963 találat a(z) végelszámolás cimkére
Tagikölcsön-apportálás tőkébe, és ennek elévülése
Kérdés
Egy bt. nagymértékű tagi kölcsönt halmozott fel, most szeretne megszűnni. Egyetlen megoldásként a tagi kölcsön apportálását láttuk a tőketartalékba. Azonban olvastam válaszaik között, hogy ezt a kiskaput a NAV nem nézi jó szemmel, és a végelszámolás kötelező ellenőrzése során szankcionálhat. Kérdéseim, hogy 1. mekkora bírságra számíthat a cég; 2. megoldást jelentene-e, ha a cég még 5 évig elvegetálna, hogy a tagi kölcsön tőkébe apportálása, mint gazdasági esemény elévüljön, és ne bírságoljon a NAV? Köszönöm: Ágnes
Jegyzett tőke kiadása eszközben
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyszerűsített végelszámol a társaság. A tulajdonosok a jegyzett tőkéjük összegét eszközökben veszik ki. Van 100 ezer forint alatti és van nagyértékű eszköz is. A problémám, hogy a gépkocsik maradványértéken, a többi nulla értéken, illetve a kis értékűek csak analitika leltárában vannak nyilvántartva. Elképzelésem: piaci értékre korrigálni a könyv szerinti értéket a 13/14-98, illetve a 88-13/14 számlákra. Majd kivezetni a maradványértéket: 86-13/14. Itt lenne egy kérdésem. Amennyiben a könyv szerinti érték (= maradványérték) magasabb a piaci értéknél, az jó megoldás, hogy a leértékelés és a könyv szerinti érték különbözete lesz kivezetve maradványértékként? A rendezések utáni tétel: 13/14 - 47 tulajdonosokkal szembeni kötelezettség. Eddig a zárómérleg. Majd vagyonfelosztás után: 47-411, és így lenne felosztás után nulla. Végül az eszközök kivezetése az analitikából. Szeretném kérdezni, hogy Ön szerint jó-e ez így számvitelileg? Köszönettel: Magdi
Végelszámolás
Kérdés
Tisztelt Szakértő Egyik cégem végelszámolást kezdeményezett, 2014.07.31-ével. A záró mérleg elkészült, és várjuk a végelszámolás végét. Kérdésem, hogy 2014.12.31-ével kell beszámolót készíteni, vagy csak a végelszámolás befejeztével kell ezt megtenni? Tisztelettel: V. Krisztina
Levél az adóhivataltól – kézbesítési időpont felszámolás alatt
Cikk
Mi tekintendő az adóhatósági levél kézbesítési időpontjának: a végelszámoló által az átvételt megtagadó időpont, vagy az, amikor a megbízott ügyvéd átvette az értesítést? Az ügyben a Kúria döntött.
Részesedés megszűnése
Kérdés
Egy kft.-nek részesedése van egy másik kft.-ben. Ez utóbbi kft. végelszámolása 2014. november 24-ével befejeződött. A kft.-t 2015. március 16-án törölték a cégjegyzékből. Hogyan kell szerepeltetni a részesedést a tulajdonos kft. 2014. évi mérlegében? Mi a helyes elszámolás, és mikor kell kivezetni a könyvekből? Tisztelettel várom válaszát.
Kereskedelem üzlethelyiség nélkül
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kiskereskedelemmel foglalkozó (víz és fűtésszerelési anyagok) kft. értékesítette az üzlethelyiségét. Május végéig kell kiköltöznie. Meglévő árukészletét hogyan tudja értékesíteni üzlethelyiség nélkül? Amennyiben végelszámolást kezdeményezne, hogyan tudja értékesíteni a raktáron lévő anyagkészletét? Igazából a tevékenységet szeretné tovább folytatni, de üzlethelyiség kialakítására nem akar költeni. Köszönöm: Csuhai Imréné SZÁMÍTOK Kft.
Végelszámolás vagy felszámolás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy bt. végelszámolást kezdeményezett több mint egy éve. A cégnek nincs se tárgyi eszköze, se bevétele évek óta, viszont van neki magánszemélytől kapott kölcsöne (a kölcsönadó a tag gyermeke). Melyik megoldás lehetséges a bt. esetében? 1/ A kölcsönadó lemond a tartozásról, ebben az esetben gondolom 18 százalék illeték-, és a rendkívüli bevétel miatt társaságiadó-kötelezettsége keletkezik. 2/ Végelszámolásból felszámolásba megy át. (Ilyenkor a kölcsönadóval mi történik, ha a bt. nem tudja visszafizetni a kölcsönt?) Köszönöm.
Bt. negatív saját tőkével
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Évek óta nem működő, gazdasági tevékenységet nem végző betéti társaság negatív saját tőkével rendelkezik, van a cégben tagi kölcsön. Kérdések: – A bt. kötelezett-e a saját tőke rendezésére? Mit tud tenni a cégbíróság, vagy a NAV, ha évek óta negatív a saját tőke? – A tagok követeléseikből emelnének tőkét a bt.-ben. A tagi kölcsön milyen módon válhat apportálhatóvá? Véleményünk szerint illetékkötelezettsége nem keletkezhet. – Később a tagok a bt.-t végelszámolni szeretnék. Ezt tagi hitellel nem tudják megtenni, azért a tagi hitelt meg kell szüntetni. A tagi kölcsön apportálásának számviteli elszámolásában kérem segítségét. Köszönettel.
Munkaviszony végelszámolás alatt
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A végelszámolás alatt álló kft.-ben végelszámolóként kijelölt tag a végelszámolás kezdete óta rendelkezik egy főállású katás egyéni vállalkozással, ahol megfizeti a havi 50 ezer forintot. Amennyiben a végelszámolói feladatokat heti 5 órás munkaviszonyban látja el, a járulékot az 5 órányi bére után kell fizetnie – tehát a minimálbér 1/8-ad része után? Válaszát előre is köszönöm!
Bevételi nyilvántartást vezető evás bt. végelszámolása
Kérdés
Az evás időszak zárómérlegéhez kell-e eredménykimutatás és kiegészítő melléklet? Ezt közzé kell tenni? Ez a végelszámolási időszak nyitómérlege is. Kell-e ezt könyvvizsgáltatni, ha egyébként a bt. könyvvizsgálatra nem kötelezett? Gazdasági tevékenységet nem végzünk, alkalmazott nincs a végelszámolás ideje alatt. Áfát milyen gyakorisággal kell bevallani, és milyen más bevallásokat kell benyújtani? Évközi kezdés miatt mikrogazdálkodói beszámolót sajnos nem készíthetünk, pedig az előző éves bevételünk sem érte el a 2 millió forintot. Számviteli politikát és milyen más szabályzatokat kell készíteni? A végelszámolás lezárása után a jegyzett tőkének csak egy része marad vagyonfelosztásra. Ezután kell-e szja-t és ehót fizetni? Köszönettel várom a válaszát.
Végelszámolás – mérleg módosítása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Meg szeretném kérdezni, hogyan tudnám helyretennni egy végelszámolás anyagát. A vállalkozás beadott egy mérleget 2014. 03. 01-2014.12.31., majd egy másikat a 2014. 05. 01-2015. 01. 14. közötti időszakra. Most, a 1571 bevallási nyomtatvány javításakor derült ki, hogy 1 db mérleget kellett volna csak beadni 2014. 03. 01. - 2015. 01. 14. közötti időszakra, mivel ez a végelszámolás időszaka. Kell-e kérnem az előző kettő beadott mérleg törlését, vagy csak el kell készíteni az új mérleget 2014.03.01-205.01.14. időszakra, és azt beküldeni. Várom válaszát, köszönettel: Kutasi Gabriella
Végelszámolás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Igazolás kiadásában szeretném a segítségét kérni. 2014 szeptemberében egy cég végelszámolása befejeződött, a vagyonfelosztás megtörtént, amit a záróbevallásokban 2014 szeptemberében bevallottunk, és az adót befizettük. A NAV rendben talált mindent és a Bíróság is. Így a vagyon kifizetésre került, de csak 2015. márciusban. A kérdésem a következő: a tagoknak az igazolást 2014-re állítom ki, mivel az szja és az eho megfizetése és bevallása akkor történt, vagy 2015-re, mivel a magánszemély részére a jövedelem kifizetése 2015. márciusában történt. Tisztelettel Renkecz Andrea
Járulékfizetés végelszámolás alatt
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. végelszámolása kezdődött 2014. január 30-ától. A két önálló képviseletre jogosult ügyvezető közül az egyik heti 36 órás munkaviszonnyal rendelkezett, a másik pedig – mint főállású katás vállalkozó – 50 ezer forint járulékot fizetett, illetve egy másik cégben rövid ideg heti 2 órát dolgozott. Végelszámolóként a "katás" vállalkozó lett megbízva. Jól tudom-e, hogy ő járulékra kötelezett itt a társaságban, illetve milyen megoldás van minél kevesebb járulék fizetésére? A végelszámoló személyének megváltoztatása lehetséges-e, illetve ez megoldásként szolgálhat-e?
Tagi kölcsön kötelezettségének átvállalása végelszámoláskor
Kérdés
Egy kft. (A) végelszámolása azért nem tudott még lezárulni, mert a jelentős összegű (6 millió forint) tagi kölcsön kiegyenlítése, illetve az illeték kifizetése reménytelennek tűnt. Egy abszolút kívülálló másik cég (B) ezt a kötelezettséget átvállalta, és kifizette (A) cég magánszemély tulajdonosának. Az átvállaló (B) cég társasági adóalapját ezen összeggel megemelte. Kérdésem: (A) cég estében is meg kell emelni a társasági adó alapját? Köszönettel várom mielőbbi válaszát.
Végelszámolást lezáró beszámoló
Kérdés
Egy bt. 2014. 12. 31-ei mérlegfordulónappal elkészítette a végelszámolást lezáró beszámolót, melyet a törlési kérelemmel és a vagyonfelosztási javaslattal együtt beküldött a cégbíróságnak. Ebben a kötelezettségek között szerepel a zárónappal elszámolt, de még ki nem osztott vállalkozásból kivont jövedelem, ezt a kötelezettséget a vagyonfelosztási javaslatban a tulajdonosok részére kifizetendő pénzeszközök között szerepeltette. A cégbíróság hiánypótló végzést adott ki, hogy a becsatolt végelszámolási zárómérleg nem fogadható el, mert rövidlejáratú kötelezettséget tartalmaz. Két lehetőséget adtak – nyilatkozzunk, hogyan és mi módon lett kiegyenlítve a tartozás, vagy nyújtsunk be egy új kötelezettséget nem tartalmazó beszámolót. Ha jól gondolom, a vállalkozásból kivont jövedelem a cégbíróság törlési engedélyéig nem adható ki. Mi a helyes megoldás a hiánypótlás rendezésére?