197 találat a(z) letiltás cimkére

Dolgozói letiltás vonása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyik dolgozónknak 2019 óta van még le nem zárult végrehajtási letiltása, mely a végrehajtó és egy bank felé történő levonást tartalmaz, de nem adóhatósági levonás. A https://adozona.hu/altalanos/Az_adovegrehajtasok_szunetelnek_de_adot_fiz_7OJ4V3 linken levő cikk szerint, az adóhatósági végrehajtási levonást a munkáltatónak nem kell levonnia a veszélyhelyzet ideje alatt. Kérdésem, hogy ez a nem adóhatósági végrehajtási letiltásokra is vonatkozik? Most nem kell a dolgozótól levonni a letiltásokat? Köszönöm válaszát.

Letiltásokra vonatkozik-e a moratórium? Kérdés

Dolgozónk béréből bírósági ítélet alapján havonta vonjuk a tartozását és utaljuk a hitelezőnek. Kérdésem, hogy a 47/2020 (III. 18.) rendelet szerint ezt is föl lehet függeszteni az év végéig? A választ előre is köszönöm! Egri Zsuzsanna

Számított kamat levonása letiltás esetén Kérdés

A munkavállalóval szembeni végrehajtási letiltásnál kamat számítására kötelezik a munkáltatót. Ezt a kamatot pontosan hogyan kell kiszámolni? A határozatban szereplő összegek (például költségrész, előleg, MBVK, végrehajtás költségei, perköltség, főkövetelés kamata, főkövetelés) sorrendjében hol helyezkedik el a számított kamat? A következő példán keresztül hogyan alakul a kamat számítása: tőkekövetelés 250 000 Ft, 2018. május 23. napjától kifizetés napjáig 232 000 Ft tőkére járó 24% kamat számítandó, a dolgozó a letiltását havonta 30. 00 Ft-os részletekben fizeti 2018. május 23-ától. Köszönöm a választ.

Letiltások sorrendje Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy munkavállaló munkabérét 8 db letiltás terheli. A második helyen lévő letiltással kapcsolatban a végrehajtó megkeresést küldött, hogy a további értesítésig a levonásokat függesszük fel. Három hónap után kérte a levonások folytatását a megadott tartozás erejéig. A kérdésem az, hogy ilyen esetben a letiltás visszakerül sorrendben a helyére? Az eredeti első megkeresés dátumát kell figyelembe venni, vagy a folytatásra vonatkozó értesítés keltét?

Letiltás munkabérből – osztalék Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társaságunk (zrt.) egyik tulajdonosa egyben munkavállaló is. Az ő munkabérére érkezett letiltás, amelyet havonta rendesen vonunk is. A tavalyi év eredménye után idén osztalékot fog fizetni a cég. Ebből az osztalékból nem kell érvényesíteni a letiltást (hiszen ez tulajdonosi jövedelem, nem munkabér), ha jól gondolom. A tulajdonosban van hajlandóság a letiltás teljes összegének az osztalékból történő megfizetésére. Ez esetben mint munkáltató/kifizető eljárhatunk-e, kell-e erről valamilyen nyilatkozat a tulajdonos részéről, vagy ez esetben ő mint magánszemély kell, hogy rendezze a letiltás kiegyenlítését? Köszönettel

Letiltás érvényesítése társas vállalkozás tagjától Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az általam könyvelt egyik kft. letiltást kapott azon magánszemélyre, aki személyesen közreműködő tagja és ügyvezetője is a kft.-nek Az ügyvezetést tagi jogviszonya alapján látja el (tehát nem munkaviszonyban és nem is megbízási jogviszonyban). Havonta azonos összegű tagi jövedelem kerül számfejtésre, amely a személyes közreműködésének a díjazása. Ebből a tagi jövedelemből figyelembe kell venni a letiltást? Mindenhol csak azt olvasom, hogy letiltás munkabérből. De ez nem munkabér.

Több, egyenrangú letiltás levonásának sorrendje Cikk

Van egy dolgozónk, akinek egy napon (egyazon borítékban) öt egyenrangú (egyéb) letiltása érkezett cégünkhöz. A letiltások különböző értékűek (60 000–400 000 Ft) és különböző késedelmi kamattal terheltek (jegybanki–35 százalék). Ebben az esetben milyen százalékkal kezdem meg a letiltások levonását? Olvasói kérdésre dr. Hajdu-Dudás Mária munkajogász ügyvéd válaszolt.

Egyszerre érkezett letiltás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Munkavállaló részére egyszerre, ugyanazon a napon érkezett egyéb követelésről szóló letiltás. Ebben az esetben 50 százalékot kell levonni a munkavállaló béréből, de azt milyen megosztásban kell teljesíteni a végrehajtást kérők felé? 25-25, vagy 33-17 százalékban? Esetleg egyéb megosztásban? Köszönettel várom válaszát!

Letiltás Kérdés

Jelenleg 5 letiltásom van, a novemberi bruttó bérem 498 608 Ft volt. A 2. számú letiltásra 20 210 Ft-ot vontak, ami ekkor kifutott, a 3. számúra 106 180 Ft-ot, a 4. számúra 52 869 Ft-ot vontak le, amit 2019. 12. 08-án utaltak. Decemberben kaptam bruttó 80 000 Ft jutalmat, ebből nettó 26 600 Ft-ot utaltak 12. 19-én. A decemberi bérem 702 876 Ft volt (sokat túlóráztam), a 3. számú letiltásra 83 438 Ft-ot vontak, ami kifutott, a 4. számúra 140 020 Ft-ot, a 8. számúra, ami most kezdődött, 92 321 Ft-ot. Kézhez 113 407 Ft-ot kaptam. A decemberi béremből, amit 2020. 01. 08-án kaptam meg, levonták azt a nettó 26 600 Ft-ot, amit 12. 19-én utaltak. Szeretném megkérdezni, hogy mit tehetek, hiszen január hónapban nem teljesül a törvényi feltétel, miszerint a minimálbér ötszörösét meg kell hogy kapjam havonta. Az igaz, hogy decemberben többet kaptam, de januárban még a minimumot sem. Sajnos számoltam ezzel az összeggel, és hiába reklamáltam, nem fogadják el – a gyakorlat rossz, amit alkalmaznak, szerintem. A törvény igazságtalan, hiszen a végrehajtónak kedvez: hiába túlórázok, mindig csak a 142 500 Ft-ot kapom. Kihez fordulhatok ez ügyben? A letiltáshoz kapcsolódik, hogy a kifutott letiltást a munkáltató nem tudja kiszámolni, ugyanis nem tudják, eleget vagy többet vontak-e le. A végrehajtót felkerestem, ő sem tudja, elküldött, hogy keressem a végrehajtást kérőt. Ez ügyben mi a helyes, kinek mit kell tennie, ki az illetékes, mi a helyes gyakorlat? A 142 500 Ft feletti összeget milyen arányban és csak két letiltásra kell vonni, vagy mindegyikre elosztva, milyen arányban? Törvény van erre?

Munkabérelőleg (50 százalékos letíltás esetén) Kérdés

Tisztelt Szakértő! Munkavállalónknak több bírósági végrehajtásból származó letiltás terheli a munkabérét, így a havi összes letiltása eléri a nettó bére 50 százalékát. A munkavállaló munkabérelőleget szeretne felvenni. 1. Van erre ebben az esetben lehetőség? Adhat a munkáltató részére előleget? 2. Amennyiben igen, úgy a munkabérelőleg-levonás az 50 százalék (végrehajtás miatti levonás után megmaradt) nettó bérből lehetséges-e a következő hónapok során? 3. Van-e korlátozás arra vonatkozóan, hogy a munkabérelőleg-levonás után mennyi kifizethető nettó bére kell, hogy maradjon a munkavállalónak? Köszönöm a választ!

Több azonos jogcímű letiltás egyidejűleg Kérdés

Tisztelt Szakértő! A következőben kérném a segítségét. Pár hónapja egy munkavállalóval kapcsolatban érkezett egy letiltásigény: a jogcím adótartozás, a jogosult a NAV. A nettó bér 33%-át vonjuk azóta is. Most egy önkormányzat is küldött letiltásigényt, a jogcím szintén adótartozás. Mi a helyes eljárás? A) Mivel ugyanabba a kategóriába esik a két jogcím (adótartozás), de a NAV-é érkezett be előbb, ezért a NAV-os letiltást vonjuk innentől a bér 50%-áig, majd ha az kifut, akkor az önkormányzatét kezdjük el 33%-ban? Vagy B) innentől a NAV és az önkormányzat részére is 25-25% menjen? Esetleg C) a NAV-nak továbbra is 33% menjen, 17% pedig az önkormányzatnak? Esetleg egyéb eljárás a helyes? Köszönöm válaszát!

Letiltás Kérdés

Tisztelt Adózóna! Arról szeretnék tájékoztatást kérni, hogy a végrehajtói letiltáson szereplő "főkövetelés utáni további kamatot, másnéven ügy kamata" mikor kell kiszámítani? Miután a főkövetelés már kiegyenlítésre került? Vagy már a főkövetelés vonása közben el kell kezdeni ezt is vonni a munkavállalótól? Válaszukat előre is köszönöm!

Letiltási alap – munkáltatói pénztári hozzájárulás Kérdés

Tisztelt Szakértő! A munkáltató a jogszabályoknak megfelelően jár-e el amennyiben az szja-köteles önkéntes pénztári hozzájárulás nettó összegét is letiltási alapként kezeli, illetve a pénztár részére a letiltással csökkentett tagdíjhozzájárulás összegét utalja el és nem a munkavállaló pénzbeli juttatásaiból vonja le?

Munkavállalói letiltás sorrendje Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ha a munkáltató a hatályos munka törvénykönyve és/vagy a kollektív szerződés alapján kártérítési igénnyel lép fel valamely munkavállalójával szemben, akkor a munkabérletiltást szüneteltetni kell-e abban az esetben, ha a munkavállalónál végrehajtási okiratban letiltás(ok) érkezik/érkeznek? Van olyan végrehajtási jogcím, amelyet mindenképp előnyben kell részesíteni abban az esetben is, ha már egyébként elkezdődött a munkáltatói letiltás foganatosítása? Például adóhatósági végrehajtás, banki hiteltartozás miatti végrehajtás, szállítói tartozás nem fizetése miatti végrehajtás (például telefonszámla, víz, gáz stb.)? Milyen sorrendiséget kell betartani ilyen esetekben? Válaszát előre is köszönöm. Tisztelettel.

Kisadozó egyéni vállalkozó – letiltás Kérdés

Tisztelt Adózóna! Ügyfelem (kisadózó egyéni vállalkozó) az alábbi letiltást kapta a bírósági végrehajtótól mint munkáltató és mint magánszemély: „Felhívom XY-t mint munkáltatót (folyósító szervet, szervezetet), hogy az adós munkabéréből, illetményéből, munkadíjából, a munkaviszonyon, közfoglalkoztatási jogviszonyon, munkaviszony jellegű szövetkezeti jogviszonyon, közszolgálati és közalkalmazotti jogviszonyon, szolgálati viszonyon, társadalombiztosítási jogviszonyon alapuló járandóságából, valamint a munkából eredő egyéb rendszeres, időszakonként visszatérően kapott díjazásából, juttatásából, követeléséből (ideértve a betegszabadság idejére kifizetendő összeget, valamint a végkielégítést és a jutalmat is) annak 33 százalékáig (több letiltás esetén 50 %-ig) terjedően kölcsöntartozás jogcímen vonja le a következő összegeket, a felsorolás sorrendjében:” Kérdés, hogy mint kisadozó egyéni vállalkozó mit kell válaszolnia a kitöltendő és visszaküldendő formanyomtatványra. Levonható-e tőle a fenti jogcímeken letiltás? Üdvözlettel: Szabóné Kormosói Kornélia

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Jövedéki termék beszerzése

Tüske Zsuzsanna

vámszakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink