660 találat a(z) ingatlan-bérbeadás cimkére

Ingatlan-bérbeadás értékcsökkenése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Öröklés útján szerzett ingatlan bérbeadása esetén elszámolható-e költségként az értékcsökkenés? A hagyatéki eljárás után az illeték megfizetésre került az öröklésre. Az Szja tv. 11. melléklet II. 2. c) pontjában szerepel, hogy az ingyenesen szerzett tárgyi eszközre értékcsökkenési leírás nem számolható el. Az öröklés ingyenes szerzésnek minősül? Magánszemély esetére is ezt a paragrafust kell alkalmazni? Köszönettel.

Ingatlan-bérbeadás adózása több ingatlan esetében Kérdés

Az alábbi kérdésben kérném szíves tájékoztatásukat: Magánszemély bérbe ad kettő lakóingatlant. Az egyik esetében felújíttatta korábban a fürdőszobát. Ebből adódóan több kiadása keletkezett ezen ingatlan esetében, mint amennyi bevétele. Viszont a másik ingatlannál több volt a bevétel, mint a kiadás. Azt tudom, hogy összességében nem lehet több a kiadás az önálló tevékenységből származó jövedelem esetében, mint a bevétel. Az után szeretnék érdeklődni, hogy külön-külön az ingatlanok tekintetében sem lehet több a kiadás, mint a bevétel, vagy az egyik ingatlan-bérbeadás veszteségét a másik ingatlan-bérbeadás nyereségébe be lehet számítani? Köszönöm megtisztelő válaszukat!

Bérbeadott ingatlan értékcsökkenése Kérdés

Köszönöm az alábbi választ a fenti témában : https://adozona.hu/kerdesek/2019_2_21_berbeadott_ingatlan_ertekcsokkene_gup A kérdésbe nem írtam bele, hogy a teljes bérbeadott ingatlanra 2% értékcsökkenést számol a cég, a bérbeadás miatti 5%-os leírást nem alkalmazza. A válasz viszont a 5%-os leírás alkalmazására vonatkozik, kérem szépen válaszát a korábbi kérdésre – a jelen kiegészítésben leírtak alapján – 2% értékcsökkenési leírás elszámolhatóságára vonatkozóan.

Ingatlan-bérbeadás Kérdés

A magánszemély egy kft. részére bérbe adja az ingatlanát. Az ingatlan rezsijét a magánszemély kifizeti. A kft. az ingatlant továbbhasznosítja, bérbe adja diákoknak. A kft. az ingatlan rezsijét beszedi a bérlőtől (diákoktól), erről bevételi pénztárbizonylatot állít ki. A bérbeadó magánszemélynek a kft. kifizeti a rezsit, kiadási pénztárbizonylaton. A kft.-nél a bérbeadó részére kifizetett rezsiköltség diákok általi megtérítése bevétel. Helyes ez így?

Bérbeadott ingatlan értékcsökkenés Kérdés

„X” Kft.-nek két magánszemély tulajdonosa van, és „X” Kft. tulajdonában van egy bérbeadás céljából épített lakóház, pinceszint: 200 négyzetméter, földszint: 150 négyzetméter, emelet 150 négyzetméter, összesen 500 négyzetméter. „ X” Kft. a múlt évben bérbeadta a lakóházat: a két magánszemély tulajdonos tulajdonában álló „Y” Kft.-nek 115 négyzetmétert, a fennmaradó 385 négyzetmétert a két magánszemély tulajdonos bérelte, illetve a két magánszemély fizette a ház teljes rezsiköltségét. Mivel a teljes ingatlant bérbeadta X Kft., így a teljes ház után elszámolta az éves értékcsökkenést. Ez évtől változik a bérbeadás: „ Y” Kft. bérel a földszinten három helyiséget, 50 négyzetmétert, a két magánszemély tulajdonos pedig az emeleten 150 négyzetmétert, a fennmaradó 300 négyzetméter, a 200 négyzetméteres pinceszint, illetve 100 négyzetméternyi közös helyiség közös használatban vannak. Elszámolható-e a teljes ingatlan értéke után ez évtől az értékcsökkenés, annak ellenére, hogy a bérleti szerződések összesen 200 négyzetméter helyiséget nevesítenek, a többi helyiségek esetén a bérlő jogosult a bérleményhez kapcsolódó közös helyiségek nem kizárólagos szükség szerinti használatára? Vagy a teljes éves értékcsökkenést arányosítani kell, és a fenti esetben csak a 200/500 négyzetméter=40% értékcsökkenést lehet elszámolni?

Ki adjon bérbe? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó, akinek a tevékenységi körében benne van az ingatlan-bérbeadás is, most szeretné kiadni a feleségével közös ingatlanjukat. Hogyan teheti ezt meg? 1. Csak a vállalkozás állít ki számlát, és az egész bevétel a vállalkozásé? 2. A feleséggel közösen, mint magánszemélyek állítanak ki számlát, és a bevételt megosztják? 3. Esetleg csak a feleség adja bérbe az ingatlant, és nem osztják meg a bevételt? Mi a törvényes megoldás? Válaszukat köszönöm.

Ingatlan-bérbeadás cégnek – rezsi Kérdés

Tisztelt Szakértő! 2018-ban cégnek adtam bérbe ingatlanomat, fix havi bérleti díjban állapodtunk meg, amely a rezsit is tartalmazta, függetlenül a rezsi havi összegétől. A közüzemeknek kifizetett rezsit pedig költségként elszámoltam. 2019-ben ezt hogyan kell csinálni? Továbbra is fix bérleti díjban szeretnék megállapodni a céggel. Ez esetben nem fogom tudni elszámolni költségként a rezsit? Várom válaszát. Üdvözlettel: Wollner Nóra

Ingatlan-bérbeadás 2019 Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az új szabályok szerint a közüzemi díjat nem szükséges az ingatlan-bérbeadás bevételeként nyilvántartani, illetve költségként való nyilvántartása sem szükséges. Amennyiben a bérlő 125 ezer forintot utal a bérbeadó bankszámlájára és ebből csak 100 ezer a bérleti díj, akkor a jóváírt összegtől függetlenül bevételként csak 100 ezret vallunk be? Megerősítését előre is köszönöm.

Ingatlan-bérbeadás vállalkozásnak Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. székhelye szerinti ingatlan a két ügyvezető és egyben tag tulajdonában van. Az ingatlanon kereskedelmi egységet létesítettek (ételkiszállítással foglalkoznak). A két tulajdonos szeretné az ingatlant bérleti díj fejében a kft.-nek bérbe adni. Kérdésünk az, hogy ehhez szükséges-e, hogy adószámot kérjenek és bejelentkezzenek a T101-es nyomtatványon az adóhivatal felé, vagy elegendő, hogy a kft. havonta a 08-as nyomtatványon jelenti a bérletidíj-kifizetést a tulajdonosoknak?

Ingatlan-bérbeadás: rezsiköltség Kérdés

Tisztelt Szakértő! Magánszemély ingatlant ad bérbe. A bérleti díj 125 000 Ft, amely tartalmazza a rezsiköltséget is, azt nem külön fizetik. A mérőórák a bérbeadó nevén maradtak. Elszámolhatók-e ebben az esetben a rezsiszámlák költségként 2019-től? Köszönettel: Nagyné

Ingatlan-bérbeadás: 2019-től a rezsiköltség nem része a bevételnek Cikk

A 2019 januárjától életbe lépő szabályok alapján nem kell vagy nem szabad továbbszámlázni a magánszemélyként bérbeadott ingatlan rezsiköltségét? – kérdezte az Adózóna olvasója. Lepsényi Mária adószakértő válaszolt.

Költségelszámolás ingatlan-bérbeadásnál Kérdés

További kérdésem merült fel a költségelszámolással kapcsolatban. Egyik az, hogy a gázkazán cseréjét – ami a kémény bélelésével együtt kb.1 millió Ft – szintén elszámolhatom-e egyösszegben. A másik pedig az, hogy a parkettázás és a gázkazán cseréje is a régi és az új-leendő bérlő közötti időszakban történik, amikor is konkrétan nem számlázok a bérbeadásért. Válaszát köszönöm.

Adóbevallás önrevizió Kérdés

2017 márciusában kiadtunk az anyám lakását. Az ingatlannak három tulajdonosa van (két nyugdíjas (az anyám és a nővérem), egy aktív kereső (a fiam). Én a bérbeadással kapcsolatos feladatokat látom el, tulajdonos nem vagyok. A lakás rezsijét a bérlő a benyújtott számlák alapján egyenlíti ki, a tárgyhónapot követően. A bérleti díjat a tulajdonosok nem osztják szét, azt anyám – remélem minél későbbi – temetésére, illetve amennyiben szükségessé válik, anyám ápolására félreteszik. Eddig úgy véltük, hogy mivel a tulajdonosoknak a kiadásból bevételük nem származott, adózási kötelezettség nem keletkezett. Azonban elbizonytalanodtunk, ezért szeretném kérni a tájékoztatásukat arról, hogy van-e adófizetési kötelezettségünk, illetve milyen feladatunk van. Segítségüket előre is köszönöm! Üdvözlettel: Tömör József

Ingatlan-bérbeadás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem ingatlan-bérbeadásra vonatkozik. Egy szervezet játszóházat üzemeltet, ami fel van szerelve különféle eszközökkel, játékokkal. Itt időnként születésnapot tartanak gyermekcsoportoknak. Ilyenkor megkapják a játszóházat annak eszközeivel együtt. Hozhatnak üdítőket, édességeket a gyermekeknek a szülők. Ha a játszóházrészleget bérbe adjuk az előbb említett esetekben, az minősülhet-e ingatlan-bérbeadásnak? Köszönöm.

Ingatlan-bérbeadás késedelmes számlázása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Bérbeadó folyamatos szolgáltatást nyújt bérbevevőnek 1 darab reklámhordozó kihelyezésére, vagy annak fenntartására. Ekkor a bérlő úgynevezett fenntartási bérleti díj fizetésére köteles, melynek összege a bérleti díj 40 százaléka. A szerződés szerint a fenntartási díj fizetése a bérbeadó számlája alapján negyedévente történik átutalással, a negyedév 3. hónapjának utolsó napja a fizetési határidő. A felek mindezt 2013.01.01-én írásbeli szerződésben rögzítették, azonban a számlák kiállítása 2013. 04. negyedévétől elmaradt, így a pénzügyi elszámolás sem történt meg. A bérbeadó a szolgáltatást mégis tovább nyújtja a mai napig partnerének, a felek a szolgáltatás fenntartása ellenére nem számoltak el egymással, így most a teljes, 2013.10.01-jétől 2018. 09.30-ig tartó időszakra (5 év) vonatkozóan rendezni szeretnék a helyzetet mind pénzügyi, mind adó szempontból. Most történne meg a számlák kiállítása is visszamenőleg. A fentiekben említett időszak vonatkozásában a bérbeadó tartalmilag ugyanazt a szolgáltatást nyújtja a bérbevevő számára (fenntartási bérleti díj). A kérdés a folyamatosan nyújtott szolgáltatás teljesítési időpontjának és az ügyletek adóalapjának meghatározására vonatkozik. Mely időszakban, milyen teljesítési időpont a szabályos, ha a visszamenőleges számlák kiállítása a mai nap, és milyen következményekkel, szankciókkal számolhatnak a felek? Válaszát köszönöm!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Családi adókedvezmény

Horváthné Szabó Beáta

adószakértő

Napidíjfizetés étkezési számla mellett

Surányi Imréné

okleveles közgazda

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink