246 találat a(z) kereseti korlát cimkére
Nők kedvezményes nyugdíja melletti munka
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A nők kedvezményes nyugdíja mellett lehet-e korlátlanul egyszerűsített munkavállalóként dolgozni? Vagyis az így keresett bér is beleszámít a kereseti plafonba?
Fontos kérdések egyéni vállalkozó nyugdíjba menetelénél
Cikk
Katás egyéni vállalkozó idén októberben szeretne nyugdíjba menni nők 40 év szolgálati idejű kedvezményes nyugdíjára lesz akkor jogosult. Nyugdíjazásához/nyugdíj igényléséhez szükség van-e egyéni vállalkozásának szüneteltetésére? Nyugdíj melletti munkavégzésére vonatkozik-e majd kereseti korlát? Ha igen, katás egyéni vállalkozó esetében a kereseti korlátjának alapja hogyan számítható ki? A bevétel 60 százaléka alapján? Olvasónk kérdéseire Winkler Róbert nyugdíjszakértő válaszolt.
Rokkantsági ellátás mellett kisadózó
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó kisadózó. Rokkantsági ellátást kap. Ha jól tudom, 25 ezer Ft katát fizet havonta? A rokkantsági ellátás mellett hogyan kell értelmezni a kereseti korlátot, ami mellett nem veszti el a rokkantsági ellátását? Helyes az a meglátás, hogy mivel nem minősül főállású kisadózónak, nem minősül biztosítottnak, így kereseti korlátja sincsen? Köszönöm!
Katás egyéni vállalkozó nyugdíjba megy
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Katás egyéni vállakozó idén októberben szeretne nyugdíjba menni nők 40 év szolgálati idejű korkedvezményes nyugdíjára lesz akkor jogosult. - Nyugdíjazásához/nyugdíj igényléséhez szükség van-e egyéni vállalkozásának szüneteltetésére? - Nyugdíj melletti munkavégzésére vonatkozik-e majd kereseti korlát? Ha igen, katás egyéni vállalkozó esetében a kereseti korlátjának alapja hogy számítható ki? A bevétel 60 százaléka alapján? Köszönöm segítségüket!
Ezzel jár, ha a nyugdíjas jövedelme meghaladja a kereseti korlátot
Cikk
Mi a teendője a nyugdíjasnak, illetve a foglalkoztatójának, ha a korhatárt be nem töltött személy nyugdíjjárulék-köteles jövedelme meghaladja az úgynevezett kereseti korlátot? Mik a következmények? Ismertetjük.
Rokkantsági ellátott kereseti korlátja
Kérdés
2011. december 31-én rokkantsági nyugdíjas, 2012. január 1-jétől rokkantsági ellátott (jelenleg is). Főállású egyéni vállalkozóként (a rokkantsági ellátás folyósítása mellett) a garantált bérminimum után (mert szakképzettséget igénylő tevékenységet folytat) a következőket fizeti havonta: Vállalkozói kivét: 161 000 Ft Nyugdijjárulék alapja: 161 000 Ft 10% Eg.bizt. járulék alapja 241 500 Ft 8,5% Szja alapja 161 000 Ft 15% Szociális hozzájárulási adót nem fizet. Amennyiben havonta mintegy 300 000 forint értékű számlát bocsát ki, ebben az esetben is a kereseti korlát az egészségbiztosítás alapját képező jövedelem (241 500 Ft), és ha egész évben így működik nem veszítheti el a rokkantsági ellátást? A jövedelem vonatkozásában a 241 500 Ft/hó kivét számít, vagy hozzá kell adni az évvégi nyereség összegét is, ami után szja-t és ehót kell fizetni?
Ki minősül nyugdíjasnak az ekhotörvény alkalmazásában?
Cikk
Több szempontból is komoly jelentőséggel bír az egyszerűsített közteherviselési hozzájárulásról (ekho) szóló törvény vonatkozásában a nyugdíjas státusz.
Nyugdíj melletti kata
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adott egy nyugdíjas hölgy, aki közalkalmazottként ment nyugdíjba, és jelenleg a nők 40 évnyi szolgálati ideje alapján részesül ellátásban. Az öregségi nyugdíjkorhatárt még nem érte el. Van módja katás egyéni vállalkozást indítani anélkül, hogy a nyugdíjának folyósítása ne szűnjön meg? Ha igen, mennyit számlázhat katás egyéni vállalkozóként? Figyelembe kell venni a minimálbér 18-szorosáról szóló rendelkezést? Köszönettel: Szabóné Sós Ildikó
Nők 40 nyugdíjas kata
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Aki a nők 40 programmal ment nyugdíjba, kereseti korlát vonatkozik rá a minimálbér tizennyolcszorosa alapján. Amennyiben katás egyéni vállalkozó, ott mi minősül jövedelemnek? Ha kft. tagja, de jövedelmet nem vesz ki, van járulékfizetési kötelezettsége a minimálbér alapján? A legújabb állásfoglalások szerint nem minősül öregségi nyugdíjnak. Válaszukat előre is köszönöm.
Nyugdíjnál, kereseti korlátnál ez az összeg számít
Cikk
Számos esetben merül fel az a kérdés, hogy a társadalombiztosítási nyugellátás alapjául szolgáló havi átlagkereset összegének megállapítása, az arányos szolgálati idő számítása során, illetve a nyugellátás folyósítása melletti keresőtevékenységből származó keresetkorlát számításakor a minimálbér, vagy a garantált bérminimum összegét kell-e figyelembe venni.
Kereseti korlát kata mellett
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó ügyfelünk a "nők 40" kedvezményes öregségi nyugdíjában részesül. Katás vállalkozóként így a havi 25 ezer forintos tételes adó fizetésére kötelezett. Jövedelme csak a katás vállalkozásából származik. Jól gondolom-e, hogy nem vonatkozik rá a kereseti korlát, mivel nyugdíjjárulék-alapot képező jövedelemmel ebben az esetben nem rendelkezik, csak a kata bevételi értékhatárra vonatkozó rendelkezéseket kell alkalmaznunk. Üdvözlettel: Ticz Mariann
Nők 40 melletti jövedelemkorlát év közi nyugdíjazás esetén
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Munkatársunk 2017. június 30-án megszünteti munkaviszonyát és 2017. július 1-jétől kéri a "nők 40" program szerinti nyugdíjazását. Ha júliustól részmunkaidőben munkába áll, az éves kereseti korlátnál figyelembe kell-e venni a 2017.január 1-június 30. közötti, még nem nyugdíjasként kapott jövedelmét?
Saját jogú nyugdíj és a korhatár előtti ellátás melletti keresőtevékenység
Cikk
Kire vonatkozik a kereseti korlát? Mi a szabály, ha évközben, a nyugdíj szüneteltetése alatt szűnik meg a keresőtevékenység, illetve a közalkalmazotti, közszolgálati jogviszony? Ismertetjük.
Nyugdíj melletti munkavégzés kereseti maximuma
Kérdés
Nők 40 éves munkaviszonnyal nyugdíjba vonuló továbbfoglalkoztatása esetén, ha szakképzett dolgozóról van szó, akkor a garantált bérminimum 180 százaléka vehető figyelembe vagy csak a bérminimum?
Nyugdíj korlát – katás vállalkozó
Kérdés
Tisztelt Szakértők! Ha valaki korhatár előtti nyugdíja mellett dolgozik és túllépi az úgynevezett kereseti korlátot, szüneteltetni kell a nyugdíját. Ezt a szabályt hogyan kell alkalmazni egy katás egyéni vállalkozónál? A katás bevételt, vagy annak 60 százalékát kell figyelni, vagy az itt szerzett jövedelme nem befolyásolja a nyugdíjat?