106 találat a(z) azonnali hatályú felmondás cimkére

Próbaidős kirúgások: amikor a munkavállalónak áll a zászló Cikk

A határozott idejű munkaviszony megszűnését, valamint a próbaidő azonnali hatályú megszüntetését nem kell indokolnia a munkáltatónak. Felmerül a kérdés, hogy vajon ez minden esetben igaz-e? A válasz: nem. Nézzük meg egyenként ezeket az eseteket!

Így kerülhetnek egyszerre százak utcára: csoportos létszámleépítés Cikk

A csoportos létszámcsökkentés, mint felmondási ok a munkáltató működésével függ össze, mely végrehajtása során speciális szabályokat kell alkalmazni. Amennyiben ezek betartják a munkáltatók, csekély esélye van annak, hogy jogellenesen szüntetik meg a munkavállalók munkaviszonyát.

Rendkívüli felmondás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Segítségét szeretném kérni. Van egy dolgozó, 11 éve dolgozik a kft.-nél, aki már évek óta legalább fél évet beteg, táppénzen tölt. Amikor a munkahelyen van, akkor sem tudja érdemben ellátni a feladatát, Más munkát nem tudunk neki biztosítani. 60 éves. Kérdésem lenne, hogy rendkívüli felmondással meg lehet-e szüntetni a munkaviszonyát? Jár-e neki felmondási idő és végkielégítés? Válaszát köszönöm szépen.

Próbaidős dolgozó munkaviszonyának megszüntetése Kérdés

Több fórumon azt olvastam, hogy a rendes táppénz alatt is csak akkor szüntethetik meg a munkaviszonyt, amikor a dolgozó először munkába áll. A lányom közalkalmazottként dolgozott, leforrázta magát a munkahelyén, a próbaidő lejárta előtt egy héttel közölték, hogy a próbaidőn belül megszüntetik a munkaviszonyát. Én úgy gondolom, hogy a munkahelyi balesetnek is bele kellene számítani a próbaidőbe, ami lejár, mire munkaképes lehetne, így automatikusan véglegesíteni kellene. Sajnos sem a munka törvénykönyve, sem a tb-törvény nem tér ki ilyen esetekre, sem arra, hogy táppénz alatt fel lehet mondani a dolgozónak. Hol vannak ezek a dolgok leírva, tudnának ebben segíteni? Köszönettel Wolfné Balák Ágnes

Dolgozó betegállományban Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyik dolgozónk június 23-ától betegállományban van. A táppénzes papírjait július 26-án adta le utoljára. Azóta nem jelentkezett, telefonon, illetve levélben nem tudjuk elérni. Azt sem tudjuk, hogy még mindig betegállományban van-e. Kérdésem, hogy mit lehet tenni ilyen helyzetben? Hogyan lehet – ha lehet egyáltalán – megszüntetni a munkaviszonyát? Üdvözlettel várom szíves válaszát.

Azonnali hatályú felmondás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünknél 08. 25-e óta nem jelent meg a dolgozó munkavégzés céljából, és nem is értesített bennünket távollétének okáról. Írásban felszólítottuk, hogy jelentkezzen munkavégzésre, de a levél visszajött. Fentiek alapján a munkáltató a 78. § (1) a) szerint felmondhat-e a dolgozónak? (A cégnek egyébként új munkaerőt kellett felvennie az említett dolgozó miatt.) Illetve milyen járandóságokat köteles a cég kifizetni az elbocsátott dolgozónak? Köszönettel: Léderer Györgyné

Bizalomvesztés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szíves állásfoglalását kérem az alábbi kérdésben: Munkáltatóként szeretném felmondani az egyik alkalmazottam munkaviszonyát. A probléma az, hogy visszaélve a bizalmammal és a rábízott feladattal, a magánügyeimbe is belenéz, kutakodik. Abban az esetben, amikor nem vagyok az irodában (pléldául szabadság alatt), a beérkező céges e-mailekben megnézheti, hogy érkezett-e valamilyen megrendelés vagy vevői kérés. A levelezőben külön mappában van a céges, és külön a magánlevelezés. A fentiekben leírtak gyanúja bennem régebb óta fennáll, de a munkástársaimnál történt rákérdezés alkalmával egyértelműen kiderült, hogy igaznak bizonyult a gyanakvásom. Annyira ostoba a kollégám, hogy dicsekszik is azzal, hogy „mindent tud” a magánügyeimről. Azonnali hatállyal meg szeretném szüntetni a munkaviszonyát. Megtehetem-e ezzel az indokkal? A felmondási idő idejére felmenteném a munkavégzés alól. Kifizetem a végkielégítését. Amennyiben a fent leírtak nem elegendőek a felmondáshoz, milyen indokkal küldhetem el? Köszönettel.

Azonnal kirúgták a közalkalmazottat, helybenhagyta a Kúria Cikk

A hazai egészségügyi intézményekben tapasztalható állapotok sok esetben kiábrándítóak, ugyanakkor – a Kúrián végződött munkaügyi per tanulsága szerint – az emberi jogok tiszteletben tartása a zord körülmények között is elemi követelmény.

Facebook, Twitter, magánlevelezés munkaidőben: mit lehet, és mit nem? Cikk

Megtiltható-e, hogy a munkavállaló munkaidőben magáncélú levelezéseket folytasson? Kifogásolható-e, ha a dolgozó munkaidőben lájkolja barátai fotóit, de egyébként a munkaköri feladatait határidőben és megfelelően ellátja? Mit tehet a munkáltató, ha az igazoltan beteg dolgozó keresőképtelensége alatt a családi nyaralásról tölti fel a fényképeket?

Főnöke gúnyolásával, arroganciával vádolták – kirúgták Cikk

A munkáltató azt állította, hogy a gyógymasszőr arrogáns volt, megjegyzéseket tett felettese mentális képességeire, a betegeket a borravaló alapján minősítette. Az ezek miatti azonnali hatályú felmondás ügyében a Kúria hozott ítéletet.

Elégedetlen a munkavállalójával? Csak így lehet fegyelmezni, büntetni Cikk

Nem szabhatnak ki a munkáltatók kényük-kedvük szerint szankciókat a megítélésük szerint kötelezettségüket megszegő munkavállalókkal szemben. Csak a kollektív szerződésben rögzítettek szerint, annak hiányában pedig a két fél megállapodása, közös akarata mellett elfogadott feltételek és természetesen a törvényben rögzített szigorú szabályok betartása mellett marasztalható el a dolgozó.

Végkielégítés dolgozói felmondáskor Cikk

Mikor jogszerű a dolgozó azonnali hatályú felmondása, és ez hogyan bizonyítható a végkielégítés érdekében? Olvasónk kérdésére dr. Hajdu-Dudás Mária munkajogász szakértőnk válaszolt.

Nyugdíjazás: így lehet előtte megszüntetni a munkaviszonyt Cikk

A nyugdíjkorhatárhoz közelítő munkavállalók esetében rendre felmerülő kérdés, hogy a nyugdíjazáskor, illetve azt megelőzően mit tehetnek és mit nem a munkáltatók, hogyan lehet megszüntetni a dolgozók munkaviszonyát. Cikkünkben összefoglaltuk a fontosabb tudnivalókat.

Gyesről visszatérő munkavállaló nem jelentkezik munkára Kérdés

Tisztelt Szakértő! A munkavállalók a gyermek 3 éves kora után nem jelentkeztek munkára. A munkáltató ajánlott levélben és tértivevényes levélben is felszólította a munkavállalókat, hogy nyilatkozzanak jogviszonyukról. A tértivevényes levelet átvették, ennek ellenére nem jelentkeztek. A munkáltató rendkívüli felmondással meg akarja szünteti a munkaviszonyt. A munkavállalóknak járó tgyás, gyed idejére eső szabadságot kötelező-e kifizetni, ha még a papírjaik miatt sem keresik meg a munkaadót? A munkáltató tudomására jutott, hogy az egyik munkavállaló a gyermek 3. életévét követően 2013.12.31-ig gyesen volt, illetve a másik munkavállaló egyéni vállalkozói igazolványt váltott ki.

Felmondás táppénz alatt: mikor teheti meg a munkáltató? Cikk

Mikor, és hogyan szüntethetem meg a dolgozó munkaviszonyát a keresőképtelensége alatt? – kérdezte olvasónk egy olyan munkavállalóval kapcsolatban, aki hónapok óta nem igazolta a távolmaradásának okát. Hajdu-Dudás Mária munkajogász szakértőnk válaszolt.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Termékbeszerzés EU-n kívülről

Gyüre Ferenc

adótanácsadó

Áfa-visszaigénylés ideje

Gyüre Ferenc

adótanácsadó

Operatív lízing elszámolás

Gyüre Ferenc

adótanácsadó

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 március
H K Sze Cs P Sz V
24 25 26 27 28 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Együttműködő partnereink