197 találat a(z) letiltás cimkére

Letiltás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk alkalmazottjára végrehajtói letiltást kaptunk, melynek főkövetelése 566.793,- Ft, a főkövetelés kamatai összesen 480.499,- Ft, 2016.02.18-ig. A főkövetelés után fizetendő további kamatok 2016.02.19-től a kifizetés napjáig 566.793,- Ft tőkére járó évi 30% kamat, amit a munkáltató számol ki. Ha a tőkét levontuk a munkavállalótól, akkor számolom ki, vagy minden hónapban számolni, illetve vonni kell a kamatot? Azt sem értem, ha a főkövetelés után már a végrehajtásban szerepel a főkövetelés kamata, milyen kamatot kérnek még, mit kell számolni? Köszönettel várom válaszát.

Alkalmi munkavállaló, nem idénymunkás – letiltás Kérdés

Dolgozónkat egy éve foglalkoztattuk, amikor végrehajtási letiltás érkezett részére. Egy hónap letiltást tudtunk levonni, amikor a munkaviszonyát megszüntette. A végrehajtót erről tájékoztattuk. Később, mivel a dolgozó nem talált munkát, egyszerűsített munkavállalói szerződéssel foglalkoztattuk alkalomszerűen, néhány napig. Kérdésem: ilyen esetben kell-e vagy lehet-e végrehajtást levonni? Jóhiszeműen vagy rosszhiszeműen alkalmazom úgy, hogy tudom, volt letiltása? Mivel a végrehajtót régebben értesítettem, hogy a munkaviszonya megszűnt, kell-e értesítenem újból, hogy alkalmi munkában foglalkoztatom?

Külföldön adózott jövedekem – letiltás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy hazai székhelyű, de az EU-ban tevékenykedő cég munkavállalója (aki minimálbér után itt adózik, járulékot itt fizet utána) jövedelmének van olyan része, amely EU-ban adózik. Ha letiltást kap, mely jövedelemből kell teljesíteni? Válaszát köszönöm.

Tartásdíj, végrehajtás – ennyi tiltható le a munkabérből Cikk

A munkavállaló gyermektartásdíj fizetésére kötelezett, havi 200 ezer forint összegben. Nincs ennyi jövedelme, milyen maximális összeg vonható le (50 százalék)? – kérdezte munkáltatója. Hozzátéve: a dolgozónak van más ügyben végrehajtása is, milyen mértékig lehet levonni, ha már az 50 százalék terhelt a gyermektartásdíj miatt? Dr. Hajdu-Dudás Mária munkajogász ügyvéd válaszolt.

Letiltás munkabérből Kérdés

Tisztelt Szakértő! Munkavállalónk gyermektartásdíj fizetésére kötelezett, havi 200 ezer forint összegben. Nincs ennyi jövedelme, milyen maximális összeg vonható le (50 százalék)? Ugyanennek a dolgozónak van más ügyben végrehajtása is, milyen mértékig lehet levonni, ha már az 50 százalék terhelt a gyermektartásdíj miatt? Köszönettel.

Munkabérből történő levonás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy munkavállaló munkabéréből gyerektartás és letiltás kerül levonásra, mindkettő természetesen bírósági, végrehajtói határozat alapján, melyek összmértéke 50 százalék. Figyelembe vehetem-e a munkavállaló azon nyilatkozatát, hogy béréből a vállalati kamatmentes kölcsön törlesztőrészletét levonjuk a gyerektartáson és letiltáson, azaz az 50 százalékon felül? Vagy az 50 százalékos levonást nem lépheti túl a munkáltató a munkavállaló nyilatkozata ellenére sem? Válaszát előre is köszönöm!

Adótartozása van? Inkasszó, letiltás, foglalás, végrehajtás lehet belőle Cikk

Mekkora összeget emelhet le adósától a NAV, mennyi tiltható le a munkabérből, milyen ingóságok foglalhatók le, mikor árverezhető az ingatlan? Összefoglaltuk a fontosabb végrehajtási szabályokat.

Letiltás folytatása új munkahelyen Kérdés

Tisztelt Szakértő! Új munkavállalónk előző munkahelyi munkáltatói igazolásán folyamatban lévő letiltásról szerepel információ. Ez alapján folytatnunk kell-e a letiltást, vagy meg kell várnunk, míg a mi cégünket megkeresi az ügyben illetékes végrehajtó? Köszönöm válaszát.

Végrehajtói letiltás – kamat Kérdés

Tisztelt Szakértő! Sajnos egyre több munkáltató dolgozójánál fut be végrehajtói letiltás – közüzemi számla, társasházi közös költség stb. tartozás miatt annak – beszedésére. A standard letiltásban, amit a végrehajtó küld a Ptk. 301. § (1) bekezdésére történik hivatkozás a főkövetelés (tőke) utáni kamat mértékére, ami már nincs hatályban. Az új Ptk. XXIII. fejezete csak vállalkozások közötti, illetve hatóság esetén taglal késedelmes teljesítés esetére mértéket. A magánszemély esetén mi az alkalmazandó kamat mértéke, illetve hol kerül ez szabályozásra?

Letiltás sorrendje Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi témában szeretném a segítségét kérni. Egy dolgozó munkabérére ugyanazon napon három letiltás érkezett. Ebből kettő kölcsöntartozás jogcímen, egy pedig hitelszerződés jogcímen. Kérdésem az lenne, hogy ebben az esetben az 50 százalékos letiltást meg kell-e osztanom és mind a hármat egyszerre kell elkezdeni törleszteni?

Munkabért terhelő letiltás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ha a munkabért több letiltás is terheli, akkor a letiltások összege után is a munkavállalónak a munkabér 50 százaléka, legalább az öregségi nyugdíj összegének 28 500 forintnak a munkavállalónál kell maradni. Nem gyermektartásról van szó. Tehát, ha valaki 4 órára minimálbérre van bejelentve, akkor is minimum 28 500 forint munkabért mindenképp meg kell kapnia. Kérem a megerősítését, hogy ez így rendben van. Köszönöm.

Banki kötelezettség levonása a munkabérből Kérdés

Mikor és mennyivel lehet kurtítani a munkabért? című cikkel kapcsolatban kérdezném dr. Kéri Ádámot. Hogyha egy bank behajtási osztályától érkezik levonás iránti levél, tekinthető-e az végrehajtói határozatnak, vagy jogszabályból eredő levonásnak? Valahogy egyikre sem illik ez a levonás. A banki levél értelmében a dolgozó a kölcsönszerződésben hozzájárult ahhoz, hogy a tartozását maximum a munkabére 33 százaléka erejéig a munkáltató a hitelező részére átutalja. A levonást a munkáltató jogosan teljesítheti, illetve kell-e a dolgozó nyilatkozatát is kérnie? Előre is köszönöm válaszát. Pécsi Attila

Külföldi munkavégzés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban szeretném a segítségét kérni. Egy magyarországi cég Ausztriában végez építőipari munkát. Telephellyel külföldön nem rendelkezik, csak magyarországi székhellyel. A munkavállalók munkaszerződésük szerinti munkabér után Magyarországon fizetik az szja-t és a járulékokat. A külföldi keresetet és a napidíjat Ausztriában számfejtik, a kinti bér után csak szja-t vonnak. Ezzel kapcsolatban az alábbi kérdéseimre szeretnék választ kapni: 1. Helyesen járunk el, ha ily módon számoljuk el a béreket? 2. Napidíjat hol kötelező adni? Helyes így, ha az osztrák bérszámfejtő a kinti szabályok szerint számolja el? 3. Végrehajtói letiltás esetén a munkavállaló magyarországi béréből kell csak vonni a letiltást vagy a külföldi bérből is? 4. Amennyiben a dolgozó jövedelemigazolást kér – például hitel felvételéhez –, akkor mindkét helyről kapott bért kell közölni? Ha igen, akkor milyen árfolyammal kell számolni? 5. Kilépéskori adatlapon kötelező feltüntetni az eddig kapott külföldi bért? Előre is köszönöm válaszát!

Letiltás üzemanyag-megtakarításból Kérdés

Tisztelt Adózóna! Kérem segítségüket annak eldöntésében, hogy az üzemanyag-megtakarítás letiltás (gyerektartás) alapját képezi-e? Véleményem szerint, mivel a 1994. évi LIII. törvény nem nevesíti, mint levonásmentes jövedelmet (74. §), így letiltás alapját képezi. Ha adómentes, akkor ez az alapja a letiltásnak, ha adóköteles, akkor a 61. § (1) szerint fennmaradó rész az alapja. Várom véleményüket, hogy helyes-e ez a megközelítés. Köszönettel, Lévay Tünde

Letiltás Kérdés

Tisztelt Tanácsadó! Egy munkavállaló tartósan beteg gyermeket nevel. Három sorakozó letiltása is van. Ebben az esetben van lehetőség arra, hogy méltányossági alapon csak 33 százalékig vonjunk tőle letiltást?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kockázati életbiztosítás adózása

Adózóna  szerkesztőség

kérdések és válaszok

Kezelt vagyon kifizetői státusza

Adózóna  szerkesztőség

kérdések és válaszok

Egyszerűsített végelszámolás

Pölöskei Pálné

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink