1690 találat a(z) EU cimkére
Zöldség- és gyümölcstermelők figyelem! Itt vannak a támogatási kvóták
Cikk
Több, mint négyezer tonna zöldség és gyümölcs kivonásához vehetnek igénybe támogatást az orosz embargó miatt bekövetkezett károk kompenzálására a magyar gazdák az újabb, kedden megnyitott 165 millió eurós rendkívüli uniós pénzalapból - közölte a Földművelésügyi Minisztérium (FM).
Milliárd dollárokat követel az Apple-től az EU
Cikk
Az Európai Unió versenyügyi biztosa még nyáron értesítette Írországot arról, hogy elsődleges véleménye szerint az ország megsértette az EU-s direktívákat. A csak ma nyilvánosságra hozott levél lényege, hogy Joaquín Almunia az Írország és az Apple 1991-re és 2007-re datálható külön megállapodását tiltott támogatásnak tekinti, amivel több milliárd dollár értékű adó befizetésétől mentesült a cég. Ebben és más ügyekben is komoly vizsgálatok jöhetnek, melyek végén akár a jogtalannak minősített szubvenció teljes összegét visszakövetelheti az EU – írja a bitport.hu.
Új EU-program, külön kvóták Magyarországnak az orosz embargó kivédésére
Cikk
Új, 165 millió eurós programot hirdetett meg az Európai Bizottság az orosz embargó által sújtott zöldség- és gyümölcstermelők megsegítésére. A termékfelesleg piacról való kivonását célzó második támogatási csomagból az elsőből kimaradt magyar termelők is részesülhetnek – írja a bruxinfo.hu.
A magyaroknak ezért nem jutott az orosz embargó miatt adott uniós támogatásból
Cikk
Nem kaphatnak a zöldség-gyümölcs felesleg piacról történő kivonásához biztosított uniós támogatásból a magyar pályázók, miután a termelők megsegítésére szánt 125 millió eurós keretösszeg elfogyott, így a pályázatot Brüsszel szeptember 10-én felfüggesztette - válaszolta az MTI érdeklődésére a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal (MVH).
Német megbízótól nem biztos, hogy jár a német minimálbér
Cikk
A közbeszerzés keretében előírt minimálbér nem terjeszthető ki azokra a munkavállalókra, akiket egy másik tagállamban tevékenykedő alvállalkozó foglalkoztat a szerződés teljesítése során - mondta ki csütörtökön kihirdetett ítéletében a luxembourgi székhelyű Európai Bíróság.
Lánctartozást okozhat az orosz embergó
Cikk
A jelentős feketegazdaság és a kevés vevő miatt kiszolgáltatott magyar élelmiszeripari cégeknek újabb nehézséget jelent az uniós élelmiszerekre bevezetett orosz embargó, ami miatt az építőiparhoz hasonló lánctartozások is kialakulhatnak a szektorban, figyelmeztet az Atradius Hitelbiztosító. Az Atradius szerint közép, illetve hosszú távon az is problémát jelenthet, hogy a korábbi orosz vevők új – elsősorban dél-amerikai – beszállítók után néznek, így a magyar cégek akár teljes piacvesztéssel is szembesülhetnek.
Visszatartott áfa: jár a késedelmi kamat
Cikk
Kamatfizetési igényt érvényesíthet a magyar állammal szemben, ha korábban az áfát azért nem tudta visszaigényelni, mert a beszerzése nem volt kifizetve – értékeli blogbejegyzésében a kialakult helyzetet Sztankó Dániel, az RSM DTM adócsoport-vezetője.
Kkv-k figyelem! Megkezdődhet a felkészülés az uniós pályázatokra
Cikk
Elsőként a kis- és középvállalkozások fejlődését támogató pályázati kiírások jelennek meg – jelezte hírlevelében a Goodwill Communications.
EU-n belüli áfamentes termékértékesítés – teendők, ha kételkedik a NAV
Cikk
Az áfatörvény szerint a hazai cégeknek az Európai Unió más tagállamába történő termékértékesítése, mentes az általános forgalmi adó alól, amennyiben az eladó igazolja, hogy az árut a közösség más tagállamába valóban kiszállították. Az igazolásokat a NAV gyakran kétségbe vonja.
Sertéstartás: még hiányzik a támogatás brüsszeli jóváhagyása
Cikk
Még nem szerezte meg a kormány Brüsszel jóváhagyását ahhoz, hogy a jövő évtől jelentős nemzeti többlettámogatást adhasson a sertéságazatnak – írja az agrárszektor.hu.
Különbözeti áfa
Kérdés
Tisztelt Adószakértő! Kérem szives válaszát az alábbi kérdésemre: 1.) Egy használtautó-kereskedés közösségből vásárol használt autót, amit áfa nélkül számláznak ki részére. Ha ezt belföldön értékesiti, áfaköteles-e? 2.) Ha az EU-ból vásárolt szintén használt autót áfás számlával kapja, belföli értékesités esetén szintén áfás? Ha itthon áfa nélkül vásárol, akkor különbözet szerint kell adóznia! Ez fennáll-e akkor is, ha például Németországból hozza be a gépkocsit és áfa nélkül? (Talán az áfatörvény 87. § c.) pontja?) Ebben az esetben nem kétszer fizeti meg az áfát? Köszönöm előre is a válaszát:T.K.
Orosz embargó: kártalanításra várnak a lengyelek
Cikk
Több száz kártalanítási kérvényt vár a lengyel Agencja Rynku Rolnego intervenciós hivatal az orosz mezőgazdasági embargó miatt európai uniós támogatásra jogosult zöldség- és gyümölcstermelőktől, eddig 600 pályázat futott be - közölte csütörtökön a Dziennik Gazeta Prawna napilap.
Ennyit veszít a magyar agrárexport az Oroszország elleni szankciókra hozott válaszlépések miatt
Cikk
Évi nyolcvanmillió eurós veszteséget okozhatnak a magyar agrárexportnak az Oroszország elleni szankciók, illetve a válaszként életbe léptetett orosz intézkedések - írta Navracsics Tibor külgazdasági és külügyminiszter egy szerdai Twitter-bejegyzésében. Szerinte is európai uniós kompenzációra van szükség - írja az agrárexport.hu.
Németországban vállalna munkát? Nem lesz könnyű!
Cikk
Németországban elkészültek az uniós társállamokból érkező munkavállalókra vonatkozó szabályok szigorítását célzó javaslatok, és a kormány még augusztusban elindítja a reformokat - írta kedden a Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ).
Külföldi áfa visszaigénylése/különbözet
Kérdés
Tisztelt Cim! Cégünk külföldről behozott termékekkel és szállításokkal foglalkozik. Negyedéves áfabevallók vagyunk, rendelkezünk közösségi adószámmal, ehhez kapcsolódna a kérdésünk: adott egy angliai cég, vásárolunk tőle terméket vagy szolgáltatást, aminek az áfatartalma 20 százalék (jelenlegi áfa Angliában). A cég elzárkózik a közösségen belül áfamentes számlától, így erre nincs lehetőség. Kérdésem, hogy melyik éri meg jobban, illetve melyik az egyszerűbb nekünk: negyedévente vagy évente visszaigényelni a külföldi áfát? Vagy:itthon csak az áfa különbözetet megfizetni, azt a 7 százalékot? Utóbbinál nem tudom, hogy működne a dolog, mert amit mi a kinti cégtől veszünk szolgáltatást, tegyük fel bruttó 12 fontért, ennek áfa tartalma 2 font, és mi ezt továbbszámlázzuk haszonnal az itthoni ügyfélnek, akkor itt miként van a különbözet kiszámítása? Köszönöm! Attila