693 találat a(z) többes jogviszony cimkére
Ügyvezető többes jogviszonyban: pénzkérdés, hogy minek minősül Cikk
Ügyvezetés munkaviszonyban vagy társas vállalkozóként – melyek a biztosítotti bejelentésekkel kapcsolatos problémák?
Munkaviszony több munkáltatónál: ki és hogyan fizeti a dolgozó bérét? Cikk
Több munkáltató által létesített munkaviszony esetén a munkáltatók döntése szerinti munkáltató fizeti meg a munkavállaló bérét. Hogyan rendezik ezt a munkáltatók egymás között? Hogyan téríti meg a másik munkáltató az általa végeztetett munkára eső bérrészét? – kérdezte olvasónk. Dr. Kéri Ádám, munkajogász szakértőnk válaszolt.
Gyed – társas vállalkozó, járulékminimum Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretnék segítséget kérni, hogy ha egy társas vállalkozó egy másik foglalkoztatónál lévő 8 órás munkaviszonyából fizetés nélküli szabadságon van, és kapja a gyed ellátást, akkor a társas vállalkozásában meg kell-e fizetni a kötelező járulékminimumot? Ha gyesen lesz, akkor már meg kell fizetni? Előre is köszönöm! Kellemes Ünnepeket!
Katás jogviszonyok Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ha valakinek 80 százalékos tulajdoni része van egy kft.-ben, ahol jelenleg személyesen közreműködik a tevékenységben alkalmazottként, akkor lehet-e 2017-től főállású kisadózó egy működő bt.-ben (itt is tulajdonos) úgy, hogy a kft.-ben már nem működik közre (megszűnne a munkaviszony), csak tulajdonos maradna? Vagy a bt.-ben fizetendő 50 ezer forinton túl még a kft.-nek is kellene utána fizetnie a napi 8 órás foglalkoztatásra jutó járulékokat? Ha igen, akkor alkalmazott is lehet vagy csak társas vállalkozó? A kisadózó jogviszony mellett esetleg dolgozhatna a kft.-ben ügyvezetőként csak osztalékért, vagy ilyen esetben is kell havonta járulékokat fizetni a kft.-nek? Köszönettel: Hartai Zoltán
Többes jogviszony alapján csed igénylése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem, hogy 36 órás munkaviszonnyal rendelkező vezető tisztségviselő társas vállalkozó gyeden, gyesen töltött, illetve táppénzes időszakát a '08 bevallásban jelenteni kell-e a társas vállalkozás bevallásában? A foglalkoztatói igazoláson ezen adatokat fel kell-e tüntetni többes jogviszony alapján igényelt csed esetén Az említett ellátások maximum összegét a munkaviszonya alapján igényelte korábban. Köszönöm: Mikro
Egyszemélyes kft. – katás egyéni vállalkozó Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adott egy egyszemélyes kft., melynek tulajdonosa jelenleg társas vállalkozóként tevékenykedik. A járulékokat a garantált bérminimum "eltérített" összegei után fizeti. Katás szeretne jövőre lenni, egyéni vállalkozóként, a kft.-ben jövőre nem végezne tevékenységet. A kérdésem: megteheti-e, hogy főállású katásként havi 50 ezer forintot fizet maga után, és a kft.-ben csak a tényleges kivétje után fizet járulékot, ha van, ha nincs akkor pedig semmit nem fizet? Ez lenne a cél. Válaszát előre is köszönöm.
Gyesen lévő anyuka munkavállalása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban szeretném a szakértői véleményét kérni. Anyuka jelenleg gyesen van, van főállású munkahelye, ahol állományban van, ahonnan gyesre ment. A gyes mellett egy másik munkáltató foglalkoztatni szeretné heti 15 órában, munkaviszonyban. Meg kell-e szüntetni a meglévő 8 órás munkaviszonyát a korábbi céggel, vagy vállalhat mellette részmunkaidős állást? Kell-e közölni a régi munkahelyen, hogy elvállalt egy részmunkaidős állást? Köszönjük szépen a segítségét!
Székhely, telephely Kérdés
Egy bt. ügyvezetője egyéni vállalkozói igazolványt szeretne kiváltani, és ugyanazt a tevékenységet folytatná, mint a bt., a bt.-től bérelt területen, mely közvetlenül a bt. telephelye mellett van. A bt. áfaalany, az egyéni vállalkozást másodállásban alanyi mentesen szeretné indítani. Mire kell figyelnie?
Egyéni vállalkozó – belépés katába Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérem, legyen szíves az alábbi ügyben állást foglalni. Egyéni vállalkozó heti 36 órás munkaviszony melett ügyvezető is egy kft.-ben. 2016-ban a kft.-ben a heti 40 órás munkaviszony után fizetjük a járulékokat. Ha az egyéni vállalkozásában 2017.01.01-től főállású kata adózásra tér át, akkor 2017-től milyen járulékfizetési kötelezettség terheli az egyéni vállalkozást és a társas vállalkozást illetően is? Tisztelettel: T.Mária
Bt.-beltag áttérése katára Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérem, legyen szíves az alábbi ügyben állást foglalni. Egy bt.-beltag heti 36 órás munkaviszonyban van foglalkoztatva, valamint ügyvezető is egy kft.-ben. Az ügyvezetői feladatokat heti 5 órában látja el. A bt. 2017.01.01-től a kata szerinti adózást választja. Kérdésünk, hogy az ügyvezető után a bt.-ben illetve a kft.-ben hogyan változnak a járulékfizetési kötelezettségek? Tisztelettel: T. Mária
Bt.-kültag személyes közreműködéssel és katás egyéni vállalkozó Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy bt. személyesen közreműködő kültagja végezheti-e a tevékenységét a bt.-ben heti 4 óra munkaviszonyban, míg a saját egyéni vállalkozásában főállású katás egyéni vállalkozó, vagy mindenképpen társas vállalkozónak minősül, és vonatkozik rá a minimumjárulék-fizetési szabály? A bt. beltagja is képviseli a bt.-t önállóan, de személyesen nem működik közre. Köszönöm.
Őstermelés mellett egyéni vállalkozó Kérdés
7-es adószámmal őstermelő vagyok. Főállásban dolgozom heti 40 órás munkaviszonyban. Katás egyéni vállalkozó szeretnék emellett lenni, de nem mezőgazdasági tevékenységben. Mit kell tennem? Elég-e a NAV-nál változásbejelentőn bejelenteni a vállalkozást, vagy a kormányhivatalnál kell vállalkozói igazolványt váltani? Előre is köszönöm a válaszát.
Mt. 195. paragrafus HR-vezető és vezető Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az elismert vállalatcsoportban a HR-tevékenység központi irányítású. Az egyik tagvállalat vezetője egyben a másikban (az uralkodóban) is HR-vezető. Bizonyos aláírási joga van abban is (például központi külsős szolgáltatások megrendelése együttes aláírással, melyhez szükség van rá), de ott nem a legfőbb vezető, második vonalbeli a hierarchiában. Beosztottjai nincsenek ott, ahol nem HR-vezető. Lehetséges-e többes vezetői munkaviszony egy munkakörben, ha a második helyen van egy vezető fölötte? Tehát akadály-e, ha nem mindkét cégnél ő a legfőbb vezető? Úgy tudom, mindkét esetben a törvény erejénél fogva vezető. Köszönettel.
Több munkaviszony egy munkáltatónál Kérdés
Tisztelt Szakértő! Több helyen olvasom, hogy egy munkavállaló egy munkáltatónál csak egy munkaviszonyban állhat. Ön szerint ennek mi az alapja? Amit találtam, az annyi, hogy nem létesíthető egyszerűsített foglalkoztatásra irányuló jogviszony, ha már van munkaviszony. Olyat nem, hogy kettő részmunkaidős munkaviszony sem. A honlapon azt találtam, hogy legyen kapcsolt munkakör és egy 2004-es döntésre történik hivatkozás. Köszönöm. Tisztelettel.
Többes jogviszony Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adott egy katás egyéni vállalkozó, aki 75 ezer forintot fizet havonta, tehát 130 ezer forintnak felel meg a bruttó bére. Alapított egy kft.-t, és az a kérdés merült fel, hogy ebben az esetben a kft.-ben kell-e járulékot fizetni? Ha igen, akkor az egyéni vállalkozás átminősíthető-e mellékállásúnak? Köszönettel: Nemes Katalin