360 találat a(z) végkielégítés cimkére
Munkáltató fizetési kötelezettsége
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem: kell-e a munkáltatónak végkielégítést és felmondási időre járó távolléti díjat fizetnie abban az esetben, ha dolgozója azonnali hatállyal felmond? A munkáltatónál eltöltött évei száma 10 év. A felmondás indoka: közelebbi munkahelyet és jobban fizető állást talált magának. Köszönöm válaszukat, maradok tisztelettel: F. E.
Különadó 2016
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Köztulajdonban álló társaságunknál munkavállalónk munkaviszonya munkáltatói rendes felmondással került megszüntetésre, munkakörre való alkalmatlanná válás miatt. A munkaviszony megszűnésére tekintettel kifizetett végkielégítés, valamint a felmentési idő munkavégzési kötelezettséggel nem járó részére fizetett illetmény összege meghaladta a 3,5 millió forintot, ezért 75 százalékos különadó került megállapításra. Ez alapján az utolsó ténylegesen munkában töltött napon (2016. 01. 14.) a munkavállaló számlájára utaltuk az összeget. A volt munkavállalónk részére azonban elmondása szerint rehabilitációs ellátás kerül majd megállapításra a munkaviszony megszűnését követő naptól (2016. 04. 19.). A 2010. évi XC. 9. § (1) alapján a munkaviszony megszűnésére tekintettel szerzett jövedelmét nem vehettük volna különadóalapnak? Kell-e ezt a munkáltató oldaláról rendezni, újraszámfejteni az illetményét? Vagy a magánszemély intézi azt az adóhatósággal? Mivel igazolja a munkáltató felé a volt munkavállaló, hogy valóban rehabilitációs ellátást állapítottak meg neki 2016. 04. 20-ától? Ha a rehabilitációs ellátás megállapításának napja igazoltan nem 2016. 04. 20., hanem egy későbbi dátum, például 2016. 04. 23., abban az esetben a 2010. XC. 9. § (1) alapján helyesen jártunk el a különadó megállapításával? Válaszát előre is köszönöm!
Felmondás – Nyugdíjas státusz megítélése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Rokkantsági ellátásban részesülő, napi 4 órás munkaviszonnyal rendelkező dolgozó nyugdíjasnak mínősül-e a következő eset szempontjából? Felszámolás alatt lévő cég szeretne felmondani fenti státuszú dolgozónak. Úgy tudom, hogy a nyugdíjasnak való felmondás esetében nem jár végkielégítés. Fenti státuszú dolgozó nyugdíjasnak minősül-e, avagy jár-e neki végkielégítés vagy sem?
Munkavállaló felmondása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyik munkavállalónk felmondott, 2005.06.01-jétől dolgozik társaságunknál. Felmondását 2016.03.22-ével adta be. Jól gondolom-e a következőket: Felmondási idő 30 nap. Amennyiben ledolgozza a felmondási időt, akkor a kilépés ideje 2016. 04. 23-a. Jár-e neki végkielégítés? Amennyiben igen, az ebben az esetben 4 hónap. Milyen bérrel számolok? A 2016. évi bejelentett bér (mely jelenleg 4 óra) vagy más szempont, közben táppénzen volt? A bejelentett bérrel kellene számolni, jól gondolom? Sajnos a munkavállaló nem jelentette be, csak szóban, hogy kiváltotta az egyéni vállalkozói igazolványát, ez mennyiben hátráltatja az ügyet, vagy érdemes-e már vele foglalkozni? Amennyiben a felmondást ledolgozza, akkor a kilépő papírjait 5. munkanapon belül ki kell adni? Várom mielőbbi válaszukat, köszönettel Kurdiné
Jogtalan végkielégítések, vádemelés hűtlen kezelés miatt
Cikk
A Szegedi Járási és Nyomozó Ügyészség jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntette miatt vádat emelt a szegedi önkormányzat tulajdonában álló egyik gazdasági társaság korábbi ügyvezetőjével és gazdasági vezetőjével szemben – tájékoztatta a Csongrád Megyei Főügyészség szóvivője csütörtökön az MTI-t.
Végkielégítés
Kérdés
A munkavállaló 2006. 01. 10. - 2008. 12. 18-ig állt alkalmazásban a kft.-nél 2008.12. 18-án közös megegyezéssel került megszüntetésre a munkaviszonya. 2009. 01. 05-én ugyanannál a kft.-nél került alkalmazásra. Ha a dolgozó 2009 .01. 05-től fennálló munkaviszonyát a kft. felmondja 2016. március 31-én, a munkavállalónak hány hónap végkielégítés jár?
Nyugdíjas munkavállaló munkaviszonyának megszüntetése
Kérdés
Érdeklődöm, hogy a nyugdíjas munkavállaló munkaviszonyát milyen módon lehet megszüntetni? Jár-e felmondási idő vagy végkielégítés a munkaviszony megszűnésekor?
Végkielégítés alapja
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy heti 40 órás munkaviszony és ekhós megbízási szerződéssel rendelkező munkavállaló munkaviszonya megszűnik. Jár neki a végkielégítés. Kérdésem, hogy az ekhós jövedelem beleszámít-e a végkielégítés alapjába? Köszönettel: Sz.E.
Végkielégítés rokkantsági járadék esetén
Kérdés
Kollégánk egy éve megkapta a komplex minősítést, ez alapján rokkantjáradékot kap, ez nyugdíjnak számít-e? Ebben a státuszban jár-e a végkielégítés a korábbi munkahelyéről, ahol felmondana?
Telephely-megszüntetés miatt dolgozók elbocsátása
Kérdés
Kérdésem munkaüggyel kapcsolatos. Egy kft. megszünteti a vidéki telephelyét. Két lehetséges mód van erre: ez egy betontelep, melyet egy másik cég megvásárol, átveszi az embereket, ilyen esetben mi a teendő a dolgozói felmondással? Illetve ha nem veszi át a cég a dolgozókat, a telephelyet elcserélik a cég székhelyén levő telephelyre. Van olyan dolgozó, aki 20 éve a cégnél van, ráadásul védett, öt éven belül van a nyugdíjkorhatárhoz. Jár-e végkielégítés, ha átveszi a megvásárló cég a dolgozókat, és, ha a csere valósul meg, akkor mi a feladata a dolgozókkal szemben a tulajdonos cégnek? Segítségüket köszönöm! Amennyiben lehetséges, sürgős segítségre lenne szükség, valószínű, még ebben az évben megvalósul a terv, hogy melyik, még nem tudni, nem dőlt el.
Munkáltatói felmondás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A következő munkaügyi kérdésem lenne. Ha egy dolgozónak felmond a munkáltatója, milyen végkielégítés jár? 2011. augusztus óta áll alkalmazásban, de 2007. március és 2011. július között megbízási szerződéssel dolgozott, havonta számlát állított ki (színlelt munkaszerződés). Erre az időszakra igényt tarthat-e végkielégítésre a dolgozó? A munkaszerződésnek van egy pontja, hogyha megszűnik a jelenlegi cégnél a munkaviszonya, egy évig nem helyezkedhet el a konkurens cégnél, ezért 6 havi átlag keresetet fizet a munkáltató. Ezt köteles a munkáltató kifizetni, vagy mondhatja, hogy feloldja a dolgozót ezen tilalom alól? Válaszukat előre is köszönöm!
Foglalkoztatás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyik dolgozónk felmondott, és mivel több felmondási idő ledolgozását kértük tőle, mint 30 nap, ezért közös megegyezéssel váltunk el egymástól, amit természetesen ledokumentáltunk. Sajnos – bár vele nem voltunk megelégedve –, új munkaerőt nem sikerült a helyére találnunk, s ő is meggondolta magát, szívesen visszajönne hozzánk dolgozni. Ennek kapcsán felmerült bennem, bennünk néhány kérdés: – Visszavehetjük-e őt állományba új munkaszerződéssel? – Ha a kilépése és az új belépése között több nap vagy hét eltelik, a munkaviszonya összeszámítódik-e egy későbbi kilépés kapcsán, így szerezvén jogosultságot a végkielégítésre és a hosszabb felmondási időre? – A munkajogászunk mindig azzal rémiszt, hogy 6 hónapon belül nem lehet visszafoglalkoztatni dolgozókat. Ez igaz? Még ebben az esetben is? Köszönettel várjuk válaszukat.
Végkielégítés könyvelése
Kérdés
2015. december 29-ével lejár a felmentési ideje, és megszűnik a dolgozó munkaviszonya. Ezzel a nappal kerül kifizetésre a dolgozót megillető 6 havi végkielégítés is. Kérdésem, hogy a 2015. év terhére könyvelődik-e teljes egészében a végkielégítés összege? Köszönettel: Bényi Józsefné
Felmondás, közös megegyezés – céltartalék képzése
Kérdés
Tisztelt Szakértők! A felmondás, közös megegyezés című kérdésre adott válasszal kapcsolatban további lenne kérdésem. Amennyiben a tényleges felmondás vagy a közös megegyezés 2016-ban történik meg (a dolgozó végkielégítést vagy megegyezés alapján juttatást kap), számvitelileg céltartalék képezhető-e rá a 2015-ös évről szóló beszámolóban? Köszönöm válaszukat! Üdvözlettel: Zsuzsa
Felmondás, közös megegyezés
Kérdés
Tisztelt Szakértők! Az lenne a kérdésem, hogy a közös megegyezéskor fizetendő díj (nem végkielégítés) költsége mikor kell, hogy a könyvekben szerepeljen: amikor a döntést meghozzák (2015. év), vagy amikor azt közlik a munkavállalóval (2016. január)? Köszönöm válaszukat! Üdvözlettel: Zsuzsa