596 találat a(z) egészségügyi szolgáltatási járulék cimkére

Evás beltag járuléka Kérdés

Tisztelt Szakértő! Evás bt. öregségi nyugdíjas beltagja csak a 7110 forint egészségügyi szolgáltatási járulék fizetésre kötelezett? Köszönettel.

Egészségügyi szolgáltatási járulék Kérdés

Tisztelt Szakértő! Öregségi nyugdíjas egyéni vállalkozó munkaviszonyban is áll. Köteles-e az egyéni vállalkozásában megfizetni az egészségügyi szolgáltatási járulékot?

Holnaptól sokan maguk kötelesek fizetni a tb-jüket Cikk

Vége a türelmi időnek: október 31. után már kötelesek maguk után fizetni az egészségügyi szolgáltatási járulékot (köznyelv szerint a tb-t) azok, akik már befejezték a tanulmányaikat, de még nem sikerült elhelyezkedniük – írja a penzcentrum.hu.

Egészségügyi szolgáltatási járulék Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egészségügyi szolgáltatási járulék fizetésére kötelezett belföldi magánszemély bejelentkezett a NAV-hoz, mint kötelezett, de a havi járulékokat nem fizeti (illetve korábbi évekre állapítottak meg neki kötelezettséget, így ha fizet is havonta, az egyelőre csak a korábbi tartozás összegét csökkenti?!). Jogosult lesz-e így egészségügyi ellátásra? Olvasatomban a Tbj. szerint az jogosult, aki kötelezett, de a havi járulék tényleges megfizetését nem szabja feltételként. Mi a NAV álláspontja erről? Köszönettel.

Egészségügyi szolgáltatási járulék – kínai állampolgár Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott egy kínai állampolgár, aki bevándorló státuszban van Magyarországon. Ötévente kell ellenőrzésre mennie a bevándorlási hivatalba. Itt albérletben lakik. Magyarországon bevétele nem volt, Kínában és Japánban dolgozott. Most 64 éves. Ezentúl Magyarországon szeretne élni. Szeretne egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetni. Az OEP-pel kell szerződést kötnie, vagy jelentsem be 1011-es adatlapon? Köszönöm a válaszát.

Többes jogviszony Kérdés

Tisztelt Szerkesztőség! Betéti társaság kültagja a cégben munkaviszonyosként látja el a tevékenységét (6 órás munkaviszonya van). Jelen pillanatban hosszabbított gyesen van gyermeke betegsége miatt. Katás egyéni vállalkozást szeretne indítani. Evvel kapcsolatosak a kérdéseim. 1. Maradhat-e a bt. kültagja úgy, hogy tényleges tevékenységet ott nem végez (a társasági szerződésben nincs kikötve munkavégzési kötelezettség)? Vagy ki kell léptetnem a betéti társaságból annak érdekében hogy a katás egyéni vállalkozását el tudja indítani? 2. Gyes folyósítása mellett is azt olvastam, hogy köteles a havi 50 ezer forintos tételes adót megfizetni. Amennyiben a katás egyéni vállalkozása alatt szünetelést nyújt be, arra a hónapra mivel gyest is folyósítanak részére, mentesül a 7110 forint egészségügyi szolgáltatási járulék megfizetése alól?

Egyéni vállalkozó nyugdíj melletti munkaviszony Kérdés

Tisztelt Szakértő! Öregségi nyugdíjas egyéni vállalkozó munkaviszonyt létesít heti 30 vagy 40 órában. Meg kell-e fizetnie az egyéni vállalkozásában a 7110 forint egészségügyi szolgáltatási járulékot? Köszönöm!

7110 Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kell-e fizetni egészségügyi szolgáltatási járulékot (havi 7110 forint) annak a nyugdíjas (tehát kiegészítő tevékenységet folytató) kft. tagnak, aki személyesen nem közreműködő, nem végez a cégben semmilyen tevékenységet, tehát teljesen passzív, nem kap fizetést, megbízási díjat, tehát semmit sem. Előre is nagyon szépen köszönöm! Kissné

Visszamenőleg évekre meg kell fizetni a 7110 forintot Kérdés

Tisztelt Széles úr! Visszamenőleg évekre meg kell fizetni a járulékot, aki eddig nem fizetett? Köszönöm előre is válaszát

Külföldön vállal munkát? Ezeket kell tudnia a járulékfizetésről Cikk

A külföldön munkát vállalóknak a kiutazást megelőzően rendezniük kell a magyar egészségbiztosításukat. Összefoglaltuk, hogy mikor kell, és mikor nem kell egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetniük a külföldön munkát vállaló magyaroknak, továbbá ismertetjük az ehhez kapcsolódó bejelentési kötelezettségüket.

Öregségi nyugdíjjal rendelkező ügyvezetőt lehet-e munkaviszonyban foglalkoztatni? Kérdés

Meg szeretném kérdezni, hogy a jelenleg öregségi nyugdíjjal társas vállalkozás tagjaként működő ügyvezetőt, aki után most fizetjük a 7110 forintot, lehet-e részmunkaidős munkaviszonyban foglalkoztatni? Ha igen, mik a feltételei, és akkor meg kell-e fizetni a 7110 forintot? Tisztelettel: Kutasi Gabriella

Akiknek nem kell fizetniük a 7110 forintos járulékot az ellátáshoz Cikk

A társadalombiztosítás ellátásaira jogosultak körét szabályzó törvény több olyan csoportot is meghatároz, amelybe tartozó magánszemélyek szociális helyzetüknél fogva jogosultak egészségügyi szolgáltatásra, és így mentesülnek a havi 7110 forintos járulék megfizetése alól.

Őstermelő járulékfizetése Kérdés

Tisztelt Szakértő! 48 éves, főállás melletti őstermelő vagyok, munkaviszonyom 04. hóban megszűnt, ezután munkanélküli ellátást kaptam, mely 08. hóban járt le. A munkaügyi központ tájékoztatása szerint 45 nap után főállású őstermelőnek be kell jelentkeznem. Számításaim szerint már van közel 20 év szolgálati időm (folyamatban van a szolgálati idő összeszámítása), kérdésem, hogy milyen járulékokat és mi alapján kell fizetnem? Szíveskedjen megválaszolni mindkét esetre, tehát ha megvan a 20 év, vagy ha még nincs, akkor hogyan alakul a járulék fizetése. Több helyről azt az információt kaptam, hogy ha már megvan a 20 év, akkor nem kell fizetnem járulékot, mert már megszereztem a nyugdíjhoz szükséges szolgálati időt. Ha valóban így van, akkor a 7110 forintot kell havonta fizetni?

Egészségügyi szolgáltatási járulék Kérdés

Tisztelt Szakértő! 2016. 02. 18-ától Angliába költözött egy ismerősöm. A NAV-tól egy tartozós folyószámlát kapott, ahol részletezték neki az egészségügyi szolgáltatási járulék összegét tartozásként. Ha külföldre költözik, akkor ki kell jelentkeznie? Milyen nyomtatványt kell kitölteni ezzel kapcsolatban? Visszamenőleg is ki lehet-e jelentkezni? Üdv: Anita

Ellátásra jogosultság Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kismama 2018.02.hónap végére várja a kisbabáját. 2015.07.hó-2017.03.hó között szociális szövetkezet tagja volt (a díjazása után nem került eg.bizt.jár. levonásra, és eü.szolg.járulékot számfejtettek), előtte alkalmi munkavállaló volt. Majd 2017.04.hó-2017.07.hó (majdnem 4 hónapig) munkaviszonyban került foglalkoztatásra. Jelenleg nem áll biztosítotti jogviszonyban. Kérdésünk, hogy milyen ellátásra lehet így jogosult - mivel úgy gondoljuk, hogy a szociális szövetkezeti tagság időszaka nem eredményez biztosítotti időt, így a jogosultsághoz kevés? Milyen ellátásra lehetne jogosult, ha 2017.09.01-jétől elhelyezkedne biztosítotti jogviszonyba - jobb lenne ebben az esetben a helyzete? Feltételezésünk szerint a csedre - még ha biztosítotti jogviszony keretében szülne - sem lenne jogosult, azonban a gyedre még megszerezhetné a jogosultságot. A csedre, ha nem jogosult, akkor a csed idejére igényelhetne esetleg táppénzt? Ha igen, mennyi időre? És a fennmaradó "csed" időben mire lehetne jogosult? (Nagy segítségünkre lenne, ha lehetősége lenne erre a helyzetre megoldást javasolni, hogy a kismama megszerezhesse a jobb ellátásokra a jogosultságot.) Mielőbbi segítő válaszukat előre is nagyon szépen köszönöm.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Elektromos személygépkocsi

Gyüre Ferenc

adótanácsadó

Brazil szolgáltatás elszámolása itthon

Gyüre Ferenc

adótanácsadó

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 április
H K Sze Cs P Sz V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Együttműködő partnereink