1573 találat a(z) ingatlan cimkére
Területhasználat Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kávézót (épület+hozzátartozó előtér) bérlek a várban. Előfordul, hogy a kávézót nem tudom kinyitni, mert az általam bérelt külső területen filmet forgatnak. Ebben az esetben kiszámlázhatom a filmet forgató cégnek a területhasználat díját, azaz bérleti díjat (a kávézó tulajdonosa is hozzájárul). Kérdésem, hogy mit írjak a számlára? Területhasználat vagy terület bérbeadása? És mivel ingatlan-bérbeadásról van szó, így áfás vagy nem áfás? Nem választottam a bérbeadás tekintetében az áfakötelezettséget. Köszönettel.
Ingatlan-bérbeadás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ingatlan-bérbeadás esetén olyan kérdés merült fel, hogy amennyiben házaspárok esetében egy ingatlan 100 százalékban a feleség nevén van, és azt kiadni szeretné, történhet-e a férj nevére a számla kiállítása...az adók megfizetése a szja, eho is a férj nevében történne.
Pénzkezelés Kérdés
T. Szakértő! Azzal kapcsolatban lenne kérdésem, hogy egy egyéni vállalkozó, aki jutalékot kap azért, hogy egyes (más-más magánszemélyek tulajdonában lévő) ingatlanok bérbeadásával kapcsolatos teendőket intéz (takarítás, hirdetés, adminisztráció, bevallás-készítés stb.), megteheti-e, hogy mindenféle engedély nélkül a havi bérleti díjat is beszedi a saját neve alatt nyitott bankszámlára és levéve a saját jutalékát, a különbözetet továbbutalja az egyes ingatlanok tulajdonosainak? Szerződés és elkülönített nyilvántartás van, csak az a kérdés, hogy van-e valami előírás arra vonatkozóan, hogy magát a pénzt kezelheti-e a saját számláján és ha igen, akkor melyik jogszabályban olvasható? Van esetleg bármilyen más előírás, ami az általánostól eltérő a fenti tevékenységgel kapcsolatban? (Például bejelentési, engedélyeztetési stb. követelmény?) Köszönöm a választ!
Egyéni vállalkozói tevékenység csed (régi tgyás) alatt Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelem egyéni vállalkozóként működött, jelenleg tevékenységét szünetelteti, mivel babája született. A kérdésem az lenne, hogy ilyen esetben az ingatlan-bérbeadást magánszemélyként folytathatja-e, mivel van egy lakása, amit kiadott albérletbe. Ez befolyásolja-e a csed, későbbi gyed jogosultságát? Válaszát előre is köszönöm.
Bírságot fizethet, ha az ingatlan hasznosításakor nem figyel ezekre Cikk
A turistaforgalom miatt nyáron különösen népszerű a magánszálláshelyek kiadása. Trendi az airbnb, de óriási kockázatokkal jár, ha valaki nem ismeri vagy nem tartja be az adószabályokat.
Kukaméret: haladékot kaptak a szemetesek Cikk
Bérelt ingatlan felújítása: számviteli és adózási kihívások Cikk
Itt a nyár, aktuális a festés-mázolás. Sok cég nem áll meg ennél, és fel is újíttatja az arra szoruló székhelyét, irodáját. Ez okoz némi kihívást a cég „számvitelese” számára is. Dióhéjban sorra vesszük a veszélyes pontokat.
Fejlesztési tartalékból beszerzett eszköz kivonása Kérdés
Milyen adójogi (szja) következményekkel jár, ha az egyéni vállalkozó a fejlesztési tartalék terhére megvalósított ingatlant 2 évvel később kivonja a vállalkozásából?
Ingatlan-bérbeadás: a közműdíj továbbszámlázása Cikk
Melyik évre számlázható tovább a bérbeadott ingatlan közműdíja? Az elszámolási időszakra, a számla beérkezésének évében, vagy részletfizetés esetén a kiegyenlítés évében? Olvasói kérdésre Juhász Tibor okleveles nemzetközi és ellenőrzési szakértő válaszolt.
Ingatlan-bérbeadás Kérdés
Tisztelt dr. Szeiler Nikolett! Egy levélíró fenti tárgyban május 4-én írt levelében május 21-én adott válaszában Ön a következőket írta. "Tételes költségelszámolás esetén a jövedelem megállapításánál a bevételből levonhatóak az igazolható költségek legfeljebb a bevétel 50 százalékáig." Kérem, szíveskedjék tájékoztatni, hogy ezt mely jogszabályhely írja elő, ugyanis az én ismereteim szerint a bérbeadás bevételével szemben az éves bevallásban 100 százalékig elszámolhatók a költségek. Ez nem így van? Válaszát előre is köszönöm.
Ingatlanértékesítés: vigyázzon, ilyen esetekben plusz terheket kell fizetnie! Cikk
A Kúriának egy perben arról kellett állást foglalnia, hogy a magánszemély felperes 2009-2010. évi ingatlanforgalmazásai gazdasági tevékenységből származó összevont adóalapba tartozó önálló jövedelemnek, avagy külön adózó jövedelemnek minősülnek.
Megjelent a májusi Válaszadó Cikk
Május az adóbevallások hava, ami tükröződik a VálaszAdó mostani témaválasztásában is. Egy csokorra való cikket gyűjtöttünk össze például arról, hogyan kell kiszámítani a személyi jövedelemadót ingatlanértékesítésből származó jövedelem esetén akkor, ha eredetileg vásárlásból, öröklésből, illetve ajándékként jutottunk a házhoz, lakáshoz.
Kft. tulajdonosának háza székhelyként Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban szeretném a segítségüket kérni: Adott egy kft., aki bérelt egy ingatlant, ami a székhelye volt. Tevékenységét bővíti internetes kereskedéssel, és ezt a tevékenységét a kft. magánszemély tulajdonosa a saját házának egy erre a célra kialakított részében végezné. Ennek megfelelően a cég székhelyét áthelyezné a saját házába. Ebben az esetben úgy tudom, hogy mindenképpen bérleti szerződést kell kötni a kft. és a tulajdonos között, amiben megállapodhatnak abban is, hogy nem fizet a cég bérleti díjat. Mivel a tevékenység nem sok rezsiköltséget eredményez, ezt a kft. nem feltétlenül szeretné költségként elszámolni. Szeretnénk mindent szabályosan csinálni a legkisebb adófizetéssel, ebben az esetben sem a magánszemély tulajdonosnak, sem a kft-nek nem keletkezik adófizetési kötelezettsége? A magánszemélynek kell-e kérnie adószámot az ingatlan bérbeadáshoz? Változik-e a helyzet, ha a ház tulajdonosa a cég tulajdonosának a gyermeke? Előre is köszönöm a választ.
Eladná örökölt ingatlanát? Ennyi lesz a fizetendő adó Cikk
Örökölt ingatlanát értékesítené olvasónk, aki azt tudakolta, mi lesz a személyi jövedelemadó alapja. Surányi Imréné adószakértőnk válaszolt.
Tőkeemelés apportból Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. tulajdonosai tőkét emelnek, mivel a saját tőke a jegyzett tőke alá ment. Ingatlan apportálása történik, társasági szerződés módosítás 2014. december 20. (a birtokba vétel is). Cégbírósági bejegyzés 2015. január 20. Beszámoló a mai napig nem készült. Kérdés: a 2014. évi beszámolóban szerepelhet-e az apport?