719 találat a(z) többes jogviszony cimkére

Katás többes jogviszonyban Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyidejűleg két társas vállalkozásnál lévő tagi jogviszonynál az alábbi esetben a tag hol köteles a minimum járulék megfizetésére? A tag választása szerint a bt.-ben lenne főállású katás társas vállalkozó, a magasabb összegű, 75 ezer forint tételes adó megfizetésével. A kft.-ben tagként nem venne fel jövedelmet, de munkaviszonyban – napi két órában – végezne tevékenységet. A kft.-ben akkor mentesülne a minimum járulékfizetés alól, ha a bt.-ben megfizetné azt, vagy heti 36 órát meghaladó foglalkoztatása lenne. Kérdésem az, hogy a bt.-ben megfizetett magasabb összegű adó fedezi-e a minimum járulékfizetési kötelezettséget, azaz így mentesítheti-e a tagot a minimum járulékfizetés alól a kft.-ben? Előre is köszönöm szépen a segítségét!

Többes jogviszony Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy belföldi személynek az alábbi jogviszonyai állnak fenn: - Felsőoktatási intézmény nappali tagozatán tanuló - Kft. tagjaként személyes közreműködésre kötelezett - Katás egyéni vállalkozó A kérdés, hogy milyen járulékot kellene fizetni a kft.-ben és a katában? A kft.-ben a főiskola mellett nem kötelezett minimum járulékot fizetni. A személyesen közreműködő kft.-tag csak 25 ezer katát fizet. DE! ha a katát és a főiskolát nézzük, akkor aszerint 50 ezer a kata. Köszönettel

Betéti társaság – tb Kérdés

Betéti társaságban a kűltag nyugdíjas munkát végezne. Hogyan kell bejelenteni a T1041-es NAV-nyomtatványon, ha közben egyéni vállalkozó is? 2018-ban ő lesz a beltag, az egyéni vállalkozását megszünteti. Akkor hogyan jelenti be magát, és kell-e a T1041-en jelenteni? Mert én úgy gondolom, hogy akkor ott fizeti a 7110 forint egészségügyi szolgáltatási járulékot, amit most az egyéni vállalkozásában fizet. Köszönöm válaszát!

Egyéni vállalkozó a családi gazdaság vezetője Kérdés

Tisztelt Szakértő! Családi gazdaság vezetője kompenzációs feláras, alanyi mentes egyéni vállalkozó. Csak a családi gazdaságból származik jövedelme. A minimálbér után fizeti meg a járulékokat. A minimálbért el lehet-e számolni költségként (jövedelemkivétként, mint a „sima” egyéni vállalkozónál), illetve az utána megfizetett szociális hozzájárulási adó költség-e? Ha igen, ezek a költségek a családi gazdaság költségei, vagy külön csak az egyéni vállalkozóé? A családi gazdaság vezetője (aki az egyéni vállalkozó) a nyári aratási munkákhoz egyszerűsített foglalkoztatottat alkalmaz. Az ő bére és közterhe a családi gazdaság költségeként vagy az egyéni vállalkozó költségeként számolható el? Köszönöm válaszát.

Társas vállalkozó többes jogviszony Kérdés

Az alábbi linken található szakértői véleménnyel kapcsolatban lenne kérdésem: Amennyiben a társas vállalkozó az ügyvezetést és a társaságban történő személyes közreműködést is munkaviszonyban látja el heti 5 órában, és ez után a munkabér után megtörténik a járulékfizetés, és emellett főállású katás egyéni vállalkozó (50 ezer forint katát fizet), akkor a minimálbér utáni úgynevezett kötelező járulék fizetés fennáll-e mint társas vállalkozó? Figyelembe véve, hogy a személyes közreműködését munkaviszonyban látja el. http://adozona.hu/tb_jarulekok_nyugdij/Tulajdonos_ugyvezeto_es_katas_tb_tobbes_sze_UNWA2Z#utm_source=adozona.hu&utm_medium=email&utm_campaign=ado_daily&utm_content=201609_old_subscribed

Kisadózó egyéni vállalkozásban II. Kérdés

Tisztelt Lepsényi Mária! Fenti címmel feltett kérdésemet azzal egészítem ki, hogy az illető a bt. kültagja, és ebben a minőségében végez személyes közreműködést. Kisadózóként be van jelentve. Emellett létesítene egyéni vállalkozást, ahol szintén kisadózóként adózna. Feltett kérdésem arra vonatkozik, hogy mennyit tételes adót kell fizetnie a bt.-ben, illetve az egyéni vállalkozásában. Tisztelettel várom válaszát.

Többes jogviszony – csed igénylése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ügyfelünk egyik jogviszonya egy felszámolás alatt álló cégben van, jelenleg gyesen van, 20 hetes terhes, a másik jogviszonya, hogy katásként kültag egy bt.-ben (75 ezer forint katát fizet). A kérdésem az lenne, hogy amennyiben a felszámolás alatt álló munkáltató a szülésig megszűnik, és ügyfelünk munkaviszonyt létesít máshol, heti 36 órát meg nem haladó jogviszonyban (hogy maradjon a 75 ezer forint kata, mint főállásúnak), akkor ez után az új jogviszony után jogosult lenne-e csedre, illetve gyedre, vagy mivel többes jogviszonya van, így meg kellene lennie az egy évnek, hogy onnan is kaphassa az ellátásokat, és ne csak a katás jogviszony után? Segítségét előre is köszönöm. mikro

Katás vállalkozó többes jogviszonyban Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott egy főállású katás egyéni vállalkozó, aki egy betéti társaság kültagja is. A bt.-ben 10 órás munkaviszonyban történő foglalkoztatása keretében 50 ezer Ft után minden adót és járulékot megfizetnek. Kültagja ugyanakkor egy katás bt.-nek is, ahol megbízási szerződés keretében szintén 10 órás foglalkoztatás keretében keres még 10 ezer Ft-ot, és ez után is minden adót és járulékot megfizetnek. A kérdésem azon a rémhíren alapul, hogy a társas vállalkozási tagság felülírja a főállású katás jogviszonyt és a bt.-ben (bármelyikben) kell megfizetni a minimálbér után a járulékot és a katás egyéni vállalkozásban csak 25 ezer Ft-ot. Véleményem szerint, ha valaki főállású katás, ezáltal érvényesül az az alapelv, hogy egy helyen kell biztosítottnak lenni. Az hogy tagja egy vagy több társas vállalkozásnak, ez csak olyan mértékű adó- és járulékfizetést generál, amekkora jövedelemre a társas vállalkozásban szert tesz. Mondjuk, azt nem tudom, hogy ha ugyanez a szituáció kft.-ben van, akkor van-e eltérés, vagy ha nem kültag, hanem beltag, akkor más-e a helyzet. Ha esetleg van eltérés, akkor szíveskedjék még azt is megvilágítani számomra ! Válaszát előre is nagyon szépen köszönöm ! Kissné

Nonprofit kft. ügyvezető katás vállalkozó Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy nem nyugdíjas magánszemély 8 órás munkaviszonnyal rendelkezik egy kft.-ben, emellett ügyvezető (társas vállalkozó) egy nonprofit kft.-ben, ahonnan jövedelmet nem vesz fel, járulékfizetés sincs. Ezenkívül másodállású katás egyéni vállalkozó is egyben. A 8 órás munkaviszonya megszűnik a hó végén a kft.-ben. Ha felemeli a tételes adót a katás egyéni vállalkozásban 75 000 Ft-ra, akkor mentesül a nonprofit kft.-ben az ügyvezetői státusz miatti járulékfizetés alól (innen továbbra sem kíván jövedelmet felvenni), vagy a törvényi minimum alapján meg kell fizetni itt a járulékokat?

Bt. beltagja Kérdés

A betéti társaság beltagja az ügyvezető megbízási jogviszonyban, a társasági szerződés így szól. Személyes közreműködésre tekintettel munkaszerződést köt a saját bt.-vel heti 40 órában. A vezető tisztségviselésre nem vesz ki jövedelmet. Kérdésem: mi alapján fizeti a járulékot? Munkaviszonya alapján vagy tisztségviselő-társas vállalkozóként? Mert ugye a társas vállalkozó emelt szociális járulékot és emelt egészségbiztosítást fizet. A 17T1041-en hogyan jelenti be a két jogviszonyt és a 08-as bevalláson? Köszönöm válaszukat!

Egyszerűsített munkavállalás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Jelenleg egy nem állami fenntartású szociális intézményben a pénztári feladatot egy nyugdíjas munkavállaló napi kétórás munkaviszony keretében látja el úgy, hogy a munkaidő a heti kétszeri pénztári nyitvatartási időhöz igazodik. Tehát egy héten csak két alkalommal dolgozik. Kérdésként merült fel, hogy ha megszüntetjük a munkaviszonyát, utána alkalmi munkában elláthatja-e ezt a feladatot? Nyilván ha letelik az évi 90 nap, akkor ez tovább nem működik, de addig is sokat meg lehetne spórolni a közterhen. A másik, hogy ugyanez a munkavállaló, ha konyhai munkát is végezne alkalmanként, azt hogyan honoráljuk anélkül, hogy a munkaidejét megemelnénk? A konyhai munka csak eseti jellegű lenne. Előre is köszönöm válaszát.

Ügyvezető munkavégzése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy számviteli szolgáltatást nyújtó kft. egyik tagja, aki a társaság ügyvezetésére és képviseletére jogosult ügyvezetője, az ügyvezetést megbízási jogviszonyban látja el – a társasági szerződés erről rendelkezik –, melyért nem kap díjazást. Ugyan ebben a társaságban napi 8 órában munkaviszonyt kíván létesíteni könyvelői munkakörre, díjazása a garantált bérminimum lenne. Azt szeretném megtudni, hogy létesíthet-e munkaviszonyt a fenti feltételekkel a kft.-ben? Járulékfizetési kötelezettsége mi után van? Köszönettel: Kauker Zsoltné

Megbízási szerződés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társas vállalkozó, akinek biztosítási jogviszonya (36 órát elérő) egy másik cégben van, tehát általa lesz biztosított, lehet-e a saját kft.-jében megbízási jogviszonyban egy kutatás-fejlesztési projekt miatt? Mivel a díjazás eléri a minimálbér 30 százalékát, ezért feltételezem, hogy a 1041-en be kell jelentenem. Mivel a díjazás az elvégzett projekt előrehaladtával, munkafolyamatonként változik, ezért – ha jól gondolom – eltérő összegű díjat számfejthetek neki. Megerősítést szeretnék, hogy ez az út járható-e így. Köszönöm válaszát.

Többes jogviszony Kérdés

Tisztelt Szerkesztőség! Betéti társaság kültagja a cégben munkaviszonyosként látja el a tevékenységét (6 órás munkaviszonya van). Jelen pillanatban hosszabbított gyesen van gyermeke betegsége miatt. Katás egyéni vállalkozást szeretne indítani. Evvel kapcsolatosak a kérdéseim. 1. Maradhat-e a bt. kültagja úgy, hogy tényleges tevékenységet ott nem végez (a társasági szerződésben nincs kikötve munkavégzési kötelezettség)? Vagy ki kell léptetnem a betéti társaságból annak érdekében hogy a katás egyéni vállalkozását el tudja indítani? 2. Gyes folyósítása mellett is azt olvastam, hogy köteles a havi 50 ezer forintos tételes adót megfizetni. Amennyiben a katás egyéni vállalkozása alatt szünetelést nyújt be, arra a hónapra mivel gyest is folyósítanak részére, mentesül a 7110 forint egészségügyi szolgáltatási járulék megfizetése alól?

Egyéni vállalkozó többes jogviszonya Kérdés

Tisztelt Szakértő! A többes jogviszony esetén a munkaidők összeszámításáról szóló cikkeket, illetve a Tbj.-t olvasva jól gondolom, hogy egy egyéni vállalkozó kizárólag akkor nem minősül főállású egyéni vállalkozónak (nem nyugdíjas, nem nappali tagozatos), ha heti 36 órát meghaladó munkaviszonya van? Ha átalakulna társas vállalkozássá, a jelenleg meglévő heti 20 órás munkaviszonya lehetővé tenné, hogy a társas vállalkozásban csak a minimális járulékalap fele után fizessen járulékot? Számít az összeszámításban bármelyik formában a heti 20 órás munkaviszony? Köszönettel: Jászné

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Őstermelő faértékesítés

Szarvas Imréné

könyvvizsgáló, adószakértő, könyvelő

Agrár Széchenyi Kártya Folyószámlahitelhez kapcsolodó kamattámogatás

Szarvas Imréné

könyvvizsgáló, adószakértő, könyvelő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 április
H K Sze Cs P Sz V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Együttműködő partnereink