975 találat a(z) végelszámolás cimkére

Végelszámolás esetén munkaviszony megszűnése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy bt.-nél részmunkaidőben dolgozom. Június 1-jével elhatározta a végelszámolását. Mint könyvelő vagyok alkalmazásban cégnél, és az ügyfélkapuhoz is nekem van jogosultságom. Nem tudom, hogy ebben az esetben kötelező-e felmondania nekem május 31-ével és a 30 napos felmondást kifizetnie, avagy maradok továbbra is a cégben, hiszen könyvelési-bevallási teendők vannak a végelszámolással kapcsolatban? Sajnos a beltagnak fogalma sincs erről, hogy mit is kellene tennie, és nekem sem. Az ügyvédről pedig ne is beszéljünk. Gondolom nem munkajogász, mert nem igazán tudja ő sem... Várom válaszát. Köszönettel: Lédererné

Végelszámolás – egészségügyi szolgáltatási járulék Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy bt. egyszerűsített végelszámolással 2014.04.10-ei kezdő nappal kívánja cégét megszüntetni. A korábbi nyugdíjas vezető tisztségviselőt nevezték ki végelszámolónak. A végelszámoló a tagok gyűlésén meghozott határozatot közzé is tette a cégközlönyben. Ugyanitt olvasható, hogy "a korábbi vezető tisztségviselő jogviszonya megszüntetésre került". Azt szeretném megkérdezni, hogy 2014.04.10-étől kell-e még egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetni?

Bevallás végelszámolás alatt Kérdés

A 1371-es bevallás tájékoztatójából az derült ki számomra, hogy a végelszámolás alatt lévő cég, ha például 2013. 08. 05-étől kezdte a végelszámolást, és az előző időszaki bevallást már leadta, akkor 2013. december 31-ei fordulónappal nem kell bevallást beadnia a NAV-nak, sem mérleget a cégbíróságnak, csak a végelszámolás befejezésekor, ha az 2014. 08. 05-e előtt megtörténik. Ebben az esetben a 1471-es bevallást kell kitölteni, a 2013.08.05-étől a 2014. befejező időpontig bezárólag (a mérlegbeszámolóval együtt). Ha csak 1 éven túl fejeződik be a végelszámolás, akkor viszont a 2013.08.05.-2014.08.04. közötti időszakra kell adni egy 1429-es bevallást és mérleget is. Kérem szíves válaszukat, hogy jól értelmeztem-e az időszakokat!

Bt. végelszámolás Kérdés

Tisztelt Szakértők! Egy eléggé bonyolult problémának látszó eset megoldásához kérnénk segítséget. Egy új ügyfél kereste meg irodánkat. Az ismert tényhelyzet a következő: A bt. tulajdonosai 2009. évben úgy döntöttek, hogy egyszerűsített végelszámolással a tevékenységüket megszüntetik. A végelszámoló a korábbi képviselő lett. A NAV felé ennek megfelelően a szükséges bevallásokat megküldték. A NAV törzsadatai alapján a mai napon is végelszámolás alatt áll. A képviselő, vagyis a végelszámoló úgy tudja, a végelszámolás befejeződött úgy, hogy a cég tovább folytatja a tevékenységét. A cégközlönyben történő megjelenését nem tudják bizonyítani. A céginformációs rendszerben szereplő adatok között semmi nyoma nincsen, hogy egyáltalán volt-e végelszámolási eljárás. Közben 2012-ben tulajdonos-változás is bekövetkezett, ezzel egy időben a cégnek új neve és székhelye lett, ez szerepel a céginformációs adatok között és a NAV törzsadatai is már az új adatokat tartalmazzák. A NAV felé nem jelentették be azt a tényt, hogy a végelszámolás befejeződött, és tovább folytatják a tevékenységet, nem is tudták, és nem is tudjuk bejelenteni, mivel a változás-bejelentőn közölni kell a megszűnés időpontját és a cégközlöny számát, de sajnos ilyen nincsen. Még annyi megjegyzés, hogy az előző időszakra az előírt bevallási kötelezettségeiket, és a beszámoló-közzétételi kötelezettségeiket sem teljesítették teljeskörűen. Abban kérnénk segítséget, hogy ezt a helyzetet hogyan lehet, ha lehet rendezni?

Egyszerűsített végelszámolás visszavonása Kérdés

Egy kkt. 2014. 01. 01-vel bejelentette az egyszerűsített végelszámolással történő jogutód nélküli megszüntetését. Majd 2014. 03. 18-án visszavonta a megszüntetést, és a cégbíróság a "cég cégjegyzékében (törölte) az adatokat" vagyis törölte a cégkivonatról a végelszámolást. Hogyan kell ebben az esetben eljárni, a NAV-nál még mindig "végelszámolás alatt" van bejegyezve. Telefonon azt mondták, hogy ebben az esetben végig kell csinálni a végelszámolást, majd bejelenteni, hogy megszűnés nélkül visszatért az élő vállalkozások közzé. Köszönöm előre is a segítséget.

Nőtt a felszámolási eljárások száma Cikk

Tavaly év végén 1 millió 688 ezer vállalkozást tartott nyilván a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) Magyarországon, közel 22 ezerrel többet, mint egy évvel korábban. A regisztrált vállalkozások számának növekedését kizárólag az önálló vállalkozók számának bővülése eredményezte, a társas vállalkozások száma az előző évhez képest mintegy félezerrel csökkent.

Vagyonfelosztásból kapott ingatlan illetéke Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy bt. kényszer-végelszámolással megszűnt. A működés éveiben a bt. kültagja tagi kölcsön formájában finanszírozta a bt. ingatlanvásárlását (2004), és az ehhez kapcsolódó költségek kifizetését 9 millió forint összegben. A megszűnéskor a bt. pénze csak a NAV-tartozások kiegyenlítéséhez volt elég. A kültag tagi kölcsönből származó követelését a bt. tulajdonát képező ingatlannal elégítették ki, amelynek mai forgalmi értéke kb. 5 millió forint. A kültag ennek fejében lemondott további követeléseiről. Kérdéseim a következőek: - az adott tagi kölcsön összege és a "cserébe" megkapott ingatlan forgalmi értéke közötti különbözet elengedett követelésnek minősül-e, és emiatt keletkezik-e a volt kültagnak adófizetési/illetékfizetési kötelezettsége? - a vagyonfelosztás során megkapott ingatlan után keletkezik-e a volt kültagnak vagyonszerzési illetékfizetési kötelezettsége? Köszönettel, Bozsik István

Végelszámolás tagi hitel Kérdés

Tisztelt Szakértő! Végelszámolás alatt van egy cég (bt). Pénztárban, bankban nincs pénz, így a meglévő 2,5 millió forintos tagi hitelét nem tudja visszafizetni a tulajdonosoknak. Más követelése, kötelezettsége nincs. Mérleg: Eszköz:0 Forrás: St: -2500 (Jegyzett tőke 300, Eredmény tartalék -2800), kötelezettségek 2500. Végelszámolás során el kell-e engedni ezt a tagi hitelt? Ha ezt el kell engedni a tulajdonosoknak, akkor 18 százalékos illetéket kellene fizetni a cégnek, ami 450 ezer forint. Ezt nem tudja befizetni a cég, mert nincs pénze. Megint tagi hitelt kellene nyújtani a tulajdonosoknak? Ha nem kell elengedni, azaz nem kell megfizetni az illetéket, akkor hogyan néz ki a vagyonfelosztás? Hogyan kerül ki a mérlegből a kötelezettség?

Végelszámolás befejezése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Végelszámolás alatt levő cég március 31-ével szeretné a végelszámolást befejezni. Ezt csak szóban közölte a könyvelővel. Kell-e valamilyen írásos formában is ezt megtennie, valahová előre bejelentenie? A kft. végelszámolójaként minimál tb köteles, mint tag, mellette katás egyéni vállalkozó, nem főállású kisadózónak lett bejelentve. A továbbiakban mi a könyvelő feladata: április 1-jétől a 14T101E lapon bejelenteni főállású katásnak, és a kft.-ben pedig a 14T1041-esen március 31-ével kijelenteni a főállású társas vállalkozói státuszából? Ha március 31-e a végelszámolás befejező napja – úgy olvastam – 60 napon belül kell minden adóbevallást és beszámolót egyidejűleg beadni. A fizetendő adókat, járulékokat a NAV felé március 31-éig kell befizetnie vagy a 60 napon belül elkészült beszámoló beadásáig? A végelszámoló lezáró számviteli beszámolót a könyvelő adja be, a törlés iránti kérelmet pedig az ügyvéd, hogyan kell érteni az egyidejűséget? Köszönöm válaszát.

Végelszámolást záró számviteli beszámoló és mérleg Kérdés

Gyakorlati kérdéseim vannak: A záró számviteli beszámolót a végelszámolás utolsó napjával adjuk le, de hogy szerepel benne a visszaigénylendő áfa? Ezután elkészítjük a vagyonfelosztási javaslatot. A végelszámolás zárómérlegét milyen dátummal kell leadni, hiszen közte van a vagyonfelosztás, és vissza kell érnie a visszaigényelt áfának is, valamint a bankszámlát sem lehet megszüntetni, ott is vannak költségek.

Tb-kötelezettség a végelszámolás alatt Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó 2013-ban katás főállású vállalkozónak jelentkezett be. Ugyanakkor a férjével együtt volt egy kft. vállalkozásuk is, ahol a férj volt az ügyvezető. A férj meghalt. Az ügyvédtől kapott társasági szerződés-módositások alapján 2013. 04. 09-étől a feleség lett az ügyvezető, az egyszemélyes kft.-ben és (mivel a cég a haláleset óta nem működött) 2013. 09. 03-ától a végelszámoló is. A kérdés arra vonatkozik, hogy ügyvezetőként ebben az esetben is társas vállalkozónak minősül-e? Legalább a tavalyi minimálbér, 98 000 forint után, meg kell-e fizetnie a tb-t, mivel a társaságnak egyáltalán nincs bevétele, a haláleset óta nem működik a cég? A 2013. 09 .03-ától terjedő időszakra, mint végelszámoló, minek minősül, mi a státusza tb-szempontjából? A végelszámolásért nem kap díjazást. Milyen jogviszonya van a végelszámolás alatt, és milyen kötelezettséggel jár a státusza? Köszönöm válaszát.

Veszteség-visszapótlás Kérdés

Tisztelt Sinka Júlia! Kérem szépen válaszát az alábbiakra: egy bt. végelszámolását kezdeményezte, de sajnos a kötelezettsége között 700 ezer forint tagi hitel tartozás van. Így a végelszámolás nem lehetséges! Olvastam valahol, hogy abban az esetben, ha a veszteség visszapótlásra az eredménytartalékba befizet, és igy utána vissza tudja venni a hitelét, akkor nem lesz kötelezettsége, és a végelszámolás elindulhat. De mi történik a saját tőkével? Azzal is el kell számolnia? Előre is köszönöm a válaszát!

Végelszámolásban adatszolgáltatási kötelezettség teljesítésének igazolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy budapesti kft végelszámolás alatt áll 2014.01.01. óta. A vonatkozó jogszabály szerint a végelszámoló adatszolgáltatást köteles teljesíteni a biztosítottak jogviszonyára vonatkozó nyugdíjbiztosítási adatokról. A biztosítottak 2009. december 31-éig fennállt jogviszonyáról szóló adatokat az illetékes nyugdíjbiztosítási igazgatási szerv részére kell megküldeni. Az említett időpontot követő időszakra a társadalombiztosítási kötelezettséggel járó kifizetésekről az állami adóhatóság részére kell bevallást teljesíteni. A nyugdíjbiztosítási igazgatási szerv és az állami adóhatóság által – az adatszolgáltatási kötelezettség teljesítéséről – kiadott igazolást a végelszámoló köteles megküldeni a bíróságnak. Kérdésem az, hogy ha az elmúlt években a NYENYI adatszolgáltatásokat és a 08-as járulékbevallásokat teljesítette a cég, a végelszámolónak milyen adatszolgáltatást és bevallást kell teljesítenie? Amennyiben nem kell ismételten adatot szolgáltatni és bevallani, akkor a cégbíróságra benyújtandó nyugdíjbiztosítási igazgatási szerv és adóhatóság által kiadandó igazolást pontosabban kitől és milyen formában kell megkérni és a végelszámolási folyamat során ezt mikor kell benyújtani? Válaszukat előre is köszönöm.

Ingatlan – vállalkozásból kivont jövedelem Kérdés

Végelszámolással megszűnő vállalkozás saját tulajdonú ingatlannal rendelkezik. Úgy gondolom, hogy vállalkozásból kivont "jövedelemként" kell adóznia, de nem tudom, milyen érték után, hol és mikor (végelszámolás megkezdése vagy befejezése) kell bevallani.

Kiskorú örökös felelőssége a cégben Kérdés

Kiskorú gyermek örökölt egy kft.-t. A törvényes képviselője a hagyatéki eljárás után – mivel egyáltalán nem ért a céges dolgokhoz –, meg szeretné szüntetni végelszámolással. Ha a megszüntetés során a NAV-vizsgálatnál valamilyen szabálytalanság derülne ki, felelős-e anyagilag a kiskorú. Feltételezve például, ha a könyvelési anyagban fellelnek 100 000 forint értékű fiktív árubeszerzésről szóló számlát, és ez bírságalapot képez, megfizettetik-e az egyéb örökségből ezeket az összegeket, mivel a kft.-n kívül egyéb ingóságokat, lakást, garázst is örökölt. Köszönöm gyors válaszukat.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Egészségügyi kiskönyv és kockázatelemzés

dr. Kéri Ádám

ügyvéd, compliance szakértő

Ellenkérelemben lévő tényállítások

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Ingatlan-bérbeadás, számlázás

dr. Csobánczy Péter

közgazdász, jogász, adótanácsadó

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 július
H K Sze Cs P Sz V
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Együttműködő partnereink