954 találat a(z) csed cimkére
Családi gazdaság tagja – csed, gyed Kérdés
Családi gazdaság tagja csed ideje alatt lehet-e tagja jogszerűen családi gazdaságnak? Végezhet-e keresőtevékenységet? Illetve később a gyed ideje alatt szintén lehet-e jogszerűen a családi gazdaság tagja? Szintén kérdés, hogy végezhet-e keresőtevékenységet? Válaszukat köszönöm. Üdvözlettel: Pné
Foglalkoztatói igazolás csedhez, gyedhez Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft.-nk egyik alkalmazottja, nálunk mellékfoglalkozásban, napi 4 órás munkaidőben dolgozik (dolgozott). Van (volt) főállása is, jelenleg gyesen van, ami 2019. 03.10-ig tart. De még február hónapban újra szülni fog. Kérdésem: ebben az esetben nekünk kell-e foglalkoztatói igazolást kiállítanunk a csed és a gyed igényléséhez, vagy elég, ha ezt csak a főállású munkahelyének munkáltatója teszi meg? Ha nekünk is kell, akkor mi lesz az irányadó időszak, és ez esetben mi lesz az igazolandó jövedelem? Esetleg a jelenleg érvényes minimálbér (bérminimum) arányos része? Köszönettel.
Tevékenység folytatása Kérdés
Tisztelt Szakértők! Társaságunk végzettséget igénylő tevékenységet folytat úgy, hogy az egyik alkalmazott (aki egyben az ügyvezető felesége) által van rá engedélyünk (például: könyvelés). A hölgy jelenleg gyermeket vár. Kérdés, hogy amíg ő szülési szabadságon lesz, addig ezt a tevékenységet folytathatjuk? Vagy addig szüneteltetnünk kell? Másik kérdés, hogy amíg szülési szabadságon lesz, csedet ne veszítse el elláthatja cégünk könyvelését, vagy azt sem?
Családtámogatás 2019 Kérdés
Kérdésem a csed, illetve a gyed folyósítási feltételeinek pontosítására irányul, konkrétan arra, hogy a szülés időpontjában munkaviszonyban kell-e állnia a kismamának, hogy ezen támogatási formákat folyósítani lehessen részére. A biztosítási jogviszonynak megfelelne, hogy 2 éven belül rendelkezni fog 365 napi biztosítotti idővel, csak félő, hogy a munkahely meg fogja szüntetni a munkaviszonyát a szülés időpontjáig. Ezzel kapcsolatban várom szíves válaszukat.
Jogosultsági kérdés – mérlegképes könyvelő, adótanácsadó Kérdés
Tisztelt Szakértő! Segítségét szeretném kérni az alábbi kérdésekben. Regisztrált mérlegképes könyvelőként egyedül látom el egy cég könyvelését, így a beszámolóért is én vagyok a felelős. A kérdésem az lenne, hogy ha tartósan passzív állományban vagyok (például csed ideje alatt), és éppen mérlegkészítési időszak van, megadhatja-e a cég a nevemet a beszámolóban, mint regisztrált könyvelőét? Vagy van erre kizáró szabály? A másik kérdésem is ehhez köthető, ugyanis az adótanácsadó vizsgát követően 5 év után lehet kérvényezni az adószakértői minősítést. Érdeklődni szeretnék, hogy a fenti passzív állomány beleszámít-e az 5 évbe? Válaszát előre is nagyon köszönöm!
Táppénz, csed, gyed (passzív jogon) Kérdés
Tisztelt Szakértő! Munkavállalónk 2018. 05. 01-től dolgozik nálunk. Munkaviszonya 2019. 01. 31-én megszűnik. Előtte 2018. 01. 01-től gyesen volt (jelenleg is), 2016. 06. 14 - 2017. 12. 24-ig passzív gyeden, 2016. 06. 09 - 2016. 06. 13-ig munkanélküli ellátásban, 2015. 12. 25 - 2016. 06. 08-ig passzív cseden, 2015. 11. 30 - 2015. 12. 24-ig munkanélküli ellátásban részesült. Kérdéseim: 2018. 12. 10-től táppénzt igényelt, hány százalékos táppénzre jogosult? Várhatóan 02.10-től szülni fog. Csedet a szülést megelőző 28 nappal igényelne. Jogosult-e rá? Gyedre jogosult lesz-e? Válaszát előre is köszönöm!
Csed megállapítása Kérdés
Tisztelt Szakértők! Ha egy munkavállalónk a 2018-as teljes évben két munkahelyről összesen havi átlag bruttó 84 ezer Ft jövedelemmel rendelkezett, 2019-ben pedig szintén két helyről összesen havi bruttó 235 ezer forinttal, akkor 2020. 03. hónapjában várható szülés esetén kb. mekkora összegű csedre számíthat? Köszönettel: Szentesi Péter, Virtus Kft.
Ügyvezetés és csed 2. Kérdés
Tisztelt Széles Imre! Köszönöm a válaszát. Ami a katát illeti, egyetértek a válaszában megfogalmazottakkal, de én arra gondoltam, hogy társas vállalkozóként áll fenn a biztosítási jogviszonya az ügyvezető tagsága miatt, ez lesz a csed akadálya. Üdv: Pap Attila
Ügyvezetés és csed Kérdés
Tisztelt Széles Imre! Olvasva az "Ügyvezetés bt.-ben katásként, csed mellett" című hasznos válaszát, azt gondolom, hogy az ügyvezetésről mindenképp le kell mondania a beltagnak, mivel ez olvasatomban kimeríti az Ebtv. vhr. szerinti keresőtevékenység fogalmát, ami a csed folyósításának akadálya lehet. Azaz az Ön által javasolt technika ugyan megoldja a minimálbér utáni járulékfizetési kötelezettséget és még a 25 ezer forintos tételes adót is biztosítja, de nem ellenszer a csed melletti keresőtevékenység kivédésére. Tisztelettel: Pap Attila https://adozona.hu/tb_jarulekok_nyugdij/Ugyvezetes_katas_btben_csed_mellett_R9IZSA
Ügyvezetés bt.-ben katásként, csed mellett Cikk
Elveszítheti-e a csedet a betéti társaság beltagja, ügyvezetője, ha a csed alatt folytatja tevékenységét nem főállású kisadózóként és egyben ügyvezetőként? – kérdezte az Adózóna olvasója. Széles Imre tb-szakértő válaszolt.
Kata bt.-ben ügyvezetés csed mellett Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban kérném a segítségét. Adott egy bt., amelyben az ügyvezető hölgy, aki beltag is, nem főállású kisadózóként van bejelentve 36 órás munkaviszony mellett. A tevékenységet a beltag végzi, a kültag nem vesz részt a vállalkozás tevékenységében. Az ügyvezető várhatóan nyár elején csedre megy. A kérdésem az, hogy csed mellett maradhat-e minden a jelenlegi felállásban a bt.-ben, mivel a tevékenységet folytatni kívánja. Ha folytatja a tevékenységet kisadózóként és egyben ügyvezetőként, akkor elveszítheti a csedet? Ha esetleg elveszítheti, akkor milyen megoldás lehetséges arra, hogy a bt. folytassa a tevékenységét? Esetleg megoldás lehet egy munkavállaló felvétele és mellette maradhat ügyvezető? Köszönettel
Kata, csed Kérdés
Tisztelt Szakértő! Másodállású katás egyéni vállalkozó (heti 36 órát elérő munkaviszony mellett) 2018. 12. 20-án szülte gyermekét, akivel előtte nem volt táppénzen így 2018. 12. 20-ával ment csedre. Azonban az egyéni vállalkozásából 2018. 12. 27-én még állított ki számlát, amit 2019. 01. hóban fizettek ki neki. Mikortól kell neki szüneteltetni a vállalkozását? Hogy járjon el, hogy a csed munkavégzési szabályait ne szegje meg? Januárra kell még neki a vállalkozást üzemeltetni, amig beérkezik a számla ellenértéke?
Csed alatt szerzett ingatlan bérbeadási bevétel adózása Kérdés
Egyéni vállalkozó, csed ellátást fog kapni, ingatlan bérbeadásból származó bevétele van (az ingatlan vállalkozói tulajdon). Hogyan kell adóznia a csed, gyed, gyes alatt az ebből származó bevétel után? A költségelszámolás változik-e?
Ügyvezető csed/gyed folyósítása alatt Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyvezető biztosítotti jogviszonyával kapcsolatban szeretnék egy kérdést feltenni. Adva van egy most alapuló kft., ahol a leendő ügyvezetőnek van 36 órát elérő jogviszonya, ahol most éppen nem végez munkát, mert cseden van. A kérdésem az lenne, hogyan alakul az ügyvezető fizetnivalója, ha megbízási jogviszonyban, csed mellett lesz ügyvezető (az új kft.-ben az aláírásokon kívül más tevékenységet nem fog végezni), illetve hogyan alakul akkor, ha a cég alapításával megvárják, hogy az ügyvezető gyeden legyen? Köszönöm a válaszát. Üdvözlettel: Andrea
Gyed alapja Kérdés
Tisztelt Szakértő! 1.) A főállású egyéni vállalkozó vállalkozói kivétként 276 ezer forintot vesz ki havonta. Ez esetben a szochót és a levonandó járulékot a 276 ezer forint után fizeti? 2.) Az egyéni vállalkozás előtt több mint 2 évet munkaviszonyban töltött. A csed és a gyed alapjául szolgáló jövedelem meghatározásánál a munkaviszonyt is figyelembe veszik? Válaszát előre is köszönöm!