975 találat a(z) végelszámolás cimkére

Befektetés végelszámolással megszűnő kft.-ben Kérdés

Végelszámolással megszűnő "A" Kft. (egyszemélyes) 28 százalékos részesedéssel rendelkezik "B" Kft.-ben. Az üzletrésznek mi lesz a sorsa a végelszámolás során a két kft. vonatkozásában, ha azt "A" Kft. nem tudja értékesíteni, és "B" Kft. saját tőke hiányában nem tudja visszavásárolni? Hogyan lehet rendelkezni a záróvagyon-felosztási javaslatban, ha a megszűnő kft. tulajdonosa nem tart igényt az üzletrészre? Van-e valamilyen adó- vagy illetékfizetési kötelezettség, és a záró beszámolóban hogyan kell szerepeltetni az üzletrészt? "A" Kft.-ben 500 ezer forint jegyzett tőke és 500 ezer forint pótbefizetés van, ha ezt nem haladja meg a végelszámoláskor a tulajdonosnak kiadott összes érték, akkor nincs semmilyen adókötelezettség?

Egyszemélyes kft. végelszámolása Kérdés

Tisztelt Szerkesztőség! 2014. 07. 03-án alakult egy egyszemélyes kft. A megalakuláskor a tag 1 millió 500 ezer forint jegyzett tőkét a társaságnak befizetett. A fennmaradó 1 millió 500 ezer forintot egy éven belül kell a társaság rendelkezésére bocsátania úgy, hogy amíg ez meg nem történik, addig osztalékot nem lehet kifizetni. A 2014-es évben 500 ezer forint adózott eredmény keletkezett, ami eredménytartalékba került. 2015. 06. 30. napjával a társaság végelszámolással történő megszüntetéséről született döntés. A végelszámolási eljárás megkezdődött. A 40 nap elteltével vagyonfelosztási nyilatkozatot kell tenni. A kérdésem: a befizetett jegyzett tőkén felüli eredménytartalékban lévő 500 ezer forint adómentesen kifizethető, vagy osztalékként kell kezelni és adózni utána? Megtisztelő válaszukat várva, köszönettel: Vadoba József

Kölcsön átminősítése adománnyá Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy alapítvány végelszámolással megszűnne, mivel tevékenységet évek óta nem folytat. A könyvelésben magánszemélytől származó kölcsön szerepel, mely a korábbi működést finanszírozta. Az alapítvány a kölcsönt visszafizetni nem tudja, de a kölcsönbe adó nem is kéri a kölcsön visszafizetését. Kérdésem, hogy át lehet-e minősíteni az adott kölcsönt adománnyá, és milyen adójogi következményekkel kell számolni ez esetben? Milyen esetleges más lehetőségek vannak a kölcsön megszüntetésére? Megszüntethető-e végelszámolással az alapítvány úgy, hogy a kölcsöntartozását nem fizeti vissza? Tisztelettel várom válaszát.

Végelszámolás folyamán áfavisszaigénylés Kérdés

Tisztelt Tanácsadó! Egyik 2015. június 1-jétől végelszámolás alatt áll. A számviteli szolgáltatás, ügyvédi szolgáltatás számláit jellemzően utólag, a teljesítéssel érintett hónapot követő hónapban számlázzák ki a cég részére. Mivel visszaigénylehető áfája van a cégnek, szeretném – több végelszámolással foglalkozó tájékoztató tanácsai alapján – még a végeszámolás záró bevallása/adóbevallása határideje előtt visszaigényelni. Kérdésem azokra a számlákra vonatkozna, amelyeket a visszaigénylés megindítása után fogad be a vállalkozás. Járható út, hogy a végelszámolás alatt álló vállalkozás előlegszámlát fogad be a végelszámolás várható záró időpontjáig (idén október) felmerülő költségekről (számviteli szolgáltatás, jogi költség), és az előlegszámla alapján már azok áfáját is visszaigényli a nyáron? (A vállalkozás már nem folytat semmiféle tevékenységet, tehát kimenő számlát nem fog kiállítani.) Ha igen, van-e valami speciális dolog, amire oda kell figyelni? Válaszukat előre is köszönöm!

Törölt adószám, felszámolás, végelszámolás Kérdés

A cég adószámát törölték, mert nem küldte el a beszámolót, mivel ez utólag pótolva lett, ezért a kényszertörlést megállították. Hogyan tudom helyreállítani az adószámot, mi a további teendő, ha mégis törölni fogják a céget, mi a menete, lehet-e választani felszámoló biztost, vagy kirendelik? Felszámolás vagy végelszámolá? A kft.-nek van 1 200 000 forint tartozása az adóhatóság felé. Előre is köszönöm a választ.

Üzletrész visszafizetése végelszámoláskor Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben kérem a segítségét. Végelszámolás után, ha a fennmaradó vagyon nem több, mint a jegyzett tőke, kell-e a tagoknak adót, járulékot fizetniük a vagyonfelosztás során? Előre is köszönöm segítségét!

Adótúlfizetés elévülése végelszámoláskor Kérdés

Bevételi nyilvántartást vezető bt. voltunk, és ez év tavaszán végelszámolásba mentünk át, azóta kettős könyvvitelt vezetünk. Nyitóleltárt csináltunk, melybe követelésként beállítottuk az adófolyószámlánkon lévő túlfizetést. Közben az evás időszakot a NAV ellenőrizte, és június 11-én a folyószámlánkon lévő túlfizetést elévülés miatt törölte, a folyószámlán ez 2015. 01. 01. dátummal jelent meg. Hogyan szerepeltessem a korrigált nyitómérlegben, eredménykimutatásban, illetve a záróbeszámolóban, hogy az egyszer már leadózott összeg ne legyen gazdasági eredményt növelő tényező, és társasági adót ne kelljen utána fizetni. Válaszát előre is köszönöm.

Adószám-felfüggesztés alatt az áfa könyvelése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. adószámát felfüggesztette a NAV adó- és járuléktartozás miatt. Az adózó áfaalany, az áfabevallásban a költségeket nem lehet szerepeltetni. Év közben a költségszámlák áfatartalmát a 4661 főkönyvi számlára könyveltem. Közben az adózó végelszámolás majd felszámolás alá került, az adószáma továbbra is fel van függesztve. A könyvelésben, valamint a bevallásokban az el nem számolt áfát követelésként, vagy ráfordításként kell szerepeltetni, vagy a 4661 főkönyvi számlán kell hagyni? Válaszát előre is köszönöm.

Végelszámolás záróbeszámolója és az utána következő költségek Kérdés

Tisztelt Szakértő! A végelszámolás zárómérlegében, vagy csak a kiegészítő mellékletében kell beállítani azokat a költségeket, követeléseket, melyek még várhatóan jelentkeznek, de csak később, mint például a bankköltség, melynek összegét még nem is tudhatjuk. A vagyonfelosztási javaslatban, vagy határozatban ezt hogyan kell figyelembe venni? Megtehetjük-e azt, hogy erre csak a kiegészítő mellékletben utalunk, vagy a mérlegben is egy várható összegben szerepeltetni kell, vagy be sem állítjuk, csak a jövőben elszámoljuk, és a vagyonfelosztási határozatban szereplő vagyont a kiosztásnál ezzel csökkentjük? Válaszát előre is köszönöm.

Lekötött tartalék végelszámolásnál Kérdés

Kedves Szakértő! Van egy cég, ahol a magánszemély tulajdonosok a veszteség fedezetére pótbefizetést teljesítettek 2013-ban. A cég most 2015-ben végelszámolás mellett döntött. A lekötött tartalékként bemutatott pótbefizetést nem lehetséges visszafizetni a tulajdonosoknak. Ennek elengedése a tagi kölcsönhöz hasonlóan illetékköteles-e Ön szerint? Köszönöm válaszát!

Evás időszak után visszafizetett iparűzési adó Kérdés

Bevételi nyilvántartást vezető evás bt. voltunk. Ez év áprilisától végelszámolásba mentünk át, azóta kettős könyvvitelt vezetünk. Márciusban a helyi (fővárosi) önkormányzatnál lévő nyilvántartás szerinti iparűzésiadó-túlfizetést visszautaltattuk, és így nullát mutatott a hipa-számlánk. Egyébként az adónk tavaly és idén is 0 forint. A NAV a lezárt evás időszakra vonatkozó adóellenőrzést megkezdte. Most kaptunk egy levelet az önkormányzattól, hogy felülvizsgálták a hipa-számlánkat, és további túlfizetést állapítottak meg, és ezt visszaigényeltük. Mit csináljunk, hogy ez az egyszer már 37 százalékkal leadózott összeg ne szerepeljen gazdasági eredményt növelő tényezőként, ne legyen a társasági adó alapja, mérlegben, eredménykimutatásban hogyan szerepeljen? Az evás időszakot az adóellenőrzés miatt már nem módosíthatom. Válaszát előre is köszönöm.

Katás bt. megszűnése Kérdés

Tájékoztatásukat kérem, mi a teendője a könyvelőnek, ha az idén év elejétől kata alá bejelentkezett bt. döntést hoz a megszűnésről év közben, fizetnie kell a katát a végelszámolás végéig? Szüneteltethet közben? Könyvelési feladatok, mérlegkészítési feladatok eltérnek a szokásostól? Jelenleg bevételi nyilvántartást vezet, vagy vezethet ugyanúgy kettős könyvvitelt ebben az évben is, mint tavaly? Megkönnyíti a zárási feladatokat? Várom szíves válaszukat.

Tagikölcsön-apportálás tőkébe, és ennek elévülése Kérdés

Egy bt. nagymértékű tagi kölcsönt halmozott fel, most szeretne megszűnni. Egyetlen megoldásként a tagi kölcsön apportálását láttuk a tőketartalékba. Azonban olvastam válaszaik között, hogy ezt a kiskaput a NAV nem nézi jó szemmel, és a végelszámolás kötelező ellenőrzése során szankcionálhat. Kérdéseim, hogy 1. mekkora bírságra számíthat a cég; 2. megoldást jelentene-e, ha a cég még 5 évig elvegetálna, hogy a tagi kölcsön tőkébe apportálása, mint gazdasági esemény elévüljön, és ne bírságoljon a NAV? Köszönöm: Ágnes

Jegyzett tőke kiadása eszközben Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyszerűsített végelszámol a társaság. A tulajdonosok a jegyzett tőkéjük összegét eszközökben veszik ki. Van 100 ezer forint alatti és van nagyértékű eszköz is. A problémám, hogy a gépkocsik maradványértéken, a többi nulla értéken, illetve a kis értékűek csak analitika leltárában vannak nyilvántartva. Elképzelésem: piaci értékre korrigálni a könyv szerinti értéket a 13/14-98, illetve a 88-13/14 számlákra. Majd kivezetni a maradványértéket: 86-13/14. Itt lenne egy kérdésem. Amennyiben a könyv szerinti érték (= maradványérték) magasabb a piaci értéknél, az jó megoldás, hogy a leértékelés és a könyv szerinti érték különbözete lesz kivezetve maradványértékként? A rendezések utáni tétel: 13/14 - 47 tulajdonosokkal szembeni kötelezettség. Eddig a zárómérleg. Majd vagyonfelosztás után: 47-411, és így lenne felosztás után nulla. Végül az eszközök kivezetése az analitikából. Szeretném kérdezni, hogy Ön szerint jó-e ez így számvitelileg? Köszönettel: Magdi

Végelszámolás Kérdés

Tisztelt Szakértő Egyik cégem végelszámolást kezdeményezett, 2014.07.31-ével. A záró mérleg elkészült, és várjuk a végelszámolás végét. Kérdésem, hogy 2014.12.31-ével kell beszámolót készíteni, vagy csak a végelszámolás befejeztével kell ezt megtenni? Tisztelettel: V. Krisztina

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Munkabérelőleg

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Órabér-arányosítás részmunkaidőben

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 július
H K Sze Cs P Sz V
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Együttműködő partnereink