582 találat a(z) egészségügyi szolgáltatási járulék cimkére

Biztosítotti jogviszony Kérdés

Tisztelt Szerkesztőség Egyéni vállalkozó közjegyzőt a kb. egyhónapos szabadsága idejére egy máshol munkaviszonyban álló közjegyzőhelyettes kollégája fogja helyettesíteni. Kérdésem a biztosítási jogviszonyra vonatkozik. A helyettesítő kolléga munkahelyén a helyettesítés idejére fizetés nélküli szabadságot kap (ezt engedélyezi a munkahely), a helyettesítésért pedig megbízási díjat kap. A megbízási díj összege a garantált bérminimum összegénél is magasabb. Ebben az esetben ő biztosítottnak minősül. Jól gondolom-e azt, hogy nem köteles az egészségügyi szolgáltatási járulékot megfizetni, hiszen ugyan a munkahelyén fizetés nélküli szabadságon lesz, de lesz megbízási jogviszonya, amellyel biztosítottá válik? Válaszukat megköszönve: Ötletmozaik Könyvelő Kft.

Egészségügyi szolgáltatási járulék Kérdés

2019.01.01-től kell-e egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetni, ha igen, melyik jogviszony alapján? – saját jogú nyugdíjas egyéni vállalkozó, valamint a saját kft.-jében az ügyvezetői teendőket a társasági szerződésben rögzítettek alapján megbízási díj ellenében látja el, de juttatást ezért nem kap. – saját jogú nyugdíjas egyéni vállalkozó, aki a saját kft.-jében heti 36 órában munkaviszonyba dolgozik és e munkaviszony keretében látja el az ügyvezetői teendőket is. köszönettel

Öregségi nyugdíjas foglalkoztatása és az egészségügyi szolgáltatási járulék Kérdés

Egy öregségi nyugdíjast 2-4 órában részmunkaidősként foglalkoztat egy munkaadó, vagyis a munkavállalótól csak 15 százalék szja-t kell levonni. Fizetheti-e ez a munkaadó a NAV-nak e munkavállaló után a havi 7500 forint egészségügyi szolgáltatási járulékot?

Ügyvezető egészségügyi szolgáltatási járuléka Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi NAV tájékoztató értelmezésében kérek segítséget. Konkrétan az alábbi kérdésekre szeretnék választ kapni: Saját jogú nyugdíjas továbbra is dolgozik alkalmazottként egy zrt.-ben. Saját kft.-jében csak ügyvezetői teendőket lát el megbízási jogviszonyban. A kft.-ben a lenti tájékoztató alapján kell utána egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetni? Ha a kft.-ben munkaviszonyban látná el az ügyvezetést, mentesülne az egészségügyi szolgáltatási járulék megfizetése alól? Ehhez kell társasági szerződést módosítani? Valahol azt olvastam, hogy kell, de hol találom ezt leírva? Bt. ügyvezető a bt.-ben, az ügyvezetői tevékenység mellett személyesen is közreműködik a társasági szerződés szerint megbízásos jogviszonyban. Itt is az a kérdésem, hogy munkaszerződéssel mentesül az egészségügyi szolgáltatási járulék fizetésétől, vagy társasági szerződést kell módosítani? Előre is köszönöm a segítségét! "A vállalkozó nyugdíjas A kiegészítő tevékenységet folytató egyéni vállalkozó, társas vállalkozás a kiegészítő tevékenységet folytató tagja után – egyéb mentesítésre okot adó körülmény hiányában – abban az estben is egészségügyi szolgáltatási járulék fizetésére köteles, ha a kiegészítő tevékenységet folytató vállalkozó egyidejűleg heti 36 órát elérő foglalkoztatással járó munkaviszonyban is áll. "

Nyugdíjas foglalkoztatott és társas válalkozó Kérdés

Tisztelt Szakértő! Bt. beltagja a 2019. évi új szabályok alapján lett nyugdíjas munkavállaló. Korábban is nyugdíjasként dolgozott, teljes munkaidőben. Beltagként hogyan változik a biztosítási jogviszonya, és kell-e a 7500 forintos egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetnie?

Egészségügyi szolgáltatási járulék fizetési kötelezettség Kérdés

Annak a diáknak, akinek a diákigazolványa a hónap végén lejárt, és nem tanul tovább, illetve nem helyezkedik el munkahelyen, orvosi ellátásra pedig más címen sem jogosult, az igazolvány lejártát követő negyvenhatodik naptól – május 16-ától -egészségügyi szolgáltatási járulékot kell fizetnie. Ez idén havonta 7500 forint, naponta 2350 forint. Kérdésem az, hogy az a diák, aki passziváltatja ezt a félévét, és szeptembertől újra aktiválja, terheli-e az egészségügyiszolgáltatásijárulék-fizetési kötelezettség?

Többes jogviszony Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. ügyvezetője saját jogú nyugdíjas, a társasági szerződés alapján az ügyvezetést megbízás alapján végzi. A megbízást ingyenesen végzi, fizetjük utána a 7500 forint egészségügyi szolgáltatási járulékot. Kérdésem, hogy munkaviszonyt létesíthet ugyanebben a kft.-ben más feladat ellátására?

Egyszemélyes kft. nyugdíjas tulajdonosának munkabérterhei Kérdés

Tisztelt Szakértő! 1.) Egyszemélyes kft. a kiva hatálya alá tartozik. Nyugdíjas tulajdonosa – egyéni vállalkozó is –, a társaság tevékenységét (számviteli szolgáltatás) munkaviszony keretében végzi. A cégvezetésre tekintettel jövedelmet nem vesz fel. Kérdés: A kifizetett munkabér után van-e kiva-fizetési kötelezettség, illetve bérből csak a 15 százalék szja-t kell-e levonni? 2.) Adott egy kiva hatálya alá tartozó bt., melynek kültagja öregségi nyugdíjas munkavállalóként működik személyesen közre a társaság tevékenységében (mellette egyéni vállalkozó is), és beltagja (egyben ügyvezetője) is öregségi nyugdíjas munkavállalóként működik személyesen közre, valamint az ügyvezetést is munkaviszonyban látja el. Kérdés: A kifizetett munkabérek után van-e kiva-fizetési kötelezettség, illetve a bérből csak a 15% szja-t kell levonni? Van-e a társaságnak valamelyikük után egészségügyi szolgáltatási járulék fizetési kötelezettsége, amennyiben a kültag – aki egyben egyéni vállalkozó is – az egyéni vállalkozásában megfizeti maga után az egészségügyi szolgáltatási járulékot?

Nyugdijas egyéni vállalkozó járulékfizetése Kérdés

Tisztelt Szakértő! 2018. december 31-éig heti 36 órát elérő munkaviszony mellett voltam nyugdijas egyéni vállalkozó. Ezen időpontig a 1958-as bevallást 0 forinttal minden hónapban elküldtem. (Vállalkozói kivétem nem volt.) Jól tudom-e, hogy 2019. január 1-jétől havonta meg kell fizetnem a 7500 forint egészségügyi szolgáltatási járulékot, mivel már nincs munkaviszonyom? Továbbá szeretném megkérdezni, hogy ezt a változást kell-e jelenteni valamilyen nyomtatványon (mivel az 58-as nyomtatványt már nem küldöm) vagy elég ha az év végén az 53-as nyomtatványon bevallom? Várom szíves válaszát!

Öregségi nyugdíjas egészségügyi szolgáltatási járuléka Kérdés

Egy kft. (akinek egyéni vállalkozóként dolgozom) átvállalná az egészségügyi szolgáltatási járulékot tőlem mint (82 éves) öregségi nyugdíjas vállalkozótól. Milyen adóhatása lenne a kft.-nél és az én egyéni vállalkozásomban, azon kívül, hogy nálam nem lenne költség, mert a kft.-nél jelentkezne költségként. Várom válaszukat köszönöm.

Egészségügyi szolgáltatási járulék Kérdés

Kérem, hogy az alábbi kérdésemre szíveskedjen válaszolni. 2004-ben alakult kft.-ben az egyik tulajdonos olasz állampolgár, személyes közreműködésre kötelezett ügyvezető igazgató 2018 júliusában Olaszországban nyugdíjas lett. Magyarországon jelenleg intézi a nyugdíját, 2019. áprilistól lesz itt nyugdíjas. Kérdésem: mikortól kell Magyarországon fizetni egészségügyi szolgáltatási járulékot, és mikortól kell átjelentenem nyugdíjas tagként?

Nyugdíjas ügyvezető több kft.-ben II. Kérdés

Tisztelt Szakértő! Korábbi, azonos című kérdésemre adott válaszából az már világos, hogy az "A" Kft.-ben alkalmazottként (több mint 36 óra) szerzett jövedelem után csak szja-t kell fizetni. Azt is megértettem, hogy ha a többi kft.-ben nem munkavállaló, akkor kell fizetnie a 7500 forintot. Két kérdésem is következik viszont ebből: 1.) Valamennyi kft.-ben kell-e fizetni utána a 7500 forintot? Vagy csak egyben? 2.) Mennyiben módosul, ha valamennyi az "A"-tól különböző cégben heti egy órás alkalmazott, havi X eFt díjazásért.

Egészségügyi szolgáltatási járulék Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi esetben szeretném a segítségét kérni. Egy kft. ügyvezetője öregségi nyugdíjas, és a kft. ügyvezetését, valamint az abban való személyes közreműködését munkaviszonyban látja el. 2018.12.31-én a rendelet szerint kijelentettük. 2019.01.01-től ő ezáltal nem biztosított, így csak szja-t fizet. De itt jön a csavar, hogy mellette kiegészítő tevékenységű katás vállalkozó is, ahol a havi 25 ezer forintot megfizeti. A kérdésem arra irányul, hogy kell-e neki 7500 forintos egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetnie? Ugyan már jelent meg állásfoglalás, de az csak a sima egyéni vállalkozóra vonatkozik, a katás nincs benne külön megjelölve. Segítségét előre is megköszönöm. Tisztelettel: Zsuzsa

Öregségi nyugdijas vállalkozó Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó vagyok, 1954. decemberi születésű. Eddig a 7320 forintot fizettem az egészségbíztosítási alapba, most kell-e fizetnem a 7500 forintot? Válaszát köszönöm.

Nyugdíjas tag alkalmazásban Kérdés

Tisztelt Szakértő! Nyugdíjas tag főállású alkalmazott lett a kft.-nél. A munkaszerződése tartalmazza, hogy az ügyvezetői feladatokat is munkaviszony keretében látja el. Ez esetben kell fizetni az egészségügyi szolgáltatási járulékot? A másik tag, aki nem ügyvezető, szintén munkaviszonyban van. Ő utána kell fizetni egészségügyi szolgáltatási járulékot? Köszönettel:

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Időszakos orvosi vizsgálatok

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink