1690 találat a(z) EU cimkére
Import, vagy EU-s áfa
Kérdés
T. Adózóna! A segítségüket szeretném kérni az alábbi ügyben. Adott egy kft., amely kereskedelmi célra árut vásárol. Az áruról a számlát egy Új-Zéland-i cég állította ki. Viszont az árut ennek az Új-Zéland-i cégnek az angol raktárából kaptuk. Az árut vámoltatnunk nem kellett. tehát maga az áru EU-ból jött, viszont hozzá a számla EU-n kívüli. A partner cégtől azt a tájékoztatást kaptuk, hogy ők vámolták le Angliában, mielőtt feladták nekünk az árut. Kérdéseim: ezt áfa szempontból miként kell kezelnünk? EU-s beszerzésként, de ebben az esetben nincs EU adószámunk. Vagy 3. országos beszerzésként, de nincs vámhatározatunk. Ebben az esetben az Új-Zéland-i cég angol raktárának lennie kell EU adószámának? Ha igen, akkor annak rajta kellene lennie a kapott számlán? Válaszukat előre köszönöm.
Ezermilliárdos kifizetések még az idén
Cikk
Az idén 2048 milliárd forint európai uniós forrást kell kifizetni Magyarországon – ismertette az erről szóló kormánydöntést Lázár János, a Miniszterelnökség vezetője csütörtöki sajtótájékoztatóján, az idei első kormányinfón.
Közösségi termékértékesítés
Kérdés
Egy kft. egy külföldi EU-s partner megbízásából különböző termékeket gyárt. A gyártáshoz szükséges gyártóeszközöket a belföldi kft. saját részére beszerzi, majd továbbszámlázza azt az EU-s partner részére. A számlán eszközértékesítés van. Kiállítható-e számla vagy csak előlegnek minősül, ha tényleges birtokbaadás nem valósul meg? Ezen eszközöket nem adja át a partner részére, mert a termékgyártáshoz szükségesek, a gyártás ideje alatt továbbra is belföldön marad. A birtokbaadásra vélhetően csak a teljes projekt után kerül sor az EU-s partner részére, de ez akár 5-10 év is lehet. 1. Áfa szempontjából termékértékesítésről beszélhetünk-e, hiszen a birtokba vehető dolog átengedésére nem kerül sor, ugyanakkor a két fél megállapodása alapján a számla/előleg teljes kiegyenlítésekor a tulajdonjog átszáll az EU-s partner részére. 2. Ha a megállapodás úgy szól, hogy a tulajdonszerzés ténye a birtokbaadás időpontjában áll be, megvalósul a termékértékesítés vagy addig a kifizetett összeg előlegként kezelendő? 3. Mivel nem teljesül a 89. § azon kitétele,hogy igazoltan más EU-s országba kerüljön a termék, ezen értékesítés nem lehet közösségi adómentes értékesítés, így 27 százalékos áfatartalommal kell kiállítani a számlát? 4. Ha 5 év múlva megtörténik a birtokbaadás is, és így másik EU-s tagországba kerül a termék, az eredeti áfás számlát helyesbíteni lehet, hiszen már teljesül az adómentes közösségi értékesítés? Ilyen esetben mindig áfa-önrevíziót, illetve számviteli/könyvelési helyesbítést kell végezni?
Ők lehetnek a vidékfejlesztési program nyertesei
Cikk
Lezárult pénteken a 2014 és 2020 közötti időszakra vonatkozó 118 tagállami vidékfejlesztési program elfogadásának folyamata. A magyar program finanszírozásához a hét év alatt 3,4 milliárd euróval járul hozzá az Európai Unió.
Magyar áfaügyet vizsgál az EU
Cikk
Magyar ügy került az EU Bírósága elé, amely nagyon fontos eset lesz, mivel az adóellenőrzés során a fiktív számla – adólevonási jog témakörét érinti, írja blogbejegyzésében Fekete Zoltán Titusz, az RSM Zrt. adómenedzsere.
Üzleti titkokat sérthet az adóinformációk átadása az EU-ban
Cikk
Számos olyan információt kellene szolgáltatniuk a tagállamoknak a területükön működő vállalkozásokról egy készülő EU-direktíva alapján, amelyekből az adott iparágban járatos személy akár üzleti tikokat is kideríthet, mutat rá a nemzetközi adótanácsadó és könyvvizsgáló Baker Tilly Hungária. Emellett az sem tisztázott, hogy a létrehozandó közös adatbázishoz pontosan kik és milyen hozzáférést kapnának az egyes országokban.
Új áfafizetési módszer: megosztják az ellenértéket
Cikk
Az Olaszországban bevezetett, speciális áfafizetési metódus segítségével csökkenthető az áfaelkerülés és nemfizetés kockázata, miközben a közszféra késedelmes fizetése miatti vállalati kitettség is kontroll alá kerül. A megosztott fizetési modell (split-payment) előnye, hogy az áfafizetési kötelezettség első pontjától átláthatóvá teszi az adófizetési és bevallási folyamatot, így bevezetése más tagországokban is vizsgálat tárgya lehet – emeli ki az RSM szakértője.
Nyugdíj, ha az EU több országában is szerzett szolgálati időt
Cikk
Milyen szabályok szerint kap nyugdíjat valaki, ha több EU-s tagállamban is dolgozott? Hol és mikor nyújtható be a nyugdíjigénylés? Összefoglaltuk.
Jön a szolidaritási adó?
Cikk
Szolidaritási adót javasol a menekültügy kezelésére az ENSZ főtitkárhelyettese – írja a dehir.hu.
Kizárhatók egyes ellátásokból a más uniós államban állást keresők
Cikk
Az európai uniós tagállamok kizárhatnak bizonyos nem járulékalapú szociális ellátásokból a területükre álláskeresés céljából más tagországból érkező uniós polgárokat – mondta ki kedden közzétett ítéletében a luxembourgi székhelyű Európai Bíróság egy német vonatkozású ügyben.
Ilyen támogatást kapnak majd a dohányosok
Cikk
Várhatóan a következő napokban jelenik meg a Magyar Közlönyben a dohányágazat támogatási rendszeréről szóló rendeletcsomag – közölte a Földművelésügyi Minisztérium (FM) agrárgazdaságért felelős helyettes államtitkára egy szakmai nyílt napon csütörtökön, a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Ófehértón.
Alig csurran-cseppen valami a tejtermelőknek
Cikk
Sok múlik majd részletszabályokon, de egyelőre úgy tűnik, kevés lesz a válság kezelésére a hétfőn Brüsszelben megszavazott ötszázmillió eurós tejpiaci támogatás – szűrhető le a tejpiaci szakemberek nyilatkozataiból, írja az agromonitor.hu.
Plusz támogatást kapnak a tejtermelők
Cikk
A drámai mértékű tejpiaci árzuhanás miatt az Európai Bizottság félmilliárd eurós különtámogatást kíván juttatni az uniós tejtermelő gazdáknak – közölte hétfőn Brüsszelben újságírókkal Jyrki Katainen, az uniós javaslattevő-végrehajtó intézmény finn alelnöke.
Azonnali lépéseket sürgetnek a tejesek
Cikk
Azonnali lépéseket kér a Tej Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöksége a kormánytól és Brüsszeltől is a kedvezőtlen tejpiaci helyzet miatt – közölte a terméktanács pénteken az MTI-vel.
Így keresheti igazát a „mezei” adózó az EU-nál
Cikk
Hogyan lehet az EU-hoz fordulnia az egyszerű magyar adózónak adóhatósági és bírósági eljárás nélkül, ha úgy érzi, hogy a magyar jogszabályok nincsenek összhangban az EU szabályozással?