1690 találat a(z) EU cimkére
Bérgyártás, áfa, vám
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magyar vállalkozás más EU országokban levő vállalkozásoknak és ezenkívül Svájcban levő vállalkozásoknak végezne bérgyártási tevékenységet. Azaz a külföldi cégektől érkezik minden alapanyag, magyarországon történik az összeszerelés, majd a kész, összeszerelt termék visszakerül a kiindulási országba. Az alapanyagok nem kerülnek megvásárlásra a magyar cég részéről és a kész, összeszerelt terméket sem értékesíti a megrendelő felé, az anyagok végig a megrendelő tulajdonában maradnak. A magyar cég csak a szerelési szolgáltatást számlázza ki a megrendelő felé. Érdeklődni szeretnék, hogy ez esetben a szerelési, bérgyártási tevékenységre,mint szolgáltatásra fel kell e számolni az áfát? Ha igen, akkor a teljes 27 százalék áfa érvényes rá? Terheli-e az árumozgás kapcsán a szállítmányt akár EU-n belül, akár EU-n kívül vámkötelezettség, ha az elemek, termékek végig a megrendelő tulajdonában vannak, és a késztermék végül a kiindulási országba kerül visszaszállításra? Válaszát előre is köszönöm!
Uniós szankciók Oroszország ellen
Cikk
Kedd délután véglegesítette az EU nagyköveti tanács a Moszkva elleni gazdasági szankciók csomagját. Amennyiben nem emel kifogást egyik tagország legfelső vezetése sem a döntés ellen – amit Brüsszelben biztosra vesznek -, úgy az intézkedés szerdán (más források szerint csütörtökön) megjelenik az EU hivatalos közlönyében, Van Rompuy pedig politikai nyilatkozatot tesz közzé.
Sokat vagy keveset dolgoznak a magyarok?
Cikk
Az európai uniós átlagnál kevesebbet túlóráznak a magyar munkavállalók, akik közül a teljes munkaidőben dolgozó nők átlagosan heti 40,2 órát, a férfiak 41,1 órát dolgoztak tavaly - derül ki a Központi Statisztikai Hivatalnak (KSH) a munkaidővel kapcsolatos elemzéséből. Más kutatások szerint ugyanakkor mi vagyunk az egyik olyan nemzet, mely a legtöbbet dolgozik az EU-ban – írja a hvg.hu.
Uniós szankciók Oroszország ellen
Cikk
Úgyszólván a teljes orosz bankszektort elvágná a pénzügyi forrásoktól, fegyverembargót vezetne be, felújítaná a COCOM-listát és értékes nyugati technológiáktól fosztaná meg az orosz olajipart a gazdasági szankciók Európai Bizottság által kidolgozott első köre, amiről csütörtökön kezdtek tárgyalni az EU-tagállamok állandó brüsszeli képviselői – írja a BruxInfo.hu.
Fontos: új rendelet a fejlesztési adókedvezményekről
Cikk
Új rendelettel és a társasági adóról szóló törvény módosításával igazodik a magyarországi szabályozás az uniós támogatáspolitikához. Összefoglaltuk a támogatható fejlesztések körét, a támogatási mértékeket, a kkv-k bónuszait.
Áttérhetnek az euróra a litvánok is
Cikk
Az EU-ügyi miniszterek szerdai tanácsülése hivatalossá tette azt a döntést, miszerint Vilnius 2015. január 1-jén az euróra cserélheti eddig nemzeti fizetőeszközét, a litast. A litván csatlakozással az eurózóna tagja lesz mindhárom balti állam, az euróközösség tagjainak száma pedig 19-re nő.
Ettől függ, hogy az unió fizet-e Magyarországnak
Cikk
Négy könyvvizsgálói jelentés eredményétől teszi függővé az Európai Bizottság regionális politikai főigazgatósága, hogy zöld jelzést adjon-e azoknak a kifizetéseknek, amelyek a támogatások lebonyolításáért felelős magyar intézményrendszer április közepi átalakítása óta és azt követően váltak, illetve válnak esedékessé.
Uniós források lehívása: elmaradásban Magyarország
Cikk
A 2007 és 2013 között elérhető közel 25 milliárd euró felzárkóztatási forrás 66,57 százalékát sikerült lehívnia mostanáig Magyarországnak a legutolsó adatok szerint.
Orbán Viktor az adóztatásról
Cikk
Az elvi kérdéseknek meg kell előzniük a személyi döntéseket - hangoztatta Orbán Viktor az MTI kérdésére szerdán kora este Brüsszelben, amikor megérkezett az Európai Unió rendkívüli csúcstalálkozójára.
Importvám kukoricára, rozsra és cirokra
Cikk
Tonnánként 5,32 euró, mintegy 1645 forint importvámot vet ki az Európai Unió a kukoricára, a rozsra és a cirokra - jelentette be szerdán az Európai Bizottság.
Újabb adózási kiskaput zárt be az EU
Cikk
Az agresszív adótervezés elleni fellépés legújabb eredménye a vállalatcsoporton belüli osztalék-kifizetések adóztatását szabályozó EU irányelv múlt héten elfogadott módosítása. Az EU egy olyan kiskaput zár be, melynek kihasználásával a vállalatcsoportok eddig mind az anyavállalat, mind a leányvállalat tagállamában kibújhattak az adókötelezettség alól, több milliárd eurós bevételkiesést okozva a nemzeti költségvetések számára. Nemzetközi trendek alapján a jövőben még szigorúbb fellépésre lehet számítani a jogszabályok szövegének megfelelő, de elsődlegesen adóelkerülést szolgáló tranzakciókkal szemben – hívja fel a figyelmet a Ryan globális adótanácsadó cég szakértője.
Bankadó, tranzakciós illeték: változtatásokat vár Brüsszel a kormánytól
Cikk
Véglegesen elfogadták kedden az EU-tagállamok pénzügyminiszterei a tagállamokhoz az európai szemeszter keretében intézett országspecifikus ajánlásokat. A magyar ajánlások nem változtak a június végi helyzethez képest.
Postai küldeményekre csaptak le: hamisított áruk kerültek elő
Cikk
Több mint hetvenezer hamisított árucikket foglaltak le az Európai Unió tagállamainak vámhatóságai az ERMIS névre keresztelt, összehangolt akcióban - tudatta hétfőn az Európai Bizottság.
Több tagállam csődregiszterét összekapcsolják
Cikk
Hét uniós tagállam, Csehország, Németország, Észtország, Hollandia, Ausztria, Románia és Szlovénia csődregisztereit kapcsolja össze és teszi elérhetővé egyetlen honlapon keresztül az Európai Bizottság - közölte hétfőn a brüsszeli testület.
Külföldi tulajdonú könyvek árusítása
Kérdés
Belföldi tulajdonú nyomdaipari és kereskedelmi kft. magyar nyelvű könyvek legyártására kapott megrendelést egy ciprusi székhelyű könyvkiadótól. A könyvek átvétele Magyarországon történik, a számla így az 5 százalék áfát tartalmazza. A megrendelő nem vinné el a könyveket, hanem a kft. azt az általa üzemeltetett web-áruházban árusítaná. A ciprusi könyvkiadó részére a havi értékesítés alapján kellene a viszonteladói árat megfizetni. Jól gondolom-e, hogy a fizetendő viszonteladói árat a ciprusi könyvkiadónak áfamentesen kell-számláznia és azt a kft. a közösségi országokból történt beszerzésekre vonatkozó szabályok szerint kell kezelje? (A 27 százalék áfát befizetendőként bevallani és vissza is igényelhető, ezen túl a 14A60 Összesítő nyilatkozatot kell beadni.) Egyéb teendő van-e a leírt ügylet kapcsán ? Válaszukat előre is köszönöm.