adozona.hu
Erre figyeljünk lekvárok, szörpök árusításánál!
//adozona.hu/szja_ekho_kulonado/Erre_figyeljunk_lekvarok_szorpok_arusitasan_KP319R
Erre figyeljünk lekvárok, szörpök árusításánál!
Különböző piacokon, vásárokon, közutak mellett, családi házak kapujánál gyakran találkozunk lekvárok, szörpök, savanyúságok, zöldségek és gyümölcsök árusításával. Nézzük meg, milyen feltételekkel lehet ezeket ilyen formában árusítani!
Feltételezhető, hogy a zöldség és gyümölcs, valamint az előállított termékek alapanyaga a saját gazdaságban, azaz a kertben termett, így fontos említést tenni arról, hogy ezeket a finomságokat őstermelői igazolvány birtokában érdemes értékesíteni, melynek kiadásában a helyi falugazdász is közreműködik.
Olvassa el az Adózóna „Őstermelői értékesítés 2021: ezek az új szabályok”, „Őstermelő nyilvántartásai” és „Sokaknak megéri majd váltani: egyéni vállalkozók átalányadózása 2022-ben” írását! |
2021-től mindenki átalányadózónak minősül. Ha nem akarja ezt az adózási módot választani, akkor a NAV-nál ezt jeleznie kell a T101-es nyomtatványon az adószám kiváltásakor.
Helytelen gyakorlatnak számít az az eset, amikor pl. a gyümölcsöt kiteszik a kapu elé és otthagyják azzal, hogy a vevőre bízzák az ellenérték megfizetését, mivel a vevő részére ki kell állítani legalább a nyugtát.
Olvassa tovább cikkünket, hogy megtudja, mért előnyös az őstermelői igazolványt kiváltani, milyen adózási vonzata van ennek, illetve hogyan lehet ellenőrzött terméket vásárolni!
Hozzászólások (0)