hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

NAV-tájékoztató a megszűnő közigazgatási és munkaügyi bíróságokról

  • NAV

2020. március 31-ével jogszabályi változás folytán megszűnnek a közigazgatási és munkaügyi bíróságok. A közigazgatási perekben 2020. április 1-jétől elsőfokon nyolc törvényszék (Fővárosi Törvényszék, Budapest Környéki Törvényszék, Debreceni Törvényszék, Győri Törvényszék, Miskolci Törvényszék, Pécsi Törvényszék, Szegedi Törvényszék és a Veszprémi Törvényszék) jár el regionális illetékességgel, olvasható a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) honlapján.

A NAV döntései elleni kereseteket 2020. március 31-éig még a közigazgatási és munkaügyi bíróságoknak, 2020. április 1-jétől viszont már az adott ügyben illetékességgel rendelkező törvényszéknek címezve lehet előterjeszteni.

A 2020. április 1-jétől eljáró bíróságok illetékességét a bíróságok szervezetéről és igazgatásáról szóló 2011. évi CLXI. törvény szabályozza.

E törvény 21. § (6) bekezdése szerint a közigazgatási jogvitákban a törvényszék hatáskörébe tartozó ügyekben első fokon a közigazgatási kollégiummal rendelkező törvényszékek a törvényben meghatározott illetékességi területtel járnak el. Ezek a Fővárosi Törvényszék, Budapest Környéki Törvényszék, Debreceni Törvényszék, a Győri Törvényszék, Miskolci Törvényszék, Pécsi Törvényszék, Szegedi Törvényszék és a Veszprémi Törvényszék.

A törvényszékek illetékességi területét a bíróságok elnevezéséről, székhelyéről és illetékességi területének meghatározásáról szóló 2010. évi CLXXXIV. törvény 1. számú melléklete tartalmazza.

A fenti változás miatt a NAV bírósági úton támadható döntéseivel, intézkedéseivel szembeni keresetek benyújtására rendszeresített (NAVKPER2) űrlapot is frissítik, az űrlap újabb verziója 2020. április 1-jén 00.00 órától érhető el. Ezt követően a régi verziójú űrlap nem használható.

A NAVKPER2 nyomtatvány és kitöltési útmutatója ITT érhető el.

Az űrlapot az elektronikus ügyintézés és a bizalmi szolgáltatások általános szabályairól szóló 2015. évi CCXXII. törvény (Eüsz tv.) valamint az elektronikus ügyintézés részletszabályairól szóló 451/2016. (XII. 19.) Kormányrendelet rendelkezéseinek megfelelő alkalmazásával ügyfélkapun, cégkapun és hivatali kapun keresztül lehet benyújtani.

A teljes NAV-tájékoztató ITT érhető el.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Bt. kültag alkalmi munkavállalóként

dr. Kéri Ádám

ügyvéd, compliance szakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink