941 találat a(z) csed cimkére
Katafizetés csed, gyed ideje alatt Kérdés
Jelentősen nő jövő júliustól a csecsemőgondozási díj összege Cikk
A korábbi 70 százalékról a bruttó fizetés 100 százalékára emelkedik jövő év július 1-jétől a csecsemőgondozási díj (csed) összege – jelentette be Novék Katalin, család- és ifjúságügyért felelős államtitkár mai sajtótájékoztatóján.
Bölcsi mellett csed és gyed Kérdés
Az LMP emelné a csedet és a gyedet az ikreket nevelőknél Cikk
Az LMP másfélszeresére emelné az ikreket nevelő családok csecsemő-, valamint gyermekgondozási díját.
Kata Kérdés
Többes jogviszony pénzbeli ellátásai Kérdés
Csed, gyed, munkanélküli ellátás Kérdés
Csed, gyed igénylése a középiskola befejezése után Kérdés
Cseden lévő katás – iparűzési adó Kérdés
Csed, gyed – apa vagy anya Kérdés
Csedre, gyedre való jogosultság fizetés nélküli szabadság alatt Cikk
A vírusjárvány miatt kialakult gazdasági helyzetben számos munkavállaló munkaviszonyában állt be változás, így volt, aki elvesztette az állását, azaz megszűnt a biztosítási jogviszonya, másokat fizetés nélküli szabadság kellett mennie, illetve bérfizetés nélkül felmentettek a munkavégzés alól, míg akadnak olyanok is, akiknek a munkaideje – akár bértámogatással, akár bértámogatás nélkül – csökkent. A következőkben a fent említett élethelyzetet a várandós kismamák társadalombiztosítási ellátásra való jogosultsága szempontjából tekintjük át.
Munkaviszonyváltás csed előtt Kérdés
Csed egyéni vállalkozónak Kérdés
Tisztelt Szakértő! A heti 36 órát meghaladó munkaviszony melletti egyéni vállalkozónak (nem katás) a csed alatt szünetelnie kell? Milyen nyomtatványt kell kitöltenie a NAV felé? Válaszát előre is köszönöm!
Veszélyeztett terhesség Kérdés
Tisztelt Szakértő! Katás vállalkozó az emelt összegű befizetést választotta márciustól, de közben terhes lett. A baba decemberre várható. Ha veszélyeztett terhesként táppénzre írják ki, akkor ebben az esetben mi lesz a csed alapja? Köszönöm a választ.
A bércsökkentés hatása a csedre, gyedre Cikk
Sok munkáltató már márciusban, áprilisban kezdeményezte munkavállalóinál, hogy bérüket (és akár munkaidejüket is) csökkentse. Mindez csak mindkét fél beleegyezésével történhet, és munkaszerződés-módosítás szükséges hozzá. Egyoldalúan módosítani nem lehetséges. Amennyiben a munkavállaló nem fogadja el a módosítást, jelen körülmények között jogszerű lehet a munkáltatói felmondás. Azt viszont tudjuk, hogy a várandós kismamák felmondási védelme továbbra is él, függetlenül a koronavírustól vagy a veszélyhelyzettől, így elküldeni őket nem lehet. Ha a várandós kismama elfogadja a bércsökkentést, milyen hatással lehet ez a későbbi egészségbiztosítási pénzbeli ellátásaira?