975 találat a(z) végelszámolás cimkére

Ezt kell tenni, ha meg akarja szüntetni katás bt.-jét Cikk

Segítséget szeretnék kérni egy bt. megszüntetéséhez. A bt. 2001-ben alakult, 2003. január 1-jétől evás volt , 2013. július 1-jétől katás, a tevékenysége megszűnőben van, így a bt.-t is meg szeretné a tulajdonos szüntetni. Nincs semmilyen kötelezettsége, követelése, tárgyi eszközöket nem vásárolt soha. Egyedül a bankszámlája van. Hogyan kell elindítani, milyen zárásokat kell készíteni? Olvasónk kérdésére Szipszer Tamás adószakértő válaszol.

Mikrogazdálkodói végelszámolás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyszerűsített végelszámolást indított mikrogazdálkodói beszámolót készítő bt. A mikrogazdálkodói beszámoló mérlege 2 hasábos (előző év, tárgyév). Úgy tudom, hogy a végelszámolási nyitómérleg, valamint a végelszámolást lezáró mérleg 3 hasábos. Kérdésem hogy a végelszámolás nyitómérlegéhez és a végelszámolás lezárásához megfelelő-e a mikrogazdálkodói 2 hasábos mérleg, vagy ebben az esetben a normál egyszerűsített éves beszámoló mérlegét kell használni, amely 3 hasábos? Válaszát előre is köszönöm.

Egyesület-megszüntetés teendői Kérdés

Tisztelt Szakértő! Törvényességi felügyeleti eljárás keretében a bíróság az ügyész indítványára az egyesület megszűnésének megállapítása iránt indított pert. Az egyesület elnöke a bíróságon nyilatkozott, hogy az egyesület 3 éve nem működik, vagyona és tartozása nincsen. 2015.09.24-én kelt ítélet szerint a bíróság az egyesületet megszüntette, amely 2015.10.29-én jogerőre emelkedett. Kérdésem az lenne, hogy van-e valami teendőm ezzel kapcsolatosan (végelszámolás, felszámolás stb.) vagy ezzel lezárult minden. Próbáltam a 1529-es bevallást benyújtani, de hibának hozta a bevallási időszak végét (2015.10.29.) Hogyan kellene ezt helyesen benyújtanom, ebben kérném a segítségüket. Üdvözlettel: Szűcsné

Végelszámoláskor kiadott vagyon könyvelése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyszerűsített végelszámolás befejezésekor a bankszálán levő pénzt csak a cég törlése után lehet kiadni a tulajdonosoknak. Viszont előtte le kell könyvelni és befizetni ennek a 15 százalék szja és 14 százalék ehotartalmát. Kérdésem: lehet-e az eredménytartalék terhére könyvelni ezeket, vagyis T 413 eredménytartalék és K 462 szja, 475 eho? Vagy követeléssel szemben T 354 egyéb célú előleg, K 462 szja és K 475 eho-t kell lekönyvelni? Válaszát előre is köszönöm.

Végelszámolás lezárása Kérdés

Egy végelszámolás alatt lévő társaság saját tőkéjének adatai a következők: jegyzett tőke: 500 ezer forint, eredménytartalék: 2500 ezer forint. A társaságnak nincs kötelezettsége, tehát a jegyzett tőkén felül a vagyonfelosztás során tagoknak 2500 ezer forint jövedelem kerül elszámolásra. A kifizetéshez rendelkezésre áll a szükséges készpénz. Az egyik tag Ausztriában biztosított, rendelkezik magyarországi lakcímmel, rendelkezik A1 igazolással az oszták biztosítási jogviszonyáról. Kérdésem: a külföldön biztosított tag esetében szükséges-e egészségügyi hozzájárulást levonni és fizetni a vállalkozásból kivont jövedelem (2500 ezr forint) után? A végelszámolási folyamat mely időpontjában fizethető ki a 2.500 EFt vállalkozásból kivont jövedelem és mikor kell az adót megfizetni utána?

Ügyvédi iroda bezárása Kérdés

Kedves Szakértők! Szeretném megtudni, hogy ha egy ügyvédi iroda be akar zárni (megszűnni), akkor hasonlóan, mint egy végelszámolás esetében, elhatároz egy megszűnési dátumot, például 2016.07.01., s akkor: 1/ 2016.01.01-06.30-ig készítek egy Tevékenységet lezáró mérleget, illetve a hozzá tartozó 71-es bevallást, 08-as, 01-es (bár nem tudom milyen kód megadásával a bevallásban), IPA bevallást. Ebben a mérlegben sajnos benne lesz az ő 06.havi munkabérének, valamint a 2015. évről jóváhagyott osztalékának az adója (még akkor, ha kifizeti 06.30-ig az osztalékot, de hát 07.12-ig kell az adót befizetnie) is, ami nem tudom, hogy mint kötelezettség szerepeltethető-e a mérlegben? Tárgyi eszközeit még 06.30-ig eladja, vagy selejtezi. Így lesz fizetendő áfája, mint kötelezettség, hisz 07.20-ig kell befizetnie az adót. Ez így jó? 2/ Majd dönt a végleges megszűnésről, mely mondjuk 07.31-e. S akkor a 07.01-07.31-re is a fentiek szerint kell a beszámolót, bevallásokat leadni? Mi lesz a 07. havi bérének adójával, mint kötelezettség, a nyereséges 01-07. hónap eredményével, melyet "jóváhagy", s ki akarja venni, de akkor annak adóvonzata 08.12-i lesz, akkor megint kötelezettsége keletkezik a mérlegben. Ez így jó? Várom megtisztelő válaszukat!

Végelszámolás előtti mérleg Kérdés

Tisztelet Szakértő! Bt. végelszámolást indított június 1-jétől. A megelőző időszakra január 1. és május 31. közötti időszakra el kell készíteni és közzétenni ezen időszak mérlegét és eredménykimutatását. Kérdésem, hogy ezen a beszámolón a benyújtás okaként mit kell megjelölni hogy "üzleti évet záró" vagy " végelszámolás" miatt adjuk be a beszámolót? Köszönettel

Kft. végelszámolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretnénk kft.-nket végelszámolással megszüntetni. Köztartozása nincs a cégnek, de veszteséges működése miatt kölcsöntartozása van az egyik tulajdonossal szemben. A tartozás rendezéséhez, a társaság piaci áron eladná a tulajdonosnak a leltárban lévő tárgyi eszközöket, ezen értékesítés áfáját befizetnénk, és a bevételből rendeznénk a kölcsön egy részét. A fennmaradó részt elengedné a tulajdonos, amit rendkívüli bevételként számolnánk el, illetve megfizetnénk a 18 százalékos ajándékozási illetéket is. Kérdésem: eljárhatunk-e az említett módon? Köszönöm a segítségét.

Végelszámolás evás kft. esetén Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az evás kft. végelszámolásról határozott, a tevékenység befejező dátuma: 2016. 02. 29. Március 1-jétől kezdődően visszatért társasági adó alannyá. Kérdésem, hogy a 2015. évről evaalanyként beadott bevallása alapján keletkezett iparűzési adó túlfizetését az önkormányzat visszautalta, annak mi a könyvelési tétele? Köszönettel: Dornfeldné Ili

Végelszámolás befejezése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes vállalkozás a végelszámolási, vagyonfelosztási javaslatát készíti. Mennyi lesz a magánszemély vállalkozásból kivont jövedelme, illetve hogyan történik annak számviteli elszámolása és bevallása az alábbi esetben: bankszámla 600 eFt, pénztár: 2000 eFt, jegyzett tőke: 3000 eFt, tőketartalék 6 eFt, eredménytartalék 800 eFt. Várom szíves válaszukat! Köszönettel.

Végelszámolás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. végelszámolás alatt áll. A végelszámolási nyitó mérlegben milyen korrekciókkal kell módosítani a tevékenységet lezáró beszámolót? Figyelembe kell venni a várhatóan még felmerülő banki, ügyvédi, könyvelői stb. díjakat, illetve a várható banki kamatokat? Vagy ezek a tételek nem számítanak korrekciós tételnek? Várom szíves válaszukat! Köszönettel.

Lehet-e végelszámolás alatt tevékenységet folytatni? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kiskereskedelemmel foglalkozó korlátolt felelősségű társaság a végelszámolás ideje alatt végezhet-e tevékenységet (például maradék készlet kiárusítása), vagy minden tevékenységet be kell fejeznie a végelszámolás bejelentése előtt? Válaszát előre is köszönöm Szabó Fruzsina

Tb végelszámoláskor munkaviszonyban, megbízásban Cikk

Többen kérdezték, kell-e tb-járulékokat fizetni a végelszámoló után, ha feladatát a társaság tagjaként, munkaviszonyban, vagy megbízásban látja el. Dr. Radics Zsuzsanna tb-szakértő válaszolt.

Végelszámolás – járulékfizetés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kell-e járulékot fizetni a végelszámolás időszaka alatt bt. beltagja után, akinek nincs máshol biztosítási jogviszonya és ő a végelszámoló is? A vállalkozás rögzíti, hogy nem folytatja az üzleti tevékenységét a végelszámolás kezdő napjától. Ki lehet valamilyen formában kerülni a járulékfizetési kötelezettséget?

Tagi kölcsön átváltása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Euróban adott tagi kölcsönnel kapcsolatban merült fel kérdésem. Magánszemély tag adott 50 ezer euró összegben kölcsönt a kft.-jének 2007-ben, még úgy kb. 250 Ft/euró árfolyamon. Ezt értékelgettük a kft.-ben, s 2015-ben 314,89-es árfolyammal szerepel a könyvekben. A cég most végelszámolásra adta a fejét. A végelszámolás elhatározása előtt a kft. eladta az ingatlanát a tagnak. A pénzügyi megállapodás az, hogy a tagi kölcsön fejében kiegyenlítettnek tekintik mindketten a követeléseiket egymás felé. Az ingatlan vételára 18,4 millió forint. Ami ugye 368 Ft/euró árfolyamot jelent. A kft.-nek jócskán lesz emiatt árfolyamvesztesége, ezzel nincs gondom. A kérdésem az, hogy a magánszemély tagnak keletkezett-e ebből adóköteles jövedelme?Ugye ő ezt az összeget eredetileg 250 forintárfolyamnál adta át euróban, most pedig forintban számolunk el vele, 368 Ft/euró ügyleti árfolyam mellett. Beilleszthető-e ez az árfolyamkülönbözet az adómentes bevételek közé, az szja-törvény "a valuta, a deviza forintra, a forint devizára, valutára, valamint a devizának, a valutának más devizára, valutára való átváltásakor keletkezett árfolyamnyereség, feltéve, hogy az átváltás nem üzletszerű tevékenység keretében történik" rendelkezésébe? Válaszukat előre is köszönöm! Üdvözlettel: Bolcsik Anita

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Hétvégi hazautazás költségtérítése

Surányi Imréné

okleveles közgazda

Haszonélvezet alapítása

dr. Magyar Attila

ügyvéd

Magyar-Dobos Ügyvédi Iroda

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 július
H K Sze Cs P Sz V
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Együttműködő partnereink