133 találat a(z) vagyon cimkére
Vagyonosodási vizsgálatok: jó eséllyel nyerhetünk másodfokon
Cikk
A vagyonosodási vizsgálatok körében az elsőfokú határozattal szemben benyújtott fellebbezések közel felében a magánszemély javára dönt a másodfokú adóhatóság. De mi van a döntések hátterében?
APEH válaszol: ingatlanértékesítés, örökölt lakás és a nyugdíjas autója
Cikk
Ha eladom a személygépkocsimat az jövedelemnek számít? Hogyan kell utána adózni, ha nyugdíjas vagyok? Egy örökölt lakást szeretnénk értékesíteni. A lakás eladási árából az szja-bevallásnál mi vonható le? Olvasóink kérdéseire az APEH válaszol.
Bővült a kedvezményes vagyonszerzési illetékre jogosultak köre
Cikk
Az illetéktörvény ez év január 23-án életbe lépett módosításával jelentősen bővült a kedvezményes vagyonszerzési illetékre jogosultak köre - hívja fel a figyelmet a PricewaterhouseCoopers (PwC) adó- és jogi hírlevele.
Ingatlanszerzéskor milyen adatokat kell bejelenteni az APEH-nak?
Cikk
A jogszabályváltozás miatt az APEH által rendszeresített, az értékesítő magánszemély adatainak bejelentésére szolgáló 08B400-as adatlapot 2009. január 1-től felváltja a 09B400-as adatlap, ezért a 08B400-as adatlap kizárólag 2008. december 31-ig nyújtható be az ingatlanügyi hatósághoz (földhivatalhoz).
Jogsértően bírságol az APEH?
Cikk
Az adóhatóság megsérti a tisztességes eljáráshoz való jogot, ha késedelmi pótlékot vet ki, és annak behajtására végrehajtási eljárást indít, miközben az adózó azért nem tud fizetni, mert nem fér hozzá a büntetőeljárásban zárolt vagyonához - állapította meg Szabó Máté ombudsman; aki egyben felkérte az APEH elnökét, vizsgálja meg, hogy az utóbbi tíz évben történtek-e hasonló esetek. Az ombudsman Tocsik Márta esetét vizsgálva jutott a megállapításra. A Népszabadság szerdán írta meg, hogy a milliárdos sikerdíjáról elhíresült Tocsik Márta az országgyűlési biztos állásfoglalását kérte az ügyében.
Miért nem fektetnek a magánnyugdíjpénztárak ingatlanba?
Cikk
A pénztárak nagy részét nem foglalkoztatja a közvetlen ingatlanbefektetés lehetősége, a 2.632 milliárd forintos vagyonból összesen 7 milliárdot tesz ki az ingatlanvagyon - állapítja meg a Pénzügyi szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) a témáról készített összeállításában.
Mi az, amit nem tehet az APEH?
Cikk
Mit tegyek, ha a vagyonosodási vizsgálatban 2001. adóévet is vizsgálja az APEH?
Mit érdemel a magyar az új rend kormánybiztosa szerint?
Cikk
Érted haragszom, nem ellened – susogja meleg hangon mostanában az állam adócsalójának. Eközben – más összefüggésben – a feketegazdaság és az eltitkolt jövedelem kártevő alakját ölti, totális megsemmisítésére vágynak a hozzáértők. A nagy akarásban a kormánybiztosnak is meglódul a fantáziája.
Ha drága bútort vásárolunk, tájékoztatják az APEH-et?
Cikk
Drága műszaki cikk vagy bútor vásárlása esetén is igazolni kellene, hogy miből telt rá, a kereskedő ráadásul adatainkat az APEH-nek is továbbíthatná - legalábbis ennek vízióját vázolta fel Kondorosi Ferenc, az új rend kormánybiztosa. Az adóhatóság készen áll az új feladatokra, a PM jónak tartja az ötletet, a kereskedők kevésbé.
E&Y: jövőre már a bankok is érdeklődhetnek a vagyon eredete iránt
Cikk
Az Ernst and Young (E&Y) szerint a pénzmosás és terrorizmus elleni uniós direktíva év végéig történő kötelező bevezetésével több feladat hárul a jövőben a bankokra és kevesebb a hatóságokra.
Honnan van a vagyon? Kell-e az adóamnesztia?
Cikk
Nem túl igazságos intézmény az adóamnesztia, de szükség lenne rá ahhoz, hogy a későbbiekben vitáktól mentes vagyongyarapodási ellenőrzéseket lehessen végezni – írta a szerdai Napi Gazdaság.
Kötelező nyilatkoznia az adózónak az elmúlt 5 évben szerzett jövedelmeiről?
Cikk
Február végén március elején postázza az APEH a következő ezer ember „behívóját”, melyben kérik, hogy nyilatkozzanak az elmúlt öt évben szerzett jövedelmeikről. Miközben egyes adószakértők kétségbe vonják az eljárás jogosságát, arra figyelmeztetnek, hogy mielőtt az adózók válaszolnának az adóhivatal kérdéseire, nem árt felállítaniuk egy vagyonmérleget.
Mikor és kinél szaglászik az APEH?
Cikk
Az adóhivatal általában az ellen indít vagyonosodási vizsgálatot, aki többet költ, mint amennyi jövedelmet bevall. Az 50 millió feletti tagi kölcsönök és a 100 milliós ingatlanok mellett most azokra is sor kerülhet, akiknek látszólag nincs mit a tejbe aprítaniuk. Mit tehet az, aki szeretné megúszni az ellenőrzést, és milyen szankciói vannak az eltitkolt jövedelemnek? Ismerje meg a legális kiskapukat!