hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Munkáltatói felmondás: kockázatos a postázás, tértivevénnyel is bizonytalan, hogy célba ér-e – egy Kúria-döntés tanulságai

  • dr. Kéri Ádám ügyvéd, compliance szakértő

Hogyan kell megítélni azt a körülményt, ha a munkaviszonyt felmondó nyilatkozatot téves címre küldi ki a munkáltató? – vizsgálta meg a Kúria egy egyetemi docens peres ügyében. Cikkünkben ismertetjük a BH2024.118. számú döntés részleteit és tanulságait.

Nem jelentette be a munkavállaló a lakcímváltozást

A felperes egyetemi docens a munkáltató részére megjelölte ugyan a lakcímét, ahonnan azonban elköltözött, így életvitelszerűen már más volt a lakóhelye. Az új címét a munkáltatónak nem jelentette be, de a Magyar Posta Zrt.-nél utánküldési szolgáltatást vett igénybe, amelynek tényét a lakása postaládáján is feltüntette.

A munkáltatói jogkör gyakorlója 2020. szeptember 14-én írásban indokolt felmondást küldött a felperes részére. Annak átadására személyesen nem volt lehetőség, ezért az alperes munkáltató a jogviszonyt megszüntető iratot 2020. szeptember 15-én tértivevény külön szolgáltatású postai küldeményként feladta. A kézbesítést végző postai kézbesítő a küldemény tértivevényére felvezette, hogy a kézbesítés 2020. szeptember 17-én megtörtént. A felperesi munkavállaló vitatta a felmondás kézbesítésének megtörténtét, az átvételt igazoló tértivevény bemutatását kérte, amelyre az alperesi munkáltató nem reagált. 2020. október 9-én azonban kizárta a felperest a teljes egyetemi informatikai rendszerből, 2020. október 13-án pedig e-mailben arról tájékoztatta a munkavállalót, hogy a felmondása közöltnek tekintendő.

A munkavállaló október 15-én felhívta a munkáltató figyelmét arra, hogy a felmondást vele nem közölték, az iratot postai úton nem vette át, az indokokat nem ismeri. Az alperesi munkáltató ennek ellenére 2020. november 12-én a társadalombiztosítási szerveknél a felperest kijelentette, és ezen időponttól kezdve részére munkabért sem fizetett. A felperesi munkavállaló munkaügyi bírósághoz fordult, a felmondás jogellenességének megállapítását, valamint a jogviszonya helyreállítását kérte.

OLVASSA TOVÁBB cikkünket, amelyből megtudhatja, hogyan döntött az adott ügyben a Kúria!

A folytatáshoz előfizetés szükséges.
A teljes cikket előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink olvashatják el! Emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Állami ösztöndíj ledolgozása

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Ügyfélkapu+

Szipszer Tamás

adószakértő

Ügyfélkapu

Szipszer Tamás

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink