott eredmény sor az eredménykimutatás (előző időszak) sorával egyezik meg. Melyik lenne ebben az esetben a helyes eljárás? Rendeletben, törvényben kifezejezetten kerestem, de nem látok választ. A NAV 2017. évi tájékoztató füzete pedig (60-as) eleve képtelen kitételeket tartalmaz, mivel a törlési kérelem beadásával egyidőben írja elő valamennyi adóbevallás beadását, ám a nyugdíjbiztosítási adatszolgáltatási kötelezettség teljesítéséről az igazolást csak a 08-as záró bevallás birtokában adja ki a NAV, ami a törlési kérelem beadásához pedig szükséges. Mi a helyes eljárás a mérleg esetében? Köszönettel Eszter
Mérlegtételek átkönyvelése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Mérlegsorokban lévő összegek átkönyvelésével kapcsolatban szeretném megkérdezni, hogy mi a helyes járható út. Most vettem át egy kft. könyvelését, és az ügyvezetőnek az a kérése, hogy a lekötött tartalékban és a tőketartalékban lévő összegeket vezessem át az eredménytartalékra. A mérleget 2003-ig visszamenőleg megnéztem. A lekötött tartalék soron lévő összeg eredetileg a rövid lejáratú kötelezettségek között volt 2011-ig. Az összegekről semmiféle dokumentáció nincs. 2012-ben tulajdonos- és ügyvezetőváltás volt. Akkor az ügyvezető próbált a régi tulajdonosoktól információt szerezni a két mérlegsoron lévő összegről. A lekötött tartalékban lévő összegről az az információ, hogy valamikor előírt osztalék volt. Mivel a cég nem tudta kifizetni az osztalékot, így 2011-ig a rövid lejáratú kötelezettségek között szerepelt. A tulajdonosok az évek során, azaz 2011-ig teljesen kicserélődtek. 2012-ben az új ügyvezető döntése az volt, hogy mivel az osztalékot továbbra sem tudják kifizetni, illetve előrelátható időn belül biztosan nem, így a kötelezettséget megszüntette és az összeget a lekötött tartalékba helyezte. A kérdés, hogy átkönyvelhető-e az összeg a lekötött tartalékból az eredménytartalékba egy jegyzőkönyv alapján? A másik kérdés, hogy a tőketartalékban lévő összeget, amiről 2003-tól senki nem tud semmi információt adni – ugyancsak jegyzőkönyv alapján – át lehet-e helyezni az eredménytartalékba? Köszönettel: Margit