954 találat a(z) csed cimkére

Csed, gyed Kérdés

Tisztelt Szakértő! Augusztusban születik az első gyermekem, jelenleg katás vállalkozó vagyok. Ez nem előnyös csed/gyed szempontból, ezért június elejétől beosztott leszek egy cégben, így legalább a minimálbér kétszerese után jár majd a csed/gyed. Ezt jól értem a jogszabály alapján? Jól tudom, hogy minimum 30 nap munkaviszony kell ehhez az igényléskor fennálló munkaviszonyban? Másik kérdésem, hogy mi történik akkor, ha a csed alatt megszűnik a cég, ahol dolgoztam? Úgy tudom, a gyed ettől még jár továbbra is, de ha később gyes alatt második gyermek születik, akkor továbbra is járni fog csed és gyed az első gyermek születésekor fennálló jogviszony alapján a második vagy akár később harmadik gyermek után is? Köszönöm!

Tulajdonosváltás Kérdés

Tisztelt Szerkesztőség! Ügyfelem megvett egy céget (tulajdonosváltás volt). Azt a tájékoztatást kaptuk, hogy mindenki ki van jelentve, jegyzőkönyv nem készült. Csak a nyitó tételeket és a tárgyieszköz-nyilvántartást kaptuk meg. A tulajdonváltás 2017.06.30-án történt. 2019.03.30-án megjelent egy úr nálam azzal, hogy a felesége szült, és kérjem meg részére a csedet, mert a régi cégnél dolgozott, és onnan ment 2015.05.19-én szülni. A gyes 2018.05.19-én lejárt. Az új munkáltatót nem kereste meg a dolgozó, viszont 2019.03.18-án ismét szült, és most az kéri, hogy a cég intézze esetében a csecsemőgondozási díjat stb. Most mit tudok csinálni, az ügyvezető is tanácstalan? Ebben az ügyben kérnék sürgésen segítséget, amelyet előre is köszönök.

Katás egyéni vállalkozó csed, gyed, gyes Kérdés

Tisztelt Szakértő! Katás egyéni vállalkozó 2019. 03. 19-én gyermeket szült. 2019. 01, 02, 03 hónapokra befizette a havi 50 ezer tételes adót, illetve az év többi hónapjára is megfizeti. A várható bevétel nagysága miatt fontos lenne, hogy a 12 millió forintos értékhatárt tudja figyelembe venni. Kérdés, milyen ellátásokra lehet jogosult és mikortól, figyelemmel arra, hogy 12 millió forintos bevételi értékhatárt érvényesíteni tudja, és ne legyen 40%-os különadófizetési kötelezettsége. A vállalkozásban egyszerűsített foglalkoztatás keretében foglalkoztat munkavállalót. Köszönöm megtisztelő válaszukat.

Gyesre, csedre jogosultság Kérdés

A szülést megelőző 2 évben több mint 365 napot Franciaországban dolgoztam, hivatalosan bejelentett munkaviszonyban. Mivel Magyaroszág is az Európai Unió tagja, így figyelembe veszik-e a gyes vagy a csed megállapításánál a külföldi munkaviszonyt, jövedelmet? Kaphatok-e itthon gyest?

Csed szülés előtti munkahelyváltás esetén – példával Cikk

A szülőnek járó egészségbiztosítási pénzbeli ellátások, mint csecsemőgondozási díj és gyermekgondozási díj, szempontjából nem mindegy, várandósság előtt mikor vált valaki munkahelyet. A rosszul megválasztott időpont anyagilag negatívan érintheti a családi kasszát, akár több évre is. A várandósságot megtervezni nem feltétlenül lehet, azonban az esetleges munkahelyváltási szándékot érdemes időben átgondolni, megtervezni, a későbbi kedvezőbb összegű ellátások érdekében.

Csed és kata Kérdés

https://adozona.hu/kerdesek/2019_3_26_CSED_es_KATA_xpp Fenti válasszal kapcsolatban szeretném megkérdezni, hogy ha a kismama július 3-án szül, és július 2-áig dolgozik, valamint szülés után 168 nappal, december 29-én újra elkezd dolgozni, és emiatt júliusra és decemberre megfizeti a katát, akkor az csed szempontjából nem tiltott? Köszönöm szépen.

Csed és bt. beltag Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott egy általános szabályok szerint adózó bt. Az ügyvezetést a kültag látja el megbízási jogviszonyban, aki katás egyéni vállalkozó is egyben. A beltag rendelkezik 36 órát meghaladó munkaviszonnyal más munkahelyen, de várandós kismama. Ilyen esetben megvonhatják a csedet tőle, ha beltag marad a bt.-ben?

Csed, gyed és nyugdíj katásoknál Cikk

Főállású vagy nem főállású a katás? Példákkal illusztráljuk, hogy különböző esetekben milyen mértékű tb-ellátásokra számíthatnak.

Ügyvezető cseden, gyeden? Cikk

Jogosult marad-e a csedre, gyedre a cég megbízási jogviszonyban lévő, munkaviszonnyal is rendelkező ügyvezetője, ha díjazást nem vesz fel és személyesen nem működik közre a cégben? – kérdezte az Adózóna olvasója. Dr. Radics Zsuzsanna tb-szakértő válaszolt.

Csed, gyed és ügyvezetőség Kérdés

Kedves Adózóna! Megbízási jogviszonyban lévő ügyvezető hölgy kft.-ben többségi tulajdonos, van emellett 36 órát meghaladó munkaviszonya. Jogosult marad-e a csedre, gyedre, ha az ügyvezetőségről nem mond le, díjazást nem vesz fel, a munkavállalói dolgoznak, ő személyesen nem működik közre? Köszönöm megtisztelő válaszukat.

Növelné a családi adókedvezményt, a csedet, a gyedet, az anyasági támogatást az MNB Cikk

A családi adókedvezmény béremelést követő növelését, a negatív adó engedélyezését, a négy-vagy többgyermekesek adómentességének kiterjesztését a családtagokra vagy akár a háromgyermekes édesanyákra, a 30 éves koruk előtt gyermeket szülő nők családi adókedvezményének emelését javasolja egyebek mellett a ma közzétett versenyképességi programjának családtámogatási fejezetében a Magyar Nemzeti Bank. Növelnék emellett az egyszeri anyasági támogatást, a csed és a gyed felső határát.

Kata, csed Kérdés

Tisztelt Szakértő! Katás egyéni vállalkozó csedre ment. Amennyiben van alkalmazottja, a csed ellátása mellett az egyéni vállalkozása működhet? Amennyiben nem lépi túl a kedvezményes katás adózási határt, megfizeti az 50 ezer forint kata-átalányt, akkor a csed ellátása is megmaradhat? Válaszukat előre is köszönöm! Üdv.: Simonné

Katás egyéni vállalkozó Kérdés

Tisztelt Szakértő! Heti 36 órát meghaladó munkaviszony mellett katás egyéni vállalkozó csedre, majd gyedre megy, ezt a 19T101E nyomtatványon be is jelenti, így a 25 ezer forint/hó katát nem kell fizetnie. A vállalkozó nem végez személyesen munkát ez idő alatt a vállalkozásban, de foglalkoztat munkaviszony keretében alkalmazottat, aki "helyette ellátja a feladatokat", és így termelő tevékenységet végez. Kérdésem, hogy ilyen esetben nem kell fizetnie a havi 25 ezer forint katát, illetve működhet tovább alkalmazottal a vállalkozás? Válaszát előre is köszönöm!

Kisadózó – csed Kérdés

Tisztelt Szakértő! A segítségét szeretném kérni az alábbi kérdésben. Egy kisadózó egyéni vállalkozó könyveléssel foglalkozik, hónapokon belül szülni fog. Jelenleg nincs táppénzen. Az lenne a kérdésem, hogy ha elmenne táppénzre, illetve cseden lesz, abban az esetben hogyan folytathatja tovább a vállalkozását, hogy számlaképes maradjon? Megoldás lenne, ha megbízási jogviszonyban bejelentene valakit? Vagy nem igényli a csedet, és fizeti havonta a katát? A gyedet viszont a férj szeretné majd igénybe venni. Köszönöm megtisztelő válaszát!

Csed, gyed utáni szabadság kiadása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyik munkavállalónk 2012.06.01. és 2019.03.03. időszakban három gyermeket szült és három alkalommal volt cseden, illetve gyeden. Azt tudjuk, hogy jár neki szabadság a csed (régen tgyás) idejére, a gyed első 6 hónapjára. Az lenne a kérdésem, hogy a szabadság mindhárom alkalommal jár neki a csed, illetve a gyed idejére? Köszönettel: Tamásné Oláh Márta

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Készpénzes számla utalása

dr. Juhász Péter

jogász-adószakértő

HÍD Adószakértő és Pénzügyi Tanácsadó Zrt.

NAV ingó árverése

dr. Juhász Péter

jogász-adószakértő

HÍD Adószakértő és Pénzügyi Tanácsadó Zrt.

Bizalmi vagyonkezelő

Gyüre Ferenc

adótanácsadó

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink