145 találat a(z) vendéglátás cimkére

Bértámogatás több mint 110 ezer munkavállalónak Cikk

Mostanáig már több mint 110 ezer ember bértámogatására adtak be igényt a vállalkozások, amelyek ennek révén meg tudják tartani a munkavállalóikat rövidített foglalkoztatás keretében – közölte Palkovics László az innovációs és technológiai miniszter szombaton Alsópáhokon, a Kolping Hotel számára átadott munkahelyvédelmi támogatói okirat kapcsán.

Újabb „koronaellenes” csomag Szlovéniában Cikk

A szlovén kormány újabb, ezúttal 1 milliárd euró (349,6 milliárd forint) értékű gazdaságélénkítő csomagot fogadott el, amellyel a koronavírus-járvány okozta gazdasági nehézségeket szándékozik enyhíteni – közölte szerdán Zdravko Pocivalsek gazdasági miniszter sajtótájékoztatóján. A törvénytervezetet még el kell fogadnia a parlamentnek.

Vendéglátás, játszóterek, családi rendezvények: új korlátozási szabályok Cikk

Budapest kivételével enyhülnek a koronavírus-járvány miatti korlátozási előírások május 18-ától – derül ki a 207/2020. kormányrendeletből.

Közeledik az élelmiszerlánc-felügyeleti díj bevallási határideje Cikk

Megnyílt a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) honlapján az élelmiszerlánc-felügyeleti díj elektronikus bevallási felülete. A 2020-as bevallásokat 2020. május 31-éig kell benyújtania az élelmiszerlánc szereplők többségének. Az országos járványhelyzetre tekintettel ugyanis – a Kormány rendelkezése alapján – a vendéglátás, a közétkeztetés és a turisztika ágazatokban érintett cégek esetében 2020. szeptember 30-ára módosul a határidő, olvasható a Nébih oldalán.

Bértámogatás a vendéglátásban II. Kérdés

https://adozona.hu/kerdesek/2020_5_5_Bertamogatas_a_vendeglatasban_xmi Tisztelt Szakértő! Felhívtam telefonon a kormányhivatalt (Győr), az ügyintéző hölgy, aki a bértámogatásokkal foglalkozik, azt a választ adta ugyanerre a kérdésre, hogy a kedvezményezett ágazatokban a magasabb nettó bérre adható meg a támogatás. Nagyon eltérő álláspontokat kapok e téren. Tudna ebben segíteni? Kinek az álláspontja fogadható el?

47/2020. Korm. rendelet Kérdés

Tisztelt Szakértő! A cég főtevékenysége vendéglátás. A munkavállaló jogviszonya 2020.01.30.-án megszűnt. A negyedéves bónuszt 2020.03.20.-án fizették ki a munkavállalónak. A márc. 20.-án kifizetett bónusz összege után lehet érvényesíteni a járulékkedvezményt? Előre is köszönöm szépen a választ!

Katás egyéni vállalkozó főtevékenysége Kérdés

Tisztelt szakértő! Van egy katás egyéni vállalkozó, akinek a főtevékenységi kódja 5610001 (éttermi, mozgó vendéglátás), viszont a 61/2020. (III. 23.) Korm. rendeletben csak az egyéb vendéglátás (TEAOR és TESZOR 5629-es kód szerepel) mint mentesített tevékenység. Tehát a vendéglátásból csak ez az egy tevékenység mentes? Választ előre is köszönöm! Varga Mónika könyvelő

Járulékmentesség Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk fő tevékenysége szőlőbortermelés, de mellette vendéglátással is foglalkozunk. Külön telephelyen van a vendéglő (étterem), és külön telephelyeken a borászat. A vendéglátás bevétele nem teszi ki a 30 százalékot. Kérdésem az lenne, hogy ebben az esetben van-e lehetőség a járulékkedvezményre és a munkáltatói kedvezményre a vendéglátásban dolgozó alkalmazottak után? Köszönöm válaszukat.

Vendéglátó ügyvezetője Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben kérném állásfoglalását: Van egy kft. melyben az ügyvezető heti 40 órában van foglalkoztatva, máshol nem rendelkezik munkaviszonnyal. A cég vendéglátással foglalkozik, mely a jelenlegi helyzetben megszűnik. Kérdésünk, ebben az esetben az ügyvezetőt szabad-e átjelenteni 04. 01-jétől heti 20 órás munkaviszonyra? Válaszát előre is köszönöm! Tisztelettel: Tóth Mária

Vendéglátás: áfa Kérdés

Tisztelt Szakértő! A társaságnak két vendéglátó üzlete van egy mástól pár méterre. Az egyikben van street food konyha, ott készítik az ételt. A szomszédos pizzériából rendelünk pizzát, azt nem mi gyártjuk. 18-%-os a pizza áfája, mi hány szazalékos áfával adhatjuk tovább? Abban az üzletben, ahol nincs konyha, ott hány százalékos az áfa és a melegszendvics áfája, ha más szállítja számlával? A szendvicset ott sütik meg.

Számla kiszállítás esetén Kérdés

Tisztelt Adószakértő! Az alábbi kérdésben szeretném segítségét kérni: Vendéglátós ügyfelünk pizzarendelés esetén kiszállítja a pizzát. Ahhoz, hogy a kiszállított pizza mellé a számlát is oda tudja adni a megrendelőnek, azt előre be kell ütnie a pénztárgépbe. Mi van akkor, ha nem fizetik ki mégsem a pizzát (tehát nem veszik át)? Helyesen oldja meg, hogy a hiány elkerülése végett az átvételig a beütött összeget kiveszi a kasszából, és hogy ne legyen hiány egy esetleges ellenőrzéskor? Mi ilyen esetben a szabályos megoldás?

Fesztiválos vendéglátós tevékenységhez milyen pénztárgép kell? Kérdés

Kedves Szakértők! Büfékocsis vállalkozás indításán fáradozom. Fesztiválokra céges rendezvényekre, piacokra, egyéb helyeken szeretnék büfékocsival értékesíteni. Nem fix helyen és nem állandó jelleggel, emellett fix helyünk nem lesz, csak rendezvényeken szeretnénk működni. Nem lesz felszolgálás, pincér. Helyben fogyasztható ételek, és italokat értékesítenénk. Ülőhelyeket max. a rendezvény szervezői biztosítanak, mi nem. Az adott rendezvény időtartama alatt helyet nem változtatunk, csak két rendezvény között állunk át. A kérdés az lenne, hogy kötelező-e a pénztárgép, és ha igen, jó egy sima online pénztárgép vagy csak GPS modullal rendelkező gép jöhet szóba? Amennyiben nem kötelező, de mi szeretnénk, akkor választhatunk-e simát vagy GPS-es szükséges? Válaszukat előre is köszönöm. Üdvözlettel: Sáth Viktor

Vendéglátás áfája Kérdés

Kft. az étkezőhelyi vendéglátás keretében a helyben fogyasztott ételeknél helytelenül 18%-os áfakulcsot alkalmazott az áfabevallásában, és a pénztárgépnél is ezt a gyűjtőt használta a 2019-es évben, holott megfelelt az 5530-as szja-számnak. Havi áfabevalló. Kérdésem, hogy a hibát feltáró hónapban javíthatom-e a tévedést, mivel a fizetendő adó csökkenésénél önellenőrzésnek nincs helye, a vendégeket hátrány nem érte (07. havi áfabevallás), tehát a 18-as áfában mínusz az összeg és a helyes összeg az 5%-os áfába.

Pénztárgép borfesztiválon Kérdés

Tisztelt Szakértő! Borfesztiválra kitelepült borász saját borát palackból árusítja, illetve üveges borként is eladja, mást nem értékesít. Kérdés, hogy ez az eset termelői borkimérésnek minősül-e, ha igen, akkor nem kell pénztárgépet használnia, ha vendéglátásnak, akkor viszont kell pénztárgép. Van-e valami feltétel, hogy a kitelepülésen történő saját bor értékesítése termelői borkimérésnek minősüljön? Köszönettel: Nagy Péter

Egyéb vendéglátás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Hogyan könyvelhető és milyen nyilvántartást kell vezetni, ha a kft. ügyvezetője meghívja üzleti partnerét ebédelni és mindezt céges bankkártyával fizeti? Hogyan könyvelhető, ha tévedésből történt a céges bankkártya használata, a bankkivonat pedig tartalmazza a tételt? Válaszát előre is köszönöm!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Próbaidő ugyanannál a munkáltatónál másik munkakörben

dr. Kéri Ádám

ügyvéd, compliance szakértő

Munkaidő-nyilvántartás elektronikusan

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Egyesületi tag bejelentése

Gyüre Ferenc

adótanácsadó

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink