582 találat a(z) egészségügyi szolgáltatási járulék cimkére

Rokkantsági ellátásban lévő Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyik cégünknek 2019. 01. 01-tjéől a tagja és egyben ügyvezetője is rokkantsági ellátásban részesül (43%). Nyugdíjasnak számít? Ha nem, milyen biztosítási jogviszonynak kell jelenteni a T1041-en? Ha nyugdíjasnak számít és máshol 4 órás munkaviszonyban van, kell utána fizetni a 7500 forintot? Válaszát köszönöm

Nyigdíjas ügyvezető munkaviszonya Kérdés

Betéti társaság nyugdíjas beltagja 2018 .évben személyes közreműködésért tagi jövedelmet vett fel. Az ügyvezetést a társasági szerződés szerint munkaviszonyban látta el. 2019-től lehet olyan munkaszerződést kötni, melyben az orvosi tevékenység és az ügyvezetés is munkaviszonyban látható el. Elég erről egy társasági határozat, vagy a társasági szerződésben kell szabályozni? Egy kft.-tulajdonos nyugdíjas ügyvezető máshol munkaviszonyban volt. A kft.-ből nem vett ki jövedelmet, csak fizette az egészségügyi járulékot. 2019. évben munkaviszonyban látja el a feladatot, például havi 5000 forintért, akkor nem kell egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetnie? Köszönöm.

Egészségügyi szolgáltatási járulék részmunkaidő mellett Kérdés

Katás egyéni vállalkozó 2018.04.29-től szünetelteti a vállalkozását. Munkaviszonyt létesített heti 10 órában, 2018.06.05-től. A részmunkaidős foglalkoztatás idejére kell-e fizetnie a havi egészségügyi szolgáltatási járulékot? Vagy csak a teljes munkaidős foglalkoztatás ideje alatt mentesül az egészségügyi szolgáltatási járulék megfizetése alól?

Nyugdíjas ügyvezető 2018-ban Kérdés

Tisztelt Szakértő! A kérdésem a 2018. évre vonatkozik, ha kft. egyik személyesen közreműködő tagja ügyvezetőként közreműködői díjat vesz fel havi rendszerességgel a feladat ellátásáért, és a másik tulajdonos, aki saját jogú nyugdíjas, a társasági szerződés szerint megbízásos jogviszonyban látja el az ügyvezetői feladatokat, viszont feladatot ténylegesen nem végez, megbízási díjat nem vesz fel, csak osztalékot. A személyesen nem közreműködő, de nyugdíjas ügyvezető tag után egészségügyi szolgáltatási járulékot kellett volna havonta fizetni?

Kata és egészségügyi szolgáltatási járulék Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérném, segítsenek eligazodni. Adott egy kata hatálya alatt álló bt., ahol a közreműködő beltag nyugdíjas, fizeti a 25 ezer forintos katát. Ugyanez a nyugdíjas egyben tagja egy kft.-nek is, ahol most ő lett az ügyvezető. Kérdésem: ebben az esetben kell-e a kft.-nél fizetni a nyugdíjas ügyvezető után az egészségügyi szolgáltatási járulékot, vagy a kft. mentesül annak megfizetése alól, miután az ügyvezetéssel megbízott tag már egy másik társaságnál katát fizet, amely megfizetése többek között kiváltja az egészségügyi szolgáltatási járulékot is. Válaszukat előre is köszönöm: Dobosi Pálné

Nyugdíjas ügyvezető utáni egészségügyi szolgáltatási járulék Kérdés

Széles Imre társadalombiztosítási szakértő úr mai napon megjelent írásával kapcsolatban az alábbi kérdést teszem fel: Egy kft.-nek saját jogú nyugdíjas tagja vagyok, és személyesen részt veszek a társaság munkájában, valamint ügyvezetője is vagyok ugyanennek a társaságnak. Jól értem-e, hogy 2019-től, ha a társasággal kötött munkaszerződésem kiterjed a személyes közreműködésre és az ügyvezetésre is, akkor nem kell megfizetni a 7500 forintos egészségügyi szolgáltatási járulékot? Szükséges-e ehhez, hogy a munkaszerződés szerint leaglább heti 36 órás munkaviszony? Köszönettel: Lovász János

Nyugdíjas ügyvezető utáni egészségügyi szolgáltatási járulék fizetése alóli mentesség Cikk

A sajátjogú nyugdíjas munkavállaló biztosítási kötelezettségének január 1-jétől történő megszűnése [1997. évi LXXX. (Tbj.) 5. § (1) a) pontja] miatt a társas vállalkozások nyugdíjas tulajdonos tagjai számára a társaságban való személyes közreműködés esetén a munkaviszony vált a legcélszerűbb megoldássá hiszen így csak a tényleges munkabér utáni 15 százalékos személyi jövedelemadót kell megfizetni, szemben a kiegészítő tevékenységű társas vállalkozói jogviszonnyal, amely alapján a havi 7500 forintos egészségügyi szolgáltatási járulékot és tényleges tagi jövedelem után a 10 százalékos nyugdíjjárulékot is le kell róni.

Egészségügyi szolgáltatási járulék fizetésének kötelezettsége Kérdés

Társas vállalkozás ügyvezetője 2019. január 1-jétől munkaviszonyban dolgozna. Kérdésem, hogy egészségügyiszolgáltatásijárulék-fizetési kötelezettsége ebben az esetben van-e? Válaszukat tisztelettel köszönöm! Bényi Józsefné

Katás nyugdíjas Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem az lenne, hogy nyugdíjas katás vállalkozó kötelezett-e az egészségügyi szolgáltatási járulék megfizetésére? Válaszukat előre is köszönöm

Egészségügyi szolgáltatási járulék. Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ügyfelem nyugdíjas egyéni vállalkozó, katás. Betéti társaságban tulajdonos, ügyvezető, a kata megfizetésével mentesül-e az egészségügyi szolgáltatási járulék fizetése alól?

Beteg a munkavállaló: így kell igazolni, nekik jár táppénz Cikk

Többször lehet hallani olyan esetekről, amikor a beteg nem kap keresőképtelenségi igazolást az orvosától, mert táppénzre már nem jogosult, holott továbbra sem tudja ellátni a munkáját ellátni. Cikkünkben részletezzük, mikor és hogyan kell a keresőképtelenséget igazolni – kitérve az idén hatályba lépett új szabályra is –, továbbá bemutatjuk, miként alakul a biztosítási jogviszony a keresőképtelenség alatt.

Végelszámoló járuléka Kérdés

Tisztelt Szerkesztőség! Az alábbi kérdésre kérem szíveskedjenek választ adni. Adott egy 2019. január 1-jével egyszerűsített végelszámolás alatt álló kft. Ebben az esetben a végelszámoló az ügyvezető. Az ügyvezető saját jogú nyugdíjas, aki után az elmúlt évben a 7320 forint egészségügyi szolgáltatási járulékot fizették. Kérdés: mit kell fizetni január 1-je után? Válaszukat megköszönve. Üdvözlettel:

Katás – egészségügyi szolgáltatási járulék Kérdés

Katás egyéni vállalkozó saját jogú (öregségi) nyugdíjas lett. A vállalkozását tovább folytatja katásként. Kell-e a havi 25 ezer forint adón kívül egészségügyi szolgáltatási járulékot is fizetnie?

Egészségügyi szolgáltatási járulék Kérdés

Tisztelt Szakértő! A betéti társaság beltagja katás. A kültagja nem működik közre a társaságban, van 36 órát meghaladó munkaviszonya. A kültagnak kell-e egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetnie? Köszönöm válaszát.

Egészségügyi szolgáltatási járulék átvállalása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyik dolgozónk táppénzre jogosultság időtartamát kimerítette, és továbbra is keresőképtelen. Mi munkáltatóként átvállalnánk helyette az egészségügyi szolgáltatási járulék fizetését. Szükséges-e járulékátvállalási szerződés kötése a munkáltató és munkavállaló között (és ha igen, kell-e csatolnia a munkavállalónak a 19T1011-es nyomtatványhoz), vagy elegendő-e a munkavállaló által postázott 19T1011-es nyomtatvány A lapjának 2-es pontjának aláírása a munkáltató részéről? Előre is köszönöm válaszát!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Időszakos orvosi vizsgálatok

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink