338 találat a(z) végkielégítés cimkére

Végkielégités Kérdés

Egy alkalmazott munkaviszonyt létesitett 2005. április 15-én. 2011. április 4-étől terhességi gyermekágyi segélyen, aztán gyeden, majd gyesen volt, a gyes 2014. május 11-én járt le. Már másnaptól, 2014. május 12-étől táppénzes állományba került, melynek eredményeként rokkantsági ellátásra vált jogosulttá. Az új Mt. szerint mennyi szabadságmegváltást kell neki kifizetnem? Más kérdés, hogy a végkielégitési igényét is bejelentette már, de nem mondott fel neki a munkáltató. Szerintem jelen esetben ahhoz, hogy az ellátásra jogosult legyen, neki kell kezdeményeznie a munkaviszony megszüntetését, a munkáltató egyébként mindvégig elégedett volt a munkájával.

Végkielégítés dolgozói felmondáskor Cikk

Mikor jogszerű a dolgozó azonnali hatályú felmondása, és ez hogyan bizonyítható a végkielégítés érdekében? Olvasónk kérdésére dr. Hajdu-Dudás Mária munkajogász szakértőnk válaszolt.

Végkielégítés 2015-ben, ha a dolgozó mond fel Kérdés

Ha a munkavállaló mond fel 2015-ben azonnali hatállyal és jogszerűen (3 év munkaviszonya megvan), akkor ebben az esetben is jár számára végkielégítés. Természetesen ilyen körülmények között a foglalkoztató ezt sok esetben vitatni szokta, de ha a dolgozó bizonyítani tudja a felmondás jogszerűségét, akkor mindenképpen jár számára a végkielégítés. Kérdéseim: 1.) Hogyan kell értelmezni azt, hogy "azonnali hatállyal és jogszerűen"? 2.) Hogyan lehet bizonyítani, hogy az azonnali hatállyal jogszerű? 3.) Van-e különbség határozott idejű és határozatlan idejű munkaszerződéseknél ebben az esetben?

Végkielégítés járulékai Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. 3 hónap végkielégítést fizet egy dolgozójának. Milyen járulékokat kell levonni? Milyen közterheket kell a munkáltatónak megfizetni? Válaszát előre köszönöm.

Munkaviszony vége Kérdés

Közoktatási tevékenységet végző iskola tevékenységét a fenntartó alapítvány megszüntette. A kormányhivatal törölte a nyilvántartásból az iskolát 2015. január 20. napján (jogutód nélkül megszűnt). Kérdésem, hogy ebben az esetben a január 20-án még alkalmazásban lévő munkavállalóknak mely nap lesz a jogviszony végének dátuma, és ebben az esetben hogyan kell a felmondási időt és a végkielégítést elszámolni, van-e még erre jogosultsága a dolgozónak? Kötelezhető-e még január 20-a után munkavégzésre a dolgozó? Kivel, és milyen jogviszonyban fog állni január 20-a után a dolgozó?

Nyugdíjas dolgozónak így lehet felmondani Cikk

Nyugdíjas munkavállalónak hogyan lehet felmondani, van-e felmondási, illetve felmentési ideje? – kérdezte olvasónk. dr. Hajdu-Dudás Mária munkajogász szakértőnk válaszolt.

Így kell kiszámolni a végkielégítést Cikk

Olvasónk abban kért segítséget, hogyan kell kiszámolni a korábban nyolcórás, majd négyórás munkaviszonyban dolgozó munkavállaló végkielégítését. Dr. Hajdu-Dudás Mária ügyvéd, munkajogász szakértőnk válaszolt.

Végkielégítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Abban kérném, a segítségét, hogy ha egy munkavállaló például július 31-éig 8 órás, utána 4 órás munkaviszonyban dolgozik, de december 31-ével vagy január 15-ével megszűnik a munkaviszonya, akkor hogyan számolom a végkielégítés összegét?

Végkielégítés családi adókedvezmény Kérdés

Tisztelt Adózóna! Végkielégítésnél figyelembe lehet-e venni a családi adókedvezményt? Köszönettel.

Felmond a munkáltató Kérdés

Tisztelt Cím ! Cégünk létszámcsökkentés miatt felmondott az egyik dolgozónak. A dolgozó az Mt.70. § (1) bekezdése alapján a felmondási idő feléről a munkavégzés alól felmentésre kerül 2014.12.31-ével, a munkaviszony megszűnésének napja pedig 2015.02.08-a lesz (a dolgozó 4 havi végkielégítésre is jogosult). Kérdéseink: 1. Mivel az utolsó munkában töltött nap 2014.12.30-a lesz, így ezzel a nappal ki kell fizetni egyösszegben a dolgozó összes járandóságát (2014.12. havi bér, 2014. évi ki nem vett szabadság, felmondási időre járó bér, végkielégítés összege)? 2. Mivel a munkaviszonya csak 2015.02.08-al szűnik meg, így ki kell-e fizetni a 2015.01.01-2015.02.08-ra járó időarányos szabadságát is? 3. A 2014.12.31-gyel kifizetett teljes összeget be kell vallani a 1408-as bevalláson 2014.12. hóra, így a dolgozónak is mind 2014. évi jövedelme lesz? A számvitelbe viszont kell-e időbeli elhatárolásként könyvelni a 2015.01.01-02.08. közötti időszakra kifizetett munkabért és járulékait, illetve a 4 havi végkielégítés összege is a 2015. évet terheli ? Válaszukat előre is köszönjük.

Munkaviszony jogfolytonossága Kérdés

Tisztelt Szakértők! A kft., ahol eddig dolgoztam, átadás-átvétel ügylet keretében el lett adva. Én azt az ajánlatot kaptam, hogy menjek át egy másik kft.-be úgy, hogy most nem kapok végkielégítést, de megmarad a munkaviszonyom jogfolytonossága. Az átvevő cég nem jogutódja az átadó cégnek. Az lenne a kérdésem, hogy jogilag tényleg lehet itt szó jogfolytonosságról? És ez a végkielégítésre is kiterjed? A munkahelyváltásról egy „Továbbfoglalkoztatásra irányuló megállapodás” készült köztem és a két cég (átvevő és átadó) között. A jogfolytonosságról az alábbi pont szól: „Szerződő felek megállapítják továbbá, hogy a jogutódlással történő továbbfoglalkoztatás során a munka törvénykönyvéről szóló 2012. évi I. törvény vonatkozó rendelkezéseinek alkalmazása során kölcsönösen együttműködve járnak el.” Ez rám nézve mivel jár? A megállapodás utolsó pontja pedig így hangzik: „Felek kijelentik, hogy egymással szemben a jelen megállapodás fenti pontjaiban foglaltakon túlmenően további követelésük semmilyen jogcímen nincs, esetleges további követeléseikről kifejezetten, feltétlenül és visszavonhatatlanul lemondanak.” Mit takar ez megfogalmazás? Van még egy tartozásom a céggel szemben, és úgy gondoltam, hogy annyival csökkentik majd a végkielégítésemet. Vagy ez azt jelenti, hogy az eddigi cégem (az átadó) lemond bármiféle követeléseiről? Sajnos, csak most kaptam kézhez a megállapodás szövegét és holnapután már alá kell(ene) írnom. Tudnak addig választ adni? Előre is nagyon köszönöm.

Így kell kiszámolni a végkielégítés összegét Cikk

Csökkentették a kft.-nél dolgozó munkavállaló munkaidejét, és ennek megfelelően a bérét is. A társaság azóta már fel is mondott neki. Mennyi végkielégítés jár a dolgozónak? Olvasónk kérdésére dr. Hajdu-Dudás Mária ügyvéd munkajogászunk válaszolt.

Védett korban lévő alkalmazott elbocsájtása Kérdés

T. Adózóna Szakértők! Feleségem 1978. szeptember 01. óta áll munkavállalói jogviszonyban. Felsőfokú (egyetemi) végzettsége van. 2015 márciusában tölti be a 60. életévét. A Munka törvénykönyve jogszabályai alapján idén márciusban "védett korba" lépett mint munkavállaló. Jelenlegi munkáltatója a Sanofi Aventis (Chinoin) a napokban tájékoztatta, hogy a cég párizsi központja a munkakörében alkalmazott létszámot két főről egyre csökkenti, így 2015 januárjától nem fogja tovább alkalmazni. Idén 23. évét töltötte a vállalatnál. Több felajánlott egyéb munkakörre is pályázott a cégnél, de úgy döntöttek, hogy ezeket fiatalabb külső munkatársakkal töltik be.(Az ő kontrolling munkakörében egyedül maradó fiatalabb munkatársára így sokkal több feladat hárul, mert eddig is elég sokat túlóráztak.) Tehát a létszám csökkentése nem igazán indokolt, de ez végül is a párizsiakat nem érdekli. Kérdéseim a következők: 1./ Van-e bármilyen lehetősége korkedvezményes öregségi nyugdíj igénybevételére (36-37 év jogviszony 40 év szolgálati idő)? 2./ A "Nők 40 Plusz" program milyen lehetőséget biztosít számára? 3./ Vállalata a végkielégítés mellett kötelezhető-e, és ha igen, mekkora "távolléti díj", vagy egyéb juttatás megfizetésére? Válaszukat előre is megköszönve: Kelemen András

Munkaidő-csökkenés után végkielégítés számítása Kérdés

Tisztelt Cím ! Cégünk egyik dolgozója már 11 éve dolgozik a kft.-nél, napi 8 órás főállású munkaviszonyban. Az utóbbi 2 évben a keresete havi bruttó 180.000 forint volt. Három hónappal ezelőtt viszont mivel a cégünk megrendelése, és árbevétele is lecsökkent, így a dolgozót is csak napi 4 órában alkalmazták 90.000 forintos bérért. Most viszont a cég felmondott a dolgozónak, akinek 3 havi végkielégítés jár a 11 éve után. Kérdésünk, hogy ebben az esetben hogyan kell a végkielégítést kiszámolni ? Válaszukat előre is köszönjük.

Egyesülés beolvadással Kérdés

Zártkörűen működő részvénytársaság beolvad egy korlátolt felelősségű társaságba, pontosan egyesülés beolvadással a megnevezés. Kérdésem a zrt.-ben lévő alkalmazottakra vonatkozik. Ebben az esetben milyen módon szünik meg a munkaviszony? Hogyan kell eljárni? Felmondási idő, végkielégítés ebben az esetben van?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kockázati életbiztosítás adózása

Adózóna  szerkesztőség

kérdések és válaszok

Kezelt vagyon kifizetői státusza

Adózóna  szerkesztőség

kérdések és válaszok

Egyszerűsített végelszámolás

Pölöskei Pálné

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink