582 találat a(z) egészségügyi szolgáltatási járulék cimkére
Egészségügyi szolgáltatási járulék fizetése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Saját jogú nyugdíjas, mezőgazdasági őstermelő, családi gazdaság tagjának kell-e egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetnie? Eddig véleményem szerint nem kellett, változik-e a törvény erre vonatkozóan? Nagyon köszönöm!
Biztosítási jogviszony Kérdés
Tisztelt Szakértő! Középiskolai tanulmányait végző diák terhes lett (19 éves), az iskolai tanulmányait 2019. 04. 30-ával fejezi be, a vizsgák 2019. 06. 30-áig tartanak, ekkor fejeződik be teljesen az iskola, a szülés várható időpontja 2019. 07. 06-a. A terhes kismamának meddig van biztosítási jogviszonya, ha végig jár iskolába és befejezi tanulmányait (2019. 06. 30-ával)? Ha év közben kiderül, hogy mégsem tud végig bejárni és tanulmányait idő előtt be kell fejeznie, ebben az esetben meddig van biztosítási jogviszonya? Ha időközben magántanuló lesz és tanulmányait vizsgákkal lezárva fejezi be, akkor meddig tart a biztosítási jogviszonya? Biztosítási jogviszony megszűnése után egészségügyi szolgáltatási járulékot kell fizetnie? Az egészségügyi szolgáltatási járulék megfizetése fedezi a szülés és a kórházi kezelést vagy ez erre nem nyújt fedezetet és a szülésért és a kórház ellátásért fizetni kell? A terhes kismama és a gyermek édesapja élettársi kapcsolatban vannak, a családi adókedvezményt ez esetben a magzatra az édesapa csak a gyermek megszületése után visszamenőlegesen érvényesítheti? A szülést követően a kismama milyen ellátást tud igényelni (csed, gyed, gyes), nem volt előtte munkaviszonya? Válaszokat előre is köszönöm. Tisztelettel: Lászlók Éva Virtus Kft
Öregségi nyugdíjas ügyvezető Kérdés
Tisztelt Szakértő! Alábbi kérdésben kérném szíves segítségét: Van egy társaság, melynek ügyvezetője öregségi nyugdíjas, a társasági szerződésben úgy szerepel, hogy ügyvezetőségét megbízási jogviszonyban látja el. Kérdésünk, hogy ezt a 18T1041-es bejelentő nyomtatványon be kell-e jelentenünk, azt miként tehetjük meg? Illetve elegendő-e az ügyvezető után az egészségügyi szolgáltatási járulékot megfizetni? Válaszát előre is köszönöm. Tisztelettel: T.Mária
Egészségügyi szolgáltatási járulék Kérdés
Tisztelt Szakértő! A segítségét kérem az alábbi ügyben: kft már közel egy éve tevékenységet nem folytat. Egy fő nyugdíjas tagja után havonta bevalljuk és befizetjük a havi 7320 Ft-ot. Az a kérdés, hogy tudna-e megoldást arra, hogy mentesüljön a fizetés alól? Válaszát előre is köszönöm!
Rokkantsági járadékos tébéje Kérdés
Tisztelt Szakértő! Gyermekem 31 éves, autista. Eddig nem igényeltünk neki semmilyen ellátást. Sajnos jelentkeztek nála egyéb betegségek is. Most már úgy döntöttünk, beadunk kérelmeket, mert sokan mondták, hogy buták vagyunk, hogy nem élünk a lehetőségekkel. Utánajártam sok mindennek, de 1-2 dologra nem nagyon, vagy ellentmondó, zavaros választ kaptam. 1. A gyerekemnek egyáltalán nincs, és nem is volt jogviszonya, nem dolgozott soha sehol. Kérdésem az, hogy ilyen esetben csak a rokkantsági járadék jöhet szóba? Megváltozott munkaképességűek ellátása semmilyen módon nem? 2. Beadtam a kérelmet a fogyatékossági támogatásra is, szerintem ezt is megkapjuk. Jól tudom, ezen jogalapon jár a közgyógyellátás is? 3. Eddig én fizettem neki a tb-t, ami jelenleg 7320 forint, amennyiben a fenti két ellátást megállapítják részére, mentesül az egészségügyi szolgáltatási járulék fizetése alól? 4. Van-e esetleg olyan ellátás, amit ilyen esetben igényelhetnénk, de nem tudunk róla? Nagyon szépen köszönjük a választ! Hálás köszönet! Fazekas Lajos
Egészségügyi szolgáltatásra való jogosultság Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó 2018.05.31-étől szünetel. Szünetelés alatt elkezdi fizetni az egészségügyi szolgáltatási járulékot (06.27-éig fizeti), majd 06.28-ától munkaviszonyt létesít. Munkaviszonya megszűnik 09.06-án. Ez több mint 45 nap. Ebben az esetben a munkaviszony megszűnését követően 45 napig biztosított marad-e (jogosult marad egészségügyi szolgáltatásra), vagy mivel szünetelő egyéni vállalkozó, így a munkaviszony megszűnését követően nincs 45 nap, hanem az első naptól (09.07-étől) kell fizetnie az egészségügyi szolgáltatási járulékot? Köszönettel: Molnár Edit
Nyugdíjas beltag – egészségügyi szolgáltatási járulék fizetése Kérdés
A betéti társaság egyszerűsített végelszámolással megszűnik. A nyugdíjas beltagnak a végelszámolás ideje alatt kell fizetnie a 7320 forint járulékot? A bt. tevékenységet nem végez. A képviselő csak a végelszámolással kapcsolatos ügyeket intézi. Köszönöm.
Ügyvezető, aki megbízásos jogviszonyban van a kft.-vel Kérdés
Kedves Szakértők! Ügyfelemnél az ügyvezető, aki eddig 0 forintért megbízásos jogviszonyban látta el a feladatait (az aláírásokat), s eddig volt minimum 36 órás munkaviszonya másik cégben, ami most megszűnt. Amúgy a cég szakmai tevékenységet végez, azt csak az alkalmazott láthatta/láthatja el, 8 órában munkabérért. Most hogyan tovább, amíg az ügyvezető nem kap állást? Vagy nem vállal vállalkozói tevékenységet. Köteles-e a cég utána megfizetni a 40 órás minimálbér utáni járulékokat, úgy, hogy tevékenységet továbbra sem végez a cégben? Vagy van lehetőség 0 forintért vagy esetleg egy minimális (például15 ezer forint) havidíj fejében tovább "ügyvezetősködni", s mellette bejelentkezni egészségügyi szolgáltatási járulékfizetésre, míg nem végez tevékenységet? köszönettel
Nagy különbség van a két tb-fogalom között Cikk
Többször hallottam már a következőket: „amíg tanul a diák, addig biztosítottnak minősül”, „ha megszűnik a biztosításod, akkor még 45 napig biztosított vagy”. Sajnos ezek a kijelentések nem fedik a valóságot, és ez annak köszönhető, hogy sokan összekeverik az egészségügyi szolgáltatásra jogosultságot a biztosítási jogviszonnyal. Az alábbi cikkben a két fogalmat és az azokhoz kapcsolódó ellátásokat igyekszem tisztázni.
Egészségügyi szolgáltatási járulék Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adott egy betéti társaság, ahol a beltag és a kültag is nyugdíjas. MIndkét fő után fizetni kell az egészségügyi szolgáltatási járulékot? 18t1041-esen mind a két főt le kell jelenteni? Köszönettel:
Egészségügyi szolgáltatási járulék Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérném szíves segítségét abban, hogy a nyugdíjas egyéni vállalkozó által megfizetett egészségügyi szolgáltatási járulék (havi 7320 Ft) a vállalkozás pénztárkönyvében költségként vagy egyéb kiadásként számolható-e el. Köszönöm a segítséget.
Mentesség az egészségügyi szolgáltatási járulék alól Cikk
Hogyan mentesülhet a magánszemély az egészségügyi szolgáltatási járulék alól, kinél engedhető el méltányosságból a kötelezettség. A NAV közleményben foglalkozott a témával.
Az egészségügyi szolgáltatási járulék átvállalásának buktatói Cikk
Más személy vagy szerv is teljesítheti a magánszemélyt terhelő egészségügyi szolgáltatási járulék megfizetését. Mikor éri meg, és mikor nem?
Egészségbiztosítási alapot megillető bevételek Kérdés
Ha valaki nyugdíjasként dolgozik több cégben, hány helyen kell megfizetnie a 7320 forintos egészségügyi szolgáltatási járulékot? Egy vagy több helyen? Köszönettel.
Kft. nyugdijas tagja Kérdés
Kft. nyugdijas tagjának meg kell-e fizetnie a havi 7320 forintot maga után a kft.-ben, abban az esetben, ha a katás egyéni vállalkozásában megfizeti maga után a havi 25 ezer forintot?