1242 találat a(z) táppénz cimkére

Rehabilitációs ellátás - nem lehet keresőtevékenységet folytatni Kérdés

Tisztelt Szakértő úr!Igaz az, hogy aki 2011. december 31-én III. kategóriás volt az a felülvizsgálat után nem végezhet kereső tevékenységet? (2011. évi CXCI XII. 29. tv).Nem lehet keresőképtelen. Abban az esetben se, ha nem folyósítanak számára táppénzt, mert nincs jogszerző ideje (2003-ban volt utoljára biztosított)?Ez a "legkönnyebb" kategória. Mindenhol lehet dolgozni még munkaviszonyban is.Vagy a felülvizsgálat után a rokkantat vagy átsorolják, vagy pedig munkaképesnek nyilvánítják és így szép lassan megszűnik ez a kategória?Várom szíves válaszát!

Főiskolás alkalmazott táppénze Kérdés

Kismamánk várhatóan októberben szül. Bruttó bére 180.000 ft. Április 01-től alkalmazottunk, jelenleg még főiskola nappali tagozaton is tanul.Jár-e részére táppénz?

Táppénz és keresőképtelenség: mikor kell járulékot fizetni? Szakértői Kommentár

Felettébb furcsa szabályozásra akad az, aki arra vállalkozik, hogy tanulmányozza, mi a helyzet akkor, ha az egyéni vállalkozó beteg lesz, s nem tudja személyesen folytatni tevékenységét.

Ellentmondásos szabályozás: mikor jár közteher-mentesség? Cikk

Ellentmondásokat találhatunk, ha azt vizsgáljuk, milyen járulékfizetési kötelezettsége van az egyéni vállalkozónak, ha beteg, s tevékenységét nem tudja személyesen folytatni.

Szabó Máté: a kórházban ápolt gyermek után is járjon táppénz Cikk

Az alapvető jogok biztosa szerint a kórházban ápolt gyermek után is járnia kellene a gyermekápolási táppénznek, illetve amennyiben szükséges és társadalmi igény van rá, indokolt lehet az ezzel kapcsolatos egészségbiztosítási jogszabályok módosítása is.

Táppénz és járulék visszaigénylése: így változhat a jogszabály Szakértői Kommentár

Összefoglaltuk a járulékfizetés, táppénz és térítési díj visszatérítése vonatkozásában várható jogszabály-módosításokat.

Munkavállaló táppénzen: mit kell tennie a cégnek? Cikk

A munkavállaló keresőképtelenségével kapcsolatos táppénzigénnyel a foglalkoztatónak abban az esetben is feladata van, ha nem tart fenn kifizetőhelyet, hiszen a dolgozó igényét neki kell továbbítania, még pedig 5 napon belül az a székhelye (telephelye) szerint illetékes egészségbiztosítási pénztári szakigazgatási szervnek.

Mikor fizetteti vissza az OEP az egészségbiztosítási ellátásokat a magánszemélyekkel? Cikk

Milyen estekben kérheti vissza természetes személyektől a már kifizetett egészségügyi ellátás, táppénz összegét az Országos Egészségpénztár?

Mikor kell visszafizetni az egészségbiztosítási ellátást az OEP-nek? Cikk

Az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) úgynevezett megtérítési eljárás során visszafizetteti az egészségbiztosítási ellátásokat azzal, aki felelős a baleset bekövetkezésért, vagy egészségbiztosítási ellátásra jogosult személy betegségéért, keresőképtelenségéért, egészségkárosodásáért vagy haláláért. Az alábbiakban bemutatjuk, hogy a foglalkoztatónak milyen esetekben kell visszafizetni az egészségbiztosítási ellátásként kifizetett összegeket és hogyan mentesülhet ezen összegek után felszámított kamat megfizetése alól.

Adó és járulékok: mit kell fizetni a gyes, rokkantsági ellátás, táppénz után? Cikk

A társadalombiztosítási és szociális ellátásokat „bruttó” összegben határozzák meg, de jó tudni, hogy ezek nagy részét személyi jövedelemadó és/vagy nyugdíjjárulék is terheli.

Táppénz-kalkulátor 2014 Kalkulátor

A kalkulátor a biztosítási jogviszonnyal rendelkező munkavállaló betegség miatti kereső képtelenségének idejére eső táppénz napi összegét számolja ki, beleértve a fekvőbeteg ellátás esetén érvényes napi táppénz összegét is.

Táppénz kalkulátor 2012 - használati útmutató Cikk

Táppénz-kalkulátor - használati útmutató Cikk

A betegség miatti keresőképtelenség első 15 munkanapjára nem táppénz, hanem betegszabadságot vehet igénybe az arra jogosult munkavállaló. A táppénz a betegszabadság lejártát követő naptól jár.

Ledolgoztathatja-e a munkáltatóm a táppénzen töltött napokat? Kérdés

Egy ruházati boltban dolgozom, reggel 9 órától este 8-ig. Sajnos megbetegedtem, így táppénzre kellett mennem, ami 3 napot jelent. A munkáltatóm felkeresett, hogy amint visszatérek a betegállományból, a fennmaradt 3-3,5 órákat le kell dolgoznom, ami annyit jelent, hogy 25-26-án dolgoznék, 27-én nem, majd 28-29-30-án ismét be kell mennem. Mivel a táppénz miatt fennt maradt 6-7 óra, ezért 27-én be kell mennem ledolgozni. Érdeklődni szeretnék afelől, hogy a táppénz csak azokra a napokra jár, amikor dolgoznék és kötelezheti a betegségből gyógyult dolgozót a munkáltató, a táppénzen töltött napok miatt kieső órák ledolgoztatására?

Ha a gyereket orvoshoz viszem beleszámít-e a nyugdíjba? Kérdés

Jogosultsági időnek számít-e még a mamanap? Olvasói kérdésre Molnár László nyugdíjszakértő válaszol.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kölcsönkövetelés leírása, ha az adós elhunyt

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Következő évre áthúzódó építőipari projekt

dr. Bartha László

adójogi szakjogász

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink