1242 találat a(z) táppénz cimkére
Rehabilitációs ellátás - nem lehet keresőtevékenységet folytatni Kérdés
Tisztelt Szakértő úr!Igaz az, hogy aki 2011. december 31-én III. kategóriás volt az a felülvizsgálat után nem végezhet kereső tevékenységet? (2011. évi CXCI XII. 29. tv).Nem lehet keresőképtelen. Abban az esetben se, ha nem folyósítanak számára táppénzt, mert nincs jogszerző ideje (2003-ban volt utoljára biztosított)?Ez a "legkönnyebb" kategória. Mindenhol lehet dolgozni még munkaviszonyban is.Vagy a felülvizsgálat után a rokkantat vagy átsorolják, vagy pedig munkaképesnek nyilvánítják és így szép lassan megszűnik ez a kategória?Várom szíves válaszát!
Főiskolás alkalmazott táppénze Kérdés
Kismamánk várhatóan októberben szül. Bruttó bére 180.000 ft. Április 01-től alkalmazottunk, jelenleg még főiskola nappali tagozaton is tanul.Jár-e részére táppénz?
Táppénz és keresőképtelenség: mikor kell járulékot fizetni? Szakértői Kommentár
Felettébb furcsa szabályozásra akad az, aki arra vállalkozik, hogy tanulmányozza, mi a helyzet akkor, ha az egyéni vállalkozó beteg lesz, s nem tudja személyesen folytatni tevékenységét.
Ellentmondásos szabályozás: mikor jár közteher-mentesség? Cikk
Ellentmondásokat találhatunk, ha azt vizsgáljuk, milyen járulékfizetési kötelezettsége van az egyéni vállalkozónak, ha beteg, s tevékenységét nem tudja személyesen folytatni.
Szabó Máté: a kórházban ápolt gyermek után is járjon táppénz Cikk
Az alapvető jogok biztosa szerint a kórházban ápolt gyermek után is járnia kellene a gyermekápolási táppénznek, illetve amennyiben szükséges és társadalmi igény van rá, indokolt lehet az ezzel kapcsolatos egészségbiztosítási jogszabályok módosítása is.
Táppénz és járulék visszaigénylése: így változhat a jogszabály Szakértői Kommentár
Összefoglaltuk a járulékfizetés, táppénz és térítési díj visszatérítése vonatkozásában várható jogszabály-módosításokat.
Munkavállaló táppénzen: mit kell tennie a cégnek? Cikk
A munkavállaló keresőképtelenségével kapcsolatos táppénzigénnyel a foglalkoztatónak abban az esetben is feladata van, ha nem tart fenn kifizetőhelyet, hiszen a dolgozó igényét neki kell továbbítania, még pedig 5 napon belül az a székhelye (telephelye) szerint illetékes egészségbiztosítási pénztári szakigazgatási szervnek.
Mikor fizetteti vissza az OEP az egészségbiztosítási ellátásokat a magánszemélyekkel? Cikk
Milyen estekben kérheti vissza természetes személyektől a már kifizetett egészségügyi ellátás, táppénz összegét az Országos Egészségpénztár?
Mikor kell visszafizetni az egészségbiztosítási ellátást az OEP-nek? Cikk
Az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) úgynevezett megtérítési eljárás során visszafizetteti az egészségbiztosítási ellátásokat azzal, aki felelős a baleset bekövetkezésért, vagy egészségbiztosítási ellátásra jogosult személy betegségéért, keresőképtelenségéért, egészségkárosodásáért vagy haláláért. Az alábbiakban bemutatjuk, hogy a foglalkoztatónak milyen esetekben kell visszafizetni az egészségbiztosítási ellátásként kifizetett összegeket és hogyan mentesülhet ezen összegek után felszámított kamat megfizetése alól.
Adó és járulékok: mit kell fizetni a gyes, rokkantsági ellátás, táppénz után? Cikk
A társadalombiztosítási és szociális ellátásokat „bruttó” összegben határozzák meg, de jó tudni, hogy ezek nagy részét személyi jövedelemadó és/vagy nyugdíjjárulék is terheli.
Táppénz-kalkulátor 2014 Kalkulátor
A kalkulátor a biztosítási jogviszonnyal rendelkező munkavállaló betegség miatti kereső képtelenségének idejére eső táppénz napi összegét számolja ki, beleértve a fekvőbeteg ellátás esetén érvényes napi táppénz összegét is.
Táppénz kalkulátor 2012 - használati útmutató Cikk
Táppénz-kalkulátor - használati útmutató Cikk
A betegség miatti keresőképtelenség első 15 munkanapjára nem táppénz, hanem betegszabadságot vehet igénybe az arra jogosult munkavállaló. A táppénz a betegszabadság lejártát követő naptól jár.
Ledolgoztathatja-e a munkáltatóm a táppénzen töltött napokat? Kérdés
Egy ruházati boltban dolgozom, reggel 9 órától este 8-ig. Sajnos megbetegedtem, így táppénzre kellett mennem, ami 3 napot jelent. A munkáltatóm felkeresett, hogy amint visszatérek a betegállományból, a fennmaradt 3-3,5 órákat le kell dolgoznom, ami annyit jelent, hogy 25-26-án dolgoznék, 27-én nem, majd 28-29-30-án ismét be kell mennem. Mivel a táppénz miatt fennt maradt 6-7 óra, ezért 27-én be kell mennem ledolgozni. Érdeklődni szeretnék afelől, hogy a táppénz csak azokra a napokra jár, amikor dolgoznék és kötelezheti a betegségből gyógyult dolgozót a munkáltató, a táppénzen töltött napok miatt kieső órák ledolgoztatására?
Ha a gyereket orvoshoz viszem beleszámít-e a nyugdíjba? Kérdés
Jogosultsági időnek számít-e még a mamanap? Olvasói kérdésre Molnár László nyugdíjszakértő válaszol.