678 találat a(z) többes jogviszony cimkére

Bt.-beltag munkaviszonya Kérdés

Tisztelt Szakértő! A következő kérdés megválaszolásához kérem szíves segítségét. Bt. beltagja munkaszerződést kötne saját vállalkozásával, bizonyos munkakör betöltésére. A 40 órás munkaviszonyban megfizetné a bérminimum járulékait, mellette a cég képviseletét megbízással nulla forintért látná el. Így a saját cégében lenne többes jogviszonyú társas vállalkozó, és nem kellene emelt járulékalap után fizetnie a járulékokat. Lehetséges-e ez a megoldás? Amennyiben az ügyvezetői feladatokat munkaviszonyban szeretné ellátni, módosítani kell-e a társasági szerződést, vagy elég ehhez a taggyűlés határozata? Köszönöm válaszát.

Többes jogviszony gyes alatt Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi többes jogviszony esetén fizetendő járulékok meghatározásában szeretnék segítséget kérni: Az adóalany gyesben részesül 2017. 05. 01-jéig, munkaviszonyban van az rt.-nél, ahonnan szülni ment, de azon a munkahelyen jelenleg nem dolgozik(munkabért nem kap). Egyéni vállalkozása van, mezőgazdasági tevékenységet végez, vállalkozói kivétet nem vesz fel, tényleges havi jövedelme nincs, vállalkozói jövedelem szerint adózik. Kft.-ben ügyvezető, tagi jogviszonya van, tagi jövedelme 0 Ft, innen jövedelme nincs. 4 órás munkaviszonyt létesít egy kft.-nél 2016. december 01-jétől, munkabért kap. Az egyes jogviszonyokban milyen járulékokat kell fizetnie? A 4 órás munkaviszonyban, a többes jogviszonyokat is figyelembe véve, igénybe vehető utána a szocho kedvezmény? Ha születik egy további gyermeke, melyik jogviszonyból igényelhet csed-et, gyed-et? Válaszát előre is köszönöm.

Egyéni vállalkozó járulékai: új szabályok a többes jogviszonyra Cikk

Januártól új szabályok szerint kell fizetni a járulékot, ha hóközben válik többes jogviszonyúvá az egyéni vállalkozó, illetve ha hóközben szűnik meg többes jogviszonya.

Egyidejű 4 órás és 8 órás munkaviszony munkajogi és adójogi vonatkozásai Kérdés

Tisztelt Adótanácsadó! Dolgozónk februártól 8 órás munkaviszonyát 4 órásra változtatja, mivel egy másik munkáltatónál 8 órás munkaviszonyt létesít. Az a kérdés, hogy az egyik és másik munkáltatónál hány nap szabadság jár, illetve milyen igazolásokat kell kiadnunk a 8 órás állásába? Valamint a TB kiskönyvet kiadjuk, így párhuzamosan két jogviszony lesz egyidejűleg bejegyezve? Esetleg van ezeken kívül más is, amire még gondoljunk? Köszönettel: Előfizető

Munkaviszony mellett kis összegű megbízás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Heti 36 órát meghaladó munkaviszony mellett egyazon munkáltató megbízást is ad egyéb jól elkülöníthető feladatra a munkavállalónak. A megbízási díj a minimálbér 30%-át nem éri el. Ez esetben a megbízás után meg kell-e fizetni a munkavállalói járulékokat vagy csak a szja-előleget és a szochó és szakképzési hozzájárulás összegét? Elkülönül-e a munkaviszonyban szerzett jövedelme és a megbízási díjban kifizetett jövedelme biztosítási szempontból, vagyis lehet-e, hogy az egyik jogviszonyban biztosított míg a másikban nem (egyazon munkáltatónál)?

Katás vállalkozó Kérdés

Tisztelt Szakértő! 2017. január 05-ével alakult bt. beltagja egyben képviselője is a társaságnak. Jelenleg gyedben részesül, munkát nem végez, semmilyen jövedelmet nem vesz fel. 16T1041-es nyomtatványon be kell őt jelenteni? Ugyanez a bt. 2017. 02. 01-jétől a kata hatálya alá szeretne bejelentkezni úgy, hogy csak a kültagot szeretné kisadózóként bejelenteni, az ügyvezető beltagot, aki gyeden van, nem. Megteheti? 2. Katás egyéni cég kisadózóként bejelentett tagja öregségi nyugdíjas, ezért 25 000 Ft katát fizet. Az egyéni cég mellett egy kft.-nek egyedüli tagja és ügyvezetője, jövedelmet nem vesz fel a kft.-ből. Meg kell fizetnie a 7110 Ft egészségügyi szolgáltatási járulékot a kft.-nél? 3. Egy társaság ügyvezetője és tagja ugyanennél a társaságnál munkaviszonyban munkát végez, ami nem az ügyvezetés. Napi 9, heti 45 órás munkavégzésre szeretné bejelenteni magát. Megteheti?

Betéti társaságban kültag kisadózó Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy betéti társaságban a beltag nyugdíjas, munkaviszonyban látja el a feladatokat, a kültag 36 órás munkaviszonnyal rendelkezik egy másik bt.-ben, ahol ő beltag. Kérdésem, hogy a kültag a fenti bt.-ben lehet kisadózó? És 25 000 Ft/hó a kötelezettsége a kültag után? És a beltag pedig a normál munkaviszony után fizeti a járulékokat? Jogszerű ez így? Köszönettel: Ildikó

Csed, gyed többes jogviszony esetén Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbiak megválaszolásában kérném segítségüket. 40 órás munkaviszonyban állok 7 éve, emellett egy kft.-ben ügyvezető vagyok, melyet társas vállalkozás tagjaként, tehát nem munkaviszony keretében látok el. Továbbá másodállású katás vállalkozó vagyok. 2017 szeptemberében fog megszületni első gyermekem. A kft., ahol ügyvezető vagyok, tényleges tevékenységet nem végez, ezáltal jövedelmet sem veszek fel onnan. Katás vállalkozásomban továbbra is másodállású maradhatok a gyed ideje alatt? Maradhatok-e katás vállalkozó és mellette jogosult leszek-e a csed-re és a gyed-re? Végezhetem-e katás vállalkozásomban a tevékenységemet egyedül, vagy alkalmazottat kell foglalkoztatnom, hogy jogosult legyek gyed-re? Szeretném az ellátást is megkapni és katás vállalkozásomat is megtartani, amennyiben lehetséges. Köszönöm előre is válaszukat!

Őstermelő külföldi munkaviszony Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem a következővel kapcsolatban lenne: osztrák munkáltatónál munkaviszonyban lévő magyar magánszemély kiváltotta az őstermelőit belföldön. A 101-esen lejelentettük, hogy EGT-tagállamban biztosított, így járulékfizetése nem keletkezik, és az 58-ast sem nyújtjuk be. Felmerült, hogy mivel egy országban lehet biztosított az EU-n belül, így az őstermelői jogviszonyára tekintettel elképzelhető, hogy keletkezik/keletkezne Ausztriában járulékfizetési kötelezettsége. (Fordított esetben nem lenne probléma, hiszen a magyar jogszabályok szerint 36 órát elérő egyéni vállalkozó/őstermelő nem kötelezett járulékfizetésre...). Hallomásból tudunk olyan esetről, amikor az A1-es igazolás kiadása után az osztrák egészségbiztosító értesült a magyar egyéni vállalkozásról, és visszamenőleg megállapították 5 évre a kötelezettséget, mivel a kinti szabályok szerint a 40 órás mviszony mellett is kellett volna fizetni... Tudom, hogy nem magyar jogszabályra vonatkozik a kérdésem, de esetleg tudna iránymutatást adni (vagy jogszabályt) amiben megtalálható, hogy vajon mi lehet az osztrák gyakorlat a kérdésben említett többes jogviszonyra? Köszönöm.

Gyed melletti munkavégzés más munkáltatónál Kérdés

Adott egy munkavállaló, aki jelenleg gyed díjazásban részesül. Mellette más munkáltatónál vállalhat-e munkát munkaviszony vagy akár egyszerűsített foglalkoztatás keretében? A fizetés nélküli szabadság miatt van-e bejelentési kötelezettsége a "fő" munkáltató felé? Vannak-e rá korlátok (idő-, összeg-..) Várom megtisztelő válaszukat.

Főállású kisadózó biztosított társas vállalkozó? Kérdés

Tisztelt Dr. Radics Zsuzsanna! Idén január elején több hasonló kérdést is kapott kiadózó vállalkozó egyidejűleg fennálló több vállalkozói jogviszonyának járulékkötelezettsége témában. http://adozona.hu/kerdesek/2017_1_5_Tobbes_jogviszony_fni http://adozona.hu/kerdesek/2017_1_6_Katas_ev__tarsas_vallalkozo_yds http://adozona.hu/kerdesek/2017_1_6_KATAs_egyeni_vallalkozo_es_ugyvez_csf A kérdés feltevői, és jómagam is arról szeretnénk bizonyosságot nyerni, hogy megúszható-e 50 ezer forinttal a járuékkötelezettség főállású katásként, ha mellette kft.-ben is társas vállalkozó valaki. 2016-ban a főállású kisadózás nem mentesítette másik vállalkozásban a társas vállalkozót a minimumjárulék-fizetési kötelezettségek alól. 2017.01.01-től azzal, hogy a Tbj. 5. §-ában a főállású kisadózó biztosítottnak minősül, alkalmazhatók-e a 31. § (5)–(6) bekezdései? Azaz a biztosított főállású (bt.-beltag) kisadózó "társas vállalkozóként biztosítottnak" minősül-e?

Járulékfizetés Kérdés

Tisztelt Szakértők! Ügyfelem korlátolt felelősségű társaságban 50%-kos részesedéssel bír. Képviseleti joga önálló, tisztsége ügyvezető. 2017. január hónapban heti 36 órát meghaladó munkaviszonyt létesített. Korábban a kft. tagi jogviszonya alapján volt biztosított. A társaságban a heti 36 órát meghaladó munkaviszony létesítését követően is lát el ügyvezetői feladatokat, illetve továbbra is önállóan képviseli a céget. A kérdés az, hogy az ügyvezetői feladatok ellátása végezhető-e munkaviszonyban vagy megbízási jogviszonyban, és az elvégzett feladatokért járó díjazást meg lehet-e állapítani a munkabérre és a megbízási jogviszonyra vonatkozó jogszabályok szerint. A választ köszönöm. Orosz Sándorné

Tagság társaságban egyéni vállalkozóként Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyik ügyfelem katás egyéni vállalkozó. A közelmúltban 10 százalékos tulajdont vásárolt egy kft.-ben. Ennek a kft.-nek alvállalkozóként mint katás egyéni vállalkozó tervez munkát végezni, és számlázni, előre láthatólag 2-5 millió forint értékben évente. A hatályos jogszabályok szerint működhet-e ez így? Másrészt várhatóan az egyéni vállalkozói teljes bevételének a 90-100 százalékát fogja kitenni a kft.-ből származó árbevétel. Mivel 1 millió forintnál nagyobb lesz az egy ügyféltől (a kft.) származó bevétele, ezért fel fog merülni a bújtatott foglalkoztatás gyanúja. Ezt jól gondolom? Ha igen, megoldást jelent-e a helyzetre, ha nem egyéni vállalkozóként, hanem bt.-ként végzi ugyanezt? Válaszát előre is köszönöm!

Többes jogviszony Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó 2017.01.01-től katás főfoglalkozást választott. Mellette egy kft. tulajdonosa, ahol ügyvezető, és az ügyvezetői feladatokat alkalmazottként, heti 5 órában látja el, mivel a kft.-nek nincs folyamatosan sem munkája, sem bevétele. Megteheti-e, hogy az egyéni vállalkozása a főfoglalkozása? Köszönettel.

Nyugdíjas ügyvezető többes jogviszonya Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott egy nyugdíjas magánszemély, aki egy kft. tagja 40 százalékban, egyben ügyvezetője is. A másik tag cégvezető. A magánszemély egy bt. beltagjaként kisadózóként is tevékenykedik, ahol nyugdíjasként havi 25 000 Ft-ot fizet. A kft.-ben egyébként tevékenységet nem végez. A kft.-ben milyen fizetési kötelezettsége van, ha jövedelmet nem vesz fel, és mit fizet, ha évi egyszeri 50 000 Ft-ot vesz fel december hónapban?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Pénztár miatti kiva-csökkentő tétel

Szipszer Tamás

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink