1188 találat a(z) cégvilág-rss cimkére
Körültekintő szerződéskötés: mire érdemes figyelni az üzleti partner kiválasztásakor? Cikk
Két gazdasági társaság közötti szerződéskötés előtt milyen feltételeket kell vizsgálni arra nézve, hogy a szerződő partner ténylegesen tudja-e teljesíteni a szerződésben vállalt kötelezettségeit? – kérdezte olvasónk. Dr. Buzády Csongor, ügyvéd, vállalatfinanszírozási szakjogász, a Buzády és Udvari Ügyvédi Iroda, partnere válaszolt.
Facebook, YouTube, TikTok, Google – közösségi platformoktól szerzett bevétel vállalkozásnál Cikk
A közösségi platfomokon nem csak magánszemélyek lehetnek jelen, hanem cégek/vállalkozások is, akik jellemzően olyan tartalmat gyártanak, melyekkel próbálják a saját termékeiket és szolgáltatásaikat eladni. Ezen platformok közös jellemzője, hogy meghatározott megtekintés vagy kattintás után bevételt juttatnak a tartalom gyártójának. Ilyen jellegű, közösségi térben lévő platformnak számít a Facebook, YouTube, TikTok, Google és minden olyan egyéb közösségi média, ahol a rajta lévő vállalkozás/magánszemély megtekintések, reklámok, hirdetések után valamilyen jövedelemre tesz szert.
Visszahívják az iPhone 12 telefonokat a túl magas sugárzási szint miatt a francia piacról Cikk
A francia hatóságok felszólították az Apple-t, hogy hívja vissza az iPhone 12 telefonokat a francia piacról, mert a vizsgálatok szerint a készülékeknek túl magas az elektromágneses sugárzási szintje.
Megalakult az ÉVOSZ mélyépítési tagozata Cikk
Megalakult az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetségének (ÉVOSZ) mélyépítési tagozata, a piaci helyzet indokolja a vállalkozások összefogását és a szakmacsoport egységes érdekképviseletét – közölte a szervezet szerdán az MTI-vel.
Női kvóták: 2026 júniusában jár le a határidő Cikk
Az Európai Bizottság irányelve szerint 2026 júniusáig valamennyi tőzsdén jegyzett uniós nagyvállalatnál tíz vezetőből legalább négynek női döntéshozónak kell lennie a nem ügyvezetői tanácsokban, és az összes tanácsban is el kell érniük a 33 százalékot írja közleményében az EY.
Változtak a K+F minősítési eljárás szabályai Cikk
A kormány döntésének értelmében 2023. szeptember 1-jétől már a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) vizsgálja szakértői eljárás keretében a kutatás-fejlesztési (K+F) tevékenységek minősítésével kapcsolatos kérelmeket és megkereséseket – írja hírlevelében az Andersen.
Drága lehet az átadónak a kivásoknak nyújtott ingyenes juttatás Cikk
A társaságiadó-alany által a kisvállalatiadó-alany részére nem adomány céljából, visszafizetési kötelezettség nélkül nyújtott támogatások, juttatások értéke minden esetben növeli a társaságiadó-alapot – derül ki az adóhatóság állásfoglalásából.
Adóteher-csökkentési javaslatok az Európai Bizottságtól Cikk
A kis- és középvállalkozások (kkv-k) hosszú távú versenyképességének javítását és a határokon átnyúló tevékenységet végző vállalkozások adóterheinek könnyítését szolgáló javaslatokat mutatott be az Európai Bizottság.
Milliárdos startup-befektetőcéget indított az Óbudai Egyetem és a Széchenyi alapkezelő Cikk
Startupokba fektető közös céget alapított a Széchenyi Alapok és az Óbudai Egyetem. Az új cég fő feladata, hogy az egyetemen felhalmozódó elméleti tudományos eredmények gyakorlati gazdasági sikert is hozzanak – közölték az alapítók.
Globális minimumadó: nem jelent automatikusan többletterhet, de érdemes felkészülten várni a bevezetését Cikk
Teljesen új jövedelemadózási keretrendszert határoz meg a 2021 során 138 OECD ország, majd 2022-ben az Európai Unió tagállamai által megszavazott globális minimumadó szabályok bevezetése, melynek célja, hogy az érintett multinacionális vállalatcsoportok minden országban, ahol jelen vannak, legalább 15 százalékos tényleges jövedelemadó-terhet viseljenek.
A Skoda alkatrészhiány miatt legalább egy hétre leállítja a gyártást csehországi üzemében Cikk
A Volkswagen csoporthoz tartozó Skoda Auto járműgyártó pénteken közölte, hogy csehországi kvasinyi üzemében legalább egy hétre leállítja a gyártást szeptember 11-étől alkatrészhiány miatt – közölte az MTI.
Milyen veszteségek írhatók le a társaságiadó-alapból, és meddig? 2. rész Cikk
Kétrészes cikksorozatunkban a 2015-2023-ban keletkező veszteség (negatív adóalap) felhasználása mellett bemutatjuk, hogy a 2014-ig keletkezett elhatárolt veszteség milyen feltételekkel csökkentheti a társaságiadó-alapot.
Vagyonkezelő alapítványok 2. Alapító, átadott vagyon Cikk
Írásunkban folytatjuk a vagyonkezelő alapítványok bemutatását. E részben szó lesz többek között az alapítvány részére átadott vagyonról, annak mértékéről, az átadás módjáról, valamint az alapító személyéről, az alapító és az alapítói jogokat gyakorló jogairól és feladatairól.
Uniós piacszabályozási követelmények: hat hónapjuk van az online platformoknak Cikk
Az Európai Bizottság döntése alapján az Amazonnak, az Apple-nek, a Microsoftnak, a Facebook üzemeltetőjének, a Google anyavállalatának és az online tér többi megkerülhetetlen szereplőjének 6 hónapja van arra, hogy összhangba hozza platformja működését az uniós piacszabályozás követelményeivel. Az EU más tagállamainak versenyhivatalaival együtt a GVH is jogosult ellenőrizni, hogy az uniós előírásokat betartják-e a jelentős piaci szereplők – közölte a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) szerdán az MTI-vel.
Bővül a zöld tőkekövetelmény-kedvezmény igénybe vételi lehetősége Cikk
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) kiterjeszti zöld tőkekövetelmény-kedvezmény programjainak igénybe vételi lehetőségét. Az időbeni hosszabbítás révén a bankok a 2025. december 31-ig folyósított zöld hiteleik után öt évig – tehát akár egészen 2030-ig – alkalmazhatják a kedvezményes tőkekövetelményeket. A jegybank bővítette a zöld hitelcélokat is az energiahatékonyság, az energiahálózatok korszerűsítése, az energiatárolás, a zöldebb távhő és a megújuló energia szélesebb körű alkalmazása érdekében – írja honlapján az MNB.