1573 találat a(z) ingatlan cimkére
Ingatlan értékesítése utáni szja fizetés Kérdés
2006-ban 4 testvér egyenlő arányban örökölt lakóingatlant, 4.075.000,-Az egyik testvér a lakóingatlanban élt haláláig 2011.09.14-ig.2011-ben a három testvér megörökölte az elhunyt testvér után a vagyont, mivel nem volt örököse, 10.237.000,-Ft-t, egyenlő aránybanA lakóingatlan 2012-ben eladásra került.Kérdésem, hogy kell-e adót fizetni , és ha igen akkor miből kell kiindulni -a három örökösnek-mert eddig több féle választ kaptam, egy válasz egyezett meg az én számolásommal. Várom megtisztelő válaszukat. Handlné
Ingatlan adásvétel - szja-kötelezettség Kérdés
2012-ben eladott ingatlan vételárából másik ingatlan lett vásárolva. A bevételből levonható-e (költségként) a vásárolt ingatlanért fizetett összeg?
Ingatlan ajándékozás - illetékfizetés Kérdés
Egyenes ági rokon (nagymama és anyuka) 2010-ben ingatlant ajándékozott lányuknak, Ingatlan értéke meghatározott 15.000 ezer forint. 2012-ben értékesítésre került az ingatlan 17.350 ezer forintért, a kérdésem, hogy mennyi az adó mértéke és, hogy jól számolom-e, mert változatos dolgokat találtam az interneten a kérdéskörrel kapcsolatban. Nem vagyok biztos az értelmezésben. Ajándékozás 2010.08.17-én történt amikor már életben volt, hogy nincs illeték. Nem is kellett megfizetniük. Számításaim szerint az adó, amit meg kell fizetni 878.400 Ft(igencsak magas). El vagyok keseredve, mert ezzel a témával kapcsolatban rengeteget olvastam és már nem vagyok magamban biztos, segítségüket előre is köszönöm. Ügyfél számítása(amire nem alapozunk töredéke ennek) Várom SOS.
Ingatlan értékesítésből származó jövedelem Kérdés
Magánszemély 2012 évben megörökölt ingatlant és ebben az évben értékesítette. Kell az értékesítés után jövedelemadót fizetnie?
Ingatlan bérbeadása és az áfakötelezettség az EU-ban Kérdés
Tisztelt Szakértő! Véleményét szeretném kikérni az alábbi ügylettel kapcsolatban: Egy magyar kft ingatlant ad bérbe németországi, szintén adóalany partnerének. Az ingatlan fekvési helye Magyaroszág. A bérbevevőnek nem keletkezik áfa törvény szerinti telephelye belföldön az ingatlan hasznosítási jellegéből adódóan. Mindketten rendelkeznek érvényes közösségi adószámmal. 1: amennyiben a bérbeadó nem választott adókötelezettséget az áfa törvény 86.§ /1/ bek l.) pontja szerinti bérbeadásra (és nem a /2/ bekezdés szerinti ingatlan bérbeadásról beszélünk), akkor a magyar adóalanynak áfa mentesen (tevékenység sajátos jellegére való tekintettel) kell kiállítania a számlát. Ingatlan bérbeadásánál a teljesítési helyet az ingatlan fekvése határozza meg, azaz a német bérbevevő saját országában "szolgáltatásimport" jogcímén nem kezelheti fordított áfásként az ügyletet. 2: amennyiben a bérbeadó adókötelessé tette az ingatlan bérbeadást az áfa törvény 88.§ /1/ b.) pontja szerint, akkor tekintet nélkül arra, hogy közösségi partnernek számlázza a bérleti díjat, a számlát magyar áfa felszámításával kell kiállítani, mivel az ügylet belföldön teljesül az ingatlan fekvése miatt. Kérem szíves válaszát arra vonatkozóan, hogy helyesen gondolom-e az 1. és 2. pont szerinti adójogi kezelést. Köszönettel:
Ingatlan felújítás áfa levonása Kérdés
Egy Kft. vásárolt egy családi házat, melyet felújítás után irodaként fog használni. A családi ház tulajdoni lap szerint lakóháznak van minősítve (mivel megelőzően ekként is funkcionált a korábbi tulajdonosoknál). Az áfa tv. szerint tilos levonni a lakóingatlannal kapcsolatos szolgáltatások áfáját. A lakóingatlan átminősítése még nem történt meg, viszont a felújítási munkák már zajlanak, illetve azokról a számlák egy része már megérkezett. Mivel a ház lakóingatlanként van az ingatlannyilvántartásban (jelenleg) az eddig teljesített számlák áfáját nem igényelhetjük vissza. Élhetünk-e a későbbiekben (földhivatali átminősítés megtörténte után) ezekre a számlákra áfa levonási joggal? Vagy a felújítási munkák teljesítési dátuma és annak megfelelő ingatlannyilvántartási bejegyzés (lakóház) az irányadó, és ennek értelmében a későbbiekben sem élhetünk a levonási joggal? Az ingatlan felújítása nem hatósági engedély köteles és használatba vételi engedély sem lesz.
Ingatlancsere szja 2012 Kérdés
Tisztelt Szakértő! A tavalyi év folyamán történt egy ingatlancsere melynek szja vonzata nem teljesen tiszta számomra. Az egyik fél által adott ingatlan örökölt volt, és ez a fél ráfizetéssel kapta meg a másik fél által adott ingatlant, mely hitellel terhelt. A szerzés évéről még nincs információm.Mindkét fél részéről érdekelne a fizetendő szja, ha van.Válaszát köszönöm.
Ingatlanhoz kapcsolódó szolgáltatások Kérdés
Adott egy magyar székhelyű megrendelő és egy unios székhelyű cég aki ingatlanhoz kapcsolódó szolgáltatást (fordított áfás) végez Magyarországon. Kérdés: milyen számlát kell adjon az uniós szolgáltató? Ha nincs Magyarországon adószáma, telephelye, ki fizeti az áfát ? Mit tartalmaz a szabályos számla amit a megrendelő befogadhat ?Kérem ezzel a kérdéskörrel kapcsolatos kimerítő válaszukat .Köszönöm.
Ingatlan értékesítése Kérdés
Magánszemélyek 2004-ben "irodaház" megnevezésű ingatlant vásároltak.2008-ban átminősítették lakó ingatlannak.2012-ben értékesítették. Hogy kell most adózniuk ?
Az adóhatóság 13 ezer esetben nem hitte el az ingatlan vételárát Cikk
Az adóhatóság 13 ezer esetben nem hitte el az ingatlan vételárát tavaly az illetékeljárásban - írta hétfői számában a Magyar Nemzet.
Bérbeadás átengedése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az ingatlan a Kft. tulajdonosáé, aki az ingatlan egy részét ingyenes használatba adja a Kft-nek, csupán az arányos közüzemi számlákat fizeti. Az ingyenes használatba adott részt a kft. másnak kiadhatja-e és ez lehet-e a cég bevétele? Mi ennek a feltétele? Köszönettel: Lédererné
Ingatlanértékesítési kaklulátor 2013 - használati útmútató Cikk
A bevétel és a költségek különbözeteként kapott összeg (a számított összeg) a törvényben meghatározott feltételekkel és mértékben csökkenthető. A csökkentés lehetőségét és mértékét az értékesített ingatlan, vagyoni értékű jog jellegétől függően határozta meg a törvény. A kalkulátor frissítésére azért került sor, mert megváltozott az adóköteles időszak.
Bérelt ingatlan felújitása Kérdés
Tisztelt Szakértő!Egy KFT saját tagjától bérli a tag tulajdonában álló és általa lakott ingatlan egy részét székhely céljára.A KFT felújitaná az ingatlant oly módon,hogy a későbbiek folyamán lelakhatja a bérleti dijat. Milyen adójogi konzekvenciái vannak ezen ügyletnek a bérbeadó magánszemélynél illetve a KFT-nél?Jól gondolom-e,hogy a lakóingatlan felújitás Áfáját a Kft nem igényelheti vissza?Üdvözlettel várom válaszukat.
Lakáseladás: vége egy kedvezménynek Cikk
Az öt év átmeneti idő után januártól már nem lehet lakásszerzési kedvezményt érvényesíteni. A változás csak technikai, mert a legalább öt éve megszerzett lakóingatlan értékesítése után nem kell adózni, más esetekben pedig bőven lehet csökkenteni a közterhet.
Ingatlan bekerülési értéke Kérdés
Cégünk törzstőkéjét 2012 nyarán apportálás útján megemeltük(új tag lépett be apportálással a cég tulajdonosai közé), az apport becsült értéke 11 millió forint volt, tárgya egy ingatlan bérleti joga. Ősszel ezt az ingatlant társaságunk megvásárolta az V.kerületi önkormányzattól. Az ingatlan forgalmi értéke 45M Ft volt, de a vételárat 32M Ft-ban állíptották meg a szerződésben, hivatkozva a már meglévő bérleti és elővásárlási jogunkra. Kérdésünk: 1: az ingatlan beszerzési értéke mi lesz ez esetben, milyen értéken kell aktiválni a könyvekben? A ténylegesen kifizetett 32M Ft értékben, vagy a 45M Ft-os forgalmi értéken? A számviteli tv. 47§-a szerint a bekerülési értékbe tartozik a vásárolt vételi opció díja is, de nem vagyunk benne biztosak, hogy ez most is alkalmazható, hiszen ezt az opciót nem vásároltuk, hanem apport útján került társaságunkhoz(tehát nem kapcsolódik hozzá pénzmozgás). 2: miután a saját tőkébe apportált bérleti jog megszűnt, hiszen az ingatlan hozzánk került, jól gondoljuk, hogy a saját tőke helyzetét rendeznünk kell? Válaszukat megköszönve, üdvözlettel: Szentesi Péter