351 találat a(z) végkielégítés cimkére

Elhunyt őstermelő Kérdés

Tisztelt Szakértő! Milyen módon lehet vagy kell megszüntetni annak az őstermelőnek az alkalmazottai munkaszerződését, aki pár napja elhunyt, és milyen járandóságokkal kell számolni? Kell-e ilyenkor végkielégítéssel és felmentési időre járó díjazással is számolni? A dolgozók 2012. 03. 01-jén, 2013-ban és 2014-ben lettek felvéve. Sajnos az ügy miatt fontos lenne a gyors válaszuk, amit előre is köszönök.

Munkaviszony-megszüntetés gyet után Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben kérnék tájékoztatást. Egyéni vállalkozó 2013. 03. 24-én örökösi jogon kiváltotta vállalkozói igazolványát. Az elhunytnak voltak alkalmazottai, akiket munkajogi jogutódlással átvett a vállalkozó. A dolgozók között egy személy az átvétel időpontjában gyesen volt, majd 2014. 09. 19-étől fizetés nélküli szabadságot igényelt a gyermeknevelési támogatás időszakára. 2015. 08. 10-én írásban ez a személy felmondott. Az elhunytnál ez a személy 1998. 12. 01-től volt alkalmazott, örökös egyéni vállalkozónál 2013. 03. 23-ától áll munkaviszonyban. Az elhunytnál 2004. 08. hónaptól nem dolgozott a munkavállaló, táppénz miatt, majd 2005. 03. 06-ától terhességi gyermekágyi segélyre ment. Ezt követően 2007. 09. 29-én, majd 2008. 09. 17-én is szült. 2004. évben (mikor táppénzre ment) nem vett ki szabadságot. Kérdésem, hogy most az örökös egyéni vállalkozónak mit kell a dolgozónak fizetnie? (Örökösnél a munkavállaló nem dolgozott, munkabérben sosem részesült). Mennyi időre járó szabadságot kell fizetni? Mennyi a felmondási idő? Rövidíti-e a felmondási időt a gyermekekkel otthon töltött idő? Kell-e végkielégítést fizetni? (Munkavállaló mondott fel.) Szíves válaszukat köszönöm!

Nyugdíjazás: hiányzó szolgálati idő végkielégítésből Cikk

Beszámít-e a felmentési idő a nyugdíjalapba, kipótolható-e vele a nyugdíjba vonuláshoz hiányzó szolgálati idő? – kérdezte olvasónk. Winkler Róbert, nyugdíjszakértő válaszolt.

Végkielégítés beszámítható-e a nyugdíjalapba? Kérdés

Egy dolgozónk 2016 januárjában 40 év szolgálati idő után nyugdíjba mehetne. A cég, amely jelenleg őt alkalmazza, megszüntetné a tevékenységét, bár még a végelszámolási eljárást nem indította el. Dolgozónkat jog szerint megilletné a 6 hónap végkielégítés, vagy akár a felmentési időre járó díj is. (Nem tartozunk a Kjt. hatálya alá.) Kérdésem: a hiányzó hat hónap szolgálati idő "lefedhető"-e a hat hónapos végkielégítéssel? Ezt a tényt hogyan kell közölni a nyugdíjigazgatósággal? Köszönöm a válaszukat!

Felmondás a dolgozó részéről Kérdés

Az egyik ismerősöm több mint 10 éve dolgozik a jelenlegi munkahelyén, ahol gondok vannak. Ebből következően 3 hónapja nem kaptak fizetést. E hónap elején fizettek az elmaradásból 1 havi összeget. Semmit nem mondanak, meddig tart ez az állapot és egyáltalán mi várható. Az lenne a kérdésem, hogy, ha ebből következően felmondásra kerül sor (mivel a havi kiadásokat viszont fizetni kell), akkor elesik a végkielégítés összegétől? Sajnos ezt az állapotot így sokáig nem lehet fenntartani. A cafetéria juttatást sem kapták meg 3 hónapja. Milyen joga van ebben a helyzetben? Mi jár neki?

Nyugdíj előtt: erre kötelezett védett korúnál a munkáltató Cikk

Hogyan, milyen esetekben szüntethető meg a védett korú munkavállaló munkaviszonya, köteles-e állást felajánlania, mennyi a végkielégítés? Példákkal illusztráljuk a szabályokat.

Felmondás: mikor kell indokolás, és mi lehet az, mikor jár végkielégítés? Cikk

Felmondással a határozott és határozatlan idejű munkaviszony egyaránt megszüntethető. A felmondási idő eltér attól függően, hogy azt ki kezdeményezte.

Nyugdíjszámítás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Abban kérném a segítségét, hogy a 2015. évben kifizetett végkielégítést figyelembe veszik a nyugdíj számításánál? Köszönettel.

Végkielégítés Kérdés

Tisztelt Adózóna! Társaságunk egyik munkavállalója 2012. május 01. óta munkaviszonyban dolgozik nálunk. 2014. március 18-án munkabalesetet szenvedett. Ezt követően baleseti táppénzen volt 2014. december 07-ig, majd igazolt nem fizetett távolléten, mert táppénz jogosultsága lejárt, de az orvos szerint nem gyógyult fel, a táppénzes papírokat ezt követően is hozta. 2015. március 18-án lezárták a táppénzes időszakát. Ezt követően előző évi szabadságát töltötte. Ennek lejártát követően 2014. április 09-én a munkaviszonyát munkáltatói felmondással megszüntettük. A felmondási idő 30 nap, így a munkaviszonya ténylegesen 2015. május 09-én szűnik meg. Kérdésünk az lenne, hogy jár-e neki az 1 havi végkielégítés vagy csak a felmondási időre jutó 1 havi munkabér?

Jogállásváltozás – új besorolás Kérdés

Tisztelt Szakértő! 1./ Az április 1-jével létrejövő – közalkalmazottból kormánytisztviselővé történő– jogállásváltozás és az egyénenkénti besorolás közötti 45 nap alatt a régi bérét kapja-e a pedagógiai szakértő? 2./ A közalkalmazottak jogállásáról szóló törvény alapján kell-e megállapítani a budapesti munkahelyű pedagógiai szakértőnek a felmondási idejét és a végkielégítési összegét, ha valamilyen ok/okok – például bércsökkentés vagy vidékre áthelyezés – miatt nem tudja elfogadni az április 1-jétől 45 napon belüli határidővel kilátásba helyezett kormánytisztviselői jogviszonyra vonatkozó szabályok szerint megállapított besorolását, illetményét? 3./ Esetleges jogvita esetén van-e valamilyen jogkövetkezménye a jogállásváltozásról átvetetett tájékoztatásnak? Kérjük, hogy válaszát szíveskedjék joghelyekkel alátámasztani! Előre is köszönettel: "egy jogállásváltozásban érintett pedagógiai szakértő".

Nagyon kellemetlen hír a rokkantsági ellátásban részesülőknek Cikk

Valóban nyugdíjasnak minősülnek a rokkantsági ellátásban részesülő személyek munkajogi szempontból, és így kedvezőtlenül érintik őket a felmondásra és a végkielégítésre vonatkozó szabályok – álmélkodott olvasónk a korábbi cikkünkben leírtak alapján. dr. Hajdu-Dudás Mária munkajogász szakértőnk válaszolt.

Rokkantsági ellátás a munkajog szerint Kérdés

Eddig mindenhol olyan tájékoztatást hallottam, hogy a rokkantsági ellátásban részesülő nem nyugdíjas. Most az Önök cikkében pedig azt olvasom, hogy a rokkantsági ellátásban részesülő nyugdíjasnak minősül. Szeretném, ha pontosítanák, hogy valójában most mi az igazság ez ügyben. Miért minősül a rokkantsági ellátásban részesülő munkavállaló nyugdíjasnak? Vagy elírás történt volna? Nem mindegy, hogy az ilyen munkavállalónak, ha megszűnik a munkaviszonya, kaphat-e valamennyi végkielégítést. Várom a válaszukat. Köszönettel: egy olvasó

Felmondás védett korúnak, nyugdíjasnak. Ennyi a fájdalomdíj Cikk

Nem hivatkozhat bármire a munkáltató, amikor a nyugdíjas, vagy a védett korú munkavállalójának munkaviszonyát akarja megszüntetni. Összegyűjtöttük az ilyen esetekre irányadó felmondási és végkielégítési szabályokat.

Végkielégités Kérdés

Egy alkalmazott munkaviszonyt létesitett 2005. április 15-én. 2011. április 4-étől terhességi gyermekágyi segélyen, aztán gyeden, majd gyesen volt, a gyes 2014. május 11-én járt le. Már másnaptól, 2014. május 12-étől táppénzes állományba került, melynek eredményeként rokkantsági ellátásra vált jogosulttá. Az új Mt. szerint mennyi szabadságmegváltást kell neki kifizetnem? Más kérdés, hogy a végkielégitési igényét is bejelentette már, de nem mondott fel neki a munkáltató. Szerintem jelen esetben ahhoz, hogy az ellátásra jogosult legyen, neki kell kezdeményeznie a munkaviszony megszüntetését, a munkáltató egyébként mindvégig elégedett volt a munkájával.

Végkielégítés dolgozói felmondáskor Cikk

Mikor jogszerű a dolgozó azonnali hatályú felmondása, és ez hogyan bizonyítható a végkielégítés érdekében? Olvasónk kérdésére dr. Hajdu-Dudás Mária munkajogász szakértőnk válaszolt.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Ingatlan szerzésének időpontja

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink