582 találat a(z) egészségügyi szolgáltatási járulék cimkére
Magánszemély és az egészségügyi szolgáltatási járulék Kérdés
Tisztelt Szakértő! 1. Hogyan kell eljárnia, és milyen határidővel annak a nem nyugdíjas magánszemélynek, aki biztosítási jogviszonya megszűnése után beadta a YY1011-es nyomtatványt, és fizette maga után az egészségügyi szolgáltatási járulékot? Ezután 2017 novemberében egy zrt. 50 százalékos tulajdonosa lett, ő lett a vezérigazgató, nulla forint megbízási díjért. A zrt. 2018.02. hónaptól az egészségügyi szolgáltatási járulék megfizetését átvállalta a magánszemélytől. 2. Igaz-e, hogy az 1. pontban említett zrt. a 08-as bevallásában kell szerepeltetnie az átvállalt egészségügyi szolgáltatási járulék összegét? Ha igen, akkor hogyan, milyen adattartalommal kell kitölteni a 1808M-es bevallást 09-es adatlapját? Ha nem, akkor elég a magánszemélynek az átvállalás tényét beküldeni a YYT1011-es beadványban? Más szóval: hogyan kell eljárni, milyen határidővel az egészségügyi szolgáltatási járulék fizetésére kötelezett nem nyugdíjas magánszemélynek, illetve az egészségügyi szolgáltatási járulék fizetését átvállaló belföldi cégnek (például zrt.) bevallási oldalról, illetve az átvállaló belföldi cég elszámolható költségként érvényesítheti-e az átvállalt egészségügyi szolgáltatási járulék összegét? Válaszát előre is köszönöm. Tisztelettel: Szekeres Zsolt
Nyugdíjas katás társas vállalkozó Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban szeretnék segítséget kérni. Katás kiegészítő tevékenységű nyugdíjas egyéni vállalkozó társas vállalkozói jogviszonyt is létesít. Az egyéni vállalkozásában megfizeti a 25 ezer forintot. A társas vállalkozásnak meg kell-e fizetni utána a 7320 forint egészségügyi szolgáltatási járulékot?
Járulékfizetés a társaságoknál Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbiakra várom a válaszát. Egy kft.-nek két tulajdonosa van. Semelyik sem rendelkezik máshol 36 órát elérő munkaviszonnyal, és nem rendelkeznek biztosítást megalapozó tagi jogviszonnyal. A társasági szerződésben az egyik tag ügyvezető, és személyesen közreműködik munkaviszonyban. Ez a munkaviszony részmunkaidős napi 2 órában. 1. Az ügyvezetőnek elég a napi 2 órás részmunkaidő után a járulékfizetés, vagy létrejön a tagi jogviszony is, és az után járulékfizetésre kötelez? 2. A másik tulajdonosnak van-e járulékfizetési kötelezettsége vagy csak az egészségügyi szolgáltatási járulék (havi 7320 forint) fizetésére kötelezett? 3. Ha nem kft.-ről beszélünk, hanem bt.-ről, változnak-e a fentiek? Várom válaszukat.
Megbízásban, illetve katásként vállalkozó nyugdíjas tébéje Cikk
Megbízási jogviszonyban, illetve katásként vállalkozó nyugdíjas járulékai és szolgálati idejéről kérdeztek olvasóink. Kérdéseikre Széles Imre tb-szakértő válaszolt.
Nyugdíjas társas vállalkozó bejelentése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. ügyvezetője 2012. óta bejelentett nyugdíjas társas vállalkozó, aki után megfizeti a kft az egészségügyi szolgáltatási járulékot (nem vesz fel jövedelmet). Most 2018.01.01-től elhelyezkedett más vállalkozásnál heti 40 órás munkaviszonyban is. Így ügyvezetőként már nem kell utána fizetni az egészségügyi szolgáltatási járulékot. Kérdésem az, hogy a változást a 18T1041-en be kellene-e jelenteni a NAV felé, vagy elegendő a 1808-ason a változást beírni? Köszönöm a választ. Tisztelettel: Kerékjártóné Irén
Egészségügyi szolgáltatási járulék 2018 Kérdés
Üdvözlöm! 2018. január 01-jétől tényleg fizetni kell az egészségügyi szolgáltatási járulékot a kiegészítő tevékenységű társas vállalkozók és egyéni vállalkozók után? A több cégnél kiegészítő tevékenységű társas vállalkozó minden cégnél megfizetni köteles maga után a havi járulékot? Köszönöm.
Magyarországon letelepedett kínai állampolgár A1-es igazolással rendelkező ügyvezető Kérdés
Tisztelt Szakértő! Azért fordulnék Önhöz, mert ellentmondásos válaszokat kapok a NAV-tól és a NEAK-tól, ezért szeretném szakmai véleményét kérni. Adott egy kínai állampolgár, aki letelepedett Magyarországon, tehát állandó lakcímmel rendelkezik hazánkban. Alapított 3 céget, melyekben vezető tisztségviselő. A cégek nem folytatnak tevékenységet, tehát nagyon dolga nincs velük. Azt a nyilatkozatot kaptam tőle, hogy Kínában rendelkezik jövedelemmel, Magyarországon nincs bejelentetett munkaviszonya. Én úgy értelmezem a vonatkozó jogszabályokat, hogy mivel A1-es igazolással rendelkezik, nem kell Mo-n megfizetnie a minimum járulékot, azonban mivel nincs egyezmény Mo. és Kína között, ezért az egészségügyi szolgáltatási járulékot (7320 HUF) meg kéne fizetnie. És itt vannak eltérések a NAV és NEAK ügyintézői vélemények között. Az egyik álláspont miszerint ,mint magánszemély kell megfizetnie ezt a 7320 forintot, és ki kell jelentenem őt a 1041-esen a tisztségviselői jogviszonya alól, a 08-as bevallásokat nullásan kell küldenem a NAV-nak. A másik vélemény, hogy a cégnek kell megfizetnie után az egészségügyi szolgáltatási járulékot, és azt a 08-as bevallásban küldeni, erre azonban nincs megfelelő sor a 08-ason (én nem találtam, a NAV se tudta megmondani hova is írjam, de ez a vélemény). A harmadik álláspont,hogy teljesen mindegy, hogy van-e A1-es nyilatkozat Kínától, akkor is meg kell fizetni a minimum járulékokat (ez nekem erősen sántít). Köszönöm szakértő véleményét! Üdv
Egészségügyi szolgáltatási járulék heti 2 óra Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ha az olyan magánszemély, aki máshol nem biztosított, bejelentésre kerül munkaviszonyra heti 2 órára, akkor az egészségügyi szolgáltatásijárulék-fizetési kötelezettsége megszűnik? A bér ~ 10 000 Ft bruttó lenne, amiből a levont egészségbiztosítás összege nagyon alacsony lenne, de mivel a törvény a munkaviszonyban lévőket biztosítottnak tekinti, így az a gondolatom, hogy nem kell fizetnie a járulékot. Köszönöm.
Biztosítás Kérdés
Fiatal munkavállaló új munkahelye heti három napra és naponként 2 óra munkaidőre kötötte meg a munkaszerződést. Kérdés, hogy ezen kevés munkaidő alatt a dolgozó biztosított-e? Ha nem, akkor maga után kell-e fizetni a havi 7320 forintos egészségügyi szolgáltatási járulékot?
Egészségügyi szolgáltatási járulék végelszámolás alatt. Kérdés
Tisztelt Szakértő! Betéti társaság végelszámolással történő megszűnését határozta el február 1-jével. A végelszámoló a betéti társaság beltagja (ügyvezetője), aki nyugdíjas. A végelszámolás ideje alatt taggyűlési határozat alapján nem vesz fel semmi jövedelmet havonta. Mivel korábban sem vett fel jövedelmet, így havonta egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetett. Az lenne a kérdésem, hogy a végelszámolás megkezdését követően a végelszámolás ideje alatt továbbra is kell-e egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetni? Várom szíves válaszukat! Köszönettel.
Egészségügyi szolgáltatási járulék Kérdés
Tisztelt Adózóna! Egyéni vállalkozó nyugdíjas lett. Kérdésem az, hogy emiatt fizetnie kell-e az egészségügyi szolgáltatási járulékot, függetlenül attól, hogy nincs semmiféle tevékenység a vállalkozásban, nincs kivét, de nem szünetelteti a vállalkozást? Amennyiben alkalmi munkát vállal egy hónapban a lehetséges keretig, akkor is terheli az egészségügyi szolgáltatási járulék? Egyáltalán vállalkozás mellett lehet alkalmi munkavállaló? Köszönöm a választ.
Kft. tulajdonosa nyugdíjba szeretne menni. Kérdés
A kft.-nek két tulajdonosa van, az egyik tulajdonos az ügyvezető a kft.-ben, de mint alkalmazotti minőségben. Elvileg elmehetne nyugdíjba 2018. január 18-ától, a kérdésem az lenne, hogy ki kell-e léptetni az ügyvezetőt mint alkalmazottat és be jelenthetem-e a következő nappal mint kiegészitő tevékekenységet folytató tag, aki után az egészségügyi szolgáltatási járulékot kell fizetni havi 7320 forintot, illetve ha havonta munkabért vesz fel mint nyugdijas tag akkor még10 százalék tb-t és a 15 százalék szja-t kell fizetni. Köszönöm előre is válaszukat
Többes jogviszonyú vállalkozó – egészségügyi szolgáltatási járulék Kérdés
Tisztelt Szakértő! Három kft.-ben ügyvezetői minősítéssel dolgozó tulajdonos az egyik kft.-ben biztosított, jelentős összegű munkabért vesz fel. A másik két kft.-ben nem vesz fel semmilyen jövedelmet. Kell-e a másik két kft.-ben valamilyen terhet vállalnia, pontosabban az egyiknél mint kiegészítő tevékenységű társas vállakozó megfizetni az egészségügyi szolgáltatási járulékot? Ha igen, akkor a másik vállakozásnál már nem kell, akkor azt hol kell a '08-asban jelezni? Egyáltalán a másik kft.-ben adhat be NY bevallást 08-as helyett?
Tb-terhek 2018. január 1-jétől. Táblázatokkal Cikk
Nemrégiben jelent meg a szociális hozzájárulási adóról, valamint az egészségügyi hozzájárulásról szóló törvények módosításáról szóló törvény a Magyar Közlönyben. Ismertetjük a 2018. január 1-jétől hatályos változtatásokat, továbbá azt is, hogy ennek következtében hogyan módosulnak a társadalombiztosítási kötelezettségek.
Kiegészítő tevékenységet folytató társas vállalkozó 40 éves női nyugdíjasként Kérdés
Tulajdonos ügyvezetőnk decemberben a 40 éves női nyugdíj lehetőséggel nyugdíjba megy. A rá vonatkozó nyugdíjkorhatárt még nem töltötte be. Tovább szeretne dolgozni. A kft. kivás. Kell-e utána kivát fizetni, vagy elegendő a 7110 forint egészségügyi hozzájárulás? Mikor járunk jobban, ha alkalmazottként foglalkoztatjuk, vagy ha kiegészítő tevékenységet folytató társas vállalkozóként? Milyen egyéb tudnivalók vannak ezzel kapcsolatban?