203 találat a(z) letiltás cimkére

Letiltás nyugdíjasnál Kérdés

Tisztelt dr. Hajdu-Dudás Mária! A 2017. 02. 12-én megjelent kérdéshez kapcsolódóan feltett kérdésemre 2017. 02. 13-án kaptam választ: http://adozona.hu/kerdesek/2017_2_13_Letiltas_nyugdijasnal_fwv#utm_source=dailypost&utm_medium=email&utm_campaign=notice. Szeretném, ha még pontosítanánk. Azt írja válaszában, hogy úgy gondolta, 1 letiltás esetén 33%-ot von a nyugdíjigazgatóság és 17%-ot a munkáltató, összesen 50%-ot. Ha ezt a gondolatmenetet követem, akkor abban az esetben, ha a munkáltatónak több letiltása is van, 50%-ig von a nyugdíjigazgatóság és 0%-ot a munkáltató? Felsorolt még végrehajtóirodák által követett gyakorlat alapján példákat, bár úgy gondolom, nem a gyakorlat lenne az irányadó, hanem hogy mit ír elő a jogszabály, de ha jól értelmezem, a Vht. arra a kombinációra nem tér ki, hogy valaki nyugdíjas és munkavállaló is egyben, csak külön-külön kezeli azt, ezért marad a gyakorlat. A mi esetünkben a nyugdíjas munkavállalónknak 7 letiltása van. Nem áll rendelkezésünkre a Nyugdíjfolyósítási Igazgatóságtól semmilyen információ arra vonatkozóan, hogy ők melyik letiltásból mennyit vonnak, csak a végrehajtótól egy szóbeli kérés, hogy a munkáltató 50%-ot vonjon, mégpedig úgy, hogy a sorban első letiltásból 33%-ot, az azt követőből pedig 17%-ot. A fentiek alapján tehát követnem kell a végrehajtó által kérteket, hogy a munkabérből is vonjak 50%-ot, s akkor az egy letiltásoshoz hasonló 33-33%-os levonással megegyezően, helyes az 50-50%? Köszönöm! Bodor Mária

Letiltás postai csekken, illetve nyugdíjas munkavállalótól Cikk

Kit terhel annak a költsége, ha a volt házastárs postai csekken kéri a gyermektartásdíjat, illetve a nyugdíj mellett dolgozónak a nyugdíjából vagy a munkaviszonyból eredő jövedelméből, esetleg mindkettőből történik-e a letiltás? – kérdezték olvasóink. Dr. Hajdu-Dudás Mária munkajogász szakértőnk válaszolt.

Nyugdíj és amelletti munkaviszonyból letiltás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Munkaviszonyból nyugdíjba vonuló személy esetén a NAV-letiltást az ONYF a jogszabályi keretek között valószínű, hogy foganatosítja. Amennyiben nyugdíj mellett munkaviszony-létesítés történik, abban az esetben a nyugdíjból, a munkaviszonyból vagy mindkettőből történik-e letiltás? Válaszukat köszönöm!

Letiltás a készpénzjuttatásból Kérdés

Tisztelt Lepsényi Mária adószakértő! A 2016.11.21-én megjelent cikkét úgy értelmezem, hogy a 2017-ben adható, 100 000 forintos pénzjuttatás összegére is lehet letiltást érvényesíteni. A 2016.11.10-én Dr. Hajdu-Dudás Mária, munkajogász által írt cikkben ezt olvastam: "A Kúria döntése (Pfv.21499/2014/8. számú határozat) szerint ugyanis munkabérnek csak a munkavállaló részére kifizetett olyan pénzbeli juttatás minősül, amelyet szja-fizetési kötelezettség terhel." Azt szeretném kérdezni, hogy Ön szerint a 100 000 forintos pénzbeli juttatásra (ami után a munkavállalónak nincs szja fizetési kötelezettsége) a Kúria fenti döntése nem alkalmazható? Tisztelettel: Katona-Fazakas Tünde

Készpénz béren kívüli juttatásként – gyerektartásdíj Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk úgy döntött, hogy 2017. januártól havi 8 ezer forint készpénzt juttat béren kívüli juttatásként. Az a kérdésem a juttatással kapcsolatban, hogy kell-e belőle gyerektartást vonni? Válaszát ezúton is köszönöm!

Fix összegű gyerektartásról szóló határozat Kérdés

Van egy dolgozónk akinek öt különféle, százalékos mértékű (33-50) letiltása van, ezek foganatosításra kerültek a határozatok alapján, és van egy fix összegű gyerektartás letiltásáról szóló határozat. A fent említett dolgozónknak engedélyeztük, hogy egy másik munkáltatónál részmunkaidős munkaviszonyt létesíthessen. Milyen kötelezettségünk van, kell-e adatot szolgáltatni a másik munkáltatónak, mivel a tudtunkkal és beleegyezésünkkel dolgozik, illetve kell-e a másik munkáltatónak a gyerektartást vonni a munkabérből, amennyiben nálunk érvényesíteni tudjuk a fix összeget? Várjuk mielőbbi válaszukat! Köszönettel: Vajda Sándorné

Végrehajtói letiltás táppénzből Kérdés

Tisztelt Szakértő! Munkavállalónknak kettő végrehajtói letiltása van, így eddig a fizetésének az 50 százalékát levontuk. Egész hónapban táppénzben részesül. Mivel táppénz-kifizetőhely vagyunk, kérdezem, hogyan járunk el szabályosan, táppénzből le kell-e vonni a letiltott összegeket?

Jelenléti ív vezetésének elmulasztása Kérdés

Tisztelt Adózóna! Van-e lehetőség arra, hogy a munkaszerződésben kikötésre kerüljenek az alábbiak: A munkavállaló által kötelezően vezetendő jelenléti ív elmulasztásából adódó esetleges munkaügyi bírságot a munkáltató a munkavállalóval fizettesse meg azzal, hogy a szerződő felek a munkavállalónak felróható károkozó magatartása következményeként fogadják el a bírság kiszabását? Ezért a munkavállaló köteles a munkáltató által megfizetett bírságot utólag a munkáltatónak megfizetni. Ezt az igényét a munkáltató fizetési felszólítás (Mt. 285. §) útján érvényesítené a munkavállalóval szemben. A munkavállaló a munkaszerződés aláírásával hozzájárulna ahhoz, hogy a bírság összegét a munkabéréből a levonásmentes munkabérrészig közvetlenül levonja a munkáltató.

Letiltás munkabérből: használja ki SZÉP-kártyáját, ne pénzt kérjen! Cikk

Letilthatók-e a SZÉP-kártyán elhelyezett összegből is a magánszemély munkáltatónál kimutatott különféle tartozásai? – merült fel a kérdés olvasóink körében. A munkabérből történő levonásnak szigorú szabályai vannak, mutatjuk a választ a kérdésre.

Dolgozói letíltás kiszámítása Kérdés

Tisztelt dr. Hajdu-Dudás Mária! A 11.14-én feltett kérdésemre adott válaszával kapcsolatban a további kérdésem lenne: A Vht. 62.§ (1) bekezdésének első fordulatában szereplő 28 500 forint mentességét értelmezésünk szerint úgy kell figyelembe venni, hogy a 37 240 forintból 28.500 forint mentes, és a fennmaradó rész 33 százalékát kell levonni a dolgozótól. Ha téves az értelmezésünk akkor miért? Van-e esetleg példaként bírói határozat a bírtokában Önnek? Köszönettel: Reményi Győzőné a nettó munkabér 50 százaléka is levonható lenne (18 620 forint), még akkor is, ha nem maradna a dolgozónál legalább az öregségi nyugdíjminimum összege, hiszen a Vht. 62. § (1) bekezdésének második fordulata alapján itt nem érvényesül a korlátozás.

Dolgozói letíltás kiszámítása Kérdés

Tisztelt Szakértő! A munkavállaló nettó munkabére havi 37 240 forint. A végrehajtótól kapott határozat szerint a nettó bér 33 százalékát kell levonni a munkaadónak. Kérdésem, hogyan kell számolni a letíltás összegét, hogy a 28 500 forint legkisebb nyugdíjnak megfelelő összeget megkapja a dolgozó? Köszönettel: Reményi Gyné

Letiltás adómentes költségtérítésből Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy munkavállalónknak több letiltása van egyszerre, így a nettó fizetésének 50%-a letiltásra kerül havonta. A munkavállaló számára minden hónapban adómentes költségtérítés van számfejtve. Kérdésem, hogy az előző bérszámfejtő helyesen tette-e, hogy nemcsak a nettó bérét, hanem a költségtérítését is 50% erejéig letiltotta? Válaszát előre is nagyon szépen köszönöm!

Megjelent az októberi VálaszAdó Cikk

Módosultak az online pénztárgép használatára, illetve rendelet, változott az ekáerre vonatkozó rendeletek. Összefoglaltuk a tőkepótlásra, a számlázásra, az ügyvezető mögöttes felelősségére, a munkabérből történő letiltásra, a más országokban történő munkavégzéssel szerzett szolgálati idő beszámítására vonatkozó szabályokat.

Minden, amit tudni kell a munkabérből történő letiltásról Cikk

A munkabérből történő levonásnak szigorú szabályai vannak, amelyeket a munka törvénykönyve (Mt.) és a bírósági végrehajtásról szóló törvény (Vht.) írnak elő. A törvények meghatározzák a levonás eseteit, mértékét, sorrendjét, a minimummentességet, azonban néha felmerülhetnek olyan helyzetek, amelyek még a legrutinosabb munkáltatót is elgondolkodtatják.

Letiltás II. Kérdés

Tisztelt Szakértő! 08. 29-én választ kaptam letiltással kapcsolatos kérdésemre, amire kommentben további kérdést tettem fel. Most olvastam honlapjukon, hogy erre a szakértő nem válaszol, így ezen úton egészítem ki kérdésemet: Amennyiben a munkavállalónak önkéntes teljesítéssel van gyermektartása, és azt szeretné, hogy a cég vonja le, és utalja el a volt feleségnek, akkor arra van-e lehetősége a munkáltatónak, vagy bírósági határozatot kell módosítani ehhez? Szíves válaszát várva, köszönettel.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Tao szerinti értékcsökkenés

Pölöskei Pálné

adószakértő

Korrekciós számla bevallási időszaka

dr. Kelemen László

adószakértő, jogász

9 személyes kisbusz, gázolaj áfája

dr. Kelemen László

adószakértő, jogász

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink