203 találat a(z) letiltás cimkére
Mi a teendő, ha nem találni a végrehajtót? Kérdés
Egy kft. dolgozójától tartozása miatt letiltottak bizonyos összeget. Bérszámfejtésnél a jogszabályoknak megfelelően levonásra került a havi törlesztés. És itt jön a bökkenő. Az összeget nem tudják utalni, mert nincs fogadó. Próbálkoztak internetes levelezéssel, tértivevényes levéllel megtalálni a végrehajtást elrendelő végrehajtó irodát, sikertelenül. Az kiderült, hogy az eredeti végrehajtó iroda kiadta albérletbe egy másiknak az ügyet, amellyel a kft. kapcsolatban van. A havi letiltások összegét egyelőre egy elkülönített számlán gyűjtjük. Szíveskedjenek tanácsot adni, ilyenkor mi a jogszabályoknak megfelelő további teendőnk? Köszönöm válaszukat.
Adós, fizess azonnal! Külön törvény szigorításokkal az adóvégrehajtásról Cikk
Külön törvénybe kerülnek az adóvégrehajtásra vonatkozó rendelkezések az adózás rendjéről szóló törvény (Art.) újraszabályozásával. Jelentős szigorítás, hogy míg eddig az első fizetési kedvezmény benyújtásától az elbírálásáig szünetelt a végrehajtási eljárás, addig a tervezett módosítás szerint a jövőben ez csak akkor lenne így, ha a fizetési kedvezménnyel érintett tartozás még nem járt le, vagy maximum 8 napja járt le. Az adó-végrehajtási törvény szerint a munkáltatóknak informálniuk kellene az adóhatóságot az adós havonta letiltható jövedelméről, annak változásáról, a letiltást befolyásoló egyéb körülményeiről. Az ingó foglalások esetén – a korábbi szabállyal ellentétben – a lefoglalt ingóságot nem hagynák az adós őrizetében, azt a foglalást követően haladéktalanul elszállítanák.
Megjelent a szeptemberi VálaszAdó Cikk
Letiltás egyszerűsített foglalkoztatás esetén Kérdés
Tisztelt Szakértő! Korábban munkaviszonyban álló munkavállaló bérére letiltás érkezett. Mivel a jogviszony megszűnt, ezért erről nyilatkozott a cég a végrehajtó iroda felé. Több hónap elteltével egyszerűsített foglalkoztatás keretében alkalmi munkával bízza meg a cég ugyanezt a személyt. Ebben az esetben kell-e foganatosítani a letiltást az alkalmi munka díjazása után? Ha igen, akkor milyen mértékben? Válaszát előre is köszönöm! Tisztelettel: SG
Letiltás mértéke Kérdés
Tisztelt Szakértő! Mikor alkalmazható az a szabály a letiltásnál, hogy a mindenkori legkisebb nyugdíj ötszöröse feletti rész korlátlanul levonható? Köszönettel: Burján Ildikó
Tévhitek a munkabérből letiltásról: milyen sorrendben, mennyi vonható? Cikk
A bírósági végrehajtásról szóló törvény részletesen szabályozza a munkabérből történő levonás eseteit, annak lehetséges mértékét, a minimummentességet, a sorrendet. Ugyanakkor egyes esetek még a munka törvénykönyvét segítségül hívva is okozhatnak fejtörést. Több letiltás esetén milyen arány az irányadó? Levonhatunk-e a napidíjból? Mikor esedékes a végrehajtási költség?
Letiltás alá nem vonható jövedelem Kérdés
Tisztelt Adózóna, Azt olvasom, hogy a "meghatározott kiadás fedezésére szolgáló összeg" nem vonható letiltás alá. Egy munkavállalónk számára szeretnénk albérleti támogatást fizetni, de a mobilitási célú lakhatási támogatás feltételeinek nem felel meg. Ez minket mint munkáltatót nem zavar, a járulékokkal növelt (a munkabérrel azonos módon adózó) költségtérítésként is hajlandóak vagyunk kifizetni. A munkavállalónak azonban több letiltása is van. Úgy gondoljuk, hogy ebből a lakhatási támogatásból – mivel meghatározott költségek fedezésére biztosítjuk – nem kell a letiltást eszközölni. Jól gondoljuk ezt?
Adótartozás elévülése Kérdés
2012 áprilisában nagy összegű áfatartozásom keletkezett. A nyugdíjamból a levonás folyamatosan történik. Az adóhatóság utoljára 2016 augusztusában kezdeményezett végrehajtási eljárást. Elévülés miatt törölni kellene-e a tartozásaimat?
Gyerektartás bankszámlaszám Kérdés
Tisztelt Szakértő! Tudna segíteni abban a kérdésben, hogy mi a teendő, ha a munkavállaló egy bankszámlaszám-módosítás során ugyanazt a bankszámlaszámot adja meg, mint amire a fizetéséből levont gyerektartást utaljuk? Kötelességünk ilyenkor másik bankszámlaszámot kérni? Köszönöm a segítségét, Révész-Dunszt Petra (bérszámfejtő)
Gyed – inkasszó Kérdés
Tisztelt Szakértő! Gyeden levő apuka gyedjéből lehet inkasszózni? Válaszukat előre is köszönöm szépen!
Letiltás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyik munkavállalónk idén május 20-án állt munkába, munkabérét letiltás terheli köztük gyerektartás is, de banki hitelre is kell fizetnie. A jelenlegi munkabérének az 50 százaléka nem fedezi a gyerektartás összegét. Információink szerint álláskeresési járadékot kapott, amelyet szintén terhel letiltás. Az lenne egy egyik kérdésünk, hogy amennyiben a munkabére nem fedezi teljes letiltásra jutó összeget, még a gyerektartásét sem, akkor is a gyerektartás elsőbbséget élvez, vagy arányosan meg kell osztani a részhónapot és a végrehajtónak is kell a letiltást utalni? További kérdésünk, hogy amennyiben az álláskeresési járadékból valóban levonták a gyerektartás egy részét, akkor a munkáltatónak elegendő a maradékot figyelembe venni, vagy akkor is a teljes összeget kell figyelembe venni? Vélhetően a munkaügyi hivataltól a mostani számfejtésig nem érkezik meg az igazolás a letiltás összegéről. Mi a helyes eljárás ebben az esetben: vonjuk le mi is nettó bér 50 százalékát?
Mt. 228-229. §, levonások, kifizetések Kérdés
Tisztelt Szakértő! Amennyiben a munkavállaló és a munkáltató abban állapodnak meg, lehetséges a tanulmányi szerződés megszegése esetén, hogy a munkáltató levonja az általa a támogatáson felül befizetett közteher összegét (tekintettel arra, hogy az összeget ismerhette előre)? Illetve ha nem kötötték ki a levonás lehetőségét, de azt igen, hogy a közteher összegét is köteles megfizetni a munkavállaló, akkor arra kötelezhető? És versenytilalmi megállapodás esetén (ugyanezek a kérdések)? Ha jól sejtem, kötbért ki lehet kötni mindkét esetben, akkor is, ha a munkavállaló megszünteti a tanulmányi szerződést vagy a versenytilalmi megállapodást, és akkor is, ha nem. Ez valós információ? Köszönettel.
Letiltás napidíjból Kérdés
Kérdésem a letiltás alapjának meghatározására irányulna. Mentes a letiltás alól a kiküldetéssel, külszolgálattal és munkába járással összefüggő költségtérítés. Ugyanakkor a letiltás alapja bármely munkából eredő olyan díjazásból, juttatásból, amelyet rendszeresen, vagy időszakonként visszatérően kap. Számos állásfoglalásban az szerepel, hogy a költségtérítésként kapott összeg nem vehető mentes jövedelemnek, ha az e címen feltüntetett és kifizetett összegről megállapítható, hogy annak rendeltetése nem a felmerült költségek megtérítése, hanem a végzett munka anyagi elismerését szolgálja. A konkrétan, a tehergépkocsi-vezetőknek juttatott belföldi/külföldi napidíj összege beleszámít-e a letiltás alapjába vagy nem? Elviekben ez egy (bizonyos összegig) adómentesen adható a munkavállaló költségeinek fedezetére szolgáló juttatás (a munkáltató más ktg-et nem számol el, például szállás stb.), és nem az elvégzett munka díjazása, ugyanakkor rendszeres, hiszen minden hónapban kapja. Van-e különbség a napidíj megítélésében, hogy a letiltás gyerektartás vagy bármilyen más letiltás, például hiteltartozás?
Adatlap a bírósági végzéssel meghatározott tartási kötelezettségekről Kérdés
Tisztelt Szakértő! Letiltás érkezett egy végrehajtó irodától kölcsöntartozás címén egy munkavállalónk ellen. A munkavállaló munkaviszonya megszűnt. Kérdésem a következő: ezt a letiltást rá kell-e vezetni az adatlap a bírósági végzéssel meghatározott tartási kötelezettségekről nevű nyomtatványra? Vagy ezen a nyomtatványon csak a gyerektartás, asszonytartás szerepelhet? Köszönöm válaszát.
Letiltás díjának kiszámlázása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Van-e lehetőségem könyvelőként egy könyvelt cég alkalmazottjától díjat kérni az ő letiltásáért? A munkavállaló sara nem a munkáltató hibája, viszont nekünk nem kevés többletmunkát eredményez, amit szeretnénk áthárítani a dolgozóra. Létezik törvényi szabályozás ezen területen? Van erre gyakorlat? Válaszukat előre is köszönöm!