Korhatár előtti nyugdíjbavonulás és foglalkoztatás Kérdés
Tisztelettel érdeklődöm az alábbiakról: idén június 25-én töltöm be a 62. életévemet. Van beszámított három (alapja több mint 15 év) korkedvezményes évem, így állítólag június 25-étől elmehetnék nyugdíjba. Kérdezem, hogy ebben az esetben kötelező-e megszüntetni a munkaviszonyom, ez korhatár előtti ellátásnak számít-e. Amennyiben nem szüntetem meg a munkaviszonyom, akkor részesülök-e munkabérben és nyugdíjban is együttesen. Illetve van-e esetemben kereseti korlát? Tisztelettel várom a válaszukat.