678 találat a(z) többes jogviszony cimkére

Kft.-tag tb jogállása Kérdés

Tisztelt Szakértők! Szeretném megtudni, hogy helyesen járunk-e el. A kft. egyik tagja ügyvezető, azon kívül heti 10 órában részt vesz a cég tevékenységében. A heti 10 órába mindkettő belefér. Ez az ügyvezető heti 10 órás munkaviszonyra van bejelentve, és a garantált bérminimum időarányos munkabérét, 40 250 Ft-ot kapja. A járulékokat ezen összeg után fizetjük meg. Kérdésem, hogy szabályosan járunk-e el? Van-e egyéb járulékfizetési kötelezettség a taggal/ügyvezetővel kapcsolatban? (Gondolok itt pl. a tag jogviszonyban fizetendő minimális járulékokra.) Köszönöm szépen.

Kata és ekho együttes alkalmazása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kisadózó egyéni vállalkozót – a vállalkozása mellett – egy cégnél megbízási szerződéssel foglalkoztatják oly módon, hogy a minimálbér után az általános szabályok szerint teljesíti az adófizetési kötelezettségét, a fennmaradó összegre pedig ekhót választ. Mivel megbízási szerződésről beszélünk és nem munkaszerződésről, ezért az lenne a kérdésünk, hogy ebben az esetben az egyéni vállalkozásában főállású kisadózó lesz-e, vagy nem főállású? Köszönettel.

Társas vállalkozó járulékfizetése Kérdés

Ügyfelem evás bt. beltagja, rokkantsági járadékban részesül és bár komoly jövedelme van alkalmazottként a munkáltatójánál, a foglalkoztatása csak részmunkaidős. Jól gondolom-e, hogy a bt.-ben nem mentesül a járulékfizetés alól? Megoldást jelentene-e, ha egy másik munkáltatónál is foglalkoztatnák részmunkaidőben és a két foglalkoztatás elérné a heti 36 órát? Köszönöm, ha válaszolnak. Üdvözlettel CsK

Munkaviszonyban lévő számlázna is a munkáltatójának Kérdés

Tisztelt Szakértő! Abban szeretném a segítségét kérni, hogy ha főállásban irodavezető vagyok egy kft.-nél, és munka után, illetve hétvégén új ügyfeleket szerzek a cégnek, mely után jutalékot kapnék, azt leszámlázhatom-e a munkáltatómnak, mint katás egyéni vállalkozó? Baj-e, hogy ott főállásban munkavállaló is vagyok? Köszönöm szépen a segítségét!

Ügyvezető jogállása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott egy bt., ahol az üzletvezető a beltag, és most katás lett a bt., ahol az 50 ezer forintot megfizetik az üzletvezető vagy ügyvezető (nem tudom, jelen pillanatban melyik a helyes) után. De az ügyvezető egy kft.-ben is tulajdonos (10%-ban) és ügyvezető is. Jellemzően a kft.-ben végez munkát. A kft. egyetlen alkalmazottja pillanatnyilag. Eddig ott vette fel a bérét, de a sok közteher miatt ezen változtatnának. Kérdésem az, hogy, ha a bt.-ben lesz a "főállása", akkor a kft.-ben dolgozhat-e nyugodtan személyes közreműködőként, vagy mindenképpen szükségeltetik valamiféle munkaviszony? Köszönöm.

Kata – nem rendeltetésszerű joggyakorlás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Olyan ügyben fordulok Önhöz, amiről sajnos nem tudtam egyértelmű információt szerezni, nagyon sok a kérdésben az ellentmondás. Jelenleg 100 százalékos tulajdonosa és főállású ügyvezetője vagyok egy kft.-nek, amely alvállalkozókat alkalmaz programozási feladatok elvégzésére. A munka minden esetben külföldi ügyfeleknek történik, de ez talán nem lényeges a kérdésben. A kft.-alapítás előtt katás vállalkozóként dolgoztam, és jelenleg is fizetem a katát mellékállásúként. Viszont tevékenységet nem nagyon merek benne végezni, mivel azt olvastam, ezzel adóelkerülést követnék el, mivel a NAV megkérdezné, hogy az adott tevékenységet miért nem a kft. keretein belül végzem. Kérdésem az lenne, hogy van-e erre jogi paragrafus, gyakorlat, hogy mindkét vállalkozásban dolgozhassak, milyen feltételeknek kell megfelelni? Végezhetem ugyanazt a tavékenységet mind a két vállalkozásban egyszerre? Programozás, tanácsadás, digitális marketing – ezek mennyire különülnek el egymástól? Elegendő lenne különböző tevékenységként szerződni és számlázni? Mi szolgálna megfelelő magyarázattal ahhoz, hogy ne minősüljön a cégszerkezet nem rendeltetésszerű joggyakorlásnak. Számlázhatok ugyanannak az ügyfélnek katásként és a kft. nevében, különböző tevékenységet? Kicsit úgy érzem, hogy választanom kell, kft.-tulajdonos vagyok vagy katás vállalkozó. Válaszát előre is köszönöm!

Csed alatti juttatás, tiszteletdij Kérdés

Munkavállalóm 2017. február hónapban szült, az utolsó napon is dolgozott. Többes jogviszonya, munkaviszonya van, amelyek után megállapította az Államkincstár a csedet. Az egyik kft.-ben tiszteletdijas FB tag, a tiszteletdíjat (bruttó: 55 ezer Ft ) utalja a kft. Kérdésem: kaphat-e tiszteletdíjat a csed alatt? Amennyiben nem, visszafizetheti-e a 3 hónapra kapott nettó tiszteletdíjat, hogy ne veszélyeztesse az egészségbiztosítási ellátását?

Társas vállalkozó 08-as bevallása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Segítséget szeretnék kérni 08-as bevallásokkal kapcsolatosan. Adott egy kft. 4 taggal 25-25% arányban. Az ügyvezetőről, aki személyesen közreműködik a kft.-ben, minden hónapban küldtünk be 08-as bevallást, de a három tagról, akik rendelkeznek a kft.-tagságukon kívül még 36 órán túli munkaviszonnyal is, nem. A NAV felszólított, hogy pótoljuk a 08-as bevallásokat vagy rendezzük a jogviszonyokat. Mi a teendő, hogyan rendezzük a jogviszonyokat? Köszönöm a segítséget.

Katás 24 millióig... Kérdés

Tisztelt Szakértő! A fenti című cikket olvasva kérdésként merül fel, hogy amennyiben a NAV megállapítja a nem rendeltetésszerű joggyakorlást, milyen megállapításokat tehet, milyen szankciókat alkalmazhat? Kizárja a katából az egyéni vállalkozót és a bt.-t is? Köszönöm válaszát: CSCS

Tb ugyanabban a jogviszonyban, ugyanannál a foglalkoztatónál Cikk

Az egyidejűleg fennálló biztosítási jogviszonyok társadalombiztosítással összefüggő kérdéseivel meglehetősen sokszor foglalkoztunk, ideértve azokat a helyzeteket is, amikor a többes jogviszony ugyanannál a foglalkoztatónál áll fenn. Most ez utóbbi speciális változatára térünk ki, amikor ugyanaz a személy ugyanannál a foglalkoztatónál létesít kettő (vagy több) megegyező jogviszonyt.

Többes joviszonyú kft. tag és egyéni vállalkozó kata Kérdés

A következőben szeretném a segítségüket kérni: van egy egyszemélyes kft., ahol a többségi tulajdonos az ügyvezető munkaviszonyban. Emellett kiváltotta az egyéni vállalkozását és bejelentkezett a katába mint főállású egyéni vállalkozó. A kérdésem az lenne: ha az ügyvezetést munkaviszonyban heti 4 órában látná el, személyesen nem működik közre a kft.-ben, lehet-e az egyéni vállalkozásában főállású katás. A másik verzió, hogy alkalmaz négy órában egy ügyvezetőt, aki egyben dolgozik mást is a kft.-ben, és a tulajdonos csak az egyéni vállalkozást vinné katásként. Köszönöm a segítséget.

Katás betéti társaság Kérdés

Tisztelt Szakértő! Abban kérném szíves segítségét, hogy az alábbi paraméterekkel alapítható-e katás bt. A beltag s egyben ügyvezető (megbízási jogviszonyban) egy öregségi nyugdíjas lenne, havi 25 ezer Ft-os kata megfizetésével. A kültag egy olyan személy lenne, aki egy egyszemélyes kft.-ben főállású társastagos ügyvezető, plusz egy másik katás betéti társaságban beltag és ügyvezető egyben (ott megfizeti a 25 ezer Ft katát). Ebben az új bt.-ben ez a kültag ügyvezetést nem vállalna, hanem alkalmazotti státuszban (heti 5 órában) takarítana bruttó 25 ezer Ft-ért (melynek a járulékait értelemszerűen megfizeti a bt.) A lényegi kérdés, hogy lehet-e ő így ebben a formában (hogy munkaviszonyban takarít) az új bt.-ben kültag és meg kell-e kötelező jelleggel utána is fizetni a 25 ezer Ft kata adót? Válaszát megköszönve tisztelettel maradok.

Katás betéti társaság Kérdés

Tisztelt Szakértő! Abban kérném szíves segítségét, hogy az alábbi paraméterekkel alapítható-e katás bt. A beltag egy öregségi nyugdíjas lenne, aki személyesen nem működik majd közre, s az ügyvezetést sem ő látná el. A kültag egy olyan személy lenne, aki egy egyszemélyes kft.-ben főállású társastagos ügyvezető, plusz egy másik katás betéti társaságban beltag és ügyvezető egyben (ott megfizeti a 25 ezer Ft katát). A lényegi kérdés, hogy lehet-e ő így ebben a formában ebben az új bt.-ben kültag és ügyvezető? Valamint, hogy a nyugdíjas beltag után (fent leírt esetben) kötelező-e megfizetni a 25 ezer Ft kata adót? Illetve (ha működik egyáltalán a fent leírt kültagos eset) a kültag után kötelező-e megfizetni a 25 ezer Ft katát? Elnézést, ha kissé összetett a kérdés, de az adózók fantáziája néha határtalan. Válaszát megköszönve tisztelettel maradok.

Ügyvezető díjazás nélkül Kérdés

Tisztelt Adószakértő! Idén alakult "A" Kft.-nek tulajdonosa egy másik, "B" Kft. Az ügyvezető tagja a "B" Kft.-nek, és onnan is kapja a munkabérét, "A" Kft.-ben az ügyvezetési feladatokat díjazás nélkül látja el, mint megbízásos. "A" Kft.-ben nincs más alkalmazott. Van-e bármilyen bejelentési vagy bevallási kötelezettség (1708, T1041)? Segítségét előre is köszönve: Ildikó

Többes jogviszony Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott egy ügyfél, aki 8 órás munkaviszonnyal rendelkezik gyes mellett, illetve két kft.-ben személyesen közreműködő tulajdonos, ahol az ügyvezetést ingyenesen látja el. Ezek mellett most szeretne egy katás egyéni vállalkozást, amiben az egyik saját tulajdonú kft.-jének végezne adminisztrációs munkát időszakosan, a munkaideje lejárta után, de rendszeresen. Mivel 1 000 000 Ft felett lesz az éves bevétel, amit ennek a cégnek számláz majd, ezt jelenteni kell az adóhivatal felé. A munkát saját otthonában, saját eszközeivel végzi. A kérdés, hogy mennyire védhető a katás egyéni vállalkozás ellenőrzés esetén, mivel kapcsolt vállalkozásnak számláz. Illetve, ha főállásban megfizetik utána a járulékot és gyes melletti katásként a 25 000 Ft katát kifizeti, akkor kell még vezető tiszségviselőként járulékot fizetni?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Mulasztási bírság jogkövetkezménye

Adózóna  szerkesztőség

kérdések és válaszok

Ösztöndíj/versenykiírás és díjazás

Surányi Imréné

okleveles közgazda

Kft. ingatlan (iroda) megvétele tulajdonos által

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink