671 találat a(z) ingatlan-bérbeadás cimkére
Bérbeadás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Katás egyéni vállalkozó az önkormányzattól bérel üzlethelyiséget, ahol szépségszalont szeretne üzemeltetni. Ő mint kozmetikus és két fodrász (akik szintén katás egyéni vállalkozók, tehát nem mint alkalmazottak). A szalonba minden berendezést ő biztosít a fodrászok részére. Ilyen esetben ez eszközhasználati díjnak számít vagy ingatlan-béradásnak? Mi szerepeljen a számlán? Segítségét előre is köszönöm!
Magánszemélyes adószám melletti vállalkozás Kérdés
Tisztel Szakértő! Ingatlan-bérbeadással foglakozó magánszemély (magánszemélyes adószámmal rendelkezik) katás vállalkozást szeretne indítani, más tevékenységre. Ebben az esetben új adószámot fog kapni, vagy meg kell szüntetni a magánszemélyeset? Alanyi mentesként indulna – az áfahatárba be kell számítani majd a bérbeadásból származó bevételét is? Ha igen, akkor ezt a kata indulásától kell összevonni, vagy már az eddig (01. 01-jétől) származó bérbeadási bevételét kell hozzáadni a katás bevételéhez és így figyelni a mentesség határát?
Ingatlan-bérbeadás üzletszerűen? Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi ingatlan-bérbeadással kapcsolatos kérdésben kérem állásfoglalásukat: Egy magánszemély 3 ingatlannak a tulajdonosa, melyből kettőt hosszú távú (nem AirBNB jellegű) bérbeadással, adószám nélküli magánszemélyként, áfa nélkül hasznosít, egyet sajátként lakik. Ez a magánszemély további 5 lakást kíván megvásárolni és szintén hosszú távú bérbeadással (a bérleti szerződések 1 évesek) hasznosítani. 1. Adózhat-e ez a magánszemély a 7 kiadandó lakása után továbbra is adószám nélküli magánszemélyként 10%-os költséghányad alkalmazásával, 15%-os szja-val önálló tevékenységből származó jövedelemként az összevont adóalap részeként, vagy ez a 7 lakás már kimeríti az "üzletszerűség fogalmát" és másképpen szükséges adóznia? Ha utóbbi, akkor mi a helyes eljárás? 2. A bérbeadás mellett, attól függetlenül lehet-e ez a magánszemély mellékállású egyéni vállalkozó kata adózással más tevekénységre (itt majdnem eléri a 12 millió forintos maximális keretet)? Köszönettel.
Elhatárolt kapott támogatás elszámolása Kérdés
Egy kft. pályázati pénzt nyert épületre és gépekre. A kft. ingyen bérbe adta az épületet és a gépeket is, mielőtt letelt volna a 3 év, illetve mielőtt még a támogatást jóváhagyta volna a bizottság. A kft. elszámolta az értékcsökkenést és a halasztott bevételt feloldotta. A NAV-ellenőrzés kifogásolta ezen eljárást, és a jegyzőkönyvben azt írta, hogy az értékcsökkenést és a kapcsolódó feloldott halasztott bevételt el kellett volna határolni. A kft. ezt megtette. Közben a kft. megkapta az engedélyt, és most már számláz bérleti díjat a bérlőnek. Kérdés az, hogy a cég a NAV-jegyzőkönyv alapján visszakönyvelt (elhatárolt) halasztott bevételt mikor oldhatja fel, illetve már feloldhatja-e 2019-ben? Köszönettel: Négyökrüné
Szívességi használat Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magánszemély társaságnak (amelynek a magánszemély is tagja) – bérleti díjért – vállalkozási célú tevékenység végzésére ingatlant ad bérbe. A közüzemi díjakat a társaság fizeti. A költségek csökkentése céljából a magánszemély szívességi használatba adhatja-e az ingatlant? A magánszemélyt vagy a társaságot terheli-e adó amiatt, hogy a bérbeadás ebben az esetben ellenértékmentes?
Egyéni vállalkozás a kata alanyaként Kérdés
Tisztelt Szakértő! Problémám a következő: egyéni vállalkozó edzőtermet üzemeltetne katásként. Együttműködési szerződést kötne más edzőkkel, akik szintén vállalkozók. Milyen címen számlázhat nekik, ha a bérbeadás nem jöhet szóba? Jutalék a bevétel után? Esetleg lenne más javaslata? Válaszát előre is köszönöm!
Ingatlan-bérbeadás 2. Kérdés
https://adozona.hu/kerdesek/2019_4_26_ingatlan_berbeadas_tac Kedves Lepsényi Mária! A fenti URL kódon feltett kérdésemre adott válaszát nagyon szépen köszönöm. Ezzel kapcsolatban két kérdésem lenne még. 1. Volt a magánszemélynek számlája hidegburkolásról 155 000 forint értékben. Jól értem-e, hogy ha nem szeretné a lakással együtt értékcsökkenésbe beszámítani, akkor lehetőség van egy összegben költségként elszámolni? 2. Hogyan lehet költségként elszámolni a közös költséget? Köszönöm szépen a segítséget! Üdvözlettel. Vágner Emília
Ingatlan bérbeadása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Van 4 fő, akik közös tulajdonában van egy ingatlan, melyet kiadnak egy kft.-nek. Adószámuk nincs, illetve időközben 2 tulajdonosnak lett egyéb szálláshelyszolgáltatás miatt. Akkor akiknek lett adószáma, kötelesek lennének számlát kiállítani? A másik kérdés pedig a cég levonja az szja-t és azután utalja nekik a bérleti díjat. A cég elszámolhatja költségnek a bérleti díjat szerződés alapján? Vagy ehhez kellene számlát adniuk? Köszönöm előre is Szilvia
Ingatlan-bérbeadás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magánszemély hosszú távra ad ki lakást, többnyire külföldieknek. A lakás teljesen be van bútorozva. Ennek kapcsán két kérdésem merült fel: 1. A bérbeadás költségeként elszámolhatók olyan kisebb tételek, mint takaró, díszpárna, lámpa?(Valamennyit a lakásba vette.) 2. A nagyértékű konyhai gépeket, bútorokat (100 ezer forint felett) lehet-e az általános szabályok szerint, 14,5%-os kulccsal értékcsökkenteni? Köszönettel: Vágner Emília
Ingatlan-bérbeadás és -bérlés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelem magánszemélyként két ingatlant ad bérbe és külföldön egy másik ingatlant bérel (90 napnál hosszabb ideje). A bérelt ingatlan bérleti díja meghaladja a két bérbe adott ingatlan származó bevételt. Kérdésem, hogy a két bérbeadás szembeállítható-e az egy bérleti díjjal (ami a kettő együttes összegénél is magasabb). Ha nem, akkor az szja-bevallás melyik sorában kell szerepeltetni a szembe nem állítható ingatlanból származó bevételt? Köszönettel, várom a válaszát.
Innovációs járulék 2019 – kapcsolódó vállalkozások Cikk
Alanya lesz-e az innovációs járuléknak 2019-től az Adózóna olvasójának mindkét cége: kapcsolódó vállalkozásokról van-e szó esetükben? Pölöskei Pálné adószakértő válaszolt.
Ingatlan-bérbeadás értékcsökkenése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Öröklés útján szerzett ingatlan bérbeadása esetén elszámolható-e költségként az értékcsökkenés? A hagyatéki eljárás után az illeték megfizetésre került az öröklésre. Az Szja tv. 11. melléklet II. 2. c) pontjában szerepel, hogy az ingyenesen szerzett tárgyi eszközre értékcsökkenési leírás nem számolható el. Az öröklés ingyenes szerzésnek minősül? Magánszemély esetére is ezt a paragrafust kell alkalmazni? Köszönettel.
Ingatlan-bérbeadás adózása több ingatlan esetében Kérdés
Az alábbi kérdésben kérném szíves tájékoztatásukat: Magánszemély bérbe ad kettő lakóingatlant. Az egyik esetében felújíttatta korábban a fürdőszobát. Ebből adódóan több kiadása keletkezett ezen ingatlan esetében, mint amennyi bevétele. Viszont a másik ingatlannál több volt a bevétel, mint a kiadás. Azt tudom, hogy összességében nem lehet több a kiadás az önálló tevékenységből származó jövedelem esetében, mint a bevétel. Az után szeretnék érdeklődni, hogy külön-külön az ingatlanok tekintetében sem lehet több a kiadás, mint a bevétel, vagy az egyik ingatlan-bérbeadás veszteségét a másik ingatlan-bérbeadás nyereségébe be lehet számítani? Köszönöm megtisztelő válaszukat!
Bérbeadott ingatlan értékcsökkenése Kérdés
Köszönöm az alábbi választ a fenti témában : https://adozona.hu/kerdesek/2019_2_21_berbeadott_ingatlan_ertekcsokkene_gup A kérdésbe nem írtam bele, hogy a teljes bérbeadott ingatlanra 2% értékcsökkenést számol a cég, a bérbeadás miatti 5%-os leírást nem alkalmazza. A válasz viszont a 5%-os leírás alkalmazására vonatkozik, kérem szépen válaszát a korábbi kérdésre – a jelen kiegészítésben leírtak alapján – 2% értékcsökkenési leírás elszámolhatóságára vonatkozóan.
Ingatlan-bérbeadás Kérdés
A magánszemély egy kft. részére bérbe adja az ingatlanát. Az ingatlan rezsijét a magánszemély kifizeti. A kft. az ingatlant továbbhasznosítja, bérbe adja diákoknak. A kft. az ingatlan rezsijét beszedi a bérlőtől (diákoktól), erről bevételi pénztárbizonylatot állít ki. A bérbeadó magánszemélynek a kft. kifizeti a rezsit, kiadási pénztárbizonylaton. A kft.-nél a bérbeadó részére kifizetett rezsiköltség diákok általi megtérítése bevétel. Helyes ez így?